• Reklamy

kolko vás stoja micenky

len tak o mickách...
  • Reklamy

kolko vás stoja micenky

Odoslaťod kikamici 1.7.2014 17:32

mám doma 4 micenky z ulice, jedného malého psíka, vzime som našla vyhodené morča, aj to mám už doma, aešte jedného piskomila v terárku. Pravidelne 1x denne krmim pri dome 4 micenky, tým dávam surové kuracie mäso - stehno + paštékovú vaničku každému, aby boli pri sile, predsa sú vonku aj v zime. A k tomu ešte večer krmim tak menej výdatne (obyčajné konzervy kupujem v rakúsku + primiešam granule, a k tomu trochu surových koží z kuracieho mäsa), dalšie 2-3 micky, podla toho ako prídu. Tie stabilné 4 vonkajšie aj odčervujem, dávam podla potreby pipetu proti kliešťom, alebo aj pipetu proti kožným parazitom - Advokate. Okrem toho ked kašlú, aj antibiotiká. Suma sumárum, kompletne aj s podstielkami pre mačky, morča, pieskomila..... cca 220 eur. Ako to riešite vy, čo máte viac mačiek? Mojim domácim dávam royal canin granule, + felix taštičku do toho 2x denne jednu rozdelím trom, štvrtá žere len Stuzzy + granule. Rozmýšľam, že prejdem na lacnejšie granule. Ako to máte vy zariadené, s tými financiami, už začínam nestíhať.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Re: kolko vás stoja micenky

Odoslaťod Mius 2.7.2014 20:39

Obdivujem Vás. Koľko máte rokov ? určite cez 40, mladí by neinvestovali také financie do zvierat.
Ja mám dve mačky. Už sme vyskúšali množstvo taštičiek, konzervy a iné pochutiny, no zjedia mi len surové mäso. Aj to len hovädzie zadné alebo falošnú sviečkovú. Každé ráno obe zjedia asi po dve polievkové lyžice (predtým nasekané a zmrazené) a večer po jednel polievkovej lyžici. Cez deň zobú R.Canin sterilizid, a majú radi aj granulá Whis... v tých ušatých krabičkách, ale to len ako pochúťka nie večera, lebo mi z toho priberajú.

Ja som viac zainvestovala do interiéru pre ich pohodlie. Majú 2 škrabadlá, jedno zo živého stromu až po strop. Z tadiaľ preskočia na skrine a tak sa naháňajú. Mali aj domček z menžestru ale nikdy mi tam nevošli tak som ho poslala do sos pre mačky aj tunelík, tam sa už nezmestili.
Prípadne redukujte krmenie vonkajších cudzích mačiek, aby si nenavykli. Bude ich potom prichádzať čoraz viac. Ja som tak krmila mačky pri robote a musela som stým skončiť, lebo si na mňa zvykli. Sem tam im kúpim pašteky clever s kuracím alebo hov. mäsom za 39 centov. Tie vonky sa idú za tým potrhať tak im to chutí. Moje doma to nezjedia :-/

S pozdravom
Obrázok používateľa
Mius
mačiatko
mačiatko

Založený: 28.2.2012 9:54
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Iveta

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb