• Reklamy

ja jej nerozumiem

len tak o mickách...
  • Reklamy

ja jej nerozumiem

Odoslaťod Anjika 28.2.2011 15:03

Moja Miňa je už dva týždne sterilizovaná. Vek asi 9 mesiacov, mám ju odkedy bola 3mesačné mača. Jej prvá hračka bola plyšový psík. Má ho doteraz a každý večer sa s ním prechádza v papuľke, pričom mraučí, potom ho hryzie a olizuje. Keď si ju vezmem na ruky, ešte chvíľu miauká, potom sa ukľudní. Robila to pred zákrokom, no prečo to robí aj teraz? A ďalšia vec - keď otec telefonuje, vždy mu chce mobil vyraziť z ruky. Alebo pribehne ku mne, keď sedím za písacím stolom, kusne ma do ruky a ufujazdí preč. Myslím sa, že sa jej venujeme dostatočne, tak si jej správanie neviem vysvetliť. :cat34: :cat23: :cat30:
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: ja jej nerozumiem

Odoslaťod catca 28.2.2011 19:35

Ja som tiež zaznamenala podobné veci u mojej mačky. Niekedy z ničoho nič zoberie do papuľky plyšovú myšičku a ...no, nedá sa to nazvať mňaukaním - ja tomu hovorím mečanie. Potom ju to prejde. A to je už sterilizovaná cca 8 mesiacov a žije v symbióze so svojimi dvomi dcérami. Inak je milá, nesmierne dobrá, mädra mačinda. Ak to nie je patologické, tak je to normálne. Veď ani ľudia nie sú rovnakí, nechcime to od našich miláčikov.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod ninca 1.3.2011 10:36

ahoj, nas kocur robi to iste..vecer sa hrame, vyzera ze uz nejavi zaujem...zavrieme sa do spalne a mnauka a rozprava aj s plysakom v papuli aspon 20 minut :-D
to pokusanie a uhananie prec robim ked bol este "vajecnik", po kastracii sa ukludnil..ovsem kym sa vyplavia hormony, trva to aj niekolko mesiacov
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Misinka 1.3.2011 10:51

Moja mačina každý večer, keď si ľahneme spať, začne nosiť v papuľke plyšovú myšku a cca 5 minút jej "rozpráva a vyspevuje" ...je to veľmi milé, aspoň viem, aký má hlas, lebo inak celý deň ani len nemukne :cat82:
Obrázok používateľa
Misinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 29.9.2008 13:04
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Miriam Chrvalová

Reklamy

Odoslaťod ninca 1.3.2011 12:33

presne, aj nas fifo, nosi taku loptu co ma vnutri hrkalku.cely den o nu ani nezavadi, ani nemnaukne, akonahle sa zavrieme tak nam recni aj s loptou v papuli, potom pocujem ako ju ousti, zahrkoce a odide...a je ticho
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Misinka 1.3.2011 12:47

neviem síce čo to znamená, keď sa mačiny takto chovajú, ale som niekde čítala, že vraj keď mačka chytí ozajstnú myš
a prinesie ju pánovi pod dvere, tak je to od nej prejav lásky a teda čaká od neho pochvalu a uznanie :cat36: tak si myslím, že toto nosenie plyšákov a vyspevovanie je snáď niečo podobné, tak sa ju snažím prívetivým hlasom chváliť....vstávať z postele sa mi fakt nechce :cat42:
Obrázok používateľa
Misinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 29.9.2008 13:04
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Miriam Chrvalová

Reklamy

Odoslaťod Anjika 2.3.2011 8:41

Aj teraz sa hrá so psíkom. No, je to :hearth: :iloveyou:
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24

Reklamy

Odoslaťod galthea 2.3.2011 22:18

ahojte,
trošku som zisťovala a podarilo sa mi vypátrať toto:
je to normálne chovanie a mačina hračkou simuluje ulovenú potravu - takže sa de facto predvádza a očakáva pochvalu. sprievodné zvuky sú tiež adekvátne, je to niečo podobné ako keď mačky "ňafajú a kvíkajú" za oknom, keď si predstavujú lov na toho vtáčika čo si poletuje v bezpečí 4och metrov za oknom.

každopádne, ak aj vaši svojich plyšákov topia v miske s vodou, dajte vedieť. tento upgrade sa deje len u nás doma a ešte som neprišla na to, čo tým chcú naznačiť.
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod sirka 6.3.2011 19:45

ja občas nachazam plyšove myšky mojich kocurov v miske z jedlom ... akoby mi chceli povedať, že treba spestriť jedalny listok ...
a okrem toho rozobrali puzle, take velke čo som mala na zemi ako koberček, kocky z neho su po celom byte ....
Obrázok používateľa
sirka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 15.9.2009 8:09

Reklamy

Odoslaťod ninca 7.3.2011 11:38

jo, plysaky vo vode, najma potkan zo svedskeho nemenovaneho obchodu tam sedava nacucany pravidelne :-D a potom este piskajuce gumene hracky popripade mavatko /neviem ako ho tam dostanu/ vyberam z wecka....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod katarína 10.3.2011 11:36

u nás tiež toto robí Tigrík...má takého psíka plyšového, chytí ho do zubov , chodí s ním po byte , mraučí, potom chvílu na ňom prestupuje a stále pri tom tak krásne mňaučí.....ale robí to iba Tigrík, ten je vykastrovaný už veeelmi dlho ...a hračku aj ja nájdem sem tam v miske ale považujem to len že im to tam skočilo pri hre ....
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21

Reklamy

Odoslaťod galthea 19.3.2011 14:09

ninca napísal:jo, plysaky vo vode, najma potkan zo svedskeho nemenovaneho obchodu tam sedava nacucany pravidelne :-D a potom este piskajuce gumene hracky popripade mavatko /neviem ako ho tam dostanu/ vyberam z wecka....

áno áno, to je on, to je ten potkan! či myš či čo to je! šedé, biele a hnedé majú!
katarína: to nie je pri hre, to je plánované, účelové a premyslené umiestnenie plyšáka do misky s tekutinou!
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb