• Reklamy

Divé mačiatko.

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Divé mačiatko.

Odoslaťod olcvar 16.8.2010 9:07

Dobrý deň.Mohol by mi niekto poradiť ohľadom mačiatka?Dcérka veľmi chcela mačiatko a tak sme sa rozhodli,že dáme domov malému nájdencovi.Mačička mala asi cca 4-5 týždňov,keď sme ju doniesli domov.Teraz má asi 4 mesiace.Bola veľmi malinká.Boli sme celý poškriabaní.Mám aj 2 ročného syna a voči nemu bola agresívna už od vtedy,čo sa u nás udomácnila.Sledovala som ho,či náhodou nie je na vine on.Nellinka je taký malý zákeráčik.Počká si na neho,keď si myslí,že ju nevidíme a zaútoči.Niekedy je agresívna aj na nás.Môže to byť tým,že je to od potulnej mačky?Čítala som,že k deťom je vhodná britská modrá,ale tie sú pre nás finančne nedostupné.Veľmi pekne ďakujem za rady.
Nelly pružkovaný tigríček maznáčik cca*23.04.2010,kastrát 10.03.2011
Miško Belzebub čertík čierny terorista cca*11.08.2010,kastrát 10.03.2011
Obrázok používateľa
olcvar
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 16.8.2010 8:51
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Divé mačiatko.

Odoslaťod ponozticka 16.8.2010 9:26

Ahoj,

tu ide skôr o povahu mačičky. Každá mačka, či už ide o britskú alebo obyčku má svoju vlastnú povahu. My máme doma 3 obyčky, 2 z toho nájdené na ulici a práve tie dve sa hrávajú s detskými návštevami. Kocúr je natoľko trpezlivý, že si nechá so sebou robiť, čo chce :-D. Každá z mojich miciek je iná. Jedna deti vôbec nemusí, bojí sa ich kriku a vždy sa schová. Iná zas takúto spoločnosť vyhľadáva :wink:. Takže je to veľmi individuálne. Ale tvoja micka je zrovna v mačiatkovskom divokom veku, takže je možné, že ju to časom prejde. Záleží aj od toho, či to nie je pre ňu forma zábavy alebo či je naozaj agresívna? Lebo podľa toho, čo píšeš to vyzerá skôr na hru, čo by sa dalo poupraviť výchovou, napomenutím.
Kristína

Našo - čert a zároveň maznák v jednom, ktorý si nás sám našiel :cat34:
Bibi škorica - malá manipulátorka a naše cucadielko :1l0:
Kugi - čertica ako sa patrí :cat31:
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2008 17:50

Reklamy

Odoslaťod olcvar 16.8.2010 10:32

Manžel je už z toho nešťastný.On ju doniesol domov.Nellinka sa hraje a zrazu sklopí ušká a už to začne. škrabe,hryzie.Ako keby si neuvedomovala čo robí.Určite ju nechcem dať preč.Je to miláčik.Ale ona proste z ničoho nič zaútočí na syna.Niekedy len sa mu zahryzne,zaškrabne do nohy,alebo mu skočí do tváre.A toho sa bojím.Nemôžem ich strážiť celý deň.A niekedy mám čo robiť aby som ju od syna oddelila.Tak aj ja dúfam,že z toho vyrastie.
Obrázok používateľa
olcvar
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 16.8.2010 11:01

olcvar ja mám doma peržana a toto robí od kedy ho vykastrovali.Do tváre neskáče ale sklopí ušká stiahne chvostík,povrtí zadočkom a už ho mám na nohe alebo ruke.Ku nikomu si to nedovolí len ku mne.Prišla som na to že svojím správaním si vyžaduje hru a tak sa vtedy začneme hrať aby zabudol na neplechu a keď sa unaví zaspí.Niekedy ráno keď staneme už čaká pri dverách a ja zo zalepenými očami sa preberiem hneď keď po mne vyštartuje.Každá mačička je povahovo iná či je to obyčka alebo značková/ako to tu už niekto napísal/.
Mačička potrebuje hru ako malé dieťa potrebuje sa unaviť.Na môjho platí keď už moc šaškuje zasyčanie alebo nono vtedy sa stiahne a je kľud na 5minút :-D .
A to sa vraví že peržania sú kľudné povahy,naozaj záleží od povahy micky nie od toho aké plemeno to je.
U nás už bol aj výchovná z novinami po zadku keď nepočúvol.
Nuž ale som rada že je živí pretože už keby bol iný asi by som sa bála že je choručký :cerveny:
Držím vám palčeky pri výchove malého šidielka. :cat38:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Baska818 16.8.2010 11:47

Naša Emmka toto robí, keď je rozjašená, sklopí uši, vypúli oči a poď ho do mojej ruky a tak hryzie, že mám pocit niekedy, že mi ju aj prehryzne.....Vtedy je ako v tranze a nedá si povedať, nič nezaberá ani AAAUUUU ani nič tak jej jednu výchovnú švicnem po ňufáčiku (žiaľ, u nás nezaberá po zadku, ale s vodou, to má úúúplne ale úúúplne na háku)....Vtedy sa stiahne a prestanem sa s ňou baviť a pochopí že to asi prepískla...Ono vieš ako písala ponožtička, každá mačička je iná, ale tiež mi to príde skôr ako hra, treba dávať na mačičku pozor a nájsť si "výchovnú" metódu, ako ju potrestať za niečo, čo je zle....Ale hneď samozrejme no...Ako ja viem že zrovna po ňufáku alebo hlavičke by sa nemalo veľmi, preto vravím že výchovnú, nie silnú, nie že ma udáte že ju týram :-D , ale proste komu niet rady tomu niet pomoci, ale mačiatko sa ti krásne naučí, naša sa naučila na NIE- to na ňu zakričím keď sa škriabe po sedačke alebo tak a hneď sa mašíruje schovať, lebo vie že keď ju dobehnem, ujde sa jej výchovná..... :-D Mačiatko treba unavovať, žiaľ ( :-D ) oni majú veľa energie no, ale ona sa vekom ukľudní, treba dávať len pozor, a to že skáče do tváre, to by som jej hneď jednu luskla, to si dovoľovať nesmie!!! :ikillyou:
Ako teraz vyzerám ako najväčší tyran, heh, ale kto má neposednú mačičku, isto vie o čom hovorím....Proste výchova výchova a ešte raz výchova :wink:
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55

Reklamy

Odoslaťod olcvar 16.8.2010 12:18

Som rada,že z toho vyrastie.To skákanie tiež hneď trestám jednou slabou po zadočku.Lenže mňa to potom mrzí a ona to vycíti. :cat34: Má len cca 4 mesiace.Podľa mňa ju aj skoro odstavili od matky.Veď mala cca 4-5 týždňov.A to je len môj laický odhad.To bolo jedno pružkované klbko,ktoré mi vošlo do dlaní.
Obrázok používateľa
olcvar
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Baska818 16.8.2010 12:28

olcvar napísal:Som rada,že z toho vyrastie.To skákanie tiež hneď trestám jednou slabou po zadočku.Lenže mňa to potom mrzí a ona to vycíti. :cat34: Má len cca 4 mesiace.Podľa mňa ju aj skoro odstavili od matky.Veď mala cca 4-5 týždňov.A to je len môj laický odhad.To bolo jedno pružkované klbko,ktoré mi vošlo do dlaní.

No to veľmi skoro, mačiatka by mali byť do toho 12teho týždňa s maminiu aby ich všetko naučila a dávala papať a tak....
No ale v každom prípade, mňa to tiež mrzí, neboj sa, ale nechcem aby mi mača skákalo po hlave teda, hold no treba sa zaťať a nejako to zvládnuť :wink: Držím palčeky :-)
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 16.8.2010 12:30

olcmar práve že každú z nás to mrzí keď musíme svojho miláčika potrestať,ale oni akoby skúšali čo si môžu dovoliť. :-)
Aj mne je ľúto keď môjho malého capnem po zadočku a vtedy si hovorím aká som zlá mamina,ale bohužiaľ bez toho to neide.Micka musí vedieť odkiaľ pokiaľ si môže dovoliť.Párkrát sa stalo že si malý vyžadoval hladkanie agresívnejšie a švacol ma do ruky tak vtedy som nevedela či hladkať alebo trestať.Tak dostal výchovnú z pohrozením nono,potom sa odul /on sa tak vie uraziť a ani na mňa nepozrie/a neskôr som ho pohladila.
To máš ako z deculom.Keď niečo vyvedie treba potrestať hneď aby vedelo že to už nesmie robiť.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Baska818 16.8.2010 12:32

Marusska83 napísal:olcmar práve že každú z nás to mrzí keď musíme svojho miláčika potrestať,ale oni akoby skúšali čo si môžu dovoliť. :-)
Aj mne je ľúto keď môjho malého capnem po zadočku a vtedy si hovorím aká som zlá mamina,ale bohužiaľ bez toho to neide.Micka musí vedieť odkiaľ pokiaľ si môže dovoliť.Párkrát sa stalo že si malý vyžadoval hladkanie agresívnejšie a švacol ma do ruky tak vtedy som nevedela či hladkať alebo trestať.Tak dostal výchovnú z pohrozením nono,potom sa odul /on sa tak vie uraziť a ani na mňa nepozrie/a neskôr som ho pohladila.
To máš ako z deculom.Keď niečo vyvedie treba potrestať hneď aby vedelo že to už nesmie robiť.

:cat36: :cat36: :cat36:
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod lusil329 16.8.2010 15:12

ako vravia baby, treba micku potrestať, ked je zlá, a v podstate sa to už skorej malo robiť, pretože ak mala 5týždnov, tak v tomto veku mama mačka učí svoje mačiatka a oni samé skúšajú, čo si môžu pri hre dovoliť... vašej nellinke chýbala drezúra od jej maminy a vy jej ju musíte vynahradiť a vychovať ju... samozrejme s citom ;)
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod katarína 16.8.2010 21:28

ja mám doma tri mačky( momentálne síce 5 ale dve sú nájdené) a pri všetkých sme si prešli tým istým...škriabu, hryzú, "bijú sa" ...to prejde. samozrejme treba mačičku vyhrešiť , aby vedela že sa nesmie - u nás fungujú noviny, alebo rozstrekovač na kvety. ten sme používali aj keď robili niečo zlé ...
Tigrík robil presne to isté- stál za roho a čakal kto pôjde okolo - ak niekto išiel šup ho do lýtka...nemohli sme nosiť krátke nohavice :-D
a hlavne nezabudnite sterilizovať keď príde vhodný čas - ukludní sa
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Meegem 29.5.2014 10:18

Ako už bolo povedané ide o povahu mačky a nie o plemeno :wink: :TomyAngelo: .... My nemáme momentálne doma žiadnu mačku s modrou krvou všetko sú "divošky" a pouličky ale stačí im dať lásku! čiže vyberať cicu k deťom podľa plemena je podľa mňa hlúposť :-) ... good luck
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb