• Reklamy

Bojazlivá mačička

len tak o mickách...
  • Reklamy

Bojazlivá mačička

Odoslaťod Dante 16.4.2011 20:02

Chcem sa opýtať na jeden problém...mám doma novú mačku asi 3 týždne....nebral som ju ako mačiatko, ale už ako dospelú micku...v auguste bude mať 3 roky. Problém je to, že bola extrémne zvyknutá na svoju majiteľku...a už bola u jedného chovateľa a tam si za 2 mesiace nezvykla...na môjho kocúrika si prakticky navykla hneď a problém nebol, ale skôr má problém s ľuďmi...bojí sa, uteká, nedá sa pohladiť, niekedy pri hladení dokonca aj zasyčala....začal som jej dávať taký prírodný liek proti stresu...trošku to zabralo, ale aj tak je stále bojazlivá a akonáhle jej skrížim cestu, tak je v strehu a zdrhne sa schovať...pritom jej nič nehrozí....potreboval by som s ňou ísť na výstavu, ale za takýchto podmienok to bude veľmi ťažké....neviete poradiť čo by zabralo??? Do hier sa zapája, príde si vypýtať aj papať, keď ma ráno vidí, sem tam sa dá pohladkať...ale oproti môjmu Dantemu je to na kilometre vzdialený vzťah...zmení sa to niekedy??? Alebo už taká ostane navždy? Že by bola verná ešte svojej pôvodnej majiteľke?? Za každú radu budem vďačný...
Dante
Nováčik
Nováčik

Založený: 2.11.2010 16:54
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Bojazlivá mačička

Odoslaťod Marusska83 17.4.2011 15:17

Dante myslím si že 3 týždne je krátka doba na to aby si mačička zvykla.A možno je to jej povaha že je nedôverčivá a bude jej trvať dlhšie kým si získaš jej dôveru.Píšeš že by si z ňou potreboval ísť na výstavu,ozaj tam potrebuješ ísť a micku stresovať?Nepočkáš radšej až do druhej výstavy? Ona sa musí trocha okukať v novom domove predstav si že by teba behom roka dvoch stále premiestňovali od jedného majiteľa k druhému.Ja by som na tvojom mieste počkala z tou výstavou a netlačila do mačky zbytočne lieky proti stresu,možno ich ani nepotrebuje len ty to chceš urýchliť a preto jej ich podávaš.To chce len čas aby ste si mašli k sebe cestičku a získali si dôveru a rešpekt. :-)
Ja mám doma dvojročného peržana ktorý kôli svojej povahe nieje vhodný na výstavu.On aj vhodný je ,ale aby som do neho tlačila lieky na upokojenie aby na výstave niekomu nevyškriabal oči to mi nestojí za to.On má proste takú povahu.Nám trvalo asi pol roka kým sme si k sebe vytvorili vzťah taký aký máme teraz a teraz sa odo mňa ani nepohne ešte aj na wc mi asistuje :D .U nás je dominantný môj kocúr a ja som jeho nie on môj.Vlastne je to vzájomné ale chcem ti tým napísať že kocúr je na mňa veľmi nacuckaný a považuje ma asi za svoju mamičku alebo partnerku.Máme nádherný vzťah aj keď fešák má svoje muchy a trucovanie ale to by nebol on keby bol iný :D :cat53: Zbožňujem ho takého aký je a moja rad pre teba?Ja by som počkala do ďalšej výstavy a uvidíš ako sa vzťah medzi vami vykryštalizuje a prejaví sa aj povaha micky.Nám ani veterinár neodporuča ísť na výstavu a zbytočne Mickyho stresovať a keby som mu dala lieky proti stresu moc by sa mi nepáčilo predvádzať zdrogovaného snehuliaka :befucking: .Držím vám palčeky aby ste si našli k sebe skoro cestičku. :bye:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod catca 17.4.2011 22:25

Súhlasím naprosto! Netreba sa ponáhľať, vyškaj, zvyknite si na seba, bohato sa ti to vráti!
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod Dante 18.4.2011 10:37

Tak ja viem, že to nepôjde asi hneď...a nedávam jej chémiu..je to na prírodnej báze, volá sa to Zylkene a nezaberá to tak akoby som si predstavoval, je to, len na odstránenie napätia, ako keby ste použili bachove kvapky, alebo feeliway....čiže jej z toho nič nehrozí....mne ide o to, že sa môže stať, že ju môj kocúrik nakryje a keď nebude mať za sebou ani jednu výstavu, tak mi hrozí, že prvý vrh bude bez papierov, aj keď sú obaja papierový a vhodný na chov....i keď si kocúrka veľmi k sebe nepripúšťa a skôr sa spolu klbčia a naháňajú :-)) nuž budem musieť počkať a dať jej čas, aby si našla cestu ku mne...vo všeobecnosti je ale veľmi plachá a bojí sa ľudí...obávam sa, či jej niekto v minulosti neubližoval, lebo ak ju chcem pohladkať z predu a vidí moju ruku, že ide k nej, tak sa vždy mikne...
Dante
Nováčik
Nováčik

Založený: 2.11.2010 16:54
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb