• Reklamy

Čudné vyrážky

uzavrete diskusie...
  • Reklamy

Čudné vyrážky

Odoslaťod Martina 5.5.2011 20:37

Zdravím, chcem sa opýtať na jednu vec, mám doma nového kocúrika Devonka a už z predchádzajúceho domova sme si ho doviezli s vyrážkami (chovateľka hovorila o plesni), najskôr mu vyrašili na hlavičke a vrchnej časti krku, neskôr na spodnej časti krčku...Prvotná liečba bola Canestenom, ten veľmi nezaberal, navyše kam dosiahol ho aj pekne zlízal, bola som s ním u veterinára, až ho tou mastičkou nekŕmim, ten mi dal Biopirox sprej. Lenže ako striekam tak striekam, na hlávke a krku zvrchu mu pekne zišli ale na spodnej časti krku mu dnes vyrašili ďalšie, pekne veľké. Chovateľka hovorila aj o očkovaní, pokiaľ by to nezišli takýmito povrchovými preparátmi ale že to nie je veľmi zdravé pre jeho pečeň, lenže čo s ním mám robiť, trápime sa tu s tým obaja. Biopirox už ale akosi prestal účinkovať a zlízava kompletne aj ten...Svrbí ho to, dnes už bol aj vyjedovaný :cat22: , keď som ho obtriekavala...Tak prosím o radu, či už sa s tým niekto stretol, ako to vyriešil a čo by ste mi poradili...Vopred ďakujem!!! :cica2: :cat41:
Obrázok používateľa
Martina
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.4.2011 12:31
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Martina

Reklamy

Re: Čudné vyrážky

Odoslaťod gandalf 5.5.2011 21:32

Presun a sem do temy, je to o pliesni. Ja len doporucim, ked uz sa kocurik lieci na pliesen, ci mu boli robene aj potrebne vysetrenia a stery na pliesen. Bez tychto testov je liecba maximalne riskantna.
http://forum.cats.sk/viewtopic.php?f=4& ... d3ecf874da
Temu zamykam.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51
Pohlavie: Žena

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Smetisko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb