• Reklamy

sibírska mačka

uzavrete diskusie...
  • Reklamy

sibírska mačka

Odoslaťod najdušik 26.1.2010 19:25

Ahojte, pred 2 mesiacmi kamarátka našla malé mačiatko,v záhrade mater.školy,asi ho tam niekto ,,múdry,,vypustil ,v nádeji ,že sa nejaké dieťa zľutuje.Keďže ho nikto nechcel zľutovala som sa ja ,dospelá s dvoma deťmi a manželom ,ktorý zvieratá v oblube nejako nemá.Keďže v detstve mi rodičia odopierali všetko čo malo 4 nohy,teraz si to vynahrádzam.Takýchto najdúšikov mám už zo zvieracej ríše troch.LILKA má už o 2 mesiace viac,keď sme ju našli mala podla veterinárky asi 2 mes.,je krásna ,zdravá,ryšavá,chlpatučká a až moc živá.Dlho som nevedela prísť na to ,aké je plemeno,veterinárka mi nevedela povedať o aké plemeno ide,ale obyčajná mačka to vraj určite nie je.Podľa info.z internetu bola turecká,mainská,brits.dlhosrstá,...až vďaka tomuto fóru a podľa fotiek ktoré sú tu sme zistili,že je to sibírska mačka.Žijeme na dedine ,tu sa takéto mačky nechovajú a už vôbec nie v byte.CHcela by som vedieť,ako je to s výchovou takéhoto plemena,bude stále taká temperamentná?Chováte tieto mačky v byte alebo vonku,Lilka mi stále uteká na balkón,a keď sedi na okne zdá sa mi taká smutná,pozerá vonku takými smutnými očkami,až mi je jej ľuto,nerada by som ju dávala vonku.Čo majú radi,čím sú špecifické,treba ich kúpať?Hľadala som informácie,ale dosť málo sa o nich píše.
najdušik
mačiatko
mačiatko

Založený: 2.1.2010 16:58
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: sibírska mačka

Odoslaťod sirka 26.1.2010 19:56

o tejto mačke je tema pod hlavičkou - plemena - tam je par prispevkov , nick Janula ma polosibir. kocura, možno odpiše ..
z knih viem len že toto plemeno je inteligentné , stredne temperamentne a dlhosrste ..
ak jej je smutno, možno by pomohlo mať ešte dalšieho mačacieho kamarata - nemusi to byť rovnaké plemeno ..
a tieto mačky sa bežne nekupu, iba keby boli velmi zašpinene ... len česať ich treba pravidelne, najma v obdobi plznutia ...
viac toho neviem ....
Obrázok používateľa
sirka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 15.9.2009 8:09
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: sibírska mačka

Odoslaťod gandalf 26.1.2010 20:09

Prosim pokracuj v teme- Sibirska macka ako uz bolo spomenute pod Plemenami. Temu zamykam.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51
Pohlavie: Žena

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Smetisko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb