• Reklamy

Micina nehoda v posteli

len tak o mickách...
  • Reklamy

Micina nehoda v posteli

Odoslaťod Majča 23.11.2012 21:10

:-D Ahojte, potrebujem nutne poradiť, dnes moja mica vbehla do domu, keď nikto nebol doma (väčšinou cez deň býva vonku, na noc ju schovávame do záhradného domčeka, kde má všetko vybavenie). Samozrejme nikto o tom nevedel, a tak si moje drahé mačiatko užívalo príjemnu atmosféru našej domácnosti. No však stala sa jej menšia nehoda, okrem toho, že v kuchyni zjedla všetko, čo bolo na dosah, rozsypala krmivo pre rybičky a rozhádzala mojej malej sestre plyšáky, tak sa jej dokonca podarilo zašpiniť mi posteľ a mamin kvetináč, samozrejme, svojimi exkrementmi. Všetko sme našťastie upratali, ale v dome ostal príšerný zápach a najmä v mojej izbe. Neviete mi poradiť, ako sa toho dá zbaviť? Nedá sa to vydržať :cerveny: Ďakujem za rady :cica2:
Obrázok používateľa
Majča
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 21.6.2012 20:49
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Mária

Reklamy

Re: Micina nehoda v posteli

Odoslaťod Haudrietka 25.11.2012 15:52

Nuž, viem si to predstaviť, to musel byť zážitok.
Smradu sa dá zbaviť len tak, že odstránite jeho pôvod. Čiže všetko čo sa dá, tak oprať v pračke (vrátane plyšákov, ak sú "zasiahnutí"), veci, ktoré sa nedajú oprať,(napríklad kvetináč :D) utrieť so Savom zriedeným vodou a aj iné veci, ale len tie, ktoré sú stálofarebné - lebo Savo aj bieli okrem toho, že dezinfikuje. Sú potom aj prípravky, ktoré niesú na báze chloru, čiže nebielia, ale takisto majú dezinfekčný účinok a "vôňu" - ako napríklad Sanitol, Max San. Na dlážku je výborný aj tekutý čistiaci prášok, na koberec tepovací prípravok... Nuž dnes je na trhu veľa čistiacich a dezinfekčných prípravkov, niekedy stačí aj mydlová voda a vytepovať koberec. No to už musíte zvážiť sami, do akej miery je to znečistené. Ale mačacie exkrementy - ak sa niekde vsajú, tak ich aroma vydrží aj celé roky, ak s tým nič moc neurobíte. Najlepšie Savo je Savo proti plesni - sprej, ktorý sa dá zriedený vodou nastriekať aj na postel, ak sa to vsalo do matraca, ale ako hovorím, savo bieli, takže ak je tam farebný poťah, tak ho úplne vybieli, takže len v prípade stálofarebného, alebo bieleho poťahu je možné ho použiť. Ale ten smrad určite zničí, takže to stojí za úvahu.
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: Micina nehoda v posteli

Odoslaťod Meegem 21.5.2014 10:59

Skús si tam dať neaký ten odstranovač zápachov čo majú v každej DM-ke :-) :-)
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb