• Reklamy

macka - zahrada->byt

len tak o mickách...
  • Reklamy

macka - zahrada->byt

Odoslaťod martinASP 20.5.2011 21:49

Dobry, prosim neodsudzujte ma zato co napisem, nemam naozaj ziadne zle umysli ani niako "uskodit" mackam, preto sa aj vas pytam na Vas nazor najprv

Nasa macka vrhla male (uz ju ideme dat sterilizovat, aj male), odjakziva bola vonku v zahrade. teraz by som si chcel jednu z jej novonarodenych maciatok zobrat domov, do bytu (zahrada je asi 4km od bytu, ale cez vikendy sme tam stale). Otazka spociva v tom, ci matka malej ju bude cez vikendy prijimat naspat, nebude jej robit zle, ci macka ktora si zvykne na "bytovy luxus" moze byt vikendovo vonku popripade vnutri v chatke. tiez ci surodenci jej nebudu robit problemy, ci nebudu neako "nastvane" ze nie oni su v byte (iba jednu z 3 by som chcel domov).. pride mi to krute takto oddelovat surodencov odseba, najradsej by som si kupil uplne inu macku (bytovu), ale tam zasa nastava otazka ze co s nou ak pojdem do zahrady, ci tam jej nebudu robit zle, ci ju prijmu medzi seba a vobec, ci je dobre macke takto menit prostredie?
Ryby a mačky. Byť volný ako vták. Viac ani nepotrebujem.
Obrázok používateľa
martinASP
mačiatko
mačiatko

Založený: 19.4.2011 10:49
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Martin Kovacs

Reklamy

Re: macka - zahrada->byt

Odoslaťod Freya 20.5.2011 22:51

Ahoj, v prvom rade by som sa ťa opýtala - mačku idete dať sterilizovať to je ok.. Ale aj mačiatka??? - to som nejak nepochopila čo tým ako myslíš.
Ďalšia vec.. Koľko majú tie mačiatka týždňov? Kedy sa narodili - to je myslím, že veľmi dôležitý údaj. Mačiatka by mali byť pri matke minimálne tých 12 týždňov, dovtedy by sa nemali vôbec oddelovať, potrebujú jak matku tak aj súrodencov na správnu socializáciu. S tým, že by ste ju stále brali preč a vracali ju matke naspäť - ona by si už o týždeň nemusela pamätať, nemusí ho spoznať, takisto aj súrodenci nepríme ho. Pre to malé mača to zas bude strašný stres, stále sa vracať k matke a stále odcháadzať od nej.. Si predstav, že by si bol v koži toho malého.. To vôbec nie je dobrý nápad..

Ja osobne by som to spravila tak, že by som všetky jej mačatá nechala u nej do tých cca 12-tich týždňov, a potom, keďže jedno chceš do bytu, by som si vybrala a zobrala domov. 12-týždňové mača je malé, a v pohode si zvykne na byt. Hnevať sa ostatné, určite nebudú, ale treba rátať stým,že ju nebudú považovať za "svoju", budú sa k nej správať ako k cudzej.

Plánuješ si nechať všetky 3 mačiatka??

A ešte jedna vec zo začiatku keď ju budeš mať doma, nemyslím, že bude hneď dobré ju brať o týždeň späť, mohla by byť z toho veľmi zmetená, ja by som počkala tak mesiac nech si zvykne na byt a potom postupne ju na tú chatku zvykať. Že najprv raz za mesiac, potom 2x ju tam zobrať, tak postupne je to určite lepšie.
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod martinASP 21.5.2011 8:46

no macku matku chceme dat strilizovat ked dokoji, a maciatka ked povyrastu. samozrejme ze oddelovat ich budeme az po tych 12tich tyzdnoch, ked uz zacnu sa spravat samostatne (momentalne maju akurat mesiac, uz zacinaju skumat okolite prostredie ). a ano, planujeme si nechat vsetky tri.

aha aha, cize ked si jednu vyberiem do bytu, treba ju aspon mesiac si zvyknut v byte a az potom ju skusat "vynasat" do zahrady. a este jedna vec, ked je macka v byte, hlavne este kd je mala a hrava, co mozem ocakavat ked budem chodit do roboty ze mi spravi s bytom? lebo v zahrade si budu hrat surodenci zo surodencami, ale tak ked bude sama tak z nudy bude vymyslat rozne veci nie?
Obrázok používateľa
martinASP
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 21.5.2011 9:04

a prečo si hneď nezoberiete mačence dve?

Keď ide o mačiatka, vždy sú lepšie do bytu dve naraz - hlavne ak sa už aj poznajú. Spolu sa zahrajú a nebudú sa nudiť, keď budete preč.
Inak mačka prespí väčšinu času, čo nie ste doma, takže by som sa niečoho strašného neobávala
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod martinASP 22.5.2011 7:19

hmm, to tiez nieje zly napad, ale ci to nebude "vela" mat hned dve macky v byte. ajked je pravda ze by sa tolko nenudili a neboli hlavne osamote. uvdim, lebo namojveru rozmyslam kupit cisto bytovu macku, a maciatka nachat v zahrade, tam im bude aj lepsie (kedze suseda uz riesi policia zato co nam spravil...).
Obrázok používateľa
martinASP
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 22.5.2011 7:46

Neviem, či im bude zrovna lepšie, nepoznám ich... Ale mám mačku kúpenú "bytovú" a mačky obyčky z vonku "nebytové" a všetci sú tu spokojní. Do bytu si skutočne nemusíte kupovať mačku :-)

Na začiatku som mala tiež len jedno mača - práve tú "bytovú" ale onedlho k nej pribudol kamoš. Kým bola sama doma, tak bolo všetko ok, väčšinou spinkala. Ale keď som prišla domov, tak mi nedala pokoja až dlho do noci, pretože sa celý deň nudila a čakala na mňa. Keď už boli dvaja, pekne sa zahrali aj cez deň a ja som bola tá, ku ktorej sa prišli akurát pomojkať a vyžobrať nejaké dobroty.

Ak mačiatko, tak dve, je to s nimi jednoduchšie vo dvojici :wink:

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod martinASP 22.5.2011 8:53

tak ako tieto macence ked sa prebudia tak vsetky tri sa lapaju, mraucia, takze su zive jedna radost (aj ked som pocul ze pri raste zubokov mozu este nastat problemy, ale snad nie!), takze aj v byte ocakavam podobny rozruch. aj ja by som najradsej mal 2 v byte a 2 v zahrade (neznasam ked sa delia zvierata alebo su len "po jednom kuse", pokial sa nevzije clovek do toho zvierata tak nepochopi), len ci to nebude pre macku matku sok ked 2 by som zobrat, a potom ich sem tam jej nosieval a ukazoval (treba dodat ze matka, ta co mam ako profilovku, je neuveritelne hrava a ziarliva, clovek nemoze nic ine robit ako sa len jej venovat :D , najradsej by som ju mal v byte, lenze je prilis zdivocena).
Obrázok používateľa
martinASP
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 22.5.2011 13:31

nemyslím, že bude dobrý nápad chodiť jej ich neskôr "ukazovať", bude to pre ňu mačka cudzia ako každá iná a určite ich nebude vítať s nadšením.
Mačence pri nej nechajte tak do 12teho týždňa a potom si kľudne dve vezmite domov (alebo aj všetky :D ), neoľutujete.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod martinASP 22.5.2011 15:37

tak to mi je jasne ze neolutujeme! :)
no a to je to co som chcel (teda skor nechcel) pocut... ze ich bude brat ako cudzie... lebo ako som uz spominal, tak na vikendy som stale v zahrade, prto by v byte velmi co robit nemali, a tak som rozmyslal ich nosievat hore dole... aj ked viem ze to nieje idealne riesenie. skusim si este pozistovat ze ci macka vydrzi aj sama doma, prinajhorom by som chodieval zanou a obmedzil pobyt v zahrade?
Obrázok používateľa
martinASP
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 22.5.2011 17:08

Bežne mačky nechávam dva-tri dni samé doma, v pohode to s dostatkom záchodíkov, jedla a vody vydržia. Pre väčšinu mačiek je to menší stres ako prevážanie hore dolu. Tiež by sa mohlo ľahko stať, že na záhrade by Vám zo stresu utiekli, prípadne by ich matka vyhnala.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Misinka 23.5.2011 7:22

Naozaj sa netreba báť nechať mačku, resp. mačky samotné doma celý víkend. Moja micka vydržala sama 4 dni, len
vodu jej vymenil sused. Bola v pohode :-) Stačilo nechať dostatok granuliek, dokonca zachodik vydržal tiež :-D
Obrázok používateľa
Misinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 29.9.2008 13:04
Skutočné meno: Miriam Chrvalová

Reklamy

Odoslaťod sea_water 23.5.2011 8:21

martinASP, maciatka ziskaju po oddeleni od matky, po pobyte v byte iny pach, takze naozaj moze byt dost velky problem, ked jej ich budes chodit ukazovat, to je akurat tak na velky stres pre obe strany
sea_water
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 9.6.2010 18:46
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod martinASP 23.5.2011 11:42

aha aha, toto som chcel vediet! cize bytovu len v byte a zahradne len v zahrade, neprenasat ich "horedole"
ja sa len preto pytam lebo suseda v zahrade ma v panelaku 2 macky a nosi ich do zahrady (autom), preto som aj rozmyslal nad touto moznostou

a este jedna vec... ak budem mat doma macku a "nasiaknem" jej pachom, macky ktore budem mat v zahrade budu ziarlit nie? popripade by sa aj mohlo stat ze by sa nastvali a prskali namna? a potom aj samozrejme opacne...
Obrázok používateľa
martinASP
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 23.5.2011 11:51

skor sa budu o novy pach zaujimat. Obcas chodim na navstevy k inym mackarom a doma potom moji loptosi zvedavo onuchavaju rifle a ostatne kusky oblecenia vonave inou selmickou...tam sa nemate coho obavat.

Tiez poznam ludi, co nosia na zahradu svoje bytove macky - u Vas ale ide o to, ze na zahrade uz macky mate, povazuju to za svoj domov, je to ich teritorium - ak im tam raz za cas prinesiete cudzie kusky, nadsene z toho rozhodne nebudu a nemuselo by to dopadnut dobre

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod martinASP 23.5.2011 15:08

takze najlepsie je mat macku v byte a macku v zahrade, optimalne nech sa nedostavaju do kontaktu?
a este nieco, miusiatko si spominala ze najlepsie by bolo si zobrat 2 naraz. ale nepotrpi tym "moja autorita" nebudu si dve robit co chcu? kedze sama by bola odkazana len namna a tak by ma posluchala, ale dve? lebo aj dneska som bol u znameho, stacilo aby raz zavolal n amacku a bola prinom. v zahrade niekedy mozem volat aj cely den a nikto nikde nic :D (akoby sa dohodli nech si kricim a ich nebudim :P )
Obrázok používateľa
martinASP
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb