• Reklamy

ako naučit mačičku spinkať v pelišku?

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Re: ako naučit mačičku spinkať v pelišku?

Odoslaťod miusiatko 18.11.2010 8:01

Keď bola moja Miuška sama, ignorovala pelech úplne, ani si k nemu nešla "čuchnúť". Po prinesení Frankieho a jeho postupnom obsadzovaní strategických miest jej zrazu bol aj pelech dobrý :D
Do nového bytu som kúpila vysoké škrabadlo aj s takým tým lehňom, o to sú vždy veľké bitky :TomyAngelo: aj do starého pelecha sa stále chodí spávať. Závesný pelech na radiatore je využívaný pomenej. Obľúbená je ešte kožušinková kukaňa, tam spávajú hlavne drobci :-) a ešte jeden štvorcový pelech, ten tiež využívajú hlavne drobci, občas sa im tam votrie aj Miuška.

A ranné budenie už nepoznám :firstplace: mačky sa spolu zahrajú cez deň a v noci mi dajú pokoj. Navyše teraz nemôžu spávať so mnou v posteli, takže ráno vstávam do ružova vyspinkaná :1l0:
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Re: ako naučit mačičku spinkať v pelišku?

Odoslaťod nikitan 18.11.2010 12:19

monika-laurinka napísal:ahojte...mam taky problem,neviem naučiť moju malu cicušu spinkať v jej krasnom novom pelišku...po pradchadzajucih skusenostiach zo zajkom co som ho naucila spinat u mna v posteli by som bola rada leby mi niekto poradil ako ju naucit samostatne spinkať v inej izbe a v jej pelisku...ma dva mesiace aj nejaky ten tyzden a nezaberaju moje metody...prosim som strasne nevyspata :cat40: :-)

Vyskusajte, kde sa jej bude dobre spat, macicka si nelahne tam, kde jej urcime my, nasa spi v kupelni, ma este 1 oblubene miesto, ale tam by to nebolo bezpecne. Ked bude vacsia, uvidis, kam si bude chodit sadat. Nepomoze ani k posteli, lebo to prave nemusi byt to miesto. My sme taku malicku uspavali u nas v posteli, potom sme dali este mliecko a odniesli do kosika. Teraz uz ma 4 mesiace, vecer sa musime vyblaznit a sama odide do toho kosika. Spi celu noc. Velmi sa mi to tam nepaci, ale ine miesto jej nevyhovovalo. Snad neskor nieco vymyslime, musela som odtial dat prec aj kos na bielizen. Skus takto najst miesto a tam dajte kosik, ak to bude bezpecne, lebo v izbe ju este samu nenecham, skusa zasuvky. 2-mesacnu by si mala mat ale casto pri sebe, chyba jej este mamina.
nikitan
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 16.11.2010 12:00
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb