• Reklamy

Čo chce?

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Čo chce?

Odoslaťod Momo 10.8.2012 17:08

Po dlhšej dobe sme si zaobstarali mačku (tá predchádzajúca vybehla na cestu asi týždeň pred vrhnutím a umrela :-( ), jedná sa o 3 mesačného kocúra. Je veľmi milý,prítulný, krotký. Vo vrhu ich bolo 6. Dnes ho máme už 3. deň a je stále veľmi bojazlivý, bojí sa takmer každého prudkého a rýchleho pohybu a často mraučí :-( . Jedlo dostane, vodu/mlieko tiež, hrať sa má s kým, spať má kde, tak preto ma trápi otázka čo stále chce. Môže mu byť smutno za súrodencami a starou mačkou-matkou (vraj keď už ostatní behali a skúmali, on sa stále držal pri matke)? Môže mu chýbať staré prostredie?
A ešte mám pocit že je stále hladný, čo mu dať na jedenie? Dostane mlieko/vodu, šunku al. diétny salám al. trojuholníkový syr,sem-tam pol kapsičky Whiskas a chvíľu je O.K. a potom zase mraučí :-( , čo dávate vy rovnako starým mačkám/kocúrom do jedálničku?Ako často ich kŕmite?
Ďakujem za odpovede :bye:
Momo
Nováčik
Nováčik

Založený: 21.8.2011 10:07
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: Čo chce?

Odoslaťod Dorka 13.8.2012 13:48

Momo napísal:Po dlhšej dobe sme si zaobstarali mačku (tá predchádzajúca vybehla na cestu asi týždeň pred vrhnutím a umrela :-( ), jedná sa o 3 mesačného kocúra. Je veľmi milý,prítulný, krotký. Vo vrhu ich bolo 6. Dnes ho máme už 3. deň a je stále veľmi bojazlivý, bojí sa takmer každého prudkého a rýchleho pohybu a často mraučí :-( . Jedlo dostane, vodu/mlieko tiež, hrať sa má s kým, spať má kde, tak preto ma trápi otázka čo stále chce. Môže mu byť smutno za súrodencami a starou mačkou-matkou (vraj keď už ostatní behali a skúmali, on sa stále držal pri matke)? Môže mu chýbať staré prostredie?
A ešte mám pocit že je stále hladný, čo mu dať na jedenie? Dostane mlieko/vodu, šunku al. diétny salám al. trojuholníkový syr,sem-tam pol kapsičky Whiskas a chvíľu je O.K. a potom zase mraučí :-( , čo dávate vy rovnako starým mačkám/kocúrom do jedálničku?Ako často ich kŕmite?
Ďakujem za odpovede :bye:

3 mesačné mačiatko by malo dostávať papať tak 4 krát denne... samozrejme by malo mať stále k dispozícii vodu, mlieko nie je vhodné... môže mať z neho hnačku. Takisto tá strava, ktorú mu teraz dávate nie je dobrá. Šunka je slaná, takže absolútne nevhodná ako aj saláma... whiskas je s prepáčením šmejd :-( Nehnevajte sa, ale pri takomto stravovaní je kocúrik stále hladný... treba mu kúpiť kvalitné granulky, kvalitnú konzervu, ktorá obsahuje viac ako 4% mäsa ako spomínaný whiskas... a dajte mu surové, premrazené mäsko (kuracie, hovädzie), môžete mu dať jogurt, kyslú smotanu... môže mu samozrejme chýbať aj matka, ale podľa mňa je skôr stále hladný....
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Re: Čo chce?

Odoslaťod DiaLCS 13.1.2017 9:53

Bezlaktózová smotana na varenie je pre micky vhodná. Šunka je síce nezdravá, ale raz za čas ju mojim trojičkám doprajem ako pochúťku :-).
DiaLCS
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 31.10.2016 9:52
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 3

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

• Reklamy
fb