• Reklamy

Granule v miskach-nebezpecne???

len tak o mickách...
  • Reklamy

Granule v miskach-nebezpecne???

Odoslaťod tina21 19.10.2006 12:54

Rada by som vedela, ako riesite krmenie granulami. Macicka ich ma mat k dispozicii stale, ale vcera mi veterinarka povedala, ze tie granulky na vzduchu oxiduju, takze je lepsie davkovat ich, pripadne brat z misiek.Viem, ze o tekutej strave plati odstranovanie vsetkeho, co zostane, ale vazne som netusila, ze aj granule podliehaju hygienickym pravidlam...Vase macicky ich maju v miskach 24 h denne? :?:
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Založený: 7.10.2006 22:21
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Mafia 19.10.2006 13:21

:smutny: No to snad nie. Nasa Žofka ich tam má k dispozícií furt a dosýpame nové až keď sa staré minú :-/ ale osobne si nemyslím že by sa na granulách niečo skazilo. Veď je to robené pre mačky :cica2:
Mafia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.8.2006 12:09

Reklamy

Odoslaťod tina21 19.10.2006 13:56

Mafia napísal::smutny: No to snad nie. Nasa Žofka ich tam má k dispozícií furt a dosýpame nové až keď sa staré minú :-/ ale osobne si nemyslím že by sa na granulách niečo skazilo. Veď je to robené pre mačky :cica2:

oni sa neskazia, len mi ta veterinarka povedala, ze zoxiduju...neviem si predstavit, ze by som mu ich musela dosypavat nanovo kazde dve hodiny, ked ma na ne chut...a k tomu aj v noci :D
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Mafia 19.10.2006 13:59

:mutagen: to bude daka hlupost .....
Mafia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.8.2006 12:09

Reklamy

Odoslaťod kammilka 19.10.2006 14:04

Väčšina chovateľov mačiek čo poznám necháva mačičkám granule v miske stále. My jej dáme dávku ráno a večer keďže má diétu. S Astou sme už skúšali aby mala granule v miske , ale ona ich do seba naládovala na posedenie :D
Obrázok používateľa
kammilka
šelma
šelma

Založený: 31.3.2006 18:12

Reklamy

Odoslaťod tina21 19.10.2006 14:08

kammilka napísal:Väčšina chovateľov mačiek čo poznám necháva mačičkám granule v miske stále. My jej dáme dávku ráno a večer keďže má diétu. S Astou sme už skúšali aby mala granule v miske , ale ona ich do seba naládovala na posedenie :D

:D maskrtnik?moj sa zase zobudza presne o druhej v noci, len pocujem chrumkanie a viem, ze su dve.To sa idem najest aj ja. :-D tiez som na tu pani tak divne hladela, nezdalo sa mi to...dnes ideme na prehliadku, tak jej poviem, ze odbornici z cats.sk to vylucili :D
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod tina21 19.10.2006 14:09

kammilka napísal:Väčšina chovateľov mačiek čo poznám necháva mačičkám granule v miske stále. My jej dáme dávku ráno a večer keďže má diétu. S Astou sme už skúšali aby mala granule v miske , ale ona ich do seba naládovala na posedenie :D

:D maskrtnik?moj sa zase zobudza presne o druhej v noci, len pocujem chrumkanie a viem, ze su dve.To sa idem najest aj ja. :-D tiez som na tu pani tak divne hladela, nezdalo sa mi to...dnes ideme na prehliadku, tak jej poviem, ze odbornici z cats.sk to vylucili :D
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod kammilka 19.10.2006 14:14

tina21 napísal:

Strašný maškrtník :-D Je pravda, že v surovom mäse je vyberavá, ale pokiaľ sú to granule alebo varené mäso len to tak zmizne :-D
Obrázok používateľa
kammilka
šelma
šelma

Založený: 31.3.2006 18:12

Reklamy

Odoslaťod hena9 19.10.2006 19:33

Mne sa to tiež nezdá.Ja tiež nechávam mačkám stále granulky v miske(teda dosypávam,ked vidím,že tam niesu ),ale chováme ich vonku,takže keby aj oxidovali ,nemajú čas lebo okolité mačky sa o to postarajú :D

Ináč asi bytie granule tak nevyrábali,aby sa kazili,alebo by to na nich bolo písané
Obrázok používateľa
hena9
Nováčik
Nováčik

Založený: 15.10.2006 9:50

Reklamy

Odoslaťod tina21 19.10.2006 21:31

pravdupovediac, ani nemam v umysle dat mu ich prec, ved by asi nacisto spanikaril, on ma taky pocit istoty, ked ich ma nadosah, stale kontroluje misku, aj ked nie je hladny :cica2:
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod ala_1 20.10.2006 9:29

tiez si myslim, ze s tymi granulami je to nezmysel. keby to aj nahodou bola pravda, tak by sa granule predavali vo vakuovom baleni. no nie? :wink:
ala_1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.4.2006 23:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod tina21 20.10.2006 9:46

ala_1 napísal:tiez si myslim, ze s tymi granulami je to nezmysel. keby to aj nahodou bola pravda, tak by sa granule predavali vo vakuovom baleni. no nie? :wink:

ona to mozno myslela pre chov vonku, tam su tie vonkajsie vplyvy ine a granulami sa moze stat cokolvek, ale v byte by to malo byt ok...dufame :-) kocurik si na nich prave pochutnava...
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod STRAWBERRY 20.10.2006 10:29

mojmu kocurikovi som vcera kupila granule Puri*a pre maciatka ale eni tioe nechce jest...uz som z toho zufala, ze neje nic ine okrem konzerv...este aj vi*a tycinky ked mu kupim neje ale sa s nimi hra az dovtedy kym sa nezapatrosia niekde za ladnicku
:-(
cize granule ma v miske "100 rokov", tak neviem ci mam teraz ich vyhodit, ci ako....? :smutny:
STRAWBERRY
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 3.10.2006 7:23

Reklamy

Odoslaťod STRAWBERRY 20.10.2006 10:29

mojmu kocurikovi som vcera kupila granule Puri*a pre maciatka ale eni tioe nechce jest...uz som z toho zufala, ze neje nic ine okrem konzerv...este aj vi*a tycinky ked mu kupim neje ale sa s nimi hra az dovtedy kym sa nezapatrosia niekde za ladnicku
cize granule ma v miske "100 rokov", tak neviem ci mam teraz ich vyhodit, ci ako....? :smutny:
STRAWBERRY
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 3.10.2006 7:23

Reklamy

Odoslaťod tina21 20.10.2006 10:39

STRAWBERRY napísal:mojmu kocurikovi som vcera kupila granule Puri*a pre maciatka ale eni tioe nechce jest...uz som z toho zufala, ze neje nic ine okrem konzerv...este aj vi*a tycinky ked mu kupim neje ale sa s nimi hra az dovtedy kym sa nezapatrosia niekde za ladnicku

Kazdy ma ine chute, moje maciatko dostava Rafine a ProPlan Kitten, ale rafine ignoruje,comu sa divim, vyzera to lepsie, ako cerealie pre ludi :D kym Proplan doslova zboznuje, podla mna musis najst, co mu bude chutit.Okrem toho, tiez miluje Kitekat tekuty, mne sa so moc nepaci, lebo krmit ho farbivami a chem. prisadami nie je bohvieco, snazim sa mu to obmedzit, ale odkedy ochutnal kitekat,nic ine nechce papat... :cica2:
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb