• Reklamy

Moja macka kaka vedla.

len tak o mickách...
  • Reklamy

Odoslaťod ala_1 4.9.2006 14:09

ahoj Kamka,
mame ten najvacsi naozaj macaci zachod, aky sa dal kupit. samotny zachod ma vysku asi 10 cm. lenze to nestacilo. prave preto som vyrobila to akvarium. vrchna stena akvaria celkom chyba a predna stena ma tak 6 cm. inak je akvarium vysoke 40 cm. keby nahodou, aby nepretieklo. ja si osobne myslim, ze kedze su maciaci dvaja, tak si navzajom prekryvaju pachove stopy. len neviem, preco ma stale trestaju, ze to musim umyvat. niekedy mam dojem, ze sa zaoberam iba likvidovanim macacich vykalov. :-( macaci moc ma silny zapach, preto akvarium umyvam fixinelou a potom este savom. to ako jedine, co som testovala, zabera a macaci pach naozaj zlikviduje. neviem, ci sa da macky nejako prevychovat. ked ich nahodou vymaknem, ze cikaju a dvihaju zadok, tak im ho nasmerujem, aby zas nebola "vysokostava macka". inak su velmi dobri. a s cistenim je to tak, ze ked nakuknem pod zachod a je tam mlacka, tak cistim vsetko. aj zachod, aj akvarium. :-)
ala_1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.4.2006 23:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod kamka 4.9.2006 14:35

Ahoj Ala!

Dakujem za rychlu odpoved. :-)

Myslim, ze by Ti naozaj pomohla nie vacsia ale VYSSIA nadoba. Tym, ze je moc aj v akvariu je ho aj viac citit, ako keby sa vsiakol do podstielky. Navyse sa to musi rozliat popod cele dno. A hlavne by bolo menej roboty, nehovoriac o tom, ze umyvat macacie curanice asi nie je ziadne slava, kym vyhodil kopku mocu vsiaknuteho do podstielky nie je problem.
Preto som Ti odporucala ZMERAT, aku vysoku nadobu potrebujes.

Co sa tyka tych chemickych cistiacich prostriedkov, treba na to davat pozor a nepouzivat viac ako je potrebne. My, zial, nemame cuch ako macky, takze netusime, co vsetko a ako intenzivne vnimaju. Mozno ocuravaju akvarioum preto, ze sa im nepaci pach cistiacich prostriedkov, ktorymi usilovne cistis. Priznam sa, ze za posledny rok som na macaciu toaletu nepouzila nic ine ako horucu vodu. A este nikto sa nestazoval, ze u mna nieco pachne. (Verim, ze moji priatelia nie su len slusni. :D )
Kamka :cica2:
Obrázok používateľa
kamka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 23.8.2006 16:04
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod ala_1 4.9.2006 14:45

ja viem, mozno na tom ma zasluhu aj to savo. ale zase dezinfikovat musim.
cista voda ten smrad nezmije. to mam odskusane. a robili to aj pred tym, kym som si zadovazila chemiu. na druhej strane som rada, ze mocia len na jedno miesto. :-) skor, ako som zhoblila to akvarko, presla som vsetky obchody, a taky plastovy odliatok o rozmere 60x40x40cm som nenasla.
ala_1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod kamka 4.9.2006 14:53

To je fakt, aspon ze je to na jednom mieste.
Vecer zmeram ten zachodovy "zazrak", co mam doma a zajtra Ti napisem rozmery. :wink:
Myslis, ze naozaj to musi mat 40cm? Ved to by us bolo znackovanie, nie curanie... Skus odmerat predsa len, do akej vysky to ocuravaju. Normalne ma to zaujima. :wink:
Obrázok používateľa
kamka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod ala_1 4.9.2006 15:05

no, tak 35 cm urcite. oni niekedy cikaju tak, ze stoja na styroch, neprikrceni.
tych 35 cm urcite dociahnu. kamarati mi hovoria, ze su celkom velki a maju vyssie nohy, ako bezne poulicne macky. tak neviem, mne sa nezdaju velki. :-) joooj, keby si zmerala tu tvoju vanicku a dala by si mi vediet, bolo by to fajn.
ala_1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod kamka 4.9.2006 15:07

Budem sa snazit. :-)

Pekny den!
Obrázok používateľa
kamka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod ala_1 4.9.2006 15:14

dakujem, aj tebe pekny den. :-)
ala_1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod juliena 4.9.2006 20:02

No ja mám so Savom takú skúsenosť, že keď ním poumývam dlážky a uschnú, mačky sa rady na nich váľajú a ošuchujú ako v extázi po valeriáne... :-D
Skús použiť nejaký odpašovať, čo neutralizuje pachy, dezinfikuje, ale nemá silnú arómu. Na trhu je ich niekoľko. A daj vedieť ako to dopadlo.
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod kamka 5.9.2006 8:44

Ahoj Ala!
Tak mam zly odhad. Moja vanicka ma 23x37x60cm. Maciak niekedy cura tak, ze moc dopada na stenu, ale urcite necura postojacky.

S kolegynou sme sa o tom rozpravali a myslim, ze ma spravne tri otazky: 1. Ako dlho to robia? 2. Curaju aj normalne alebo len postojacky? Teda najdes aj normalke curance v podstielke, alebo vsetko skonci na stene akvaria? Alebo v akvariu je len trocha mocu (ja viem, ze to staci na to, aby to smrdelo...)? 3. A robia to obe?

Ak by to bolo znackovanie, dalo by sa to pripisat tym chemikaliam, ale kedze to robili aj predtym... :-( Mam pocit, ze nam nieco unika.
Obrázok používateľa
kamka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod ala_1 5.9.2006 10:16

ahojte, tak som vcera cistila a dnes som nasla dva prekrizene mokre pasiky zverlitu v macacom zachode. nezahrabane. robia to veru dlho. a malokedy sa stava, ze najdem akvarium v "nepokrstenom" stave. Cikaju aj prikrceni, to ich vzdy pochvalim. niekedy mocia tak, ze ide vsetko do akvaria, inokedy len prva, druha davka. snad skusim na chvilu vysadit to savo. alebo im vycistim hned rano, aby chlor vyprchal. maciaci aj tak cely den spia. a uvidim podvecer. ano, robia to obe. :-( podla mna maju nieco medzi sebou rozrobene, lebo ked sa nahodou stane, ze niekomu vypadne hovienko, tak sa pobiju. a neexistuje, aby sa vykadili do zachodku po sebe. snazim sa, aby mali vdzy co najcistejsie. ako som uz spominala, neda sa mi umyvat len vodou, lebo ten macaci puch je potom citit. pouzivala som bref, domestos, fixinelu, savo, jar aj obycajny sampon na vlasy, ale zakazdym su vysledky rovnake. (tak, dufam, ze ma za toto admin nevyhodi :mutagen: ) cim umyvate vy?
ala_1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod juliena 5.9.2006 10:27

ala_1 napísal:ahojte, tak som vcera cistila a dnes som nasla dva prekrizene mokre pasiky zverlitu v macacom zachode. nezahrabane. robia to veru dlho. a malokedy sa stava, ze najdem akvarium v "nepokrstenom" stave. Cikaju aj prikrceni, to ich vzdy pochvalim. niekedy mocia tak, ze ide vsetko do akvaria, inokedy len prva, druha davka. snad skusim na chvilu vysadit to savo. alebo im vycistim hned rano, aby chlor vyprchal. maciaci aj tak cely den spia. a uvidim podvecer. ano, robia to obe. :-( podla mna maju nieco medzi sebou rozrobene, lebo ked sa nahodou stane, ze niekomu vypadne hovienko, tak sa pobiju. a neexistuje, aby sa vykadili do zachodku po sebe. snazim sa, aby mali vdzy co najcistejsie. ako som uz spominala, neda sa mi umyvat len vodou, lebo ten macaci puch je potom citit. pouzivala som bref, domestos, fixinelu, savo, jar aj obycajny sampon na vlasy, ale zakazdym su vysledky rovnake. (tak, dufam, ze ma za toto admin nevyhodi :mutagen: ) cim umyvate vy?

Čo tak dva záchodíky ? Vyzerá to ako by bojovali o teritórium... :mutagen:
Skús to, nemusíš hned kupovať nový záchod, len nájdi vhodnú nádobu a nasyp do nej podstielku a daj ju niekde inde, príp. akvárium na pár dní zruš a daj len iné 2 nádoby ak sa ujmú, bude to jasné znamenie, že treba 2 wc. Na druhej strane ak takto spolu súperia... nemajú dôvod jeden na druhého žiarliť ? Nie je jeden uprednosťňovaný ?
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod ala_1 5.9.2006 10:52

ahoj Juliena,
ci ziarlia, neviem. macka je hrozny mazlik a kocur sa velmi hladkat nechce. spavaju spolu v 1 kosi. s tymi 2 zachodkami je trosku problem, byvame v 1 izbaci. :-) uvidim, ci nebudem musiet potom cistit 2 mlacky. za skusku to stoji. dakujem za tip.
ala_1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod kamka 6.9.2006 17:17

juliena napísal:
ala_1 napísal:ahojte, tak som vcera cistila a dnes som nasla dva prekrizene mokre pasiky zverlitu v macacom zachode. nezahrabane. robia to veru dlho. a malokedy sa stava, ze najdem akvarium v "nepokrstenom" stave. Cikaju aj prikrceni, to ich vzdy pochvalim. niekedy mocia tak, ze ide vsetko do akvaria, inokedy len prva, druha davka. snad skusim na chvilu vysadit to savo. alebo im vycistim hned rano, aby chlor vyprchal. maciaci aj tak cely den spia. a uvidim podvecer. ano, robia to obe. :-( podla mna maju nieco medzi sebou rozrobene, lebo ked sa nahodou stane, ze niekomu vypadne hovienko, tak sa pobiju. a neexistuje, aby sa vykadili do zachodku po sebe. snazim sa, aby mali vdzy co najcistejsie. ako som uz spominala, neda sa mi umyvat len vodou, lebo ten macaci puch je potom citit. pouzivala som bref, domestos, fixinelu, savo, jar aj obycajny sampon na vlasy, ale zakazdym su vysledky rovnake. (tak, dufam, ze ma za toto admin nevyhodi :mutagen: ) cim umyvate vy?

Čo tak dva záchodíky ? Vyzerá to ako by bojovali o teritórium... :mutagen:
Skús to, nemusíš hned kupovať nový záchod, len nájdi vhodnú nádobu a nasyp do nej podstielku a daj ju niekde inde, príp. akvárium na pár dní zruš a daj len iné 2 nádoby ak sa ujmú, bude to jasné znamenie, že treba 2 wc. Na druhej strane ak takto spolu súperia... nemajú dôvod jeden na druhého žiarliť ? Nie je jeden uprednosťňovaný ?

Uff, uff... Tak toto mi unikalo. :-(
Ale Juline dakujem. :wink:
Suhlasim, je pravdepodobne, ze sa "precikavaju". Macacia znacka je tym lepsia, cim je cerstvejsia ako ostatne a musi byt vo vyske nosa, aby bola neprecuchatelna. :-)

AD cistenie: Ja cistim raz za dva mesiace tak, ze vyhodim komplet podstielku, vylejem zachod vriacou vodou a potom uz len mechanicky docistim. Raz za polrok je vacsia udrzba. Vtedy pouzijem chemikaliu, co je prave po ruke. Vacsinou je to nejaky pripravok na baze chloru (Savo smrdi aj mne, tak ho ignorujem). Ale vzdy potom drhnem zachodik po cistiacom prostriedku - niekolkonasobne premytie a mechanicke drhnutie len v cistej vode. A kedze toto robim len raz za cas, tak si vyberam cas, kedy je pekne a svieti slnko, a zachodik na zaver vyfasuje slnecny kupel.

Lenze moj maciak je na svoj zachodik sam. V tomto kontexte treba vnimat aj casove intervaly.
Obrázok používateľa
kamka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod kamka 6.9.2006 17:18

Prepac Juliena, uslo mi pismenko... :cerveny:
Obrázok používateľa
kamka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod ala_1 7.9.2006 12:31

ahoj Juliena, ahoj Kamka,
este ma tak napadlo, pred casom sme boli dlhsie mimo domov a maciakov sme dali varovat dobrej kamaratke. aj pre mna to bola zaujimava skuska. :-) domnievala som sa, ze u kamosky s tym precikavanim sa prestanu. ale kdeze. nebolo to take caste ako doma, asi preto, ze boli v inom prostredi, ale napriek tomu to robili aj tam. :-/
ala_1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

• Reklamy
fb