• Reklamy

Veterinári v Bratislave -Sterilizácia mačky

sem pridaj svojho veterinára a komentár...
  • Reklamy

Veterinári v Bratislave -Sterilizácia mačky

Odoslaťod Prskavka 26.10.2005 16:14

Ahojte, o nejaký ten mesiac - dva dám naše šušky (budú mať 6 mesiacov - nebude to priskoro?) sterilizovať. Viete mi poradiť nejakého spoľahlivého veterinára v Bratislave za rozumnú cenu? U nás v Stupave (EU-Vet) mi povedali, že to bude od 1200.- Sk a to je pre moju peňaženku trochu priveľa, keď budeme naraz sterilizovať 3 harpye.
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod jessyca 27.10.2005 10:28

Nas sterilizacia stala 1580sk. O par mesiacou ideme dat druhu cicusu sterilizovat (u ineho vet.) tak sme sa pytali na pribliznu cenu a povedal nam podobnu cenu.
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20

Reklamy

Odoslaťod Petra17 27.10.2005 10:57

Myslím ,že lacnejšieho veta na sterilizáciu v BA nenájdeš. My sme dali našich kocúrkov kastrovať u veta v menšom meste, prebehlo to bez komplikácii a stálo nás to o polovicu menej. V Blave by sme za kastráciu jedného dali toľko, čo sme dali v tom meste za dvoch. Je to kruté, ale je to tak :velmismutny:
V Blave, keď chodíme len na prehliadky, tak si už účtujú nemalú sumu za to, že sa na mačičky len pozrú. Oni majú drahé zariadenie, špecializované výbavy a musia zaplatiť všetkých asistentov, sestričky, ...
Skús veta niekde inde, ak nechceš toľko platiť, Blavu neodporúčam.
Petra Novotná
Obrázok používateľa
Petra17
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.10.2005 18:39

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 27.10.2005 12:35

Petra17 napísal:Myslím ,že lacnejšieho veta na sterilizáciu v BA nenájdeš. My sme dali našich kocúrkov kastrovať u veta v menšom meste, prebehlo to bez komplikácii a stálo nás to o polovicu menej. V Blave by sme za kastráciu jedného dali toľko, čo sme dali v tom meste za dvoch. Je to kruté, ale je to tak :velmismutny:
V Blave, keď chodíme len na prehliadky, tak si už účtujú nemalú sumu za to, že sa na mačičky len pozrú. Oni majú drahé zariadenie, špecializované výbavy a musia zaplatiť všetkých asistentov, sestričky, ...
Skús veta niekde inde, ak nechceš toľko platiť, Blavu neodporúčam.

No ja bývam v Stupave a máme tam veterinárnu ambulanciu patriacu k eu-vetu, takže sú tam ceny blavácke. Pýtala som sa preto, lebo kamoška psíčkarka bol zhrozená cenou, že to určite je aj lacnejšie v BA. :-/
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Petra17 27.10.2005 18:18

No neviem, za kastráciu kocúrika pýtali 1000 Sk a to určite nebola výsledná suma. Poznáte to, ešte za antibiotiká, za uspanie, atď...
V Sládkovičove, kde sme ich dali nakoniec kastrovať, sme dali tisícku za všetko a za dvoch kocúrov. A myslím, že vet spomínal, že kastrácia mačičky by vyšla do tisícky. Ale Sládkovičovo je asi pre Teba, Prskavka, bohužial ďaleko :-(
Petra Novotná
Obrázok používateľa
Petra17
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 27.10.2005 19:02

Petra17 napísal:No neviem, za kastráciu kocúrika pýtali 1000 Sk a to určite nebola výsledná suma. Poznáte to, ešte za antibiotiká, za uspanie, atď...
V Sládkovičove, kde sme ich dali nakoniec kastrovať, sme dali tisícku za všetko a za dvoch kocúrov. A myslím, že vet spomínal, že kastrácia mačičky by vyšla do tisícky. Ale Sládkovičovo je asi pre Teba, Prskavka, bohužial ďaleko :-(

Petra, pre mňa ani nie, ale naše cucky nenávidia cestu autom :taktotosity:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Bea 27.10.2005 21:14

Petra17 napísal:No neviem, za kastráciu kocúrika pýtali 1000 Sk a to určite nebola výsledná suma. Poznáte to, ešte za antibiotiká, za uspanie, atď...

Nedá mi neprispieť svojím kúskom pravdy: Nie som si celkom istá, či si teraz myslela kastráciu (kocúra) alebo sterilizáciu (mačky). Ja som z Blavy, boli sme dať kastrovať kocúra u Dr.Švihrana v Jarovciach (je to jeden z tých loekárov, ktorí majú kompletnú kliniku so všetkými drahými prístrojmi - a platili sme 700,-Sk - kompletka - náladovka, antibiotiká, samotný úkon, kvapky do očí... Myslím, že je to prijateľná cena, nie?
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Petra17 28.10.2005 0:03

Bea, to je celkom prijateľná cena. A keď sa smiem spýtať, pred akým časom to bolo? Aj my chodíme do Jaroviec, ale pravdu povediac, nikdy sme odtiaľ neodchádzali s nižším "účtom" ako 800 korún a to mala ciculka raz len zvýšenú teplotu. Momentálne razíme teóriu, že pokiaľ fakt nič vážne mačulkám nie je, tak ideme k vetovi do Sládkovičova, ale pokiaľ si to žiada riadne vyšetrenie, tak ideme buď do Trnavy alebo do Jaroviec. Toto je ale už iná téma, ako bola daná :-D
Tak potom, Prskavka, skús zavolať do Jaroviec, ale daj prosím vedieť, koľko od Teba chceli. Diks
Petra Novotná
Obrázok používateľa
Petra17
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Bea 28.10.2005 6:42

Aj ja som bola veľmi príjemne prekvapená, šlovek akosi v Blave očakáva všemožné "vysokohorské" prirážky..

Bolo to koncom januára.

Inak, vtedy som zisťovala po Blave aj cenu sterilizácie mačky - povedali mi, že okolo 1200-1500,-Sk ...

V Jarovciac hsa mi vôbec zdá, že napriek vysokej vybavenosti kliniky roôznymi špeciálnymi prístrojmi majú vcelku dobré ceny - chodíme v blave k viacerým vetom ( už som spomínala, že okrem kocúrov máme aj psa) a môžem prehlásiť, že aj na iných, menej vybavených miestach to nie je o nič drahšie. Navyše - viem, že v Jarovciach ak skutočne potrebujete pomoc so svojím miláčikom v akomkoľvek čase aj cez sviatky, môžet zavolať na mobil a skutočne Vám zdvihnú a ke´d treba, tak môžete prísť hoci aj na Štedrý večer... To s mi veľmi ráta - ten pocit, že človek v strachu a obavách nezostane cez víkend mimo "ordinačných hodín" s chorýcm zvieratkom bezmocný a hlavne bez lekárskej pomoci.
Nie všade totiž ten "pohotovostný" mobil, ktorý si uvádzajú, aj zodvihnú..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 28.10.2005 7:23

Bea napísal:
Nedá mi neprispieť svojím kúskom pravdy: Nie som si celkom istá, či si teraz myslela kastráciu (kocúra) alebo sterilizáciu (mačky). Ja som z Blavy, boli sme dať kastrovať kocúra u Dr.Švihrana v Jarovciach (je to jeden z tých loekárov, ktorí majú kompletnú kliniku so všetkými drahými prístrojmi - a platili sme 700,-Sk - kompletka - náladovka, antibiotiká, samotný úkon, kvapky do očí... Myslím, že je to prijateľná cena, nie?

No kocúra máme teraz jedného, má okolo 6 týždňov (ale ten čas letí) a 4 šušky, z ktorých 3 by som chcela dať v januári-februári sterilizovať.
Ako tak čítam, asi sa mi neoplati kvoli 200.- korunam precestovat 400.- na benzine :-D . Bude to aj pre baby menej stresujuce, ked ich dam sterilizovat u nas.
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Bea 28.10.2005 7:26

Prskavka napísal:
No kocúra máme teraz jedného, má okolo 6 týždňov (ale ten čas letí) a 4 šušky, z ktorých 3 by som chcela dať v januári-februári sterilizovať.
Ako tak čítam, asi sa mi neoplati kvoli 200.- korunam precestovat 400.- na benzine :-D . Bude to aj pre baby menej stresujuce, ked ich dam sterilizovat u nas.

Prskavka, ja si myslím, že by si si mohla skúsiť vyjednať zľabu - takrečeno "množstevný rabat".. Každý normálny vet, ktorý je zároveň aj obchodníkom, by Ti to ponúkol.... Spýtaj sa, či je to možné. Netreba sa hanbiť. Koniec-koncov, ide o niekoľko tisíc - takže preňho je to určite zaujímavé...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 28.10.2005 7:28

Bea napísal:Aj ja som bola veľmi príjemne prekvapená, šlovek akosi v Blave očakáva všemožné "vysokohorské" prirážky..

Bolo to koncom januára.

Inak, vtedy som zisťovala po Blave aj cenu sterilizácie mačky - povedali mi, že okolo 1200-1500,-Sk ...

V Jarovciac hsa mi vôbec zdá, že napriek vysokej vybavenosti kliniky roôznymi špeciálnymi prístrojmi majú vcelku dobré ceny - chodíme v blave k viacerým vetom ( už som spomínala, že okrem kocúrov máme aj psa) a môžem prehlásiť, že aj na iných, menej vybavených miestach to nie je o nič drahšie. Navyše - viem, že v Jarovciach ak skutočne potrebujete pomoc so svojím miláčikom v akomkoľvek čase aj cez sviatky, môžet zavolať na mobil a skutočne Vám zdvihnú a ke´d treba, tak môžete prísť hoci aj na Štedrý večer... To s mi veľmi ráta - ten pocit, že človek v strachu a obavách nezostane cez víkend mimo "ordinačných hodín" s chorýcm zvieratkom bezmocný a hlavne bez lekárskej pomoci.
Nie všade totiž ten "pohotovostný" mobil, ktorý si uvádzajú, aj zodvihnú..

Apropos pohotovosť...minule som mala pre mňa veľký problém. Kexík vyletel na mačiatko (neviem ako sa objavil malý v kuchyni, keď on žral a proste skočil a zavrčal) čo Merlin nepozná a strašne sa zľakola dostal sa do šoku (ja tiež). Robila som skoro všetko tak, ako sa robí u ľudí, ale nebola som si istá a tak som volala na BA pohotovosť. Pán Dr. ma div nevysmial. Že kocúriska mám kľudne nechať spinkať aj mu dať vodu, nie jesť a že ak má zomrieť, tak može aj po spiačky :evil: Dal mi jasne najavo, že ho dosť otravujem zbytočnosťami :jaziram:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 28.10.2005 7:30

Bea napísal:
Prskavka, ja si myslím, že by si si mohla skúsiť vyjednať zľabu - takrečeno "množstevný rabat".. Každý normálny vet, ktorý je zároveň aj obchodníkom, by Ti to ponúkol.... Spýtaj sa, či je to možné. Netreba sa hanbiť. Koniec-koncov, ide o niekoľko tisíc - takže preňho je to určite zaujímavé...

Dík Bea, to napadlo aj mňa. A ešte otázka, tých 6 mesiacov veku je u mačky normál? Nejak si to nepamätám :cerveny:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Bea 28.10.2005 7:50

Prskavka napísal:
Dík Bea, to napadlo aj mňa. A ešte otázka, tých 6 mesiacov veku je u mačky normál? Nejak si to nepamätám :cerveny:

Noo, ja nie som žiaden odborník, ale zdá sa mi to trošku málo. Na druhej strane, na EU-fore stale prebieha vasniva diskusia o tom, v akom veku sterilizovat/kastrovat a oni to tam bezne robia predtym, nez zmaciatko davaju do noveho domova - osobne to povazujem za barbarbarstvo. Nikto ma nepresvedci o tom, ze je to zdrave pre ten vyvijajuci sa organizmus. Ale oni sa na to divaju tak, ze je ptreba predovsetktm zabranit nezelanemu mnozeniu cicuchov.. Ja osobne by som pockala, kym, slecny nebudu mat za sebou 1-2 ruje, (ak mas na to podmienky a nervy) no a potom by som to zariadila. U uslachtilych maciek by som to urobila neskor - tak neskoro, ako by to len slo bez toho, aby som ohrozila jej zdravie. Hormony ovplyvnuju aj celkovy fyzicky a psychicky vyvoj macky (tak ako aj u ludi) a predcasny zasah do ich hladiny vo forme skorej kastracie podla mojho nazoru musi ovplyvnit aj vyvoj toho jedinca - kedze "nieco" mu k plnohodnotnemu DOSPIEVANIU bude chybat. Viem, ze u kocurov je tato otazka podstatne jednoduchsia nezu u maciek - ked neznackuju a nechodia volne po vonku,tak sa to da dost dlho udrzat v "muznom" stave... U maciciek caste ruje mozu sposobit vazne zdravotne problemy (odhliadnuc o vedlajsich efektov v podobe dost hlasneho spievania, co moze liezt n anervy aj otrlym mackarom..) Viem, ze niektore macky mavaju ruje uz od 6-7 mesiacov... takze tam asi vel amanevrovacieho priestoru nezostava. Navyse, ked su to normalne macky (neuslachtile) a chces ich mat iba na maznaka - a nevadi, ak nebudu absolutne podla "standardu"...

P.S. Aj Ty mas kocurika Merlina?
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

link

Odoslaťod Peter Polák 28.10.2005 7:52

Bea napísal:
Noo, ja nie som žiaden odborník, ale zdá sa mi to trošku málo. Na druhej strane, na EU-fore stale prebieha vasniva diskusia o tom, v akom veku sterilizovat/kastrovat a oni to tam bezne robia predtym, nez zmaciatko davaju do noveho domova - osobne to povazujem za barbarbarstvo. Nikto ma nepresvedci o tom, ze je to zdrave pre ten vyvijajuci sa organizmus. Ale oni sa na to divaju tak, ze je ptreba predovsetktm zabranit nezelanemu mnozeniu cicuchov.. Ja osobne by som pockala, kym, slecny nebudu mat za sebou 1-2 ruje, (ak mas na to podmienky a nervy) no a potom by som to zariadila. U uslachtilych maciek by som to urobila neskor - tak neskoro, ako by to len slo bez toho, aby som ohrozila jej zdravie. Hormony ovplyvnuju aj celkovy fyzicky a psychicky vyvoj macky (tak ako aj u ludi) a predcasny zasah do ich hladiny vo forme skorej kastracie podla mojho nazoru musi ovplyvnit aj vyvoj toho jedinca - kedze "nieco" mu k plnohodnotnemu DOSPIEVANIU bude chybat. Viem, ze u kocurov je tato otazka podstatne jednoduchsia nezu u maciek - ked neznackuju a nechodia volne po vonku,tak sa to da dost dlho udrzat v "muznom" stave... U maciciek caste ruje mozu sposobit vazne zdravotne problemy (odhliadnuc o vedlajsich efektov v podobe dost hlasneho spievania, co moze liezt n anervy aj otrlym mackarom..) Viem, ze niektore macky mavaju ruje uz od 6-7 mesiacov... takze tam asi vel amanevrovacieho priestoru nezostava. Navyse, ked su to normalne macky (neuslachtile) a chces ich mat iba na maznaka - a nevadi, ak nebudu absolutne podla "standardu"...

P.S. Aj Ty mas kocurika Merlina?

Ahoj Bea,

Hod sem link na tú vášnivú diskusiu, dakujem... :-) :TomyAngelo:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Pridaj svojho veterinára

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb