• Reklamy

Dobrá rada pre kupujúcich mačiatok!

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Re: Dobrá rada pre kupujúcich mačiatok!

Odoslaťod Alica 27.4.2010 10:53

Chcela by som sa spytat ako laik a mozno to pomoze aj buducim majitelom maciek. Mala som moznost sa rozpravat s jednou pani z nemenovanej CHS. A jej vyjadrenie bolo asi nasledovne. Ked maju maciatka, tak si cakaju na buduceho majitela a ked on sa rozhodne, ze chce macku s PP, tak jej vystavia PP (nepoznam ten proces ako to bezi), ani jej cip nedavaju. Je to mozne vobec? Nemal by byt cely vrh papierovy? Ako je mozne, ze si pockaju, ze co majitel chce, ci macku s PP alebo bez PP? Je to bezna prax? Nemalo by byt kazde maciatko zacipovane?
Berenice Nekodera, CZ, RAG seal mitted (14.9.2009)
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 4.1.2010 9:57
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Baska818 27.4.2010 11:05

Alicka, malo yb to byt tak, ze vsetky maciatka narodene v CHS by mali byt s PP ....Vidis vsak ze aj tu plati, kto ma znamych, tak vybavi. Je to neseriozne , z mojho pohladu, ale nic voci takymto ludom sa neda urobit. Vacsinou su to ludia ktory su v chove maciciek vazeny alebo podobne. Co sa tyka cipu, tak ja som kupila maciatko bez cipu a to z toho dovodu, ze chovatelka aj veterinar nam povedali, ze take mini maciatko malinke chuda a pchat don tu pol centimetrovu ihlu no straaaasny plac....ked je macicka vacia lepsie to znasa...Ako mozno tak nejde ani o macicku ako o pani chovatelku, je velmi citliva na maciatka, vsetko s nimi preziva a place aj ked idu do novych domovov...strasne ich lubi vsetky :hearth: A este, nerobi to aj preto, lebo nie kazdy bude chodit s macickou na vystavy, tak preco by mala trpiet za daky cip....Tot moja skusenost :wink:
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod gandalf 27.4.2010 11:32

Ja maciatkam nedavam cip, ak si to vyslovene novy majitel nevyziada. U chovnej maciny je to samozrejmost, ale u maciatok na maznacika to nerobim.
No a s tymi PP- to nejde na rozum ani mne, kedze ked uz raz vrh PP ma, nevidim dovod, preco im ho nedat, kedze samotny PP stoji par korun....tazko povedat v akej organizacii spominana chovatelka chova.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod Alica 27.4.2010 12:02

Ja sa v tom nevyznam, ale pripadalo mi to neseriozne a len ako zarobkova cinnost. Lebo ta pani chovatelka bola schopna to maca predat stylom, chodte si kupit prepravku a je maciatko vase. Ja som skoro z noh spadala. Preto to sem pise, ze bola tu casto tema ohladom kupi macie s PP a bez PP a dovody typu, zarobkova cinnost, lepsie podmieky a tak. Okrem toho, ze som chcela vediet ako to funguje s danim PP vrhu som chcela aj poukazat na to, ze pozor na takychto chovatelov pri kupe maciatok. Ja by som z tej CHS maciatko nechcela, ked ma niekto zaujem mozem poslal do ss info
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Baska818 27.4.2010 12:22

Alica napísal:Ja sa v tom nevyznam, ale pripadalo mi to neseriozne a len ako zarobkova cinnost. Lebo ta pani chovatelka bola schopna to maca predat stylom, chodte si kupit prepravku a je maciatko vase. Ja som skoro z noh spadala. Preto to sem pise, ze bola tu casto tema ohladom kupi macie s PP a bez PP a dovody typu, zarobkova cinnost, lepsie podmieky a tak. Okrem toho, ze som chcela vediet ako to funguje s danim PP vrhu som chcela aj poukazat na to, ze pozor na takychto chovatelov pri kupe maciatok. Ja by som z tej CHS maciatko nechcela, ked ma niekto zaujem mozem poslal do ss info

Ja by som takym uprimne asi zavrela chovnu stanicu, resp. zakazala im podnikat. Kazi to meno dobrym CHS....
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod gandalf 27.4.2010 12:26

S PP to funguje tak, ze ak su maciny uchovnene, maciatka su prihlasene, skontrolovane od poradcu chovu, proste ak su splnene vsetky podmienky pre ziskanie PP, maju narok na PP vsetky maciatka z vrhu. Ziadne dovybavenie PP neexistuje, ziadost o PP sa musi podat najneskor do 8 tyzdnov od narodenia maciatok- neviem ci sa to dokonca teraz neznizovalo. Pokial chovatel predavama maciatka s PP aj bez PP, ide mu iba o peniaze...
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Alica 27.4.2010 12:29

Presne tak Baska a tu je aj zivy priklad toho ako vznikaju macky bez PP. Tak si dajte na to pozor, bohuzial su aj taketo CHS
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod galthea 27.4.2010 22:13

ešte by som pochopila, keby pani chovateľka síce mala všetky mačiatka s PP, ale ak ide mača na maznáka, tak je na budúcom majiteľovi či PP chce, alebo nie. (ak áno, tak samozrejme so vším všudy - že mačiatko nie je na chov.) Ale ak raz papiere majú, tak ich jednoducho majú. To je jedno, či u nej doma v šuflíku, alebo kde.
Ja neviem, asi by som takúto "chovateľku" radšej obišla. Keď si predstavím že ja si s tou našou doteraz dopisujem a tiež sa lúčenie nezaobišlo bez sĺz, nehovoriac o množstve e-mailovej korešpondencie čo predchádzala samotnej kúpe (čo má rada, čo nemá rada, čo máme zabezpečiť, či to zvládneme, či to zvládne druhý kocúr, čo ak nie... )
Vec II,
my sme čip mali hneď - ale to preto že mačičku sme brali z Čiech a holt, hranice sú hranice, v EÚ platí že cez ne len s čipom. (Na druhej strane čip mala aj preto že pôvodne bola určená na chov, že sme ju dali potom kastrovať bolo naše rozhodnutie).
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod gandalf 28.4.2010 8:07

Tak s tymi hranicami to v dnesnej dobe uz tak nieje, nikto nikoho nekontroluje :-) Cize ci ma macka cip ci nie, nikoho nezaujima.
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Baska818 28.4.2010 8:25

Hej je to tak, ale už pri prihlasovaní musí mať mačiatko čip, ak som to dobre pochopila od chovateľky a hlavne, istota je gulomet :-) Keď ide cez hranicu a je chovná micka tak hold....
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod gandalf 28.4.2010 8:45

Pokial ide o chovnu macku tak ano, cip je povinny aj na vystavach. Cislo cipu rodicov sa uz zapisuje aj do rodokmena maciatka. Cakam kedy zacnu cipovat aj nas chovatelov :taktotosity:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Baska818 28.4.2010 9:01

gandalf napísal:Pokial ide o chovnu macku tak ano, cip je povinny aj na vystavach. Cislo cipu rodicov sa uz zapisuje aj do rodokmena maciatka. Cakam kedy zacnu cipovat aj nas chovatelov :taktotosity:

:-D :-D :-D ale keby to tak na tych vystavach aspon niekto kontroloval heh
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod gandalf 28.4.2010 10:06

Nas kontrolovali iba jeden jediny raz! No co uz, ale hlavne ze mame cip.
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod galthea 28.4.2010 13:08

gandalf - áno, ale pani chovateľka by z toho mohla mať pekné problémy keby na to prišli + sme ju brali ako chovnú mačičku, takže minimálne na výstave by bol problém. (tiež nekontrolovali a to som skoro bežala na audiometrický atest do Brna...)
a zase, naše mačky sú cestovatelia, takže sa zíde...
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 7.11.2010 13:53

gandalf napísal:Pokial ide o chovnu macku tak ano, cip je povinny aj na vystavach. Cislo cipu rodicov sa uz zapisuje aj do rodokmena maciatka. Cakam kedy zacnu cipovat aj nas chovatelov :taktotosity:

Znamená to,že ak kupujem chovnú cicu tak už by mala byť začipovaná,alebo si to musím vybaviť sama?
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb