• Reklamy

Malé mačiatko

len tak o mickách...
  • Reklamy

Malé mačiatko

Odoslaťod Seemani 12.4.2011 8:30

Dobrý deň, mám doma 2týždňové mačiatko a chcela by som sa spýtať všetkých, ktorý už dokrmovali mačiatka na nejaké typi a rady. Momentálne ju kŕmim Royal Canin sušeným mliečkom, ktoré riedim 1:3 s vodou. Mám pre ňu štartovacie granulky, ktoré môžem dávať od 4.týždňa. Chcem sa spýtať napr. ako a kedy ju mám začať učiť na záchodík, kedy ju treba prvýkrát zaočkovať a odčerviť a popr. tí, čo ste si takto mačiatka odchovali, pocítili ste nejakú zmenu oproti mačiatkam, ktoré vyrástli u mami? Či viac lipnú na človeku a tak..Začína pomaly vnímať svet okolo seba, reaguje na pohyby a už ku mne aj ide keď ju volám. Zatiaľ nám to klape, tak dúfam, že sa nič neskomplikuje :TomyAngelo:
Prílohy
cica.jpg
Seemani
Nováčik
Nováčik

Založený: 3.4.2011 14:15
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: Malé mačiatko

Odoslaťod Freya 12.4.2011 8:58

Ahoj :bye: Krásne mačiatko. Môžem sa ťa spýtať, ako si prišla k tak malému mačiatku?
Ja ešte ako malá, som raz zachránila na dedine dve 2-dňové mačiatka, čo chceli utopiť, zobrala som si ich domov a tiež som ich tak vypiplala. To už ale bolo dávno - tak 10 rokov dozadu. Tiež som ich krmila mliečkom, veľmi dôležité je masírovať bruško, nejakou vlhkou handričkou alebo tamponom, aby sa mačiatko vedelo vyprázdniť. Do toho 4. týždňa, podávaj mliečko, potom tie granulky a nejaké mäsko aj určite môžes.
Na záchodík, podľa mňa tiež okolo toho 4-týždňa, môžeš učiť.
A čo sa týka toho či viac lipne na človeku - myslím, že áno aspoň tie moje boli dosť na mňa naviazané. Podarilo sa mi jednej nájsť domov, takže mi ostal kocúrik, ktorého som si nechala. Bol na nás veľmi naviazaný, zlatý, hravý. Potom sme ho ale po roku bohužiaľ museli dať preč :smutny: , dali sme ho síce na pekné miesto, do rodinného domčeku, mohol aj dnu ísť aj von, ale nevedel sa zaradiť medzi ostatné mačičky, čo tam boli, v podstate mal s tým veľký problém - tá socializácia od maminky a súrodencov naozaj chýbala, naviazal sa ale hlavne na paničku domu a za ňou všade behal. Jediné čo teda nevedel vychádzať s inými mickami :-/
A ešte mal aj veľký problém, pohybovať sa vonku, keďže celú dobu nič iné okrem bytu nepoznal, zdržoval sa hlavne vnútri domu.
Maličký je krásny držím ti palce :-)
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod Seemani 12.4.2011 13:47

Jemu a jeho súrodencom bolo súdené utopenie, potom si ich jeden chalan vzal pre hada, ktorý akurát tohto jediného nechal. Tak som si ho vzala. Momentálne ho mám už druhý týždeň, takže si myslím, že základ mám za sebou, keď mi doteraz vydržalo. A je krásne tučnučké :) . Bruško som masírovala, to mi kamarátka poradila, takže našťastie sa vyprázdňuje bez problémov. Len neviem, či nebude vadiť, že nebola od mala pri mame a niektoré veci, ktoré by mohla napr. od matky odkukať, jej budú chýbať. Neviem ako presne je to s mačkami, či sa sami dokážu naučiť, mala som raz mačku, keď som bola ešte dieťa a toď vše. A teraz tento malý kocúrik :hearth:
Seemani
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Clara86 12.4.2011 14:41

Mačiatka hadovi...?! :smutny: Hrozné, nemám slov... no aspoň že si tohto zachránila. Na to že si mala mačku len raz v detstve sa o mačiatko vieš pekne postarať. Veľmi peknučké je :-)
Clara86
mačiatko
mačiatko

Založený: 11.10.2010 10:16

Reklamy

Odoslaťod Seemani 12.4.2011 15:01

ano ale len mačiatka, ktoré sú odsúdené na smrť..stará sedliacka metóda - utopiť ich... Mačiatka ktoré majú šancu na život, by hadovi určite nedal...Ale tak čo už no..aj had musí niečo jesť..
A ďakujem, pravdupovediac, neverila som, že to zvládneme, predsa také alé mača..Ale jak vidím, ako mi rastie pred očami, stále viac si predstavujem, aký krásny kocúrik z nej vyrastie ( vraj je to kocúr podľa veterinára)...
Seemani
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Baska818 12.4.2011 15:16

Juuuuj bubáčik krásny :1l0:
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55

Reklamy

Odoslaťod Freya 12.4.2011 16:20

Ach tak takto :smutny: Aspoň, že naňho sa usmialo šťastie maličké krásne.
Pokračuj v tom kŕmení ako doteraz, potom od toho 4. týždňa prikrmuj. Tu na fóre sú určite témy čím a ako, prečítaj si ho nájdi si. Držím ti palce, určite sa potom aj pochvál ako maličký rastie :hearth:
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod Seemani 13.4.2011 16:18

Ešte by ste mi mohli prosím poradiť, že kedy ju mám dať zaočkovať a odčerviť?
:cica2:
Seemani
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 13.4.2011 17:21

už som sem ten odkaz dávala, len neviem, do ktorej témy.
Skúste si prečítať tento návod http://www.kocky-online.cz/clanky/piplame-kote
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Seemani 18.4.2011 20:49

Tak cicuľka pred dvoma dňami začala papať. Dostáva 3x za deň štartovacie granulky rozdrvené a s mliečkom rozmiešané na kašičku. K tomuraz za deň som ju ešte kojila, ale dnes už pila mlieko sama z misky. Pred dvoma dňami som ju začala intenzívne púšťať po izbe, aby sa učila chodiť a spevnila nohy. Avšak mám trochu obavu, lebo chodí síce už bez problémov, sem-tam stratí balanc, ale mám pocit, že zadné nôžky má také šmatlavejšie. Neviem, či je to normálne, predsa sa učí chodiť len dva dni, inak dovtedy mala pelech o veľkosti 40x50 cm približne. Skúsim pridať video, len neviem, či mi ho vezme. A ešte sa chcem spýtať, či je normálne, že keď sama papá, tak sa pritom trasie :D. Možno sú to normálne veci, ale ja som malé mača nikdy nemala, tak radšej sa na všetko pýtam :rolleyes: . Inak je veľmi zlatá, behá za mnou a stále chce byť na rukách, najspokojnejšia je, keď si ju pritúlim k tvári a keď cíti, že ju idem dať na zem, tak spustí strašne srdcervúci plač... Jaj a stolicu jej kontroluje, kaká každý deň a našťastie tvrdé, bála som sa, že bude mať riedku stolicu zmenou stravy, ale nemá :wink:
Seemani
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 18.4.2011 21:30

Poradiť Vám viac neviem, nikdy som mačiatko neodchovávala, ale chcem povedať, že strašne teším :befucking: je skvelé, že drobec a všetko "funguje" ako má a že sa našla taká obetavá duša, ako ste Vy :iloveyou:
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Seemani 18.4.2011 21:49

Ďakujem pekne :-) .. Robí mi radosť, len takto večer už musím chodiť ako myška, lebo na noc ju odkladám do pelechu, ale ona sa zobudí aj na najmenší pohyb a hneď mraučí a dúfa, že sa s ňou pôjdem hrať :)). Ale dá sa to vydržať, lebo našťastie ju to po chvílke vždy prejde .. :cica: A mimochodom dostala výstižné meno Rebel :-D
Seemani
Nováčik
Nováčik

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb