• Reklamy

Veterinári v Bratislave -Sterilizácia mačky

sem pridaj svojho veterinára a komentár...
  • Reklamy

Re: Sterilizácia mačky - veterinári v Bratislave

Odoslaťod Magda 28.11.2005 14:46

Dokonca som ju nechala na pozorovaní na klinike v Trnave, ale nic nezistili. A ruju mava tak 3 krat do roka.
Magdaléna Gejdošová

Cica/ domáci rozmaznaný tiger, asi 1.7.2002
Azzalea BumbleBee ENDLESS INFINITY - Azalka / BRI čierna dymová - domáci miláčik, 23.7.2004
Čimko/ domáci kocúrik, jar 2004
Obrázok používateľa
Magda
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 18:41
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Anina 12.3.2007 14:31

Pri tejto debate by sme si mali ujasnit, ci sa bavime o sterilizacii kocurika alebo macicky. Je v tom totiz dost velky rozdiel - v aj financny. Sterilizacia macicky je totiz daleko zlozitejsi zakrok ako u kocura a tym aj financne narocnejsi.
Anina
Nováčik
Nováčik

Založený: 9.3.2007 16:36
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

aj

Odoslaťod STRAWBERRY 13.3.2007 12:56

aj ja prosim link na diskusiu o katastracii

chce, vas zaroven poprosit o radu

moj kocurik bude mat 8 mesiacov a este neznackuje...dokedy mam cakat s kastraciou? kym zacne znackovat, alebo ho mam dat vykastrovat skor? je lepsie skor alebo praveze neskor?
STRAWBERRY
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 3.10.2006 7:23

Reklamy

Re: aj

Odoslaťod Monika 13.3.2007 16:00

STRAWBERRY napísal:aj ja prosim link na diskusiu o katastracii

chce, vas zaroven poprosit o radu

moj kocurik bude mat 8 mesiacov a este neznackuje...dokedy mam cakat s kastraciou? kym zacne znackovat, alebo ho mam dat vykastrovat skor? je lepsie skor alebo praveze neskor?

Z hladiska zdravotneho je urcite lepsie neskor, pretoze kocur v 8 mesiacoch este nie je dostatocne vyvinuty a mozu vzniknut nasledky po kastracii ako upchatie mocovej trubice atd.. ak neznackuje, je dobre este pockat..
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod STRAWBERRY 13.3.2007 16:08

monika, dakujem za odpoved
a kedy tak asi zacinaju kocuri znackovat?
zavisi to od niecoho? (napr. dalsia macka v dosahu, tak si znackuje teritorium...)
kedy NAJNESKOR ho mam dat vykastrovat? nebude to uz napr v 1 roku neskoro?
uz ked mal 5 mesiacov sa ma zverolekar pytal ci neznackuje, ja ze nie, tak tak na neho pozeral, ze divny kocur
STRAWBERRY
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 3.10.2006 7:23

Reklamy

Odoslaťod Monika 13.3.2007 16:35

STRAWBERRY napísal:monika, dakujem za odpoved
zavisi to od niecoho? (napr. dalsia macka v dosahu, tak si znackuje teritorium...)
uz ked mal 5 mesiacov sa ma zverolekar pytal ci neznackuje, ja ze nie, tak tak na neho pozeral, ze divny kocur

Dospelost kocura musi urcit veterinar, ze ci je uz "dorasteny". Davaju sa kocuri kastrovat aj skor, ale ja osobne by som to urcite nerobila.. Su aj kocuri, ktori nikdy v zivote neznackovali.. Ja som mala doma 5 mesacne maciatko-kocura, ktore islo k novym majitelom a tiez neznackoval..
Znackovanie urcite zavisi od viacerych veci, kazdopadne aj od genetickych danosti, od plemena.. ak je v blizkosti macka, tak kocur urcite zacne znackovat skor.. Ja vsak kocura doma nemam.. kde su vsetci co maju kocurov? :TomyAngelo:
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55

Reklamy

Odoslaťod Bea 14.3.2007 17:38

Monika napísal:

Dospelost kocura musi urcit veterinar, ze ci je uz "dorasteny". Davaju sa kocuri kastrovat aj skor, ale ja osobne by som to urcite nerobila.. Su aj kocuri, ktori nikdy v zivote neznackovali.. Ja som mala doma 5 mesacne maciatko-kocura, ktore islo k novym majitelom a tiez neznackoval..
Znackovanie urcite zavisi od viacerych veci, kazdopadne aj od genetickych danosti, od plemena.. ak je v blizkosti macka, tak kocur urcite zacne znackovat skor.. Ja vsak kocura doma nemam.. kde su vsetci co maju kocurov? :TomyAngelo:

Tu som! Ja mám doma nekastrovaného 2-ročného kocúra a neznačkuje, - ale my zasa nemáme mačku, len kocúra kastráta a to sa mu asi neráta... No Merlin nechodí ani von, takže nemá kde získať tieto "maniere"... :befucking:
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 16.3.2007 11:21

Monika napísal:

Ja mam doma 4 chovne macky a v susednom byte 2,5 rocneho krycieho kocura. Neznackuje. Teraz mu pribudol kamarat, ktory ma takmer 8 mesiacov a nic. Zalezi to i od genetickych danosti, nielen od veku. Na kastraciu mate fakt este casu dost. Pokial kocurik znackovat nezacne, kludne ho nechajte do roka, i dlhsie. Hlavne to zalezi od jeho pohody. Ak by zacal "vyvolavat" macicky a prestal jest, tak by bolo dobre dat ho vykastrovat. Ale pokial tym netrpi, tak pockajte.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod janula 16.3.2007 14:59

No ja mam doma typickych znackovacich kocurov, u Numta sa to prejavilo uz v skorsom veku, zacal znackovat uz ako polrocny, jeho chovatel mu dal u veterinara hormonalnu injekciu a priblizne 3 mesiace bol klud, potom zacal znackovat znovu, takze asi ked mal 10 mesiacov sme ho uz bohuzial museli dat vykastrovat... no a nas druhy chlpac Artus zacal znackovat asi ked mal rok, ale nebolo to take hrozne ako u prveho kocura, oznackoval nam nieco mozno tak raz za 2-3 tyzdne, neskor sa to uz stupnovalo a okrem toho zacal byt aj agresivnejsi voci Numtovi, takze sme uz necakali a zhruba pre troma mesiacmi ho dali tiez vykastrovat.
Teraz su obaja kocurikovia kludni a spokojni maznaci, najma Artus je pokojnejsi a "lenivejsi" :-D
Naposledy upravil janula dňa 16.3.2007 15:02, celkovo upravené 1 krát.
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Re: Veterinári v Bratislave -Sterilizácia mačky

Odoslaťod berenice 18.3.2008 23:52

Prskavka napísal:Ahojte, o nejaký ten mesiac - dva dám naše šušky (budú mať 6 mesiacov - nebude to priskoro?) sterilizovať. Viete mi poradiť nejakého spoľahlivého veterinára v Bratislave za rozumnú cenu? U nás v Stupave (EU-Vet) mi povedali, že to bude od 1200.- Sk a to je pre moju peňaženku trochu priveľa, keď budeme naraz sterilizovať 3 harpye.

no to je teda dost, v Trencine nejakych 700skk, ale na niekolo odporucani by som aj ja najradsej dala kasrtovat do BA, len skoda ze je to tak daleko, nechcem macicku zbytocne po operacii stresovat dlhou cestou :-(
Obrázok používateľa
berenice
šelma
šelma

Založený: 30.10.2007 12:44

Reklamy

sterilizácia

Odoslaťod Jene 29.4.2008 19:25

V priebehu tohto mesiaca sme nechali obidve naše mačky sterilizovať na veterinárnej klinike Pet-Vet ,Starohájska,BA.Objednávka telefonicky,zákrok prevedený v inhalačnej narkóze,príkladná starostlivosť,spokojnosť naša a zdá sa,že aj našich miláčikov.
Aitne Little Princess of Changing Moon, SK / EUR f 24
Ariadne True Love of Changing Moon, SK / EUR gs 22
Balthasar Gentle King of Changing Moon, SK / EUR ns 22
Obrázok používateľa
Jene
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 26.11.2006 18:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod lubor 29.4.2008 19:39

no ja enem tam idem, ak treba
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

Re: sterilizácia

Odoslaťod ivetak 30.4.2008 11:26

Jene napísal:V priebehu tohto mesiaca sme nechali obidve naše mačky sterilizovať na veterinárnej klinike Pet-Vet ,Starohájska,BA.Objednávka telefonicky,zákrok prevedený v inhalačnej narkóze,príkladná starostlivosť,spokojnosť naša a zdá sa,že aj našich miláčikov.

Ahoj, kolko ste platili za sterilizaciu macicky ak sa smiem spytat?
Obrázok používateľa
ivetak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.1.2008 15:43
Skutočné meno: Iveta

Reklamy

Re: Veterinári v Bratislave -Sterilizácia mačky

Odoslaťod Dadulik 25.9.2013 12:35

Ahojte,
nevedela som či otvoriť novú temu, alebo kde sa podeliť o našu veľmi nepríjemnú skúsenosť a potom som narazila na túto tému, tak vám to napíšem sem.
02/2012 sme dali našu Mafi sterilizovať u jedného nemenovaného pána doktora v DNV . Klasika- cicu sme doviezli - o hodinu odviezli ešte v narkóze domov. p. doktor povedal že všetko prebehlo v poriadku - všetko vybral a uvidíme sa pri vyberaní stehov, do preukazu ešte načmáral že urobil ovarohysterektómiu... Aj tam sa ma pýtal či je všetko v poriadku s mačkou - bolo. Aké prekvapenie nastalo pred necelým mesiacom keď Mafi začala vyspevovať árie - váľať sa a vytŕčať pozadie.. S priateľom sme na seba pozreli, či nám nešibe, a obaja sme naraz povedali "ruja"?
Našťastie som už dávnejšie natrafila na mojho dobrého kamaráta- spolužiaka zo ZŠ, ktorý má teraz ambulanciu v Ml. doline a tak som mu zavolala... Mafi sme dali zobrať krv, ktorá putovala do Nemecka na vyšetrenie. Aké prekvapenie nastalo keď prišiel o pár dní výsledok - HORMONÁLNE NEKASTROVANÁ. Ešte sme si hovorili, že OK - veď mu mohlo újsť jedno ovárium- stáva sa. Dohodli sme termín zákroku a včera išla
Mafia "pod nôž".
No najväčšie prekvapenie čakalo ako doktora, tak potom aj mňa keď som si prišla po cicu (prebratú!). Pán doktor jej pri provom zákroku nechal v tele maternicu aj s vaječníkmi, pričom jeden iba podviazal a druhý ani vôbec netrafil. Čo v praxi znamená že Mafia bola doteraz normálne plodná mačka.
Všetko mám zdokumentované, budem mať aj lekársku správu a "pána doktora z DNV" pôjdem osobne pozdraviť. Nieje to vraj prvý prípad kedy spackal operáciu a bolo mi odporučené sa obrátiť aj na veterinárnu komoru - čo aj spravím.
:cica2: MAFIA ( niečo +MCO modrostrieborná) :cica2: :hearth: 27.12.2008
SHIRIN alias šišina domáca :cica2: :hearth: cca máj 2008 - :smutny: 26.10.2011
DAX von Kralova, NO :hearth: 16.02.2000
MAJA, DODO čistokrvná pouličná zmeska :hearth: sept. 2002
Obrázok používateľa
Dadulik
šelma
šelma

Založený: 13.9.2008 20:11

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Pridaj svojho veterinára

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb