• Reklamy

Podávanie liekov mačičkám

len tak o mickách...
  • Reklamy

Podávanie liekov mačičkám

Odoslaťod Petuska 9.2.2006 19:29

Rada by som vedela,ako svojim mačičkám podávate tabletky?Moja mačička totiž veľmi rýchlo zistí,keď jej zmes zamiešam do jedla a nedávno u veterinára odčervovaciu tabletku po minúte vyplula.Aké s tým máte skúsenosti? :cica2:
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod neutron 10.2.2006 20:06

No, tak ja to robim tak, ze ked pri zivani otvori usta, tak jej to tam hodim :D Ale teraz vazne. Veterinar mi poradil tak, ze najprv tabletku rozrdvim medzi lyzickami, a tak vzniknuty prasok vysipem do rybcieho oleja (myslim ten normalny co je v konzerve so sardinkami). A tym olejom jej mam natrit prerdne labky proti smeru srsti, a ked sa bude olizovat, zozere olej aj s rozpustenou tabletkou. Moja cucisa dokonca hned ked videla olej zo sardiniek, skocila po nom a rovno ho vypila...proste ta vona toho oleja za sardinkami je taka silna, ze tu tabletku rozdrvenu na prasok ani nezaciti. Urcite to zaberie, skus :TomyAngelo:
Obrázok používateľa
neutron
mačiatko
mačiatko

Založený: 20.12.2005 17:40
Pohlavie: Muž

Reklamy

Re: Podávanie liekov mačičkám

Odoslaťod Petuska 11.2.2006 0:15

neutron napísal:No, tak ja to robim tak, ze ked pri zivani otvori usta, tak jej to tam hodim :D Ale teraz vazne. Veterinar mi poradil tak, ze najprv tabletku rozrdvim medzi lyzickami, a tak vzniknuty prasok vysipem do rybcieho oleja (myslim ten normalny co je v konzerve so sardinkami). A tym olejom jej mam natrit prerdne labky proti smeru srsti, a ked sa bude olizovat, zozere olej aj s rozpustenou tabletkou. Moja cucisa dokonca hned ked videla olej zo sardiniek, skocila po nom a rovno ho vypila...proste ta vona toho oleja za sardinkami je taka silna, ze tu tabletku rozdrvenu na prasok ani nezaciti. Urcite to zaberie, skus :TomyAngelo:
No ďakujem za radu,pri najbližšej príležitosi vyskúšam....
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod cora 13.2.2006 17:10

Petuska napísal:No ďakujem za radu,pri najbližšej príležitosi vyskúšam....

...u nas nezabralo ani rozdrvenie do papania...nasli sme si tiez "oblubenu ale za to prakticku" metodu:
rozdrvim tabletku, vtiahnem do striekacky, vtiahnem tam trochu vody, zamiesam to - urobim mu koktail :-D , maciaka si vlozim do narucia zabaleneho v uteraku a pekne ako malemu babatku mu to vstrekujem do pusinky, po malych davkach...vzdy to pekne spolu zvladneme..
Obrázok používateľa
cora
mačiatko
mačiatko

Založený: 26.10.2005 7:18

Reklamy

Odoslaťod neutron 14.2.2006 12:54

No, do papania do nezabralo ani mne, ale proste olej zo sardiniek ma velmi silnu aromu :-) A to ti kocurik necha nech mu otvoris papulku ? :-) No moja
macicka je na to alegicka...ked jej veterinar pozeral na zubky, uplne vzdorovala, museli sme ju tam velmi dobre pridrziavat ... potom nam aj tak skocila z toho stolika alebo ako to mam nazvat na zem, a museli sme ju nahanat po ordinacii :D
Obrázok používateľa
neutron
mačiatko
mačiatko

Založený: 20.12.2005 17:40
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Petuska 14.2.2006 17:46

No to je tak,že aj my Lilinke dávame liečik v striekačke s vodou a vezmeme si ju na ruky.Niečo do nej dáme,ale nikdy to nie je celá tabletka...
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 15.2.2006 9:35

Ja si nachystam striekacku s trochou vody, supnem macicke do hrdla tabletku a vodu rychlo streknem. Tak odcervujem. Ked som davala antibiotika, tak som to robila tak, za som na tabletku napatlala CALOPET pastu a macicka ju zjedla sama. A to nemam ziadne macicky, ktore by zo sebou nechali robit, co sa mi zapaci!
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod juliena 16.2.2006 16:03

Ahojte po dlhom čase. Je hrozné že sa vraciam aby som povedala smutnú správu. Neviem kam to napísať, lebo kolonku "uprimnú sústrasť" som nikde nenašla. Včera okolo 11:00 zomrela moja mačička Miňa. Mala takmer 13 rokov, zlyhali jej obličky a začala jej zlyhávať i pečeň. Včera mala ísť na transfúziu krvi, ale bola už v štádiu, ked sa jej nedalo pomôcť. Bolo by to len predlžovanie utrpenia. Už nedokazala jesť, ani piť, ledva chodila. Na zachod som ju musela nosiť. Stále len spala. Mala bolesti. Tak som sa rozhodla (toto bolo pre mňa to najhoršie najťažšie rozhodovanie v mojom živote), že jej darujem injekciu milosrdnosti. Zaspala mi na rukách. Vyzerala tak spokojne. Potom dostala injekciu na večný spánok. Uľavilo sa mi, že už netrpí, no môj žiaľ je obrovský. Nedokážem prestať plakať. Nedokážem ísť do roboty. Preto som si vzala dovolenku do konca týždňa. Dnes sme ju boli so sestrou a s otcom pochovať na našej záhrade. Na jar jej tam vysadím kvietky. Moje srdce krváca, nič ma nebaví a nezaujíma. Mám pocit, že život pre mňa nemá viac zmysel. Chyba mi v byte, chyba mi jej bystrosť. Ona bola ako človek, stačil jeden pohlad a ona vedela na čo myslím. Vždy pribehla na zavolanie, hrali sme sa spolu, spali v jednej posteli.
Možno si to už niekto z vás prežil, a dokáže mi poradiť, lebo ja mám pocit, že táto bolesť je neprekonateľná. Že už nemám prečo žiť. Rovnako ako sa bojím reakcií ľudí na pracovisku, že sa mi bude niekto posmievať, lebo tam nema nik vzťah k mačkám a zvieratkám vôbec. A ja som teraz veľmi zraniteľná.
Jediné, čo ma ako tak, drží nad vodou je trojročný kocúrik, ktorý je veľmi nešťastný. Vie čo sa stalo. Zdá sa že všetko chápe. Je bez nálady, v posledných dňoch, ked už sa Miňa nedokázala o seba postarať, chodil za ňou a poctivo jej čistil srsť a zahrieval ju. Videla som aký bol smutný. Teraz len spinka. Myslím, že ju oplakáva. Aj náš psík chodil za Miňou v posledných dňoch aby ju pooblizoval. Myslím, že zvieratká takým veciam rozumejú. Myslím, že to bola ich rozlúčka.
Pomôžte mi prosím prekonať smútok. Stále si vyčítam, že som mala niečo urobiť inak. Šťastná som len keď spím.
Julka (24)
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Chýba mi Mišonka (Miňa)

Odoslaťod juliena 16.2.2006 16:03

:velmismutny: :velmismutny: :smutny: :velmismutny: :velmismutny: :smutny: :-/ :-/
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod evusik 16.2.2006 18:34

julka, skutocne ti chcem vyjadrit tu najuprimnejsiu sustrast, je mi minky velmi luto :-( ty si urcite nic nevycitaj, 13 rockov je krasny vek a minka ti je v nebicku urcite vdacna, ze poslednykrat zaspinkala v naruci svojej milovanej krmicky a nie prejdena autom na ceste alebo este nejak horsie.
pripadnymi posmeskami kolegov sa nenechaj zdeptat, aj toho najbezcitnejsieho cloveka zlomi, ked mu zomrie po dlhych rokoch domace zvieratko, nieto este taku mladu zenu. kasli na nich. mozno to teraz bude zniet prilis bezstarostne, ale nerozmyslala si o dalsej macicke ako partnerke pre seba aj kocurika? mozno by ti mile maciatko pomohlo aspon ciastocne prekonat zial.
:smutny:
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod Petuska 16.2.2006 20:18

To je mi naozaj strašne ľúto.Naozaj ani sama neviem,ako by som si v takejto situácii pomohla.Moju mačičku veľmi milujem,preto by som si nikdy nevedela predstaviť o ňu prísť.Preto ti vyjadrujem úprimnu sústrasť.Je pravda,že ak by si si vzala novú mačičku,mala by si ďalšie kamarátku,ktorá by ti aspoň trochu pomohla prekonať tvoj žiaľ.No napriek tomu aj ja sama viem,že tvoju cicku ti nikto nenahradí.No aj tak by som ti radila zaobstarať si novú mačičku,prípadne nejakej opustenej pomôcť,napríklad na macky.sos je veľa ciciek,čo hľadajú domov.A tvoja Miňa by bola veľmi rada,pretože by cítila,že sa chceš o niekoho postarať a ty by si mala v dome predsa menej smútku,aj keď je to ťažké.Držím palce,nech sa to podarí a nech sa srdiečko vylieči...a ešte raz úprimnú sústrasť.
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod juliena 16.2.2006 20:35

Ďakujem vám obom dievčatá za milé slová, snažím sa to prekonať. Rozmýšľala som už dávnejšie o mačičke z útulku, alebo z dvora, okolo domu sa ich pohybuje dosť a dve sa kamarátia s našim psíkom... ale ešte je priskoro. Myslím, že si Miňonka zaslúži pietu a oplakávanie, aby vedela, že pre mňa veľa znamenala a vždy bude znamenať. Možno neskôr adoptujem nejakú mačičku ak to rodičia dovolia a možno zostane len kocúrik, tento rok sa hlásim na VŠ a budem mať len málo peňazí ak sa dostanem a možno si nebudem môcť dovoliť dalsiu mačičku. O mačky som sa starala finančne sama.
Už nikdy žiadna nebude ako bola ona. Tým že kocúrik Felix ma len 3 roky, bola veľa rokov odkázaná len na ľudskú a psiu spoločnosť a preto pochytila veľa z ľudského chovania. Bola veľmi bystrá a komunikatívna. Naproti tomu Felino je skôr taký papajko a ťuťmáčik, hlupáčik. On bol viac naviazaný na ňu ako na nás a preto veľa veciam nechápe. Dnes ale na zavolanie vyskočil na postel a to bolo milé prekvapenie. Teraz bude viac chápať ľudské reakcie, vždy sa orientoval podľa toho čo urobila skúsenejšia Miňa a ta nás mala všetkých pekne prečítaných a vedela na koho akým spôsobom aby dosiahla svoje. A práve táto jej prešibanosť a múdrosť mi bude chýbať.
Momentálne sa nedokážem z ničoho tešiť, našťastie mi veľmi pomáhajú rozhovory s mojim tatinom, ktorý síce nemá veľký vzťah k zvieratkám (má ich rád ale sam by žiadne nechoval, nepociťuje tu potrebu), ale je veľmi citlivý a empatický človek a svojim spôsobom mal Miňu rád a keď bývala chorá, tak ma vozil k zverolekárovi. Zároveň som mu vďačná, že dnes v mraze v zamrznutej pôde na záhrade vykopal pre ňu hrobček. Dosť sa tým natrápil, lebo pôda je zamrznutá ale vôbec sa nesťažoval. Urobil to pre mňa z lásky, lebo vidí, že veľmi trpím a dohodli sme sa, že na jar na tomto mieste, pod ružovým kríkom, zasadíme trávičku a neskor možno nejaké kvietky alebo skalku. Ako pamätníček na to najúžasnejšie stvorenie aké som v živote stretla.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Magda 17.2.2006 7:59

Ahoj Juliena,
je mi velmi luto tvojej macicky a hlavne teba, lebo ona sa uz netrapi. Viem, ze teraz je to pre teba strasne, ale ver mi, ze casom sa to zmierni a zostanu ti len pekne spomienky.
My sme mali nasu macku 15 rokov, bola som s nou spolu s bratom u veterinara na poslednu injekciu, lebo mala rakovinu a dalej by sa len trapila. Uz som nebyvala s nou tak casto, lebo som chodila do skoly a potom byvala v inom meste, ona zostala u rodicov, ale mala som ju velmi rada. Tiez sme ju pochovali na zahrade a doma mame vylozene jej fotky.
Teraz mam tri macky, ktore mam hrozne rada. Najblizsi vztah mam s najstarsou Cicou, ktoru mi doniesol brat choru z ulice. Neboj sa, este stretnes vela uzasnych maciek, kazda je jedinecna, aj ked na tu svoju prvu clovek nikdy nezabudne.
Ked som si precitala tvoje prispevky, znova som si uvedomila, ze ludia, ktori nemaju radi zvierata su o vela ochudobneni a je mi ich luto. Tak si nic nerob z toho, ak ta nebudu chapat.
Magdaléna Gejdošová

Cica/ domáci rozmaznaný tiger, asi 1.7.2002
Azzalea BumbleBee ENDLESS INFINITY - Azalka / BRI čierna dymová - domáci miláčik, 23.7.2004
Čimko/ domáci kocúrik, jar 2004
Obrázok používateľa
Magda
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 18:41

Reklamy

Odoslaťod Monika 17.2.2006 10:17

Mila Juliena,
tiez sa pripajam k dievcatam aby som Ti povedala, ze mi je velmi luto, ze si prisla o svoju milovanu Minu. Tak isto sa volala moja uplne prva macicka, ked som mala 9 rokov, ktora byvala u mojho otca v praci a ja som tam travila vsetok cas a starala sa o nu.
Pri citani Tvojho prispevku som sa rozplakala, pretoze mne je hrozne uz teraz len pri pomysleni, ze raz budeme musiet absolvovat nieco podobne ako su dni plne placu, slz a prazdna. Tvoj smutok je obrovsky, co plne chapem a clovek, ktory miluje svoje zvieratko inak reagovat na taketo udalosti ani nemoze. Mozem Ti vsak povedat, ze si urobila tu najspravnejsiu vec pre Minu tym, ze si jej dusi darovala slobodu, aby jej telo uz nemuselo trpiet bolestami. Viem, ze Ti ju nikto nenahradi, ale cas vraj zahoji vsetky rany...
Je mi to naozaj luto.
Osobne si myslim, ze ludia, ktori nepochopia Tvoj zial nie skutocni ludia...

Ked som prisla o nasho zajacika, preplakala som niekolko dni a nebola som schopna ani rozpravat a samozrejme ist do prace, pretoze som mala tak opuchnute oci, ze by to nemalo ziadny zmysel. Nesmutila som iba ja, ale aj nase macky, ktore par dni nechceli jest a stale sedeli na mieste kde mala klietku... :smutny:
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod juliena 17.2.2006 11:11

Chystám sa napísať sťažnosť na lekárku, ktorá Miňu ošetrovala a zanedbala. Boli sme tam v stredu. Videla v akom zuboženom stave je, poznala všetky príznaky - zvýšenie pitie vody, spavosť, menej jedla, výrazne schudla a aj tak liečila len zapálené očko a na krv nás doporučila až na pondelok ráno. Nechápem, že vzhľadom k veku a stavu v akom sa nachádzala, nechala našu mačičku trpieť ešte 4 dni, aby nám potom čo už Miňa nevladala ani chodiť, jesť ani piť, oznámila, že ľudia s takými hodnotami chodia na dialízu 3x týždenne. Jej prístup bol od začiatku chladný, ona mala zjavne veľa času. Každému by predsa napadlo zúbožené zvieratko hned liečiť. Mám fotky, z 12.2. a tam Miňa ešte papá. 15.2. však už nebola schopná normálneho pohybu a bola uspaná. Pár dní a naša Miňa mohla žiť alebo si mohla aspoň užiť menej bolesti, zomrieť ľudskejšie. Nechápem, prečo jej nevzala krv hned alebo hned další den ráno. Za Miňino zdravie by som dala i celú výplatu i riskovala miesto. Lebo Miňa bola, je a bude len jedna. A ešte mala lekárka tú drzosť v pondelok opýtať sa ma, či nemám cestu na Kramáre (asi zaniesť krv alebo čo). To si snad myslela, že ja sa budem s tak ťažko trpiacov mačičkou (dva dni pred smrťou už bol jej stav veľmi vážny, bez plaču som sa na ňu ani nemohla pozrieť) premávať po meste, v tých mrazoch? To čo je za bezcitného človeka !!!
Môj list ako aj odpoved naskenujem a zverejním vo fóre.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

• Reklamy
fb