• Reklamy

Dobry chovatel

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Re: Dobry chovatel

Odoslaťod gandalf 12.1.2009 14:05

Ja vyslovene neodsudzujem bezpapierove chovy a nepreferujem len papierove ( niekedy sa bohuzial v tych papierovych maju zvierata horsie nez u bez PP), jedine co mi na nich vadi je to, ze maciatka davaju z domu v 8 tyzdnoch a aj skor, neockovane, neodcervene, ledva odstavene od matky, krmene hlavne supermarketovymi krmivami. Macky maju maciatka aj 3 krat do roka, a ide im zvacsa len o to vyrobit co najviac penazi...Ak ma niekto svoju macku rad, o maciatka sa vie postarat, da im vsetko co do zaciatku treba (ockovanie, krmenie kvalitnou stravou,...), ak nechova na vyslovene nevhodnych jedincoch ( rozne defekty, typ macky nezodpovedajuci danemu plemenu,...) ok.
Len nechapem, ze ked uz mas kocurika s PP, ze by si sla aj do bez papierovej. Ak ide o peniaze, videla som inzeraty, kde bez PP predavaju maciatka za 8 tis, co si myslim ze sa oplati si tie dve tri tisicky priplatit a clovek ma doma naozaj zviera toho daneho plemena.
Aby si sa nemylila, u MCO je velka dispozicia k genetickym ochoreniam ako je HCM, displazia klbov a ine vady, ktore postihuju velky typ maciek. A v dnesnej dobe, ked je "boom" po MCO by som si davala obzvlast velky pozor.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod ninca 13.1.2009 6:29

ver ci never, find ma nestal viac ako tie mco bez pp.....a viem, ze pani, od kt fina mam robi vsetky testy ako rodicom, tak detickam.....dostanem macku 3 mesacnu, odcervenu, prvykrat zaockovanu, s chipom a pasom......sice so skrtnutym rodokmenom a vyradenim z chovu, ale o to ani nestojim
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod gandalf 13.1.2009 10:51

No vsetko co pises je fajn, ze pani robi testy mackam, ze dava maciatko az v 3 mesiacoch a podobne. Ved o tom hovorim ze to robia chovatelia, ktory odchovavaju maciatka s PP. Len bohuzial chovatelia maciatok bez PP to vacsinou nerobia. Pisem vacsinou- cest vyjnimkam. Len neviem preco teda nechces druhu cicu s PP, ked si teraz momentalne spokojna?
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod ninca 13.1.2009 13:33

ja nechcem chovat, ani vystavovat...beriem ju len kvoli tomu, ze s pani som stale v kontakte aj kvoli finimu....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod gandalf 13.1.2009 14:20

Ale ved nemusis vystavovat, aspon mas istotu ze bude mat macicka dobru povahu a bude vyzerat ako MCO. Takze si beries znovu cicu od pani co mas od nej aj Fina? :-) Som zvedava prepac :cerveny:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod INA S. 13.1.2009 14:42

...mačička zrejme má pp,ale nieje na chov,aspoň tak som to pochopila...
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10

Reklamy

Odoslaťod ninca 13.1.2009 16:24

hej hej, berieme od nej..jedine, od nikoho ineho by som nechcela, ma povahovo aj typovo macice, co sa mi pacia a vyhovuju mi.....len skoda, ze findov tatko uz deticky mat nemoze a finiho mama bude mat az v druhej polovicke roka najskor....tak vyskusame inu kombinaciu :-D verim, ze nesklame a bude robit aspon tolko radosti ako findak :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod gandalf 13.1.2009 19:27

Urcite ano :wink:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod kate 7.2.2009 15:45

Ahojte,

no to je pravda s tymi maciatkami bez PP, chovatelia maju aj 3 vrhy za rok len aby zarobili a vobec ich nezaujima, co bude s maciatkami, akych majitelov najdu...
To je strasne. Ja som si velmi prisne vyberala novych majitelov pre nase maciatka. A som spokojna. S prvym majitelom sa obcas strenem na ulici ( je to sused) a tiez mi uz priniesol maciatko naspat ukazat, druha majitelka - tej som bola doniest domov transfer, kedze prisiel trochu neskor ako sme maciatko predali a 3.majitelka s tou som v kontakte cez email. Takze viem, ze maciatka sa maju dobre a mozem kludne spat...
Tiez ked som ich predavala, tak som im dala s kazdej kapsicky a granul vzorku, aby im vedeli kupit ich oblubene jedlo.
Vsetky maciatka boli odcervene, ockovane a s mikrocipom.
Kedze to bol moj prvy vrh, tak som sa na mno zodpovedne pripravovala, citala na nete a na tejto skvelej stranke :-)
Tiez mi pomohla aj Janka zo Skalice (Gandalf), ktoru som bombardovala otazkami (este aj bombardujem niekedy :cerveny: ). Vdaka.

Takze dufam, ze chovatelia budu to vsetko okolo chovu maciciek brat zodpovednejsie. Ale myslim si, ze dobry chovatel je iba ten, ktory ma vztach k macickam. :hearth:
Kate :cica2:
Obrázok používateľa
kate
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 7.1.2007 13:35

Reklamy

Odoslaťod gandalf 7.2.2009 16:40

:cerveny: ale ty si sikulka, zvladla si to vsetko sama veeelmi dobre :cat42:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod evqa 30.3.2009 11:41

odporúčam spracovať ako článok a dať na hlavnú stránku, aby sa k tomu bežne ľudia mohli dostať :-)
Obrázok používateľa
evqa
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.3.2009 18:19

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 5.7.2009 20:50

Zdravím,

Chcel by som všetkých potencionálnych kupujúcich mačiatka od chovateľa, upozorniť na jednu dosť dôležitú vec. Nekupoval by som od chovateľa nezačipované mača a to z dôvodu, že vám mačiatko náhodou uhynie. Pitva zisití, že mačiatko uhynulo chybou chovateľa, tak čip bude slúžiť ako dôkaz, že mača patrilo danému chovateľovi. Upozorňujem, že mača musí byť začipované chovateľom a musí to byť ukotvené v zmluve, že mača čipoval chovateľ a do zmluvy nech vám nalepí jeden kód od čipu.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod ninca 6.7.2009 9:24

maaaaaaaame ..... :cica2:
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Etienne Cyrus 5.8.2009 9:33

Chcem sa opytat, ako chovatel v CHS zabrani nechcenemu vrhu...co ma oddelene macky od kocurov? :zdfdfd:
Tommy & Eti
Obrázok používateľa
Etienne Cyrus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 19.7.2009 11:35
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod ninca 5.8.2009 9:54

veru, oddelene...a najlepsie aj zamknute, taky kocur co citi macicku v ruji vie prekvapit svojim vykonom
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb