• Reklamy

Nechce piť z misky?

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Nechce piť z misky?

Odoslaťod Naddi 23.8.2012 21:25

Dobrý deň. Mám cca 5mesačného kocúrika, ktorý akosi nechce piť z misky. Vždy má čerstvú vlažnú vodu. Myslela som už aj na to, že by mu mohla nevyhovovať miska, vymenila som mu ju, zmenila som aj materiál. Napriek tomu z misky nikdy nepije a vyberá si radšej kvetináče, umývadlo... Neviete, čím by to mohlo ešte byť?
Ďakujem.
Naddi
Nováčik
Nováčik

Založený: 11.5.2012 18:55
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: Nechce piť z misky?

Odoslaťod vanduska 24.8.2012 7:34

Ahoj Naddi. To sa stava, ze macky odmietaju pit z misky. Moze to byt materialom, niektorym mackam nevyhovuje plast, antikor, keramika. Najprv asi je lepsie vyskusat vsetky materialy. Poznam macky, ktore radi piju tecucu vodu z umyvadla, vane, alebo fontanky.
Moji dvaja kocuri zasadne odmietaju pit z hocicoho ineho ako je krhla. Skusali sme vsetko mozne, aj sme im na 2 dni skryli krhlu, po jednej nehode (ked sa v kuchyni vyleje vyse litra vody, je to pohroma), no skoncilo to tak, ze nepili z misky vobec, az boli dehydratovani a sedeli na parapete pri balkone a pozerali na krhlu, ku ktorej sa nemohli dostat. Snazili sa obcas olizovat mokre umyvadlo, ale zasadne odmietli pit z cohokolvek. Po 2 dnoch som to nevydrzala a dala som im krhlu no a to sa isli zabit za vodou. A je im jedno, ci vje voda cerstva, odstata, ci v nej plavaju chlpy, proste na pitie je iba krhla :-D
Moja rada teda je, skusit vsetko mozne a vyhoviet macicke, lebo pit predsa musi. Drzim palce.
Macky su moj zivot a moje vsetko, hlavne moji kocurikovia!
Richard (macka domaca, kastrat, *jul 2001)
Hugo (macka domaca krizena s britskou, kastrat, *2006)
Alexander (macka domaca, kastrat, * leto 2007)
Obrázok používateľa
vanduska
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.3.2009 10:47
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Naddi 24.8.2012 22:38

Ďakujem veľmi pekne za rady aj skúsenosti :3 Spočiatku keď sme ho doniesli, mal plastovú misku z ktorej normálne pil, ale problém bol že bola veľmi nestabilná a zakaždým keď išiel okolo, tak ju prevrhol. Tak sme mu ju vymenili za sklenenú, z ktorej však piť nechcel. Teraz má opäť plastovú, ale ako som vravela, ešte vždy mu vodička z misky nie je veľmi po chuti xD Nuž, ako vidím, to je skrátka tvrdohlavosť... Do ničoho sa nedajú nútiť, že?
Rozmýšľala som len, či je vhodné nechať ho oblizovať vaňu...
Ešte raz ďakujem!
Naddi
Nováčik
Nováčik

Založený: 11.5.2012 18:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod AndreaO 24.8.2012 22:57

Skuste vacsiu misku. Vacsina misiek ,,pre macky" su pre ne prilis male. Viac im chuti z napr. pollitroveho pohara, alebo z misky s priemerom skoro 30 cm :) Preto pije z kochlikov a pod...
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Založený: 18.11.2007 15:33

Reklamy

Odoslaťod veverka24 27.10.2012 11:18

Moja sa tiez z misky napije len vynimocne.. Ma taku plastovu prekvapkavaciu "fontanku" od proplan alebo sa pyta na umyvadlo a tam jej musim z ruky davat tecucu... No co uz;)
Madelaine (Madlenka) - Ragdoll
http://www.miau.4fan.cz
príživníci :cica: : Blacky a Stará
psík Bandy - gaučák /umrel 4.2.2011/
:cica2: Lilly- maly lowec - umrela 28.2.2009
Obrázok používateľa
veverka24
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.7.2007 10:23

Reklamy

Odoslaťod catca 27.10.2012 14:06

Mačky si tiež neradi močia fúzy, takže na piti je vhodná veľmi široká miska, alebo rovno hlboký tanier. A celkom najlepšia je fontánka. Ja mám pre mačky po byte 4 misky s vodou a ešte aj fontánku. Ale napríklad namočená fazuľa v hrnci je tiež vítaná príležitosť sa napiť :-D
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod vandulka 13.3.2013 15:41

:) jooj, krása,
ja som sa vôbec nepozastavovala nad tým, prečo nepije z misky. viem, že keď sme si po ňu boli dobre sa napila z misky a odvtedy pijavala, ale my stále doma pijeme vodu v pollitrovom klasickom ikeovom pohári a ona si zvykla, že sú rôzne po konferenčných stolíkoch a podobne a pije prednostne len ak je čerstvo načapované v pohári :) a ešte o niečo je lepšia tá voda, ak sme predtým pili my z toho pohára. samozrejmosťou je kvapkajúci vodovod v kuchyni či v kupelni, ona miluje vodu :)
ale z misky moc neubuda, pohár je pohár :D :) :hearth: :hearth:
Mačičky :
NAJNOVŠÍ PRÍRASTOK:
->Kuki (Cookie) - biele zlatíčko, tu a tam škvrnka no najväčšia na nosíku :) momentálne v mačacej puberte, mačička. (*25.05.2012)

v rodičovskom dome, vychované z veľkej časti mnou :P :
"Čo ty?" - (* 2006), ufrflaná, večne nespokojná a hladná mačička, má 3 detičky:
Čočo - čiernobiely maznák, večné mača (*2007)
Mimi - čierna ako uhlík, rada loví myšky a vtáčiky a lezie po streche (*2007)
Kamarát - tigrovaný macek, najväčší balič v okolí, brutálny bitkár a hladoš (*2007)
Obrázok používateľa
vandulka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 8.1.2011 20:22
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Vanda Kyselicová

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb