• Reklamy

Rozumiete mačaciemu jazyku?

len tak o mickách...
  • Reklamy

Rozumiete mačaciemu jazyku?

Odoslaťod Bambi 22.8.2006 19:02

Ahojte, neviem či sa mi podari dopísať túto správu, lebo moje mačiatko mi stúpe na notebook, ale tak hádam. Chcela som sa opýtat, predsa len odborníov. Ako dlho vám tvralo kým ste pochopili mačaci jazyk ? Pýtam sa preto, lebo v jednej brožúrke som sa dočítala, že mňaukanie je znakom smútku a zúfalstva...bola som dost prekvapena, či sklamana ani neviem, lebo som dufala, ze je to aj je pozdrav, pripadne, že tak na seba upozorni, pripomenie sa mi pripadne mi "da" vedieť čo chce. Ked pridem domov tak sa mi ozve mňauknutim, ked chce papať tak tiež mňaukne..pripadne ked si niečo prosi..tak som chcela počuť aj váš názor prípadne skúsenosti..hádam to neznamená len to zúfalstvo a smútok. Nemám mačiatko dlho, len 3 týždne, ale zaplnilo všetko voľné miesto v mojom srdci. Chcem jej rozumieť čo najlepšie..Chcela by som vedieť ako dlho trvalo vam pokiaľ ste im porouzumeli..hmmm teraz mi lezi na ruke ktorou pisem..tak ak mi to vsetko zrusi..tak si tu lasku rozmyslim.. :wink: Je to uzastna stranka a som rada,ze je tu, lebo sa tu vela dozviem a ma mi kto poradit, tak vdaka za radu :-)
Bambi
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 22.8.2006 14:43
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Bea 22.8.2006 19:27

Ahoj BAMBI,

môžeš byť kľudná, po 3 týždňoch nikto svojej mačičke poriadne nerozumie - ak už nemá predošlé skúsenosti..

Mačičkina reč je "miaukanie" - týmto vyjadruje všetko, je to celá škála zvukov, ktoré po čase začneš rozlišovať. Keď ju budeš pozorne sledovať v momente, keď miauka, zistíš podľa intonácie miaukania, výrazu tváre, očí a celkového postoja mačičky, čo ti chce povedať - alebo sa spýtať. Čím bližšie k sebe budete mať, tým to bude ľahšie . Určité veci a pochopenie prinesie každodenná rutina, iné zasa zrazu pochopíš bez toho, aby si nad tým dlho musela rozmýšľať. Ja sa s našimi chlpáčmi v pohode rozprávam a viem celkom iste, že aj oni so mnou. Len výnimočne sa stane, že nepochopím, čo chcú... Takže trpezlivosť a snaha porozumieť sú najlepšou cestou k úspechu! :taktotosity: :zdfdfd: :befucking:
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod schnauzee 23.8.2006 13:54

Casom sa macaciemu mnaukaniu naucis rozumiet :-) Spociatku bolo pre mna mnau ako mnau, ale dnes uz viem, kedy sa mi Chili zdravy, kedy mi hlasi, ze je hladny, ze sa nudi, pri ceste autom dava specifickymi zvukmi najavo, ze sa mu to nepaci atd. A ked ho nieco boli, to by snad spoznal kazdy... ten srdcervuci zvuk sa neda prehliadnut, az mi zimomriavky prebehnu po chrbte. Nastastie tento tip mnaucania som velakrat pocuvat nemusela.
Zuzka Mihaľová
Košice

Lucifer Triumetal, bradac velky cierny, *24. maj 2007
Chili, šibal domáci, * august 2005
Richy, maznák domáci, šibal č. 2, * máj 2006
Alik Angelinum, bradáč malý korenie a soľ , *21. januar 1997 + 15 marec 2007 :smutny:
Obrázok používateľa
schnauzee
šelma
šelma

Založený: 4.2.2006 10:10

Reklamy

Re: Rozumiete mačaciemu jazyku?

Odoslaťod Zuzana H. 23.8.2006 13:59

Bambi napísal:Ahojte, neviem či sa mi podari dopísať túto správu, lebo moje mačiatko mi stúpe na notebook, ale tak hádam. Chcela som sa opýtat, predsa len odborníov. Ako dlho vám tvralo kým ste pochopili mačaci jazyk ? Pýtam sa preto, lebo v jednej brožúrke som sa dočítala, že mňaukanie je znakom smútku a zúfalstva...bola som dost prekvapena, či sklamana ani neviem, lebo som dufala, ze je to aj je pozdrav, pripadne, že tak na seba upozorni, pripomenie sa mi pripadne mi "da" vedieť čo chce. Ked pridem domov tak sa mi ozve mňauknutim, ked chce papať tak tiež mňaukne..pripadne ked si niečo prosi..tak som chcela počuť aj váš názor prípadne skúsenosti..hádam to neznamená len to zúfalstvo a smútok. Nemám mačiatko dlho, len 3 týždne, ale zaplnilo všetko voľné miesto v mojom srdci. Chcem jej rozumieť čo najlepšie..Chcela by som vedieť ako dlho trvalo vam pokiaľ ste im porouzumeli..hmmm teraz mi lezi na ruke ktorou pisem..tak ak mi to vsetko zrusi..tak si tu lasku rozmyslim.. :wink: Je to uzastna stranka a som rada,ze je tu, lebo sa tu vela dozviem a ma mi kto poradit, tak vdaka za radu :-)

V prvom rade zabudni na podobné brožúrky. :wink: Mačičku časom pochopíš sama, budeš vedieť, kedy je spokojná a kedy si niečo pýta, alebo kedy jej niečo je. Mimochodom, keď je mačka chorá alebo smutná, väčšinou sa vôbec hlasovo neprejavuje, ale len apaticky leží.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod Bambi 23.8.2006 14:52

Ahojte :-)

vďaka...naozaj tomu jazyku začinam rozumieť napríklad dnes v noci mňaukala pred dverami mojej izby a bolo mi jasne o čo jej ide. Ocitla sa tam preto, lebo už tak zlostila, že až nechcela sa prestať blazniť. Už som pomaly nevidela na oči a ju prave chytala bláznivá nálada. Ale nakoniec sa mi jej uľútostilo..Veľmi sa mi páčie jej pozdrav ja to volám čaaauuu (ona sice povie mňau) no ja si to vysvetľujem ako čau :-D :-D :-D takže sa mi takto hlasi keď pridem domov..je to zlate...
Mačaci jazyk nebude tažký len mu treba načúvať...a niektoré materiaáy o zvieratkách asi nepíšu vždy len odborníci :-(
V noci to ako riešite nebudia vás tie vaše chlpaté poklady? Lebo ja ju chcem nechávať v izbe, ale niekedy sa to nedá..hrozne vystrája..je lepšie naučit ju spať inde..a neučiť ju na svoju izbu? Ako to zvladate..keď bude väčšia prejdú ju takéto nočné hry :?:
Bambi
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Bea 23.8.2006 16:32

Bambi napísal:Ahojte :-)

vďaka...naozaj tomu jazyku začinam rozumieť napríklad dnes v noci mňaukala pred dverami mojej izby a bolo mi jasne o čo jej ide. Ocitla sa tam preto, lebo už tak zlostila, že až nechcela sa prestať blazniť. Už som pomaly nevidela na oči a ju prave chytala bláznivá nálada. Ale nakoniec sa mi jej uľútostilo..Veľmi sa mi páčie jej pozdrav ja to volám čaaauuu (ona sice povie mňau) no ja si to vysvetľujem ako čau :-D :-D :-D takže sa mi takto hlasi keď pridem domov..je to zlate...
Mačaci jazyk nebude tažký len mu treba načúvať...a niektoré materiaáy o zvieratkách asi nepíšu vždy len odborníci :-(
V noci to ako riešite nebudia vás tie vaše chlpaté poklady? Lebo ja ju chcem nechávať v izbe, ale niekedy sa to nedá..hrozne vystrája..je lepšie naučit ju spať inde..a neučiť ju na svoju izbu? Ako to zvladate..keď bude väčšia prejdú ju takéto nočné hry :?:

Na mačacie pokusy o nočné hrátky netreba vôbec reagovať. Akonáhle mačku zvykneš, že sa preberieš, hodíš jej hračku, ktorú ti donesie albo a s ňou začneš blázniť, bude to pre ňu znamenie, že takto to môže byť vždy - a máš po chlebe! Takže najistejší spôsob, ako sa toho vyvarovať , je od začiatku ju navyknúť na režim, žekeď sa večer zhasne svetlo, znamená to spánok! Predtým je dobre ju "organizovane" vyblázniť hrou, aby sa unavila a v prípade, že by aj napriek tomu v noci začala bantušiť a chcela sa hrať, tak treba robiť "mrtvého brouka"... za každú cenu!!!
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod nikinka 23.8.2006 17:08

moja cica spi so mnou v izbe a vystraja rovnako. zo zaciatku som na to reagovala ale teraz uz nie a funguje to, zvykla si ze ked sa vytiahnu periny a zhasne sa svetlo tak sa moze blaznit mimo izby alebo si pride lahnut ku mne a spime spolu, :-D vedla seba :1l0: aby som pravdu povedala aj som si na to zvykla a ked nechce ist spat tak mi to aj chyba :cerveny:
Obrázok používateľa
nikinka
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 7.8.2006 11:41

Reklamy

Odoslaťod Bambi 24.8.2006 7:03

Hi hi,

dnešná noc bola super..bola som hore tak do 24:30hod. lebo som mala návštevu, ktorá tiež zbožňuje mačičky a tak sme to chúďa vybláznili, že som ju do mojej izby pomaly niesla :-D :-D :-D :-D ľahla si vedľa postele a spala, spala a spala..rano mi zazvonil budík a ona spala a spala..naozaj som sa dobre bavila..hi hi..takže som ju pekne dobehla. No len keď tak uvažujem nemôžem byť hore tak dlho lebo v práci budem zaspávať. Ale táto metóda fakt úačinkuje. Akurát sa mi nepozdávalo, že nejako málo papala..(granulky v pohode, ale mäsko akosi nechcela) hádam to bude o.k. ale keď má dostatok energie na behanie. Inak neviete ako je to s kvetinami a trávou? Pocula som, že vraj mačička z toho vracia, včera mi to vravela kolegyňa..je vôbec zdravé dávať jej trávu?
:?: :?:
Bambi
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Andrea 24.8.2006 9:41

Čo sa trávy týka, pre mačky sa odporúča. Nie je však tráva ako tráva. Ale príspevky o tráve a bylikách pre mačky sú už tu, tak len pohľadaj a čítaj. Konkrétne moje mačky sú na tráve a rôznych bylikách, hlavne kocúrniku, kôpri, šalvii, levaduli,.. doslova závislé a milujú ich obkusovať, váľať sa v nej a ovoniavať. A vracať som ich od toho ešte nevidela. Trávu im jednoznačne zadováž, ak ju nebudú chcieť, aspoň budeš mať peknú dekoráciu.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod juliena 24.8.2006 9:57

Tráva je dôležitým zdrojom vitamínov, ktoré sa v mäse nenachádzajú, napomáha tráveniu a zbavovaniu sa prehltnutých chlpov pri úprave srsti. :wink:
Pozri toto vlákno - Akú trávu pre mačku
Ja momentálne pestujem pre mačiakov majoránku, petržlen, pažítku, tymián a cyperus. A chystám sa ešte na šalviu, kocúrnik a možno valeriánu.
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Re: Rozumiete mačaciemu jazyku?

Odoslaťod Alena 24.8.2006 11:26

Bambi napísal:Pýtam sa preto, lebo v jednej brožúrke som sa dočítala, že mňaukanie je znakom smútku a zúfalstva...bola som dost prekvapena, či sklamana ani neviem, lebo som dufala, ze je to aj je pozdrav, pripadne, že tak na seba upozorni, pripomenie sa mi pripadne mi "da" vedieť čo chce.

Podle toho co jsem četla já, tak u divokých koček je mňoukání opravdu projevem smutku a zoufalství. Tyto kočky ke komunikaci mňoukání moc nepoužívají, spíš vrčí, syčí nebo vydávají jiné zvuky. Ale po mnoha generacích soužití s člověkem se kočky naučily mňoukání používat i ke komunikaci se svými lidskými spolubydlícími. Když k tomu navíc přidá i řeč těla (třeba když kočka mňouká nad prázdnou miskou nebo u zavřených dveří) tak každý vnímavý člověk jistě po několika týdnech pochopí co chce kočka svými hlasovými projevy říci a i kočka se naučí jak nejlépe vyjádřit své touhy.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 6:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod fluffy555 24.8.2006 13:27

Aj ja som Micke najprv nerozumela ale môžem povedať že po troch rokoch si rozumieme naozaj dobre.Vždy keď niečo chce tak sa postaví napr. k miske akože chce jesť a mňaučí.Reči mačičiek nie je ťažké porozumieť len to chce asi čas.Mne celkom pomohla jedna knižka ale to už je asi o inom :-D :TomyAngelo:
Obrázok používateľa
fluffy555
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2006 15:45

Reklamy

Odoslaťod Domi 25.8.2006 15:21

Takáto podobná téma už je tu: http://www.cats.sk/forum/viewtopic.php? ... ight=re%E8
A čo sa týka reči: Beninko má reč "očí" :-D . Keď sa mu pozriem do jeho veľkých modrých očí, hneď viem, čo chce :D .
Keď odtrhneme kvet, zvädne,
keď chytíme motýľa, zahynie.
Vtedy pochopíme, že prírody sa
môžeme dotýkať len srdcom.

Dominika :-)
Domi
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 14.5.2006 11:59

Reklamy

Odoslaťod kammilka 7.9.2006 18:52

Domi napísal:Takáto podobná téma už je tu: http://www.cats.sk/forum/viewtopic.php? ... ight=re%E8
A čo sa týka reči: Beninko má reč "očí" :-D . Keď sa mu pozriem do jeho veľkých modrých očí, hneď viem, čo chce :D .

To poznám :-D :-D Aj keď Asta má zelené oči :wink:
Gabriela Čajková

Asta-*24.4.2003
Obrázok používateľa
kammilka
šelma
šelma

Založený: 31.3.2006 18:12

Reklamy

Odoslaťod Domi 7.9.2006 19:04

kammilka napísal:
Domi napísal:Takáto podobná téma už je tu: http://www.cats.sk/forum/viewtopic.php? ... ight=re%E8

To poznám :-D :-D Aj keď Asta má zelené oči :wink:

Veď to je jedno, akej farbi má mačička oči :cat82: . Keďže perzské mačky vydávajú zvuk, raz za čas, tak som si zvykla na reč "očí". :-D
Keď odtrhneme kvet, zvädne,
keď chytíme motýľa, zahynie.
Vtedy pochopíme, že prírody sa
môžeme dotýkať len srdcom.

Dominika :-)
Domi
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 14.5.2006 11:59

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb