• Reklamy

prosím o radu :(

len tak o mickách...
  • Reklamy

prosím o radu :(

Odoslaťod Lilez 4.4.2011 17:04

Ahojte!
Chcela by som sa spýtať na váš názor ohľadom sterilizácie mačičky, doteraz som mala len dvoch kocúrikov (kastrátov).
mám mainku bez PP. Zajtra bude mať rovných desať mesiacov.
Chcela by som ju sterilizovať, ale akosi váham.... neviem, chcela by som aby aspoň raz sa cítila ako mačacia mamička.
Už mala aj prvú ruju cca dva týždne dozadu a ja som to prežívala s ňou :) je to moje zlatíčko miláčikové :hearth: :hearth: :hearth: a chcem jej len to najlepšie z najlepšieho :cat42: :cat42: tak mi prosím poradte :) vďaka
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Re: prosím o radu :(

Odoslaťod miusiatko 4.4.2011 17:35

Najlepšie z najlepšieho je mačku vykastrovať.
To VY chcete, aby mala mačiatka, ona netuší že o niečo prichádza.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Lilez 4.4.2011 18:02

mno neviem či micka vie al nie či o niečo prichádza, ale celý víkend ku mne pašuje šteniatka teriera od susedky :D :D :D :D a to veľmi nenápadne :D :D :D
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod ninca 5.4.2011 6:22

uz len to, ze mas mco bez pp znamena, ze niekto mnozil to, co nemal!!!!! mco bez pp rovna sa macka z ulice! a take sa nemnozia. resp aj keby si pp mala a macicku nemas urcenu na chov,uchovnenu, tak je prinajmensom neeticke na nej chovat. Tak ako sa pise v prispevku vyssie, macicka nevie o co pruichadza. Je to hlupy mytus ludi, ktori si myslia, ze jej spravia dopbre macatami. Prdlajz. vyuzi obdobie medzi rujami a sup sup na sterilizaciu,opakujucimi rujami totiz macicke hrizia patologicke zmeny na mliecnych zlazach.
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Freya 5.4.2011 8:05

Presne ako píšu ostatní.. Najlepšie je dať mačičku sterilizovať. Vyhneš sa tým mnohým zdravotným problémom, mačička bude kľudná a určite nebude smútiť za tým, že nemôže mať mačiatka - uvedom si, že to nie je človek, ona nevie o čo prichádza. A keďže je bez PP tak to už vôbec nemá absolútne zmysel ďalej množiť - pozri si útulky, koľko je tam mačičiek a ako súrne potrebujú domov - a ty im ho v podstate zoberieš, tým, že ju dáš nakryť - a dajmetomu lacno predáš v lepšom prípade daruješ - alebo neviem čo chceš s malými robiť.. Taký odchov aj niečo stojí, nie je to zadarmo.. Špeciálne papanie pre mačičiku, potom papanie pre mačiatka, očkovanie, odčervenie všetkých, čo ak náhodou nastanú nejaké komplikácie - toto nikdy nemôžeš vedieť, spôsobíš si tým strašné problémy a finančne sú takéto veci naozaj drahé. Chovatelia sa snažia udržať nejakú tú líniu, štandart mainiek, povahu, testujú svoje zvieratá na dedičné choroby atď... Tvoja mačička má aké testy?? Čo ak sa stane, že prenesie nejakú dedičnú vadu na mačiatka? Keďže je bez PP nevieš akých mala predkov - čo ak ju náhodou dáš nakryť jej bratom.. To nedokážeš pri bez PP zistiť, či sú rodina alebo nie.. Je to veľmi riskantné, a ak máš svoju mačičku rada spravíš najlepšie ak ju dáš sterilizovať a nebudeš ju trápiť nejakým pôrodom, vôbec to nie je tak ľahké ako si predstavuješ. Takto budeš mať šťastnú mačičku, ktorá sa vyhne rôznym chorobám - ako napr.. zápal maternice, atď... Verím, že sa správne rozhodneš, neber to ako nejaké urážky snažíme sa ti poradiť :-)
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod ninca 5.4.2011 9:25

freya, mocny like :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod galthea 5.4.2011 15:51

freya- najviac like.

ja sa pridám. máme doma angoru. s PP, čistokrvnú, testy má, na chov je výborná všetko super. a je kastrátka. prečo? zo zdravotných dôvodov. opakované ruje pre mačičku nie sú dobré a odhliadnuc od toho, že na Slovensku nebola šanca pre ňu nájsť partnera (a mačiatka nechceme - ani ja a verím že ani ona:)) tak sme sa rozhodli takto. stačili mi dve ruje keď som videla ako sa trápila. (bohužiaľ nám začala robiť divočiny v deň termínu kastrácie a druhá ruja prišla 5 dní na to... nebola šanca.)
len pripomeniem, že dobre sme urobili, lebo naša vtedy tuším 9 mesačná slečna už mala "krásne" cysty na vaječníkoch...
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod Lilez 5.4.2011 16:59

Mno, chcela som len poradiť a nie aby ma niekto súdil resp. odsudzoval!! :smutny:
Ako som písala vyššie, mala som len dvoch kocúrikov s mickami nemám skúsenosti
a keďže ešte múdry z neba zatiaľ nikto nespadol, myslela som si že mi na tomto fóre niekto skúsenejšý poradí a nie že sa bude do mňa navážať. :smutny:

Len pre info, micka nemá PP, ale je po test. rodičoch s PP. Dáma od ktorej sme si ju kupovali sa nás po viacerých telefonátoch a návštevách pýtala či ju chceme na chov alebo ako maznáčika. Samozrejme že moja odpoveď bola maznáčik!
Ani vo sne by ma nenapadlo na cicke/mačiatkach zarábať, nemám to za potreby !!!
A mačiatka by nikdy neostali na ulici alebo v útulku, ale u mojej rodiny ( k tomu len dodám, že u nás v rodine sme všetci mačkofili )

Prajem príjemný deň!
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Dorka 5.4.2011 18:25

Lilez neurážaj sa prosím... baby to myslia dobre.. aj keď to vyznelo ako navážanie sa do niekoho... trochu viac sa rozohnili, nik netvrdí, že by mačičky skončili od Tvojej micky na ulici, ale keď každý deň čítaš a počuješ o mačičkách, ktoré potrebujú domov, je to zlé :-( A prispievajú k tomu aj chovatelia bez PP mačiek... žiaľ je to tak. Keby sa chovali len mačičky s PP, tak by sme pravdepodobne žiadne túlavé mačičky bez domova nemali, lebo ak už raz niekto dá za mačičku peniaze, tak ju hádam na ulicu nevyhodí... a inak téma o množení bez PP mačičiek tu už je a aj nedávno sa tu niečo takéto riešilo, tak sorry, že si si to odniesla. Dúfam, že na fórum nezanevrieš a vezmeš si rady báb k srdcu... inak krásna micka :-)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod ninca 5.4.2011 19:34

ahoj lilez, hned v prvom prispevku bolo spomenute, aby si nas ekomentare nebrala ako nieco zle, alebo ako navazanie sa do niekoho. Na druhej strane musis chapat aj to, ze keby si si naoriklad presla forum dokladne, mozno by si temu ani nezalozila. Vsetci budeme radi ked budes nadalej prispievat
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Freya 5.4.2011 19:36

Lilez nikto ťa tu neodsudzuje.. Snažíme sa ti poradiť, vysvetliť ti ako to je. Ty sa sama rozhodneš, či ju dáš alebo nedáš nakryť. Nemysli si ale, že ťa v tom podporíme, jednoducho chov bez PP nemá žiadny zmysel. Vravíš, že je po testovaných rodičoch s PP.. Prečo potom ona nemá PP? Rodičia neboli uchovnení? .. Ak nie prečo neboli uchovnení? Mali nejakú vadu? Alebo majitelia neboli schopní absolvovať jednu jedinú výstavui na uchovnenie?.. Alebo chovali na jedincoch určených na maznákov? Lenže v tom prípade porušli zmluvu a za to môžu mať pekné problémy. Tvrdíš, že sú testovaný .. A načo sú testovaný? Videla si výsledky tých testov ukázali ti ich? Ukázali ti vôbec PP rodičov? Nikto nepovedal, že chceš zarábať, ale si pripravená vyložiť nie malé peniaze na odchov malých? A rozdáš ich do rodiny, čo keď ich bude 8? To máš osem ľudí, čo má záujem o mačiatka od tvojej mice? Druhýkrát hovorím, čo ak sa naskytnú nejaké komplikácie? Si ochotná dať nehoráznu sumu, a pozerať sa na tú hrôzu čo sa môže stať? A ďalšia vec ty mieniš dať testovať svoju mačku na FiP, FIV, Felv, HCM... A podľa čoho chceš vybrať kocúra? Iba podľa výzoru či je pekný? Odkiaľ budeš vedieť, že on niečo neprenáša? Či to budeš chcieť po majiteloch nech ho dajú testovať?? To asi sotva, nestojí to totiž málo, tie testy. Už ti tu nejdem vravieť ďalšie veci. Zober si z toho čo chceš aj tak si spravíš podľa seba, ja len verím , že sa rozhodneš správne a nikto ťa neosčuje ani nič, sú to len rady. Snáď sa správne rozhodneš, držím ti palce
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod ninca 5.4.2011 19:59

tak tak, ono je fakt dobre poznat predkov a co je v rodine nasa Majka sa narodila s pruhom, nebola vhodna do chovu, bo macinky by po nej pruh mohli dedit, kupili sme ju na maznaka, jasne zreparovanu a uz aj sterilku :-D zije si u nas krasny macaci zivot a lubime ju aj s fifkom najviac na svete :-D pani chovatelka, ktora nam ju predavala jej ala brusko pravit o celej sitacii nas poucila :-D je strasne mila a zlata. Jasne, ze mame k macinke aj PP, dostali sme ju s vysledkami testov a aj ockovanu. Keby nam ale napriklad pani zatajila, ze macinka mala pruh, a my by sme na nech chovali, mohli sa narodit poskodene maciatka, jej sa zas mohla pocas gravidity roztrhnut brusna stena....to su take "drobnostky" ktore sa mozu stat, ked kupis macku vo vreci, Zial, ako na SVK tak v CR a okolitom svete su aj taki chovatelia, co ti predaju hoci co, dokonca aj s PP, neokovane, asocialne.....preto treba vyberat naozaj zodpovednych chovatelov, ktori okrem lasky k peniazkom a rychleho mnozenia a zarabnia maju aj lasku k zvieratkam,. My sme s pani v kontakte odkedy mame od nej prveho kocurika, co su uz 4 roky, a ked sme mali zaujem o macinu, ani mi na um nezislo hladat niekoho ineho.
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 5.4.2011 20:54

Lilez, naozaj tu na teba nik neútočil.

Že rodičia tvojej Mainky sú s PP je veľmi zaujímavé, pretože potom by mala mať PP aj ona. Alebo ako ti to vysvetlili? Prečo ona nemá PP ak rodičia majú? Inak, mám taký pocit, že viem od ktorej "chovateľky" ju asi máš...

Ďalšia vec je, že pre tvoju mačku, z hľadiska zdravotného je najlepšie vykastrovať ju. Najmä ak si začiatočník a nevieš nič o odchove mačiat, o pôrode, o geneticky prenosných a gen. podmienených chorobách. Ale to tu už napísané bolo.

A ak máš v rodine toľko záujemcov o mačky, odkáž ich na nejaké OZ alebo útulok, ktorí majú opustené mačky. Aj ja mám doma tri, o ktoré nik normálny nejaví záujem
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Lilez 7.4.2011 18:52

Ahojte.
Ďakujem za ponaučenie, zase som o niečo múdrejšia.
Aby to bolo zrozumiteľnejšie začnem od začiatku, chcela som mco kocúrika a nad cickovou alternatívou som ani neuvažovala.
S dámou od ktorej mám cicku sme sa aj dohodli na kocúriku, len „problém“ vznikol keď som sa bola pozrieť na kocúrika. On sa totižto schoval a nie a nie vyliezť, nakoniec sa ukázal. Pozeral na mňa takými veľkými kukadlami a tak strašne sa bál, celý sa triasol :(
No ale potom prišla jeho sestrička, hop mi na kolená, usalašila sa a veselo si priadla ako keby sme sa poznali celý život. :cica2:
A tak po zvážení som sa rozhodla pre cicku ktorá si „vybrala mňa“ pre životného spoločníka.
A tak mám z ničoho nič cicku miesto kocúrika, ale podotýkam, že neľutujem ani sekundu !!!
Čo sa PP týka, dáma sa ma pýtala, či ju chcem na chov alebo ako maznáčika.
Nad chovom som nikdy neuvažovala, chcela som len „kamoša“ z ktorého sa vyklula „kamoška“. Tak mi povedala, že nepotrebujem predsa PP. Ja som nad tým ani nikdy obzvlášť neuvažovala pp al nie hlavná vec, že „chémia“ medzi nami sedí. A lúbime sa aj tak aj tak
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Lilez 7.4.2011 18:57

Ach ešte som chcela dodať u nás máme všetci mačičky aj také aj také. :cat37: :cat37:
Ja mám zatiaľ len jednu :-( ale už spracovávam priateľa pre ešte jednu z útulku :)
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb