• Reklamy

Tazke rozhodnutie:-(

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: Tazke rozhodnutie:-(

Odoslaťod Marusska83 15.3.2011 16:36

9Alena9 napísal:A na to ze preco moci mimo zachoda som precitala mnozstvo for aj ceskych ,isla som k veterinarovi,ked nepomohlo kupila som jej difuzer,neviem ci tu nikto necita co pisem,asi len preskoci ocami a vyberie si z toho co sa mu hodi tak mi to pripada .Neviem co by ste robili vy keby Vam povedal veterinar ze je zdrava ,aj tie injekcie mi pripadali ako keby jej ich dal len koli tomu aby bud zarobil alebo ma upokojil,lebo povedal ze to nie je take vyrazne aby to musel byt problem,ale ked videl ze som bezradna tak jej ich dal.

Milá Alenka.Možno sa ti budú zdať moje slová kruté ale to je môj názor.Ľudia ktorý chodia na stránku milujú svoje mačičky a snažia sa na fore vyčítať ako sa dá pomôcť a ak je to v ich silách pomôžu a poradia.Lenže nik z nás mačičke nenahradí veterinárne vyšetrenie,my môžme len nasmerovať ale nie vyliečiť na diaľku ako Kašpirovský.A ak si myslíš že čítame medzi riadkami tak sa sakra mýliš pretože čítame poriadne aj to čo by si si asi nemyslela.Spätne som si prečítala tvoje príspevky a vyšlo mi z toho jediné,že mačičku si si vzala to je veľmi pekné ale keď začala mať zdr.problém dali ste ju preč.Čítala som tvoj príspevok z 9.12.2010 a už tam si sa pýtala či môže mačička žiť aj neliečená alebo ako treba dlho liečiť či doživotne ak má problém zo slinivkou brušnou.To znamená že už v decembri mala mačička problém a zvracala.Ano šla si z ňou k veterinárovi ktorý jej dal dietne granule nejakú injekciu a ďalej?Ďalej si to neriešila?Teraz ti mačička obcikáva a poriešili ste to tak že ste ju dali do kotolne?prepáč ale tebe by sa tiež nepáčilo keby si mala zápal vaječníkov alebo ľadvín a šupli by ťa niekam do pivnice.jednoznačne si mala ísť k inému veterinárovi ktorému záleží na zdraví mačičky aby urobil všetko čo treba.Ak je to finančný problém daj ju čím skôr na bazoša alebo niekam na facebook aby mačička neodišla skôr za dúhový most ako sa dostane k poriadnému veterinárovi a ľuďom ktorým na nej bude záležať.Je mi ľúto mačičky a to čo ťa teraz trápi sú výčitky svedomia ktoré sú asi oprávnené. :cat44: Toľko z mojej strany.Milujem svojho kocúrika a aj keby som nemala čo do úst určite by som to poriešila nejako len aby sme boli zdraví a náš kocúr je členom rodiny na ktorej mi záleží najviac na svete.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod kasiopea 16.3.2011 9:47

Milá Alenka aj u nás bol podobný problém, náš kocúrik odrazu prestal rásť a za pár mesiacov schudol celé kilo, no brali sme to tak, že má doma dve dámy, ktorým občas musí vyhovieť a tak toto že je následkom úbitku jeho váhy, ale ukázalo sa že nie, kocúrik z ničoho nič začal cikávať kade tade, čo predtým nikdy nerobil. Tieš som si všimla, že moč nie je práve najčistejší, bol akýsi tmavší a tak sme išli k veterinárovi....no poviem ti že som bola u veterinára asi 8x a kocúrovi sa nepolepšilo, darmo že mu dával antibiotiká a kto vie čo ešte, ja si to už ani nepamätám, dokonca som mu v injekčnej striekačke doniesla vzorku moču a namiesto aby urobil rozbor, tak to len šupol pod mikroskop, skoštatoval že tam je všetko v poriadku - a to už bol moč poriadne krvavý a krvácala aj moja peňaženka, pretože som bola u veterinára každý druhý deň. Nakoniec som ho požiadala aby mu urobil sono obličiek a močového mechúra a vid čo sa nestalo.....náš kocúrik mal močové kamene a tym močením kade tade mi len chcel dať najavo, že niečo nie je v poriadku. Dostal špeciálne granulky a musím poklepať dnes je s ním všetko v poriadku...neciká inde len do záchodíka, krásne pribral a je s neho šťasný a veselo hravý mládenec.
Obrázok používateľa
kasiopea
mačiatko
mačiatko

Založený: 1.2.2011 12:01

Reklamy

Odoslaťod katarína 16.3.2011 11:26

bože..ja keď si pomyslím na moju Mišku, bielu mačičku ktorú sme našli polomŕtvu ležať na chodníku- čo sme si my všetko vytrpeli ! to si nikto ani nedokáže predstaviť a možno horšie ako u Vás, Miška mala hrozné hnačky...kakala , pišala hocikde kde ju to chytilo...či postel, paplon, vankuš, kuch,. linka...ˇkeď začala kakávať ( a to mala stále hnusnú smradlavú hnačku !!) začali sme spávať oddelene s priatelom. spávala s niekým v obyvačke ( striedali sme sa priatelom) a ona si lahla na hruď a tam sa dokázala pokakať ! viete čo to bolo keď sa zobudíte na hrozný smrad a máte to takmer v ústach !!! a k tomu všetkému je ešte aj hluchá ..chodili sme po veterinároch , liečili ....a pomohlo to ! trvalo to asi 4 mesiacxe kým sme ju dali dokopy ...nehovorím čo všetko som povyhdzovala lebo nemalao zmysel tu hnačku z toho dávať dole: deky, vankuše, oblečenie a pod...
ostatné mačky čo mám doma z nej boli na nervy ( lebo bola nová) Samko mi kakal do vane, Tigrík mi pišal po celom byte, Matylduška kakala pod linku...takže toto všetko sme mali asi 4 mesiace!
a verte mi fakt sme boli na nervy ...už sme nevedeli čo s tým , boli sme zúfalý- veterinári tiež lebo už nevedeli čo a kde, nič jej nebolo, bola zdravá ako ryba...skúšali všetko možné, všelijakú liečbu, všelijaké antibiotiká...a potom proste niečo zabralo...myslím že ani sami veterinári netušili že čo :-D ato sme chodili podotýkam do TT k dr. fagovi ! žiadny dedinský veterinár

mačička u vás pišá vedla- naozaj treba obehať veterinárov , to ostatné čo popisujete - škriabanie pohovkx a obdobne- to je vina ludí- mačičke sa nikto nevenuje, vy ste neni doma- ostatný sa jej nevenujú, je sama, nudí sa a robí zle aby na seba upozornila...
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Ironlady 17.3.2011 2:22

ahoj, ja som mačkárka len 5 rokov ale mojimi rukami ich prešlo niekoľko stoviek. Myslím že mačka by nemala byť sama. Viete ju priviesť do Košíc? Vezmem ju k sebe. Mám tu skvelých veterinárov ktorí vedia čo robím aj keď ako súkromná osoba a účtujú mi nízke niekedy až smiešne ceny. Nie je mysliteľné aby mačka takto reagovala. U mňa doma je mačiek dosť určite jej prospeje zmena prostredia a možno potom pôjde aj na adopciu až zistíme čo jej je. Pravdepodobne je to len psychického pôvodu. Sterilizovaná mačka neznačkuje. A žiaľ vy sama si nemôžete byť istá či jej u vás doma niekto neubližuje. Žijem sama len so zvieratkami tak u mňa bude mať kľud od nevrlosti ľudí. Neverím že sa to nedá poriešiť. Napadlo vás že to ocikávanie môže byť aj pomsta? A čo sa týka sterilizácie ja dávam niekedy sterilizovať aj malé mačiatka a kocúrikov od 6 mesiacov a nieje v tom žiaden problém. Veľmi nerada dávam na adopciu nekastrované zvieratko. Je ich po útulkoch už dosť. Tá vaša mačka je nádherná, úžasné sfarbenie. Jedno si treba uvedomiť, že mačka je osobnosť a žiaľ každá individuálna. Inak so psíčkarka už skoro 20 rokov a poravde porovnávať mačku a psa je blbosť. Takže môj kontakt : 0944 058 288. Samozrejme ak by ste jej aj naďalej chcela zabezpečovať stravu tak sa poteším, ak nie nič sa nestane, už som si zvykla že mi prinesú mača alebo dospelú mačku a viac sa neozvú. Pekný večer, Jana C.
Ironlady
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 23.5.2010 23:30

Reklamy

Odoslaťod Ironlady 17.3.2011 2:27

Prepáčte nejak mi to odoslalo 2x. Ešte ak máte k mačičke nejakú výbavičku tak môžete poslať aj tú. napr. toaletu, škrabadlo a pod. Inak dúfam že to niekto nebude brať ako žobranie o príspevky lebo takých príspevkov na iných fórach som si užila už dosť. :cica2:
Ironlady
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod katarína 17.3.2011 8:11

Ironlady, napíšm jej prosím súkromnú správu , lebo neviem či sa tak trošku neurazila a možno si to tu neprečíta . ...bolo by škoda prepásnúť takú šancu pre tú mačičku ktorú ponúkaš . vďaka
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21

Reklamy

Odoslaťod AndreaO 17.3.2011 12:58

Otestujte macicku na felv a fiv a ak bude negativna vezmeme ju. Mozete ju otestovat u nasho veta a zaplatite to tam, alebo u svojho a donesiete potvrdenie.
Ak mate zaujem, napiste mi ss
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Založený: 18.11.2007 15:33

Reklamy

Odoslaťod 9Alena9 17.3.2011 15:07

Urcite som sa neurazila,z toho som uz vyrastla a tu nejde o mna ale o Saru.Zvazovala som vsetko co sa tu popisalo a rozhodla som sa ist s nou k veterinarovi ci nemate nahodou pravdu,nebola to otazka penazi aj ked nie som bohata ale za zvieratka som uz utratila kopec ,co nikdy nelutujem,len mi jej bolo luto ju zasa stresovat a trapit vysetreniami.Nasla som si vcera tu na fore veterinara z BB ktoreho ste odporucali pana Paulinyho ,dnes sme boli tam a mozem potvrdit ze je vynikajuci,nehovoriac o pristupe k mačičkam.Najprv sa pytal na rozne veci,potom macicku popozeral,prehmatal,popocuval.Potom jej oholili brusko aby jej mohli urobit sono ci nema kamene,Sara sa drzala tak pekne,mechur ma uplne cisty ziadne kamene.Potom jej chcel vytlacit nejaky moč,tak jej nejak stlacal brusko smerom ku chvostu,ale bola uplne sucha,tak nas teda poslal na dve hodiny prec,ze jej zatial urobia RTG a napichnu ju na infuziu.Nastastie sa jej moč potom pustila sama po stlacení a nemuseli jej do mechura pichat ihlu.RTG aj moč boli uplne v poriadku,ale kedze sme chceli mat 100% istotu tak sme jej kazali este vysetrit krv,zobrali jej pekne krv z ihly kde mala infuziu a zajtra poobede pridu vysledky,ale uz teraz hovoril ze je viac nez iste ze mačička je v poriadku takze to bolo naozaj psychikou.Bola som rada ze Sara je v poriadku,ale trochu som aj sklamana,pretoze ak by bola chora to by znamenalo ze by mohla ist ku nam,kedze by stacilo ju vyliecit a uz by necikala.To tyranie a robenie jej zle v mojej nepritomnosti je vylucene,ona proste len nezniesla ze ked som bola doma tak bola v neustalej pozornosti a potom ked som odisla tak sa nudila a bolo jej smutno.

Ironlady a Andrea,ja mačičku priveziem kamkolvek ale uz asi iba tam kde by si ju nechali nastalo.Nechcem ju zasa stresovat cestou,u teba by si zvykla a potom zasa len zvykat na inu a co ked v novej rodine bude zasa ocikavat? A ja nebudem vediet ako sa ma,kde je.Ja nepoznam tolko mačky ale je to mozne nie? A tu u manzelovych rodicov jej nie je tak zle,len nemoze byt v dome.V kotolni je teplo a oni su tam casto lebo tam chodia fajcit,maju tam koberce ,kreslo a hra tam radio,nechavaju jej cez den pootvorene dvere.Viem nie je to ideal,ani mne sa to nepaci,hlavne ze cela smrdi od dymu,chcela by som pre nu rodinu co by ju lubili a mojkali ako som to robila ja,kde by bola stale s niekym a konecne vesela a hrava ako si ju pamatam tu u nas.Skoda velka ze to zacala robit,neskutocne ma bolí srdce ze ju nemozem mať :-(
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Založený: 22.10.2009 9:35

Reklamy

Odoslaťod galthea 17.3.2011 15:32

myslím že je lepšie mačičke poskytnúť šancu nájsť nový domov, ako ju držať v zafajčenej kotolni- navyše vidíte, že to nie je také ťažké, už len tu na fóre sa Vám niekto ponúkol. rozmyslite si to ešte. mačka je spoločenský tvor, nie pasívny osamotený fajčiar.
držím palce.
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod ninca 18.3.2011 14:14

a co tak macicke zaobstarat kamosa?kamosku
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Ironlady 18.3.2011 14:41

aj mňa to napadlo. Jednoducho väčšina mačiek potrebuje spoločnosť vlastného druhu. Vidím to u mňa doma.Aj na adopciu väčšinou dávam naraz dva kusy aby mačka netpela zmenou prostredia a mala sa s kým hrať. Psíkovi stačí väčšinou jeho pán, ale mačka je iná, len máloktorá je rada len v spoločnosti len nás ľudí.
:cica2:
Ironlady
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod 9Alena9 20.3.2011 19:11

Macicka mala krvne testy v poriadku.Co sa tyka tej kamosky pre mačičku ja som to hovorila uz davno,ale rodina nesuhlasi s tym ze v byte tolko zvierat,takze sme sa dohodli tak,ze zatial ostava u rodicov,ked budeme mat dom ,co bude v buducnosti Saru si beriem spät a mozem jej dokonca priniest aj kamaratku.Uz som to premyslela ,vchodove dvere budu s macacimi dvierkami takze si myslim ze ked sa mačička nebude nudit,nebude ani ocikavat,nepredala som ani jej vybavu pekne som ju odlozila a tesim sa na den kedy sa vrati ku mne,zatial sa o nu budem starat aspon takto.
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Založený: 22.10.2009 9:35

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb