• Reklamy

Granule v miskach-nebezpecne???

len tak o mickách...
  • Reklamy

Odoslaťod tina21 20.10.2006 10:42

Mne sa to tiez stalo, nakupila som mu kopec dobrot, susene rybky, vitaminy, extra travicku pre macicky a vacsinou z toho ohrdol...no co, macky su ako ludia... :D :cat74:
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Založený: 7.10.2006 22:21
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Granule v miskach-nebezpecne???

Odoslaťod segi 20.10.2006 19:05

tina21 napísal:Rada by som vedela, ako riesite krmenie granulami. Macicka ich ma mat k dispozicii stale, ale vcera mi veterinarka povedala, ze tie granulky na vzduchu oxiduju, takze je lepsie davkovat ich, pripadne brat z misiek.Viem, ze o tekutej strave plati odstranovanie vsetkeho, co zostane, ale vazne som netusila, ze aj granule podliehaju hygienickym pravidlam...Vase macicky ich maju v miskach 24 h denne? :?:

veterinárka tým myslela že dlhodobým stykom granulátu so vzduchom
dochádza k oxidácii - čiže zničeniu životne dôležitých látok ktoré sú v granuláte - vitamíny a stopové prvky/granulát tak vlastne stratí svoju
výživovú hodnotu/ostane len balast ktorý mačka strávy,vylúči ale nezíska žiadnu výživu. :cat48: :cat44:
segi
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 19.10.2006 22:00
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Bea 20.10.2006 19:28

Veterinárka myslela určite to, keď nasypeš do veľkej misky a niekoľko dní trvá, kým sa vyprázdni. Ja zvyknem sypať raz za 24 hodín dennú dávku (máme 2 kocúrov, takž vlastne dve denné dávky - vždy majú teda aspoň 2 druhy granuliek..) a oni si to regulujú... Starší - hovorca - príde orodovať večer, keď sa mu zdá, že v miske povážlivo klesla hladina granuliek pod únosnú normu - a noc je dlhá - tak aby nebodaj neumreli od hladu do rána... Akonáhle dosypem, ukľudní sa, zobne si a je na 24 hodín kľud.. Inak, všimla som si, že v noci sa konzumujú granule a cez deň mäsko alebo konzervy..

Takže kľud, granule vydržia v pohode tých 24-48 hodín bez toho, aby sa zmenila ich kvalita ... Iné jne to vonku, ke´d je povedzme veľké teplo, zima, vlhko atď... tam sa znehodnotia rýchlejšie (za predpokladu, že sa nenájdu konzumenti:-))), ale v domácnosti , v normálnych podmienkach to nehrozí.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod segi 20.10.2006 19:37

Bea napísal:Veterinárka myslela určite to, keď nasypeš do veľkej misky a niekoľko dní trvá, kým sa vyprázdni. Ja zvyknem sypať raz za 24 hodín dennú dávku (máme 2 kocúrov, takž vlastne dve denné dávky - vždy majú teda aspoň 2 druhy granuliek..) a oni si to regulujú... Starší - hovorca - príde orodovať večer, keď sa mu zdá, že v miske povážlivo klesla hladina granuliek pod únosnú normu - a noc je dlhá - tak aby nebodaj neumreli od hladu do rána... Akonáhle dosypem, ukľudní sa, zobne si a je na 24 hodín kľud.. Inak, všimla som si, že v noci sa konzumujú granule a cez deň mäsko alebo konzervy..

Takže kľud, granule vydržia v pohode tých 24-48 hodín bez toho, aby sa zmenila ich kvalita ... Iné jne to vonku, ke´d je povedzme veľké teplo, zima, vlhko atď... tam sa znehodnotia rýchlejšie (za predpokladu, že sa nenájdu konzumenti:-))), ale v domácnosti , v normálnych podmienkach to nehrozí.

jeden alebo dva dni je v poho,poznám chlapa ktorý kŕmi spôsobom že
príde na chatu raz do dňa,na stole roztrhne polkilový sáčok granúl z Billy alebo z Lidla/asi tak za tridcať korún/a mačky - 12kusov sa na nich vrhnú
a o chvíľu je kŕmenie dokončené.Ináč má tam aj 5 psov,2 kozy a kŕdeľ
moriek.Od neho mám vlastne Maxa./nechcem si namýšľať,ale myslím že teraz sa má Max lepšie.
Indiáni veria že duša po smrti človeka sa prevtelí do zvieraťa.Ak je to pravda chcem aby sa tá moja
prevtelila do mačky alebo kocúra.Nie preto že sa onich ľudia s láskou starajú ale preto že mačky nám vedia dať tak veľa lásky a pozornosti,preto že "cítia".
segi
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Bea 20.10.2006 19:52

Aj ja viem o ľuďoch, ktorí si zadovážili psíka a potom ho krmia 10 rožkami denne... Pes má neuveriteľné zdravotné problémy, cukrovku, je obézny... ale dôchodca je spokojný, ako sa oňho stará...

Je to smutné. Žiaľ, mnohí ľudia sú v takej situácii, že musia rozmýšľať, akú stravu môžu kúpiť pre seba a nieto ešte pre mačku/psíka. Kvalitná strava je predovšetkým o peniazoch a o vedomostiach. My máme 3 zvieratá a ich strava nás mesačne stojí pár tisíc... Poniektorí to považujú za bohapusté rozhadzovanie a uráža ich to.... Myslím, že to závisí nielen od možností, ale aj od vzťahu. Ja by som určite radšej kúpila kvalitnú stravu zvieratám, aj keby som sa ja nejaký čas musela uskromniť. Človek má oveľa väčšie možnosti náhrady ako taká mačka alebo pes....
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod segi 20.10.2006 20:06

Bea napísal:Aj ja viem o ľuďoch, ktorí si zadovážili psíka a potom ho krmia 10 rožkami denne... Pes má neuveriteľné zdravotné problémy, cukrovku, je obézny... ale dôchodca je spokojný, ako sa oňho stará...

Je to smutné. Žiaľ, mnohí ľudia sú v takej situácii, že musia rozmýšľať, akú stravu môžu kúpiť pre seba a nieto ešte pre mačku/psíka. Kvalitná strava je predovšetkým o peniazoch a o vedomostiach. My máme 3 zvieratá a ich strava nás mesačne stojí pár tisíc... Poniektorí to považujú za bohapusté rozhadzovanie a uráža ich to.... Myslím, že to závisí nielen od možností, ale aj od vzťahu. Ja by som určite radšej kúpila kvalitnú stravu zvieratám, aj keby som sa ja nejaký čas musela uskromniť. Človek má oveľa väčšie možnosti náhrady ako taká mačka alebo pes....

Z duše mi hovoríš.Ja som dlhoročný akvarista a moje ryby majú lepšie vyváženú stravu ako ja.A to isté ponúkam aj Maxovi.Ak nebudem mať na stravu, zoberiem vozík a pôjdem zo starým železom do zberu/zataiľ mi to ale nehrozí/.Tu vo vedľajšom vchode býva jedna pani ktorá má psa,a ten pes má brucho až po zem.Nevie čo mu dáva jesť ale keby to bolo v anglicku tak na ňu pošlem zvieraciu políciu.
Indiáni veria že duša po smrti človeka sa prevtelí do zvieraťa.Ak je to pravda chcem aby sa tá moja
prevtelila do mačky alebo kocúra.Nie preto že sa onich ľudia s láskou starajú ale preto že mačky nám vedia dať tak veľa lásky a pozornosti,preto že "cítia".
segi
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod tina21 20.10.2006 22:48

segi napísal:
Bea napísal:Aj ja viem o ľuďoch, ktorí si zadovážili psíka a potom ho krmia 10 rožkami denne... Pes má neuveriteľné zdravotné problémy, cukrovku, je obézny... ale dôchodca je spokojný, ako sa oňho stará...

Z duše mi hovoríš.Ja som dlhoročný akvarista a moje ryby majú lepšie vyváženú stravu ako ja.A to isté ponúkam aj Maxovi.Ak nebudem mať na stravu, zoberiem vozík a pôjdem zo starým železom do zberu/zataiľ mi to ale nehrozí/.Tu vo vedľajšom vchode býva jedna pani ktorá má psa,a ten pes má brucho až po zem.Nevie čo mu dáva jesť ale keby to bolo v anglicku tak na ňu pošlem zvieraciu políciu.

:cat38: ja s vami plne suhlasim!Kocurika mam len 2 mesiace, ale chcem mu dat to najlepsie, vobec mi nie je luto penazi, ked mi ide o dobro mojej macicky.Vsetci okolo sa chytaju za hlavy, ci som za zblaznila, ale len chabe percento ludi si uvedomuje zodpovednost, ktoru nesie pri chove zvierat, a obzvlast citlivych maciciek.Ja sa vsade, kde sa da len pytam, co mojmu kocurikovi prospieva a comu sa mam vyvarovat...vravia mi, ze to uz prehanam, ale co je lepsie, ako spokojny macaci pohlad??? :-) :cica: :cica2: :cica:
co sa tyka tych maximalne nezodpovednych ludi, tiez by som ich zahlasila.Nie je normalne, aby sa clovek takto spraval k zvieratam, a este si povedia milovnici zvierat :achtung: :evil: :achtung:
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod kammilka 21.10.2006 19:31

Musím povedať, že som rada, keď vidím ľudí, ktorý aj keď nemajú veľa peňazí ale postaraju sa aj o stratené alebo týrané zvieratká. Samozrejme, že my našim miláčikom dávame väčšinou tie najkvalitnejšie a teda aj najdrahšie krmivá a ostatné veci.

Prepáčte, že teraz odbočím, ale keď už hovoríme o tom staraní sa o zvieratá: Dnes sme boli v reštaurácii a mali tam psa- takého veľkého dlhosrstého kríženca. Ale jeho majitelia ho priviazali hneď ako sme prišli(bolo veľmi prítulný a poslušný) a nakoniec mu aj previazali papuľku lepiacou páskou. Povedali sme im aby mu to dali dole, ale ževraj sa to jeho štekanie už nedá vydržať a nechcú aby nás vyrušoval.
A chcela som, ale vlastne povedať, že granule(predpokladám, že z nejakého maloobchodu) mal len tak vysypane na zemi a vodu špinavú ako keby ju tam mal už týžden -a asi aj mal.
Obrázok používateľa
kammilka
šelma
šelma

Založený: 31.3.2006 18:12

Reklamy

Odoslaťod fluffy555 21.10.2006 19:59

Napísali ste to velmi pekne a nemám inú možnosť ako s vami súhlasiť :-D
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
fluffy555
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2006 15:45

Reklamy

Odoslaťod valalo 21.10.2006 23:11

Pripajam sa :cat38:
Obrázok používateľa
valalo
šelma
šelma

Založený: 25.6.2006 9:31

Reklamy

Odoslaťod tina21 22.10.2006 22:51

Mne je z toho proste do placu, ked sa ludia tak spravaju...Zvierata si treba ctit, a niekedy mam pocit, ze si uctu zasluzia viac ako ludia.
Aj dobre granulky samozrejme :cica:
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod STRAWBERRY 23.10.2006 12:14

Naco maju taki ludia zveirata, ked nie su schopny im ani vodu traz za den vymenit (a to je voda zadarmo)?

Ja som nechala v ZOODO@e v sobotu 900 Sk na mojho kocurika
akurat ze vacsinu veci ohrdol, aj niektore hracky...

Aj spray Catn@p, som mu nastriekala na skrabadlo aj na hracky raz onuchol, a ziadny zaujem, ani ziadna extaza sa nekonala...

zato som mu dovliekala velky klat dreva z dediny, raz si na neho trochu zaskrabkal, hadam to bude ok

on nikde neskrabe, ani predavacka mi nechcela verit, ze mi ani gauc neskrabe

ale mozno je este malinky?

on skrabe a kuse len mna, som mu kupila aj cvikacky na pazuriky, na tio ze je taky divy, si nechal pekne pazuriky ostrihat, musim ho pochvalit. Ale odstrihla som len trolinku, som sa bala na prvykrat...
STRAWBERRY
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 3.10.2006 7:23

Reklamy

Odoslaťod valalo 23.10.2006 22:53

Jo je pekne ze to na prvykrat robis opatrne. Vidno ze mas kocurika rada a zalezi ti a nom. Mamina raz tak frajerila ze co si o nej myslim ze ona je zdravotnik a co je na tom strihat macke nechty a zastrihla kocurovi tak ze plakal a potom lutovala a bala sa a viac to nerobila ale chudacik si to musel odniest.
A dnes som sla z Kosic vo Vrutkach na stanici v podchode boli dve male maciatka... jedno cierne a jedno strakate... bola im zimka a chulili sa k sebe a vyvalovali ociska po ludoch co sli okolo. Myslim si ze ich tam niekto vyhodil. Chcela som ich zobrat ale priatel mi nedovolil, a asi mal pravdu - keby som ich vzala pod bundu a do auta, mohli by spanikarit a poskrabat ma a pochybujem, ze taky majitel, pardon debil, ktory vyhodi tak krasne maciatka, ich dal predtym zaockovat a odcervit. Takze bez prenosky alebo krabice to nevidim ruzovo. Stale premyslam ze aj ked som chora tak pre ne pojdem a dam ich nejakemu dobremu clovekovi, aj by som poznala... a ,ozno sa niekomu zapacia a vezme si ich, lebo si neviete predstavit ako boli zlatucke. Este som navrhovala priatelovi ci by si ich jeho mama nevzala, ze by sa len dali zaockovat a udcervit a dokladne vysetrit a bolo by to... je mi ich taaaak luuuutooooo!!!!! :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny:
Obrázok používateľa
valalo
šelma
šelma

Založený: 25.6.2006 9:31

Reklamy

Odoslaťod Mafia 24.10.2006 7:42

to je hrozneeeee! jak toto môže niekto urobiť? ja by som takých ľudí strielala! :zhebni:
Mafia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.8.2006 12:09

Reklamy

Re: Granule v miskach-nebezpecne???

Odoslaťod bubleenka 10.12.2010 22:21

Moji mi nechcú papkať granule :( skúšala som už rôzne typy, ale žiaden sa neosvedčil..... :-(
Obrázok používateľa
bubleenka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.12.2009 10:24

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb