• Reklamy

Tazke rozhodnutie:-(

len tak o mickách...
  • Reklamy

Tazke rozhodnutie:-(

Odoslaťod 9Alena9 14.3.2011 12:39

Povedzte mi prosim ,preco macky ocikavaju to co nemaju :-( Asi pred rokom ku mne do prace prisla mala mačička zlatunka,nariekala vonku tak som si ju zobrala.Casto odchadzam z domu takze byvala s mojim manzelom a synom.Nikdy som si nemyslela ze mi tak cicka prirastie ku srdcu,vzdy som bola viac psickarka.Cicku sme dali sterilizovat ,este nemala rok,mozno to bola chyba,zacala nam po case cikat do postele,nasledovali topanky,rohozky,manzelove veci na oblecenie...ked isla na wc tak dvihala zadok do vysky ,moč tiekol vedla takze dostala kryty zachod...veci sme odkladali,topanky sme odkladali,rohozky vyhodili,spalnu zatvarali.Kupili sme jej aj difuzer feliway ak by to bol psychicky problem.Navstivili veterinara ktory zistil mierny zapal mocovych ciest a mozno to ani to nebolo,cicka dostala dve injekcie v rozpatí asi dvoch tyzdnov,myslela som ze problem je vyrieseny,zial nebol a cicka zacala robit to coho som sa najviac obavala,zacala ocikavat vankuse a sedacku v obyvacke,vedela som ze to bola bodka a ze ju stratim,vedela som ze ked raz nieco ocika uz tam bude chodit stale aj napriek tomu ze som to vycistila vanishom a vankuse vyprala dalsiu noc to urobila zasa.Manzel ju rano vzal a zaniesol ku svojim rodicom,povedal ze nebude vaznom vo vlastnom byte:-(Odvtedy som strasne nestastna a cicka tiez,bola naucena na ludsku spolocnost,na maznanie,milovala som ju,neviem sa s tym zmierit,stale placem.Cicka je tam zavreta v kotolni lebo oni v dome mačky nechcu,vonku nechce ist,ked ju tam zoberu tak sa ľaka vsetkeho ,aj sliepok,cez den iba spinka a v noci place.Inu rodinu jej urcite nenajdem,nikto by nechcel mačku co vsetko ocikava.Nemam odvahu ani za nou ist,nechcem ju ani vidiet v tej kotolni kde chodia fajcit,umrie tam na rakuvinu pľuc :-(
Hovorim si ze sme urobili vsetko len aby ostala u nas,no stale si davam otazky ci sa nedalo este nieco urobit:-( Tak velmi mi je to luto,ani neviem preco to tu pisem,zrejme ma kazdy odsudi,ale asi cakam na zazrak,na nejaku zazracnu vetu,aj ked viem ze uz je pozde,mačička naspät nemoze:-(
Ked si tam zvykne,uz to nebude moja princezna maznava,ale zdivena uplne ina mačička.....je mi to tak strasne luto,tak strasne :-(
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Založený: 22.10.2009 9:35
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Tazke rozhodnutie:-(

Odoslaťod miusiatko 14.3.2011 12:52

Co vsetko veterinar vysetroval?
Macke treba vysetrit aj oblicky, zistit ci funguju spravne, ci nema oblickove kamene/piesok, ci nema zuzenu moc. trubicu atd.. Moci mimo - spravi velku mlacku alebo len cvrka?

Mate male deti? Nerobia jej zle?

Ocurane veci treba vycistit octom, inak tam macka stale bude citit svoj pach.

Nepoznam macku, ktora by vsetko ocuravala len tak, nejaky dovod musi byt.
Mocenie mimo zachod vzdy znamena zdravotny alebo psychicky problem.
Takisto jej moze vadit stelivo v zachode, skusali ste menit?
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod ninca 14.3.2011 15:59

macka zvyknuta zit v byte vonku zahynie. treba ju dat dokladne vysetrit
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod 9Alena9 14.3.2011 16:14

Ona nie je vonku,je v kotolni a cez den jej nechavaju pootvorene dvere,ale este sa boji ist von,cez noc je to horsie lebo je tam zavreta a plače.U veterinara sme boli robil jej iba vysetrenie s papierikom kde mala mierne zvysene bielkoviny,co sa upravilo.Ona neocikavala veci stale,stavalo sa ze aj tri mesiace bol pokoj a potom ako keby jej nieco svitlo v hlave a bum ocikala postel a potom mala pocit ze tam ma zachod pretoze aj ked som pouzila ocot a vanish tak ten moc ostal hlboko v matraci,nehovoriac o tom ze ocot sme este dlho citili ked sme isli spat a vanish tam citim doteraz :-( ked nam ocikala tu pohovku tak som ocot uz ani nedavala lebo som vedela ze je to zbytocne,proste sa rozhodla ze tam ma zachod.Zmeny sa u nas diali stale,pretoze ja chodim casto prec aj na dlhsie a v tej dobe sa jej velmi malo venovali,mozno sa nudila alebo bola deprimovana,neviem,ale pracu nemozem predsa zmenit :-( Manzelove veci ocikala tiez iba v tedy ked prisiel nejaky jeho kamarat na navstevu.Stacilo ze som jej cistila zachod a hned nam ocikala topanky,atd...jednoducho uz sme rezignovali,pomoct jej mozem uz iba tak ze jej budem aspon kupovat kvalitnu stravu aby neskoncila na konzervach z tesca :-( ako to riesia ludia co maju podobny problem? Lebo ja mam pocit ze ked mačička niekde zacne cikat aj tak sa to tak do hlbky vytepovat neda a ony maju strasne dobry čuch.
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 14.3.2011 16:19

Tak este raz.
Je nutne urobit poriadne vysetrenie
Biochemiu krvi, hematologiu krvi, sono obliciek.
Zaklad je vysetrenie!
Ak je toto normalny postup Vasho veta, zmerat pH lakmusovym papierikom a povazovat to za dostatocne, radim vymenit.

Tiez som mala "problemove" zvieratko, ale riesila som CO mu je, nie kde zase spravil mlacku.

Radsej by ste jej mala najst domov, kde sa o nu adekvatne postaraju. Nie ju hodit niekam do pivnice, ked mozno ma vazny zdravotny problem :achtung: :ikillyou:

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod 9Alena9 14.3.2011 17:12

Kto si ju akoze vezme?Nikto a neviem uz ci si mame cely byt zabalit do igelitu a este raz hovorim ze to bol zrejme psychicky problem.Pocula som uz Nikto si nevie predstavit co som si koli nej vytrpela zo strany manzela a rodiny ked som bola prec a neustale som pocuvala ake problemy robi,lebo to nebolo len obcasne ocikavanie ale aj zvracanie,skusala som vsetky mozne krmiva na zaludok,pisala po forach,hladala odpovede po internete,ked nam doskriabala uplne novu lavicu tak som ju nevyhodila,ale dala celku precalunit,kupila som jej skrabadlo po strop...ked doskriabala cerstvo nalepenu tapetu tak som sa tiez nehnevala ,ale hnevala sa cela rodina okolo.To nebolo moje rozhodnutie dat ju prec,manzel mal toho uz dost,oni to neberu tak ako my,cely rok som sa pasovala zo vsetkymi tymito problemamy.Mozno som mala povedat ze ked pojde ona tak aj ja,zrejme by to urobila kazda z vas...ak budem vidiet ze sa jej tam nebude darit tak ju urcite nenecham zahynut,v kotolni je teplo kuri sa tam,len jej tam chybam ja,ale to ze som sa jej pohodlne zbavila ,tak to hadam nie.Ja si ju uz spät nesmiem vziat,iba ak by som sa prestahovala niekde pod most :-( Ak by niekto o niekom vedel priveziem mu mačičku hoci aj do Bratislavy ,ale pochybujem ze by sa niekto nasiel :-(
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod galthea 14.3.2011 18:11

znovu - mačku treba vyšetriť. dovolím si povedať že mojimi rukami nejaké to zvieratstvo (a nejedno dobité/inak postihnuté/choré a pod.) už prešlo a toto nie je štandardné správanie - hlavne ak by bola mačka zdravotne ok. ak si ju z akýchkoľvek dôvodov nemôžete nechať, držať zviera zavreté v kotolni nie je ani morálne správne, ani nijako inak. teplo tam síce je - ale predstavte si seba že by vás zavreli v hotelovej izbe kde máte síce pohodlie, ale žiadnu spoločnosť ako je deň dlhý.
ad 2 - začnite jej hľadať náhradný domov ak sa dá. fotky môžete pastnúť sem s nejakými info aj na kopec iných organizácií pre opustené mačičky tu na internete - pevne verím že je aj na tomto fóre kopec ľudí ktorý Vám s tým pomôžu a budú zdieľať info na inde na internete. (Facebook, rôzne fóra, vylepiť oznam u veterinára a pod.)
Kto si ju akože vezme nie je relevantná otázka. je skvelé že na mačičke Vám záleží a urobili ste prvý krok keď ste sem napísali, teraz je dôležité dotiahnuť to do konca.
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 14.3.2011 19:01

Ja sa ospravedlňujem, ale akosi nedokážem byť taká chápavá.

Hľadali ste na internete info čím kŕmiť, čo robiť aby neškriabala, ale ani Vás nenapadlo zisťovať, čo by jej mohlo byť, keď močí mimo záchoda...

Ja som si istá, že sa nájde niekto, kto jej bude chcieť pomôcť.

Viete si Vy vôbec predstaviť, aké má bolesti, ak je chorá? Čo prežíva, keď bola z bytu vykopnutá niekam do kotolne? A Vy čakáte, že Vás tu niekto poľutuje, lebo Váš zlý zlý manžel ju vyhodil z domu?
Prečo ju odmietate inzerovať? Čo je problém? Stráviť 5 min na internete zadávaním inzercie?

A prečo ste si taká istá, že je to psychický problém, keď nemáte vyšetrenia, ktoré by to potvrdili?

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod 9Alena9 14.3.2011 19:33

Macicka je zavreta iba v noci,je v kotolni a dvere ma pootvorene,moze kedykolvek vonku,ale nechce.Volala som pred chvilou ako sa ma,vraj sa uz chyta pomaly papat a akurat isla vonku,inak cely den spala,v noci ju nepoculi plakat,co moze aj nemusi byt pravda,tu su fotky,ale ja neviem ako ju mam ponuknut,co mam napisat,zoberte si ju niekto ale pozor obcas ocikava veci? Ja nemam s mačičkami ziadne skusenosti,toto je moja prva,ja neviem ci to moze alebo nemusi byt zdravotny problem,ja si osobne myslim ze to bude psychicke,u nas sa casto deju zmeny,ja chodim prec,prisiel ku nam psik z utulku,obcas sme ju museli brat na dlhu cestu so sebou lebo sme ju nemali kde nechat a cestu znasala vzdy velmi zle,pocikala sa v prepravke aj pokakala hoci mala sedalin v sebe.Ona by potrebovala rodinu kde nebude taketo veci zazivat,je strasne hrava a skamarati sa s kazdym,dokonca s nasou fretkou bola kamoska co by som nikdy nepovedala.Je mi to tak strasne luto ze musela ist,ale ja uz som nevedela ako to mam zastavit,uz som to nemohla zachranit,vsetko by bolo ine keby som bola doma stale a mohla sa o nu starat sama :-(
Ako som uz pisala macicka sa hodi ku detom,psom aj mačkam,je kamoska so vsetkymi a tu su fotky.
K tomu poslednemu sa neviem ako vyjadrit ,mačičku som neinzerovala,pretoze si ju nikto nevezme,viem kolko je opustenych maciciek a ako tazke je im najst domov,nie kazda macicka ma to stastie ze si najde domov kde ma pristup do domu alebo bytu,tato domov ma aj ked nie idealny,takze si to kazdy pozrie a ide dalej.Ja ked som si brala psika z utulku tiez som neodsudila povodnu majitelku ktora sa mi potom ozvala ze preco sa psika zbavila po 7rokoch a supla ho do utulku,mohla som aj nemusela jej verit ze zo zdravotnych dovodov,ale nerozoberala som to hlavne ze bol z utulku prec.Ak by si niekto Saru zobral uz by ju nemohol vratit spät ,nemala by som ju uz kam dat.A necakam ze ma niekto bude lutovat,nikto nema totiz o tejto situacii ani paru a mozno som urobila chybu ze som sem napisala,mozno si tam zvykne a bude vsetko v poriadku a tato vec sa iba nafukuje.A nemyslim ze by bola chora,je hrava čula,vobec ani na sekundu neposobila zeby ju nieco bolelo a okrem toho keby to bol zdravotny problem tak by cikavala stale niekde inde,ale ona to urobila vzdy pri nejakom probleme a potom tam uz chodila pretoze si myslela ze tam je zachod.Neviem uz co napisat,aj ked mi asi nikto neveri pre mna je to tiez velmi tazke.
Prílohy
sara1.JPG
sara.JPG
sara.JPG ( ) Zobrazená 1897 krát
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod 9Alena9 14.3.2011 19:37

A na to ze preco moci mimo zachoda som precitala mnozstvo for aj ceskych ,isla som k veterinarovi,ked nepomohlo kupila som jej difuzer,neviem ci tu nikto necita co pisem,asi len preskoci ocami a vyberie si z toho co sa mu hodi tak mi to pripada .Neviem co by ste robili vy keby Vam povedal veterinar ze je zdrava ,aj tie injekcie mi pripadali ako keby jej ich dal len koli tomu aby bud zarobil alebo ma upokojil,lebo povedal ze to nie je take vyrazne aby to musel byt problem,ale ked videl ze som bezradna tak jej ich dal.
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod JancaB 14.3.2011 19:52

Ja nie som odborník na mačky, ale už nejakú dobu som ich milovníkom a zaujímam sa o všetko čo sa týka ich zdravia a starostlivosti.
A neurazte sa na mňa, ale vy ste toho dosť zanedbala sama. Keby ste sa o toto všetko zaujímali už dávno, myslím že radu by ste dávno našli.
Mačička je nádherná a som si istá, že sa nájde niekto komu bude robiť radosť. Okrem toho, že môže mať zdrav. problém má určite aj psychický ako sama píšete. Veď kto by sa cítil dobre niekde kde ho nemajú radi?! Nemá u Vás žiadne zázemie, istotu a nevie čo má čakať a takto Vám to môže dávať najavo. Neurobila ste chybu, že ste sem napísala. Tu sú ľudia ktorým na osude aj vašej mačičky záleží.
Všetci vám radia poriadne vyšetrenie, tak ak vám na mačičke záleží ako sama tvrdíte tak prečo sa tomu bránite?
A stratu dôvery si u nej určite tiež nezískate zo dňa na deň. Musíte sa viac snažiť.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 14.3.2011 20:08

Alena, ja čítam všetko čo píšete, inak by som neodpovedala.
Niečo som si už z veterinármi zažila, ale pri každom probléme som naozaj HĽADALA dôvody, prečo problém nastal. Uspokojiť sa s lakmusovým papierikom a ATB injekciou, ak mačka ďalej pokračuje v močení mimo... no neviem, ale to by sa mi asi nestalo.

Mala som kocúra, ktorý nechodil na záchod vôbec. Tiež mi nebolo príjemné každý deň utierať hnačky a mláky, vytierať niekoľkokrát denne podlahu octom. Ale prišlo sa na koreň problému a nakoniec všetko bolo v pohode.

Vy možno máte pocit, že ste urobila všetko, podľa mňa ste urobila žalostne málo.

Možno nejde o zdravotný problém, ale to sa bez vyšetrení zistiť nedá. Neviem, či je taký problém obetovať 50eur na kompletné vyšetrenia, aby som si bola istá, že moja mačka netrpí. Nemám peňazí na rozdávanie, ale pre toto by som ich obetovala.

Kľudne do inzerátu napíšte, že potrebuje kľudnú domácnosť a VYŠETRENIA, pretože má možno vážny problém.
Že sa nejaví chorá neznamená, že problém nemá. Mačky sú majstrami v skrývaní bolesti, tak sú "naprogramované" prírodou. Kamene v obličkách/mechúre nemusia znamenať nevyhnutne sa zhoršujúci zdravotný stav, ale mačka na 100% trpí bolesťami - a preto nechodí na záchod, spája si ho s bolesťou.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 15.3.2011 7:55

ja sa tiez priklanam k zmene vet!!! urcite, akoze urobit "vysetrenie" ocikanim papierika, to je dost ubohe, na to ste mohli kupit aj diagnosticku podstielku. tym, ze sa problem opakuje v istych intervaloch...ako pisete 3 mesiace a potom znova, macicke sa mozno zhorsuje a zlepsuje dake chronicke ochorenie, ktore moze byt v oblickahćh alebo niekde inde. isto by som to nezanedbavala...macicke moze ist o zivot. Kotolna je pre nu to iste ako byt vonku, to ako keby od vas teraz niekto chcel aby ste zili niekde v slume...asi by ste nebola nadsena! preto radim vziat cicu okamzite k inemu vet na DOKLADNE vysetrenie , isto krv, isto sono
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Mirra 15.3.2011 10:01

Možno sa im to komplexné vyšetrenie zdá byť príliš drahé a tak hľadajú všetky možné iné riešenia :-/. Možno nie, ale tiež mi to tak príde, že sa akosi silou-mocou bráni ísť k inému vetovi a dať mačku poriadne komplexne vyšetriť. Až také hrozne drahé to zasa nie je, podľa mňa do nejakých 50 EUR sa zmestia, možno aj menej (závisí od miesta bydliska a veterinára).

Alebo bude problém "niekde inde", ale také veci sa na fórum zasa nepíšu... No držím palce.
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod ninca 15.3.2011 16:21

ano, bohu zial. stava sa aj to, ze akonahle je potrebne do zvieratka investovat peniazky, su tu dalsie lacnejsie moznosti..... aj ked nechapem, ako si niekto vo financnej nudzi obstara zvieratko, kedje to kazdomesacna nie mala investicia...potom sa zial stavaju taketo pripady, akonahle pride problem, krory treba zaplatit...hups, s tym sa neratalo..macicka, psik, zajko, skrecok....su zive tvory, my sa rozhodujeme starat sa o ne a tiez sa krucinal zavazujeme poskytnut im zdravotnu starostlivost, tak ked nemate vo vrecku zbytocne peniaze, tak mesacne odkladajte po 5 eur do obalky, aby ked nahodou pride chvila keby sa peniazku na veta budu hodit, mali ste hotovost...take male domace zdravotne positenie domaceho milacika. Ta macicka okrem zniceneho fyzickeho zdravia {necika vam na veci zo srandy} ma chuda momentalne aj obrovitansky stres zo zmeny prostredia, je to ziva bytost, ma city, nemozete ju lne tak vysmarit do kotolne. zvieratka zle nesu aj zmenu majitela, toboz ked ho zrazu stratia uplne a najma ked chuda nevie preco...tym cikanim dava najavo {lebo nevie rozpravat} ze nieco nieje ok....ona to inak povedat nevie"
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

• Reklamy
fb