• Reklamy

Sterilizácia mačky

uzavrete diskusie...
  • Reklamy

Sterilizácia mačky

Odoslaťod Isis 11.9.2010 8:56

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sterilizácie našej mačičky. Má 2 roky a jej ruja sa čím ďalej tým zhoršuje. Jej novinka je očúravať nám veci, oblečenie, postele a všetko vyvrcholila dnes v noci, keď počas spánku očúrala mňa :velmismutny: :D
Pôvodne sme nezamýšlali ju dať sterilizovať/vykastrovať a to kvôli obave, ktorá nám v tom bráni aj teraz. Naša mačička je veľmi živá, až divoká. Síce sa veľmi rada mazná, ale pokiaľ na to zrovna nemá náladu, vie byť z dotykov nervózna až útočná, a to nehovorím o tom, aká vie byť nepredvídateľná pri rôznych nie každodenných zásahoch ako je kúpanie alebo návšteva veterinára. Obávame sa, že si po operácii jednoducho vykáše štichy tak, ako sa to stalo jej sestre v inej rodine. Pri predstave, že to urobí niekedy v noci keď budeme spať som veľmi nervózna.
Dá sa tomu nejako predísť? Je veľmi háklivá na akékoľvek obmedzujúce veci na svojom telíčku.
Radi by sme oslovili nášho veterinára, ale keďže je sobota a veterinárka má dnes voľno, nie je to možné a ja už pomaly strácam trpezlivosť a chcela by som nejaké informácie alebo rady aj od vás, užívateľov tohoto fóra. Máte s tým niekto nejaké skúsenosti?
Obrázok používateľa
Isis
Nováčik
Nováčik

Založený: 11.9.2010 8:26
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Sterilizácia mačky

Odoslaťod Baska818 11.9.2010 9:41

Tu sa určite toho dozviete viac :wink: : http://forum.cats.sk/viewtopic.php?f=4& ... 663#p53239
Je tam popísané veľa o golieroch, a ponožtičkách, ktoré zabraňujú vykúsavaniu stehov, teba len hľadať a čítať :wink:
Držím palec :-)
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: Sterilizácia mačky

Odoslaťod Isis 11.9.2010 9:51

Ďakujem, to ma mrzí, že som podobnú tému načala znova...
Obrázok používateľa
Isis
Nováčik
Nováčik

Založený: 11.9.2010 8:26
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Smetisko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb