• Reklamy

SFARBENIE MACIATOK

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Re: maciatka

Odoslaťod Kristína 8.1.2008 8:00

Alena napísal:
mia&lilly napísal:chcem maciatka len pre radost, nie na chov.. moja macka ani kryci koruc niesu uchovneni.. uvazujem aj nad moznostou nakryt ju modrym kocurom.. podla informacii ktore som mala doteraz som vsak zvolila lilapointa, nakolko mi bolo povedane ze maciatka budu tak po macke ako aj po kocurovi, nie miesane. co si o tom myslite?

Pokud má kočka jen modré předky pak nenese vlohu ani pro lilové zbarvení ani pro odznaky a tak se žádná koťata zbarvená po otci nenarodí, budou jen modrá koťata, otec lilapoint jen zhorší barvu očí. I já si myslím že nakrývat neuchovněnou kočku a plodit koťata bez PP, navíc bez nejzákladnějších znalostí genetiky je nezoodpovědné.

Je dost tazko povedat, akych ma macka bez PP predkov :-)
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 8.1.2008 10:13

mia&lilly napísal:nemyslim si ze som nezodpovedna, ale kazdy ma pravo povedat svoj nazor..

Vazena slecna.
Nielenze si nezodpovedna, ale navyse nedodrziavas zmlvuvu! Pokial si spominas, povodne si chcela kocura odo mna. Ja som ti ho odmietla predat prave z toho dovodu, ze si mala macku bez PP vo veku, kedy by mohlo prist k nakrytu. Tvrdila si mi, ze oboch chces len na maznacika a ze ich oddelis. Nakoniec si si zobrala kocurika od mojej znamej. Pokial je mi zname, tak v zmluve je uvedene, ze kocurika ti predala len ma MAZNACIKA a NESMIES na nom odchovavat maciatka!!! Navyse som videla tvoj inzerat, ktory si mala na internete a kde si tohto kocurika ponukala na KRYTIE!!! pre ine macky. Podotykam, ze kocurik ma 8 mesiacov!!! Takze - toto je fakt vrchol nezodpovednosti a ver tomu, ze moja znama, od ktorej kocurika mas z toho planuje vyvodit dosledky.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod Alena 8.1.2008 13:13

mia&lilly napísal:moja macicka ma predkov iba modrych, kocurik ma predkov iba lilapoint, nakolko niesom chovatelka, chcem sa spytat ci je to nejake riziko?

Takže jak vidím tak to z tvojí strany není jen nevědomost nebo nezkušenost ale záměrné porušování dohod a smluv a to je nejen nezodpovědné, ale přímo trestuhodné. Zajímalo by mě jak by ses ty dívala na člověka se kterým se na něčem dohodneš a on by to záměrně porušil.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 6:55

Reklamy

Odoslaťod lubor 9.1.2008 10:05

Peter Polák napísal:
mia&lilly napísal:nemyslim si ze som nezodpovedna, ale kazdy ma pravo povedat svoj nazor..

Ja ti tvoj nazor neberem ani ti ho nebranim vyjadrit, len si nezodpovedna! :TomyAngelo:

Ja nesuhlasim zase s tymi regulami. Dakedy mam dojem, ze daktori chovatelia by najradsej zakazali uplne kazde parenie maciek bez ich suhlasu a zlozitych papierovaciek. Ak ma dakto doma macku a nie je chovatel, to este neznamena, ze jeho macka nemoze mat macicky. Hlavne ak to nie je na komerciu, ale len tak z lasky.
Mne sa zda mia&lilly zodpovedna a prikazovat jej, kedze nie je chovatelka, s kym sa jej kocur parit ma alebo nema sa mi zda diktaturou profesionalnych chovatelov.
Dufam, ze si toto pravo profeionali neuzurpuju u vsetkych maciek sveta.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 9.1.2008 10:29

lubor napísal:
Peter Polák napísal:

Ja ti tvoj nazor neberem ani ti ho nebranim vyjadrit, len si nezodpovedna! :TomyAngelo:

Ja nesuhlasim zase s tymi regulami. Dakedy mam dojem, ze daktori chovatelia by najradsej zakazali uplne kazde parenie maciek bez ich suhlasu a zlozitych papierovaciek. Ak ma dakto doma macku a nie je chovatel, to este neznamena, ze jeho macka nemoze mat macicky. Hlavne ak to nie je na komerciu, ale len tak z lasky.
Mne sa zda mia&lilly zodpovedna a prikazovat jej, kedze nie je chovatelka, s kym sa jej kocur parit ma alebo nema sa mi zda diktaturou profesionalnych chovatelov.

:jaziram: :jaziram: :jaziram: lubor, Tebe sa zdá zodpovedné, keď niekto poruší kúpno-predajnú zmluvu??? No to snáď nie :achtung: :mutagen:
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 9.1.2008 12:39

lubor napísal:
Peter Polák napísal:

Vies, tam ide i o ine veci. Napr. chovatelia musia dodrziavat pravidla. Jednym z nich je kryt macku az vo veku 1 roka. Ma ta macicka viac ako rok? Bude schopna zvladnut porod a starostlivost o maciatka?
Ak si odo mna ako od chovatela kupuje macicku na maznacika, tak nebude mat maciatka. Ja viem, preco tu macicku na maznacika davam. Nie kazda macka je vhodna na chov. Vies, ja svoje macicky lubim a maciatka vychovavam ako sa len da. Ale okrem lasky sa snazim i o nieco ine. Tak preco ma niekto moju pracu a namahu len tak proste zlikvidovat? To by sme sa vsetci na to mohli vyflaknut a zrusit vsetky plemena a kryt piate cez deviate.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

maciatka

Odoslaťod mia&lilly 9.1.2008 22:16

Mila Zuzana H. najprv by si si asi mala overit ci mas spravne informacie nez zacbes niekoho obvinovat.. Vobec neviem o com pises, ale ja kocurika ziadneho nevlastnim.. :mutagen: Chcela som svoju macicku dat nakryt colorpointom s PP, ale nie ze ho vlastnim. A nedala by som kryt svoju macku 8mesacnym kocurom..:D Po tom co mi napisala Alena na moju prvu otazku som sa aj tak rozhodla nakryt svoju macicku britskym modrym kocurom. Len pre tvoju informaciu... :cica:
Obrázok používateľa
mia&lilly
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 28.11.2007 21:15

Reklamy

maciatka

Odoslaťod mia&lilly 9.1.2008 22:21

a este pre informaciu, tiez som videla nejaky inzerat na krytie kocurom s PP, podotykam ze 8mesacnym :-D , ale mala ho tam nejaka maximalne 13rocna baba, ktorej by som svoju macku nenechala postrazit ani hodinu , nieto este nechavat ju u nej.
Obrázok používateľa
mia&lilly
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Kristína 9.1.2008 22:47

mia&lilly napísal:a este pre informaciu, tiez som videla nejaky inzerat na krytie kocurom s PP, podotykam ze 8mesacnym :-D , ale mala ho tam nejaka maximalne 13rocna baba, ktorej by som svoju macku nenechala postrazit ani hodinu , nieto este nechavat ju u nej.

To bola urcite tiez nejaka zodpovedna "chovatelka", ktora chce kryt neuchovnenym kocurom s PP, cim porusuje pravidla Fife a SZCH a celkom urcite tym porusuje kupnu zmluvu...
Takito ludia sa k skutocnym chovatelom podla mojho nazoru neradia :-(
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58

Reklamy

Odoslaťod mia&lilly 9.1.2008 22:52

nechcem to sudit, tiez niesom chovatelka.. ale svoju macicku mam rada :cica2: :-)
Obrázok používateľa
mia&lilly
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 10.1.2008 8:47

mia&lilly napísal:Mila Zuzana H. najprv by si si asi mala overit ci mas spravne informacie nez zacbes niekoho obvinovat.. Vobec neviem o com pises, ale ja kocurika ziadneho nevlastnim.. :mutagen: Chcela som svoju macicku dat nakryt colorpointom s PP, ale nie ze ho vlastnim. A nedala by som kryt svoju macku 8mesacnym kocurom..:D Po tom co mi napisala Alena na moju prvu otazku som sa aj tak rozhodla nakryt svoju macicku britskym modrym kocurom. Len pre tvoju informaciu... :cica:

V pripade, ak je to tak, tak sa ti ospravedlnujem. Zmiatlo ma najskor to, ze i ta dievcina si hovori Lilly, ma modru macicku bez PP a lilapoint kocura s PP, ktoreho si kupila na maznacika.
Naposledy upravil Zuzana H. dňa 10.1.2008 8:49, celkovo upravené 1 krát.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod mia&lilly 10.1.2008 9:05

v pohode, len ma to trosku zaskocilo.. tiez som videla na nete ten inzerat od nejakej liliany10, ale kocurik sa mi zdal strasne mlady na parenie a po druhe cele mi to bolo nejake podozrive kedze mal PP, ale ten malej slecne evidentne nezalezalo na tom co by mal kryt, hlavne ze to bude mat zaplatene.
Obrázok používateľa
mia&lilly
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Re: SFARBENIE MACIATOK

Odoslaťod Meegem 27.4.2014 16:06

Aj keď si povieš , že mačiatka sa u Teba budú mať dobre a nájdeš im dobré budúce domovy ... trochu nezodpovedná predsa len si .
Nechápem prečo chceš mať mačiatka bPP ? Má to nejaký význam ? Pre plemeno a pre mačky určite žiadny ;) . Keď tak veľmi chceš mačiatka tak si micu uchovni alebo pomôž nejakému OZ ktoré sa venuje záchrane mačiek - tam budú mať určite veľa tehotných mačiek , aj mačiatok alebo aj mačičky ktorá porodila čiže uvidíš mačiatka rásť ak ti ide o to potešenie vidieť rásť nový život. Nechcem byť zlá ale naozaj vieš kolko je na ulici túlajúcich sa a trpiacich mačiek bez domova ? Kolko ich na ulici denne umiera ?
Premysli si to :-) .
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb