• Reklamy

Dalsi macaci spolocnik...kedy a aky?

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Dalsi macaci spolocnik...kedy a aky?

Odoslaťod Alica 21.1.2010 14:33

Dobry den,
chcela by som sa spytat na vas nazor a skusenosti. Mam macicku, ma 4 mesiace a je to mazel. O tom, ze som sa do nej zamilovala nebudem hovorit, ale chcem este jednu, asi tiez ragdoll.
Mam par otazok, a to:
1. Vsetci naokolo ma odhovaraju, ze s tym mam pockat, ze je s tym vela starosti a je zbytocne mat dve macky, ze mi staci jedna rozmaznana, ktora si so mnou robi co chce. Ja to vsak necitim tak, ale vplyvaju na mna tieto slova, tak ze zvazujem. Neviem co ma caka pri dvoch cicusach a v com je to narocnejsie.
2. Akeho macacieho spolocnika k moje micuse mam zvolit, teda, ci maciku alebo kocurika, aby si co najlepsie zvykli na seba.
3. Aky vekovy odstup je najlepsi a kedy je najvhodnejsi cas si priniest domov noveho maznacika vzhladom k tomu, ze moja bude kastrovana az o nejaky cas.
4. Musim sa priznat, ze aj trosku ziarlim a bojim sa, ze uz pre nu nebudem tym cim som teraz. Spolocne spavanie, je stale pri mne, vyzaduje maznanie, tulenie sa...bojim sa, ze o toto pridem, ked bude mat macacieho spolocnika.
Dakujem
Berenice Nekodera, CZ, RAG seal mitted (14.9.2009)
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 4.1.2010 9:57
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Dalsi macaci spolocnik...kedy a aky?

Odoslaťod ninca 21.1.2010 14:58

nuze, podla mna je najidealnejsie vziat z vrhu hned 2 macence, my sme sa tomu branili, ale s jednou sme vydrzali len rok, potom som si vzfantazirovala druhum kedz emse kocura dali katrovat , kupili sme druhu macinu, tiez sterilku, aby boli parik,rozdiel pohlavi vidim aj na povahe a je to super , dvaja rovnaki ale pritom kazdy iny...kup aj hned, inak je to super nas kocur je ovela stastnejsi, ked su dvaja, tak sa hraju, vyvadzaju...aaa roboty a starosti rovnako ako s jednou, kadak musis tak ci ta cistit, jedlo tak ci tak davat
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod lusil329 21.1.2010 15:42

alicka, ak tvoje srdiečko túži po dalšej mačičke, tak si ju zadováž, či máš doma jednu alebo dve mačičky, časovo to nepocítiš, a vzala by som asi mačiatko čo najskor, aby si na seba rýchlejšie zvykli a mohli spolu šantiť, predsa ročná cica sa už tak nevyhrá s mačiatkom ako dve takmer rovnocenné mačiatka, ale zase nevravím, že dospelák by si na nové mača nezvykol či by sa s ním nezahral :) mam kocúra, ktorý sa vyhraje s každým mačiatkom čo k nám príde...
a neboj, o to túlenie a maznanie neprídeš, ba naopak, nie je nič krajšie ako pozerať sa na dve mačiatka čo sa spolu hrajú a bláznia :)
a aké pohlavie? no to sa ťažko povie, je to všetko od povahy mačiatka, ale ako malé mačiatka si istotne k sebe najdu cestu, v tomto žiadne mačiatko nemá problém skamošiť sa s novým mačiatkom...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod sirka 21.1.2010 15:53

mať dve mačky je trocha ine ako mať jednu ... pre samotnu cicu to bude samozrejme prinos, bude mať kamoša , s rovnakou rečou ... budu sa hrať, šantiť, už sa nebude nikdy nudiť ked nebudeš doma..
dve mačky sa spravaju inak než ked je v dome iba jediná, už nebude tak pritulná,už ta nebude tak vyhladavať ... na hry už bude pre nu lepši jej mačaci druh ...
a je to aj viac starosti - aj viac penazi ...
mačička znesie mačičku aj kocurika ako kamarata ... ale ak nebudu kastrati , s kocurikom budu problemy aby si ich ustražila , ak by si nechcela mať mačiatka a kastraciu odložiť na neskôr ...
je to dilema ... ako sukromna priatelka je lepšia jedna cica, ak nemaš čas sa jej venovať, bude pre nu užasny prinos mať mačaciu kamošku či kamoša
Naposledy upravil sirka dňa 24.1.2010 7:56, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
sirka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 15.9.2009 8:09

Reklamy

Odoslaťod sirka 21.1.2010 15:55

:cat16:
Naposledy upravil sirka dňa 24.1.2010 7:57, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
sirka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod ninca 21.1.2010 15:59

nas kocur je mazlivy aj ked ma macaciu kamosku a zas majka sa tiez pride pomaznat....oni sa zahraju spolu ale radi sa pridu pomuchlovat aj s nami
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod sirka 21.1.2010 16:05

samozrejme že každa cica môže reagovať inak .. popisala som svoje osobne skusenosti .. .
ale pre mačky je to iste prinos ... a uznavam že je užasny pohlad na ich spoločne hry ... ale samotny cicuch bol určite pritulnejši , teda ten môj
Obrázok používateľa
sirka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Alica 21.1.2010 16:06

Cas na nu mam. Ale mi je luto, ked od nej odchadzam a nechavam ju samu doma. Ani peniazky nie su taky problem, da sa na to nasetrit,ked clovek chce. Coho sa bojim, ze bude mat ineho lepsie kamarata a ja pojdem bokom tak ako pise sirka. Da sa tomu nejako predist?
Berenice Nekodera, CZ, RAG seal mitted (14.9.2009)
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 4.1.2010 9:57

Reklamy

Odoslaťod sirka 21.1.2010 16:15

mačky vačšinu času prespia... takže nemusiš mať vyčitky .. a čas na rozhodnutie ešte maš .. nik ta netlači ... porozvažuj všetky pre aj proti ...
na tuto temu tu už bolo niečo pisane ale v staršich diskusiach ... skus pohladať a zistiš nazory a skusenosti aj iných ....
Obrázok používateľa
sirka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod venus 21.1.2010 16:49

sirka napísal:OPRAVA - mať DVE mačky je ine ako mať JEDNU

ked chces robit opravu toho co si uz napisal/a tak v pravom hornom rohu tvojho prispevku na to existuje tlacidlo :wink: :cica2:
venus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.11.2008 13:54
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod ninca 21.1.2010 18:21

ja zdielam nazor jedna macka nestastna macka....ked uvidis dve cicusky ako sa spolu nahanaju, cistia, santia, tak je o pocit pocitov, ja som mala strasne dlho vycitky, ze fifik bol vyse roka jedinacik.....ak by som si este dakedy brala zvieratko,isto si vezmem hned dve :-D a ked sa k tebe pritulia dve macinky, chcela by si ich mat razom aj 20 :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod galthea 21.1.2010 18:56

Alica napísal:Dobry den,
chcela by som sa spytat na vas nazor a skusenosti. Mam macicku, ma 4 mesiace a je to mazel. O tom, ze som sa do nej zamilovala nebudem hovorit, ale chcem este jednu, asi tiez ragdoll.
Mam par otazok, a to:
1. Vsetci naokolo ma odhovaraju, ze s tym mam pockat, ze je s tym vela starosti a je zbytocne mat dve macky, ze mi staci jedna rozmaznana, ktora si so mnou robi co chce. Ja to vsak necitim tak, ale vplyvaju na mna tieto slova, tak ze zvazujem. Neviem co ma caka pri dvoch cicusach a v com je to narocnejsie.
2. Akeho macacieho spolocnika k moje micuse mam zvolit, teda, ci maciku alebo kocurika, aby si co najlepsie zvykli na seba.
3. Aky vekovy odstup je najlepsi a kedy je najvhodnejsi cas si priniest domov noveho maznacika vzhladom k tomu, ze moja bude kastrovana az o nejaky cas.
4. Musim sa priznat, ze aj trosku ziarlim a bojim sa, ze uz pre nu nebudem tym cim som teraz. Spolocne spavanie, je stale pri mne, vyzaduje maznanie, tulenie sa...bojim sa, ze o toto pridem, ked bude mat macacieho spolocnika.
Dakujem

Mala som mačičku jednu, potom inú, potom dve. Takže to poznám z oboch stránok.
1. Radia vám to ľudia, čo už mačičku majú, alebo ľudia ktorí mačky veľmi nemusia a pozerajú na to zo svojho pohľadu?
V prvom rade myslím že pre mačičku je jednoznačne lepšie aby boli dve. Jednak nikto nie je rád sám a jednak nikto nemôže byť doma 24/7.
Ak sa bojíte toho, že mačička už nebude taká prítulná - nuž toto je veľmi individuálne. Mne sa potvrdilo že prítulný sú obaja rovnako, ako keď boli sami (keď sme kúpili druhú číču, nejaký čas sme ich mali separé), len tie akčnejšie hry kde sa používajú zuby a drápky sa proste vyhrajú navzájom a ku mne sa prídu potom pomaznať. A môžem zodpovedne povedať že dve mačky sú 2x viac radosti, pradenia a maznania. (Ja sa ráno budím s mačkou pri každom boku a je to fantastické. Pradenie stereo:)) Myslím že vaša mačička vás neprestane mať rada len preto, že jej zadovážite mačacieho spoločníka - skôr naopak:).
2. to je na vás. Veľa ľudí má mačku a kocúra, dve mačky, dvoch kocúrov... je to o povahe. Ak máte číču, kľudne k nej vezmite iného kastráta. Je to skôr na vás ktorá dvojica sa vám páči najviac a potom už zostáva len dúfať, že si dané dve mačacie osobnosti sadnú.
3. Ja osobne by som počkala do kastrácie, prípadne by som - ak chcete kocúra - priniesla už kastráta. Čisto prakticky, aby si jednoducho nepadli do oka až príliš:). A čo sa vekového odstupu týka - čím menší, tým lepší. Na druhej strane, medzi našimi sú cca 4 roky a kocúr sa ujal malej ako pestúnka. Takže ju čistí (Všade), hladká (všade), hrajú sa (tiež všade) a dozerá na ňu (len občas, keď si navzájom nevyžierajú misky).
4. Nebojte sa. Ak je s vami len preto, že jej je samej smutno, potom pre vašu mačičku nemôžete urobiť nič lepšie, ako zadovážiť jej spoločníka. A o to nám predsa ide - urobiť to najlepšie pre naše šelmičky, nie?
A ak je s vami práve preto, že chce (čo skôr:)), tak sa pripravte na spoločné spávanie, maznanie a hranie sa rovno s dvoma mačičkami:). (Lebo áno, jedna musí byť v noci predsa k svojmu človeku vždy bližšie, ako tá druhá, maznať sa treba zásadne naraz a jedna cez druhú a vôbec, prečo ju škrabkáš - aj ja chcem! :)))

Na druhej strane - samozrejme to má aj svoje negatíva. Musíte čistiť WCko 2x častejšie (prípadne mať 2 WCka), musíte plniť a umývať dve misky miesto jednej, hrať sa treba tiež vždy s oboma (väčšinou naraz) a chodiť k veterinárovi detto (dve mačky v prenoske sú fakt ťažšie, ako jedna:)) Tak isto to možno bude chcieť dve prepravky. Česať bude treba dva kožúšky miesto jedného.

Ale ak viete aká je radosť pozerať sa na hrajúce mača, tak nielen že na dve hrajúce mačiatka je dvojnásobná, ešte to budete zažívať aj 2x tak často! :)
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod ninca 21.1.2010 18:58

krasne napisane a 100 percentne suhlasim :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod galthea 21.1.2010 20:33

Off Topic: Ďakujem. Ako tak na to pozerám, je z toho celkom slušný sloh:).
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod tomasdano 21.1.2010 23:43

ja si asi zadovazujem dalsie maciatko (druhe) pre moju chantelle, nieco menej temperamentne, asi to bude exot alebo ragdoll. Este neviem naisto, ja sa hlavne bojim o tie toalety a preprava do veterinara inak sa o nic nebojim, uz chcem jej zadovazit cim skor spolocnika, lebo viem, ze sa nudi a casto ostava aj sama doma :velmismutny:

xxx
Obrázok používateľa
tomasdano
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 16.8.2009 16:17
Pohlavie: Muž

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb