• Reklamy

Podávanie liekov mačičkám

len tak o mickách...
  • Reklamy

Odoslaťod evusik 17.2.2006 23:11

juli, niektori zverolekari bohuzial skutocne budia dojem, ze veterinu vystudovali len preto, ze ich nevzali na medicinu alebo z nejakych podobnych "priblblych" dovodov, pardon za vyraz. osobne pochybujem, ze staznostou nieco zmenis - ked raz niekto nema ku zvieratkam vztah, no nic ine ako svoj "job" pravdepodobne robit nevie, sam od seba to nezmeni a "sefstvo" na to bude asi z vysoka kakat (opat s prepacenim). ale z principialneho hladiska to za to stoji, pri troche stastia sa nad sebou pani doktorka aspon zamysli :-(
P.S.: ja mam svoju veterinarku MVDr. Gornyiczku rada prave preto, ze na nej vidno skvely vztah ku zvieratkam (macickam i psikom) - videla som to napr. vtedy, ked riskovi objavila svrab (v stere z oboch usi JEDINEHO parazita) - normalne sa zlakla, kedze ma ubezpecovala, ze parkrat zaskrabkat sa za uskom este nic neznamena (myslim, ze takato reakcia sa zahrat neda) a mala som pocit, ze mi dokonca ani neuctovala vysetrenie alebo nieco podobne... kazdopadne, videla som na nej starost o kocurika.
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod juliena 18.2.2006 19:32

evusik napísal:juli, niektori zverolekari bohuzial skutocne budia dojem, ze veterinu vystudovali len preto, ze ich nevzali na medicinu alebo z nejakych podobnych "priblblych" dovodov, pardon za vyraz. osobne pochybujem, ze staznostou nieco zmenis - ked raz niekto nema ku zvieratkam vztah, no nic ine ako svoj "job" pravdepodobne robit nevie, sam od seba to nezmeni a "sefstvo" na to bude asi z vysoka kakat (opat s prepacenim). ale z principialneho hladiska to za to stoji, pri troche stastia sa nad sebou pani doktorka aspon zamysli :-(
P.S.: ja mam svoju veterinarku MVDr. Gornyiczku rada prave preto, ze na nej vidno skvely vztah ku zvieratkam (macickam i psikom) - videla som to napr. vtedy, ked riskovi objavila svrab (v stere z oboch usi JEDINEHO parazita) - normalne sa zlakla, kedze ma ubezpecovala, ze parkrat zaskrabkat sa za uskom este nic neznamena (myslim, ze takato reakcia sa zahrat neda) a mala som pocit, ze mi dokonca ani neuctovala vysetrenie alebo nieco podobne... kazdopadne, videla som na nej starost o kocurika.

Práve o to mi ide. Budem žiadať o písomnú odpoved. V podstate uvidíte ako bude ich odpoved vyzerať. Nahnevalo ma veľa vecí. V každom prípade to bude aspoň na zamyslenie. Meno "doktorky" ako aj obsah mojej stažnosti sa dozviete s kópie mojého listu. Nad sťažnostou som začala uvažovať teraz, keď už ma prešiel plač a začala som analyzovať s chladnejšou hlavou posledné dni Miňinho života. Viem, že mi to Miňu nevráti, no nerobím to len pre seba ale aj pre iných chovateľov mačiek (či iných zvieratiek), ktorý by sa s tou pani "doktorkou" v budúcnosti stretli, aby si dali pozor, ak sa im niečo nebude zdať. Tu na fóre som sa naučila, že vždy treba brať vážne svoje pochybnosti a pre istotu sa poradiť aj s iným lekárom, ak sa mi to nezdá. Bohužial neskoro. S Félixom, trojročným kocúrikom, ktorý je pre mňa teraz "voda čo ma drží nad vodou" a dokonca ma i rozosmial, určite za tou pani "doktorkou" nikdy :ikillyou: nepojdem. Odteraz už len za panom dr. Ficom alebo Rieglom (Riedlom?), ty sa vždy chovali zodpovedne a cítila som z nich veľkú profesionalitu ako ich empatiu. :-) Alebo navštívim tu tvoju pani doktorku, len neviem, kde ordinuje. Ja som z Bratislavy.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod evusik 18.2.2006 23:29

juliena napísal:
Práve o to mi ide. Budem žiadať o písomnú odpoved. V podstate uvidíte ako bude ich odpoved vyzerať. Nahnevalo ma veľa vecí. V každom prípade to bude aspoň na zamyslenie. Meno "doktorky" ako aj obsah mojej stažnosti sa dozviete s kópie mojého listu. Nad sťažnostou som začala uvažovať teraz, keď už ma prešiel plač a začala som analyzovať s chladnejšou hlavou posledné dni Miňinho života. Viem, že mi to Miňu nevráti, no nerobím to len pre seba ale aj pre iných chovateľov mačiek (či iných zvieratiek), ktorý by sa s tou pani "doktorkou" v budúcnosti stretli, aby si dali pozor, ak sa im niečo nebude zdať. Tu na fóre som sa naučila, že vždy treba brať vážne svoje pochybnosti a pre istotu sa poradiť aj s iným lekárom, ak sa mi to nezdá. Bohužial neskoro. S Félixom, trojročným kocúrikom, ktorý je pre mňa teraz "voda čo ma drží nad vodou" a dokonca ma i rozosmial, určite za tou pani "doktorkou" nikdy :ikillyou: nepojdem. Odteraz už len za panom dr. Ficom alebo Rieglom (Riedlom?), ty sa vždy chovali zodpovedne a cítila som z nich veľkú profesionalitu ako ich empatiu. :-) Alebo navštívim tu tvoju pani doktorku, len neviem, kde ordinuje. Ja som z Bratislavy.

huff, tak to moju dr. gornyiczku asi nenavstivis, sme kosicanky :-) ale keby si sa nahodou ocitla s maciacikom na vychode, tak vrelo odporucam :wink:
v pripade nespokojnosti s veterinarmi, ako aj ludskymi lekarmi je najspolahlivejsim receptom sirit negativnu reklamu (ak je opodstatnena). ja mam skusenost s jednou zenskou lekarkou - deckarkou, ktorej sme nezavisle na sebe spravili tri spoluziacky taku zlu reklamu, ze tusim musela dokonca zmenit posobisko (aj ked su to len famy, od tej zlej skusenosti som sa u nej neukazala a ani nemienim). takze ak nahodou stretnes nejakeho mackara alebo psickara, bonzovat, bonzovat a bonzovat (a pokojne celkom otvorene, nielen za chrbtom pani doktorky).
Eva Dobríková
Košice
---
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Petuska 19.2.2006 17:46

Myslím,že je veľmi dobrý nápad podať sťažnosť na tú akoby "doktorku".Ak máš pochybnosti z jej strany a myslíš,že jej prístup nebol celkom v poriadku,kľudne sa ozvi.Aspoň ja by som to tak urobila.Je pravda,že tvoju milovanú Miňu ti to nevráti,ale vybojuješ si právo a svoju hrdosť.Pomstíš sa za svoju mačičku niekomu,kto sa k nej nesprával podľa predstáv a Miňa bude na teba určite pyšná,už len preto,že sa snažíš vybaviť všetko pre ňu najlepšie,aj keď už bohužiaľ nie je s tebou.Držím palce,nech to vyjde.
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21

Reklamy

Re: Podávanie liekov mačičkám

Odoslaťod cora 20.2.2006 11:24

Ja mam tiez neprijemnu skusenost s jednim veterinarom z dubravky...
Nas maciak si zlomil labku a ten lekar mu ju dal do dlahy so slovami, to sa same zrastie, bez rontgenu. Ked som sa ho spytala, co urobit, ked si ju strhne sam dole, nakolko viem, ze macky nemaju radi cuzdie veci na sebe, mi oznamil, ze nic, ze ono sa to same spravi.
Nedalo mi to a tak som navstivila ineho lekara, ktory mi okamzite doporucil pohotovost v Trnave (boli sme toho casu doma na Myjave), navstivila som ich, urobili prehliadku, zrontgenovali a zistili, ze nas maciak ma triestivu zlomeninu prednej pravej labky v spodnej casti a okamzite objednali na operaciu na Hradskej ulici v BA (prechodne sme totiz v BA). Operacia dopadla na vybornu a zrastlo sa mu to "ucebnicovo"...ako skonstatoval lekar..:o))
Keby sme to nechali tak, ako nam radil prvy lekar, maciakovi by sa to sice zrastlo, no vytvoril by sa mu paklb a mozno by chodil len po troch labkach, nakolko by sa bal dostupit na tu zranenu labku.
K tomu lekarovi som uz v zivote nesla...navstevujeme toho na Hradskej ulici...:o)))...je skutocny priatel zvierat a dobry odbornik a nas maciak ho ma vcelku "rad"....
Obrázok používateľa
cora
mačiatko
mačiatko

Založený: 26.10.2005 7:18

Reklamy

Odoslaťod evusik 20.2.2006 14:02

cora napísal:Ja mam tiez neprijemnu skusenost s jednim veterinarom z dubravky...
Nas maciak si zlomil labku a ten lekar mu ju dal do dlahy so slovami, to sa same zrastie, bez rontgenu. Ked som sa ho spytala, co urobit, ked si ju strhne sam dole, nakolko viem, ze macky nemaju radi cuzdie veci na sebe, mi oznamil, ze nic, ze ono sa to same spravi.
Nedalo mi to a tak som navstivila ineho lekara, ktory mi okamzite doporucil pohotovost v Trnave (boli sme toho casu doma na Myjave), navstivila som ich, urobili prehliadku, zrontgenovali a zistili, ze nas maciak ma triestivu zlomeninu prednej pravej labky v spodnej casti a okamzite objednali na operaciu na Hradskej ulici v BA (prechodne sme totiz v BA). Operacia dopadla na vybornu a zrastlo sa mu to "ucebnicovo"...ako skonstatoval lekar..:o))
Keby sme to nechali tak, ako nam radil prvy lekar, maciakovi by sa to sice zrastlo, no vytvoril by sa mu paklb a mozno by chodil len po troch labkach, nakolko by sa bal dostupit na tu zranenu labku.
K tomu lekarovi som uz v zivote nesla...navstevujeme toho na Hradskej ulici...:o)))...je skutocny priatel zvierat a dobry odbornik a nas maciak ho ma vcelku "rad"....

napis pls mena tych vetosov do temy o veterinaroch, moze to mnohym ludom pomoct.
Eva Dobríková
Košice
---
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod juliena 20.2.2006 14:55

Cora, prosím, napíš meno toho vynikajúceho lekára. Ja som z Karlovky, ale otec ma vozí autom na prehliadky.
PS: Ja mám problém s doktorkou na Bagarovej ulici v Dúbravke, jedná sa o kliniku:
Veterinárna poliklinika EU-VET
Bagarova 20
841 01 Bratislava

PS: Zdá sa, že ti máš tiež nepríjemný zážitok z tej istej kliniky. Hmmm... to stojí za zamyslenie. Ja som k nim prešla z Polianok, kvôli modernému vybaveniu, ale začínam tak trochu pochybovať, či im ide o zdravie zvierat alebo o dobrý biznis :-(
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod Verča 30.7.2012 23:13

Zvykla som jej dať do mäska tabletku, ale tam to vždy našla.. Ale keď som jej ju dala do syrčeka, ani si to nevšimla a zhltla to hneď :cat42:
Kúpiť si zvieratko je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Založený: 13.7.2011 0:20
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Meegem 21.5.2014 11:01

Ja svoje cicí odčervujem tak,že im nakrájam surové mäsko a do toho strčím tabletku,tak to robím aj psíkom :-)
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Odoslaťod Meegem 21.5.2014 11:12

cora napísal:Ja mam tiez neprijemnu skusenost s jednim veterinarom z dubravky...

Ja som niečo podobné mala s psíkom , keď mal zapálené análne žlazy.
Boli sme na prvom vytláčanií a pištal tam a bránil sa... Vet. mu pichol injekciu (neaké antibiotiká alebo čo) + tabletky a bolo to 20E
O pár dní sme mali ísť zase, no vet ochorel tak sme išli inam . Ten vet mu to vytláčal ani necekol. A nedostal žiadnu injekciu ani tabletky a bolo to 25E!!!! Po pár dní sme museli ísť nasemu starému vetovy, lebo sa nám zdalo že to nevyčistil celé, a potvrdilo sa to . :jaziram: :jaziram: A pritom ten veterinár bol naš starý známy
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb