• Reklamy

Dobry chovatel

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Re: Dobry chovatel

Odoslaťod boraborka 22.11.2009 2:27

No ja si svoju chovatelku neviem vynachvalit...pise mi, pyta si fotky, je velmi mila, priatelska a ochotna, čo sa mojich nemožnych otazok tyka..
pýta si fotky a chvali jej volbu predat mi malu Borišku...ja si Borišku chvalim tiež...som stastna odo dna kupy..zbožnujem a milujem tu macku zo dna na den viac...nikdy svoj krok kupy nebudem lutovat...to sa ani nedá..
plače micinka, ked odchadzam, vrieska od radosti, ked dojdem a bozkavam ju a ked ju neňuňukam aspon 5 minut, tak vrieska stale, že sa jej mam este chvilku venovat...moja macka je moja nova životna radost... :1l0:
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Založený: 6.10.2009 18:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Myrdin 13.12.2010 13:02

Zdravim Vas zapaleny chovatelia :cat16:
Chcel by som si zaobstarat maciatko, ale vzhladom nato ze sa ani zdaleka nemozem povazovat za znalca by som bol vdacny za akukolvek radu ktoru by ste mohli poskytnut do zaciatku, pripadne ak su tu na tomto fore niekde rady pre novych chovatelov keby ste ma mohli do danej sekcie odnavigovat :D . Pokial nahodou poznate nejakych dobrych chovatelov ktory by sa o svoje male chlpate zazraky radi podelili, bolo by super keby ste mi vedeli niekoho odporucit :-) Vdaka :)
Myrdin
Nováčik
Nováčik

Založený: 12.12.2010 21:57
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod bubleenka 13.12.2010 13:28

Ahoj, veľa dôležitých informácií je tu, na fóre v rôznych témach, ale mne dosť pomohlo toto: http://sk.wikibooks.org/wiki/Chov_ma%C4 ... C4%8Diatko - je to tam v skratke. Tak skús :)
Obrázok používateľa
bubleenka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.12.2009 10:24

Reklamy

Odoslaťod Myrdin 13.12.2010 22:14

Vdaka :-) odkaz som si pozrel, a zas som o chlp (mozno aj dva :wink: ) mudrejsi.
Vzhladom na skusenost niektorych clenov na tomto fore, jak s chovatelmi, tak aj s plemenami maciek chcel by som poprosit o pomoc v podobe jednoduchej informacie.
Takuto bielu potvorku by som si chcel zaobstarat, ale neviem podla obrazku posudit o jaku rasu sa jedna a tym padom ani na koho sa obratit zo zaujmom o maciatko.

http://www.freewebs.com/icegaze1897/white%20she-cat.jpg

Za pripadnu radu ci dobry tip predom dakujem :-)
Myrdin
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod figaro 14.12.2010 9:55

Myrdin napísal:Takuto bielu potvorku by som si chcel zaobstarat, ale neviem podla obrazku posudit o jaku rasu sa jedna a tym padom ani na koho sa obratit zo zaujmom o maciatko.

http://www.freewebs.com/icegaze1897/white%20she-cat.jpg

Za pripadnu radu ci dobry tip predom dakujem :-)

Ťažko povedať z obrázku, ale mne pripomína obyčajnú mačku domácu v bielej farbe. Možno sa mýlim.
Obrázok
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Založený: 12.9.2005 13:19

Reklamy

Odoslaťod balisek 15.12.2010 16:04

Takmer určite sa jedná o "obyčajnú" bielu mačku. Nie je to síce úplne bežné sfarbenie (vyskytuje sa asi u 5% populácie), ale ani úplná rarita a pri troche trpezlivosti sa zohnať dá. Upozorňujem však na vysokú pravdepodobnosť hluchoty. Modrooké biele mačky bývajú hluché v 60-80% prípadov, mačky s jedným modrým okom v 30-40%. Medzi bielymi mačkami s inou farbou oka (zelená, oranžová) je hluchých 10-20% jedincov. Hluchota je dedičná.

Pokiaľ nie ste pripravený na starostlivosť o nepočujúcu mačku, doporučujem Vám preveriť reakciu mačiatka na zvukové podnety a pokiaĺ budete mať akékoľvek pochybnosti, nechať sluch skontrolovať odborným vyšetrením (tzv. BAER test). Riziko hluchoty minimalizujete, pokiaľ si obstaráte čistorkvné mača s PP z chovateľskej stanice. V registrovanom chove musí každá biela mačka pred zaradením do chovu absolvovať BAER test s negatívnym výsledkom, čo značne znižuje riziko hluchoty u potomkov.

Biela farba sa vyskytuje v štandarde mnohých plemien - napríklad u britky, tureckej angory, peršanky, siamky, orientálky... U posledných dvoch menovaných plemien (siamská a orientálna mačka) dokonca hluchota viazaná na bielu farbu vobec nehrozí. Tieto mačky totiž v skutočnosti nie sú z pohľadu genetiky biele, ale vždy majú gén tzv. siamského zosvetlenia prekrytý dominantnou bielou (tj. je to vlastne farebná mačka prezlečená v bielom kabátiku).
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.11.2007 14:07
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod Myrdin 15.12.2010 21:01

Dakujem za obsirne vysvetlenie, nikdy by ma nenapadlo ze mačky takychto proporcii mozu trpet az tak vysokym percentom vyskytu hluchoty.
Myrdin
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod galthea 16.12.2010 15:29

treba dať otestovať, vyplatí sa. (aj keď, my by sme našu brali asi aj hluchú, ale tak treba vedieť do čoho idete a pokiaľ nemáte skúsenosti so starostlivosťou o akokoľvek hendikepované zviera, tak by som to neriskovala.)
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Dorka 15.8.2012 15:02

Dobrý deň prajem, mám možno jednu hlúpu otázku, ale je to dosť dôležité... ako zistím, že PP, ktoré mi chovateľ dal ku kúpenému mačiatku naozaj patria k nemu? Ďakujem pekne.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod ivetak 16.8.2012 9:56

Každé mačiatko narodené v serióznej chovateľskej stanici má PP. Je to niečo ako rodný list, kde je uvedený dátum narodenia, farba mačiatka, meno chovateľa a meno mačiatka.
Od tohto roka je povinné mačiatka čipovať a číslo čipu sa lepí aj na rodokmeň.
Väčšina chovateľských staníc má svoju webstránku, kde uvádza aktuálne mačiatka a odchované mačiatka. Seriózny chovateľ Vám určite nedá k mačiatku iný PP ako mu prislúcha.
Ak máte pochybnosť o chovateľovi a pripúšťate možnosť, že k mačiatku nedostanete jeho pravý rodokmeň, odporúčam dať od neho ruky preč. :cica2:
CHS Special Edition, SK - British shorthair cattery
IC Bayadaya Micekace *SK- mačka (*28.1.2008)
RU, Viva Vogue Viva la Diva - mačka (*24.3.2012)

Saphyr - kocúr (*5.10.2007)
:cat48:
Obrázok používateľa
ivetak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.1.2008 15:43
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Iveta

Reklamy

Odoslaťod Dorka 16.8.2012 13:43

Ďakujem pekne...nejde o mňa, ale o známu a žiaľ mačiatko už bolo kúpené :-(
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod Meegem 6.6.2014 19:35

Pekne napísané ! :-) Ale žiaľ, väčšina ľudí čo chce bPP mača aj si ho kúpy bez ohľadu na riziká :-/ :-(
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Odoslaťod Princess Aisha 30.7.2014 11:20

Dobrý deň,

mám na Vás skúsených otázku s prosbou o vysvetlenie??? Zatiaľ mám skúsenosti len pri chove psov z rodiny a aj čo to vlastné,ale tam som sa s týmto ešte nikdy nestretla. Prejdem k veci teda aby som nechodila okolo.
Chcela by som si kúpiť mačiatko (britku) a tak som pozerala chovne stanice. Našla som jednu chovateľku v čechách,ktorá mala voľnú mačičku. Chvíľu sme si písali a keď zistila,že by som ju chcela aj na výstavy, mi napísala,že to vraj nejde. a tu je pre mna tá zaujímavosť. Že sa vraj dohodla s pani ktorá jej predala mamu mojho vybraného mačiatka,že tieto mačiatka nebudu chovné,ale len ako mazlíček s podmienkou kastracie. Nikde na stránke to ale neuvádzala. A vobec ako je takéto niečo možné?? to naozaj tak funguje? :mutagen: :jaziram: :jaziram:

Ďakujem za vyvsetlenie.
Princess Aisha
Nováčik
Nováčik

Založený: 30.7.2014 8:54
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Princess Aisha 30.7.2014 17:11

To mi tu dnes nikto neodpovie? :-( :-( :-( :smutny:
Princess Aisha
Nováčik
Nováčik

Založený: 30.7.2014 8:54
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 31.7.2014 18:59

Ano môže je to bežná vec :-)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb