• Reklamy

Macka a dieta

keď potrebujete poradiť s chovom...

Macka a dieta

Odoslaťod aceman 30.8.2008 15:15

Ako som uz pisal v inom prispevku nasli sme vyhodene 3 male maciatka a teraz mame taku dilemu ci si jedno maciatko nechame alebo nie. O rok planujeme svadbu a zaroven aj dieta a bojime sa aby mu macka nejak neublizila (neviem ci macky dokazu ziarlit tak ako niektore psy). Tak isto nas vystrasila jedna pani ze vraj jej znama mala macku, ta ju poskrabala a ze ju nejak nakazila a teraz ze uz mala dva mrtve deti.Lekar jej povedal ze na vine moze byt ta macka. Ozvite sa a napiste svoj nazor. Dakujeme
aceman
Nováčik
Nováčik

Založený: 28.8.2008 16:20
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Dia 30.8.2008 19:41

ak budes mat macicky riadne zaockovane a odcervene, nic sa nemoze stat. ja mam doma dve a v kuse pocuvam od ludi, ze nebudem moct mat deti a podobne hluposti...su to len babske povery, co je uz dokazane, bohuzial ludia si stale hovoria svoje a mne to ide teda riadne na nervy...vykresluje to macicky ako nejake spinave tvory, co prenasaju roznu plagu, a pritom my tu vsetci vieme, ze macicky su jedny z najcistotnejsich tvorov...moja cipi sa umyva kazdu chvilu. po jedle, pred spanim, po nahanacke s kajkom...niekedy sa mi zda, ze to az prehana :D
Obrázok používateľa
Dia
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 7.8.2008 11:57
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod lusil329 31.8.2008 21:16

ahoj, aj ja mám 3 mačky, najstaršia je 3-ročná a tiež plánujem mať raz dieťa a určite sa nebojím toho, že moji chlpáči by mu nejako ublížili. choroba o ktorej ti asi vravela jedna pani, bola asi toxoplazmoza o ktore jsa vedie tolko nepravdivých viet...

http://povodna.rodinka.sk/user/view_pag ... _id=579019

a čítala som, že aj dieťa, ktoré vyrastá v spoločnosti mačky, je odolnejšie voči alergénom a je menšie riziko vzniku alergie...

tu je ešte zopár linkov:

http://povodna.rodinka.sk/user/view_pag ... _id=579575

http://povodna.rodinka.sk/user/view_pag ... _id=579350

http://www.mackysos.sk/index.php?ktory= ... aca=clanky

určite si neviem predstaviť, že ak otehotnemiem, musela by som sa mojich zlatíčiek chlpatých zbaviť...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 14:13

Reklamy

Odoslaťod Monika 3.9.2008 13:21

Vsetko sa toci okolo toxoplazmozy. Najlepsie je dat maciatku urobit krvne testy. Ak su negativne, je uz iba na tebe, aby maciatko toxoplazmozu nedostalo. To znamena, ze ak ho chces krmit surovym masom, tak to musi byt premrazene minimalne 48 hodin v mraznicke, cim sa zarodky toxoplazmozy znicia v mase ak tam su. Ja som si davala robit tiez krvny test na toxompazmozu a vsetci sme cisti :-) V konecnom dosledku toxoplazmozu clovek moze dostat iba z nedostatocnej hygieny a tepelne zle upraveneho masa, takze podobne reci o potrate z dovodu macky v byte je naozaj nezmysel.
Veterinar mi raz vravel prihodu, ze tehotna majitelka macky svoju macku doniesla na k nemu na utratenie, lebo od nej dostala toxoplazmozu. Veterinar vsak urobil krvne testy a zistil, ze macka ju nema, cize damy pozor na krvave steaky :-)
A ked sa tak zamyslim, tak podla mna pes dokaze priniest domov urcite ovela viac chorob, kedze beha po vonku, zje vonku co vidi, napije sa z coho chce ako macka zijuca vyhradne v byte, kde vzdy clovek vie co dostala do bruska.. teda ak neratam zjedeny hmyz :D
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 19:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod mirka 3.9.2008 15:46

ja som zažila tejto súvislosti niečo veľmi vtipné :-)
mojej kamarátke povedal gynekológ, že ak chce mať deti, tak nemá chodiť ku mne na návštevy, lebo vraj mačacie chlpy spôsobujú neplodnosť!!!
mirka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.6.2008 12:30

Reklamy

Odoslaťod Alena 3.9.2008 17:03

mirka napísal:ja som zažila tejto súvislosti niečo veľmi vtipné :-)
mojej kamarátke povedal gynekológ, že ak chce mať deti, tak nemá chodiť ku mne na návštevy, lebo vraj mačacie chlpy spôsobujú neplodnosť!!!

To je zajímavé. Moje kamarádka má chovnou stanici s deseti kočkami a nedávno porodila dvojčata. A není jediná, mezi mými kočičími přáteli je nejméně deset maminek, které otěhotněly a porodily v bytě kde žije 1-10 koček.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 7:55

Reklamy

Odoslaťod Dia 4.9.2008 10:07

citala som, ze toxoplazmozou sa moze clovek nakazit aj zo zeminy a tiez , ze vacsina ludi 80% prekona toxoplazmozu tak, ze si to ani nevsimne a telo si vytvori protilatky, teda sa nou da nakazit len raz a potom proti nej zostavame imunni. je to pravda? a toxoplazmoza je aj pre tehotne zeny nebezpecna len v prvom trimestri.
Obrázok používateľa
Dia
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 4.9.2008 12:26

je to pravda. mam tetu, ktora je infektologicka (ak sa to tak vobec nazyva) a ta mi potvrdila, ze toxo je nebezpecna JEDINE pre tehotne zeny. teda ak sa nakazia pocas tehotenstva. myslim, ze nebezpecne to je pocas celeho tehotenstva, ale v prvom trimestri najviac. vtedy to moze babatku najviac uskodit. ale pokial chodite na skrining a podchytia to vcas, nasadia lieky a sanca, ze to vsetko dobre dopadne je velmi vysoka. ja neviem, podla mna sanca, ze sa vobec toxo od macky nakazite (pocas tych 2 tyzdnov co je macka infekcna), ste zrovna tehotne a predtym ste nikdy toxo nemali, je velmi mala. ja mam v plane dat maciakovi spravit testy na toxo, ked bude mat tak 3/4 roka (vacinou su zevraj infekcne macicky v mladom veku). ak by sa potvrdilo, ze ju prekonal, chcem dat spravit testy aj sebe. uz mi ich raz robili (pre 5 rokmi) a boli negativne. clovek si niekedy az praje, aby toxo dostal :-) (ako ked sa kedysi chodilo s detmi na navstevy do domacnosti, kde boli kiahne, no moji rodicia neboli, kiahne som nemala a o to viac sa potom clovek boji v dospelosti).
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 10:31

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 4.9.2008 12:42

Chcem sa spýtať, tie testy na toxo mi urobí obvodný lekár? A kolko to stojí? Lebo niektoré testy na vyžiadanie pacienta sú platené... A ako je to s mačičkou? Tiež na požiadanie plus poplatok?
Andrea, Bratislava
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 11:04

Reklamy

Odoslaťod Amalka 4.9.2008 15:02

......ak som to tu spravne pochopila,znamena to,ze ak macka uz toxo raz prekonala a potom sa jej vytvoria protilatky a je immunna...nemoze uz ani potom nikoho nakazit?Takze po prekonani tejto infekcie nie je cely zivot nosicom tychto bakterii?????A to iste plati o ludoch?A co mate z toho,ked sa date testovat na protilatky toxo?ak bude ten test positivny,znamena to,ze uz v zivote to nemozete (ani vase macky?) dostat?
Amalka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 9.8.2008 12:58

Reklamy

Odoslaťod lusil329 4.9.2008 15:08

no test ti môže ukázať 3 výsledky,
1. že si toxo zatial nemala - to znamená, že ju ešte môžeš dostať a vytvoríš si protilátky
2. že si toxo už prekonala a v tele máš vytvorené protilátky a nebezpečie nákazy ti už nehrozí
3. že toxo máš, ale pokial nie si tehotná, tak sa nič nedeje o 2-3 týždne si telo vytvorí protilátky a už je všetko v poriadku. teda pokial by nemala toxo nejaký zlý priebeh u teba, každý to znáša inak...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 14:13

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 4.9.2008 15:39

Andrea.T napísal:Chcem sa spýtať, tie testy na toxo mi urobí obvodný lekár? A kolko to stojí? Lebo niektoré testy na vyžiadanie pacienta sú platené... A ako je to s mačičkou? Tiež na požiadanie plus poplatok?

adi, testy tvojej cice urobi normalne vet na poziadanie. cenu neviem, ale asi tolko ako u beznych krvnych testoch. a mne testy na toxoplazmozu a toxokarozu robili v nemocnici na infekcnom oddeleni, musela som mat akurat doporucenie od obvodnej. bola som tam kvoli tomu, ze mi nasli uzlinu a mala som zly krvny obraz (lymfocytozu), tak som chodila po vsetkych oddeleniach, kde mi hladali nejaky zapal alebo infekciu v tele. nikto nic nenasiel :-/ , ale to je o inom. toxo bolo tiez negativne. myslim si, ze pokial by som prisla za obvodnou, ze chcem testy na toxo, pretoze u mojej macky bola zistena, ze s tym (dufam) nebude robit nejake problemy. testy v tom pripade preplaca poistovna. len co si pamatam, na vysledky som cakala asi 2-3 tyzdne :-/
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 4.9.2008 15:43

Amalka napísal:......ak som to tu spravne pochopila,znamena to,ze ak macka uz toxo raz prekonala a potom sa jej vytvoria protilatky a je immunna...nemoze uz ani potom nikoho nakazit?Takze po prekonani tejto infekcie nie je cely zivot nosicom tychto bakterii?????A to iste plati o ludoch?A co mate z toho,ked sa date testovat na protilatky toxo?ak bude ten test positivny,znamena to,ze uz v zivote to nemozete (ani vase macky?) dostat?

ano, uz to v zivote nedostanes ty ani macka. no mam z toho to, ked sa dam testovat, ze budem vediet ze moja macka uz toxo mala, a tym padom uz ju nedostane a ja sa od nej uz nikdy nemam sancu nakazit. a to ze dam testovat seba, to kvoli tomu, ze ak mi zistia protilatky, cize som toxo prekonala, budem vediet, ze ju nemam uz sancu dostat v case, ked budem tehotna. tak asi preto rozmyslam nad testami.
Naposledy upravil GabikaD. dňa 4.9.2008 15:45, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Amalka 4.9.2008 16:24

mam v tom stale jasnejsie,tak potom nerozumiem tomu,preco tolko ludi robi okolo toxoplazmosy taky humbuk,ked to nie je tak strasne...Ja som bola tiez kludna,az kym som vcera telefonovala smamou o precitanom super clanku,ktora videla uz svoju 12 rocnu vnucku v buducnosti neplodnu kvoli nasim 3 mackam..Ale vdaka vam som teraz mudrejsia a pokojnejsia!!!! :-)
Amalka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 9.8.2008 12:58

Reklamy

Odoslaťod Dia 4.9.2008 18:40

macky su nosicmi, ale da sa od nich nakazit, len nejake 2-3 tyzdne, potom ma macka v sebe este tu pliagu, ale ty sa uz od nej nevies nakazit. ten velky humbuk okolo fungoval asi na principe jedna babka povedala
Obrázok používateľa
Dia
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Ďalšia

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy