• Reklamy

Kúpa tretej mačičky-prosím o radu

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Kúpa tretej mačičky-prosím o radu

Odoslaťod Lujza 27.1.2010 14:24

Chcela by som poprosiť o radu-kúpilil sme si tretiu mačku.Najstaršia má 14,mladšia 4 a tá malinká 3 mesiace.Problém je v tom ,že zatiaľ čo tá 4 mesačná s ňou nemá problém s tou najstaršou to tak ružovo nevyzerá.Ako dlho asi trvá kým ju naša najstaršia mačka bude akceptovať?Keď sme doniesli tú druhú bolo to jednoduchšie pretože bola viac bojazlivá.Táto malá má ale dosť veľké sebavedomie.Nemôžu si ublížiť???
Lujza
Nováčik
Nováčik

Založený: 19.11.2009 16:57
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Kúpa tretej mačičky-prosím o radu

Odoslaťod katarína 28.1.2010 20:14

určite to u Vás potrvá dlhšie ako u iných ako napr. u nás ked je vekový rozdiel asi pol roka. Ja by som možno zo začiatku sledovala mačičky či jej tá staršia neublíži. Hlavne pripravte nejaký domček, resp.úkryt kam sa môže malá schovať a zároveň tam tá staršia za ňou nevojde. U nás som to videla, že vždy keď Matylduška mala strach tak sa schovávala po zákutiach kam Tigrík na ňu nedočiahol. U nás boli stavy že sa tak bála vyjsť že nám kakala pod linku a zo začiatku sme ich aj oddelovali keď sme neboli dama. nenechávali sme ich osamote pokiaľ sme nemali istotu že Tigrík je s ňou aspoň troška OK. Chce to len trpezlivosť.
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod zdejko 29.1.2010 11:46

u nas tiez fungovalo oddelovanie, ked boli doma sami, ale to asi prvy tyzden - dva, potom uz som to nechala na volny priebeh a zatial sa navzajom nezabili :D :wink: treba davat pozor a venovat sa im rovnako, aby jeden na druheho neziarlili. zapajat ich do hier, aby boli spolu. mala sa u nas tiez schovavala tam, kam na nu chokyno nedociahol, pod skrinku, pod policky... :D
Choky + Abigale = moje veľké lásky ;-)
Obrázok používateľa
zdejko
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 25.3.2009 9:41
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Meegem 29.5.2014 10:38

Tá najstaršia má 14 rokov alebo mesiacov ? Lebo ak rokov tak je to normálne ... je to už staršia dáma a chce mať svoj klud. Chvílu to potrvá ale oni si zvyknú alebo sa budú minimálne "ignorovať" :-)
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb