• Reklamy

Co dava macka najavo mrncanim?

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Co dava macka najavo mrncanim?

Odoslaťod shiro 4.3.2013 10:05

Zdravim
Cisto zo zvedavosti by som sa chcel opytat, ci dakto nevie co macka chce povedat, ked mrnci. Nemnauka, len mrnci. Najcastejsie to robi pocas hry, sekundu pred tym ako ide skocit na vec, ktoru lovi :-) Alebo len tak pride za nami a zamrnci. Je to taky zvuk, ze "mrrrrn". Casto tak aj mnauka, ze zacne tymto mrncani a prejde to do mnauknutia. Zeby bola taka ukecana?
shiro
mačiatko
mačiatko

Založený: 21.10.2012 13:59
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0

Reklamy

Re: Co dava macka najavo mrncanim?

Odoslaťod HannyJane 22.3.2013 10:49

Presne toto isté by zaujímalo aj mňa.. ale u v našom prípade mrnčí ráno o štvrtej , niekedy aj skôr až do siedmej skoro, chodí po celom byte a mravčí a mňaučí nahlas a nedá nám tým mňaučaním spať. Dnes sa prebrala o druhej ráno. Cez deň mi to mraučanie nevadí, ale v noci by som ju vedela vyhodiť z okna :hellboy:
Nevie niekto poradiť?
Obrázok používateľa
HannyJane
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 17.11.2011 12:36
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod guest 22.3.2013 14:07

Mam pocit, ze rozoberate dva rozne druhy „mrncania“
Pre vacsi zmatok sem pridam aj ja dalsi druh mrnkania, ktory vydava moja mica
Ja to volam vrkanie alebo hrkutanie
Moja Berta tak zvykla zdravit svoje male maciatka, ked k nim sla ku kosiku a male pistali, tak vydavala taky upokojuci zvuk, ale nebolo to pradenie
Male sa vzdy potom upokojili..
Teraz tak zdravi nas (ludi)
Napriklad ked rano vstanem, Berta vstane tiez a ide ma skontrolovat co vyberam z chladnicky, ci ma plne misky a tak...a vzdy ma pozdravi tak mrnkanim, nie je to velmi hlasne, podoba sa to trosicku na pradenie, ale je to ine...ako hrkutanie
Pripomina mi to trochu zvuk holuba
Je vtedy velmi mila a ja mam z nej pocit ze ma svojim sposobom berie ako svoje maca (aj ked teda caka odo mna starostlivost)
A obcas to robi, ked ma umyva, najprv umyva seba a potom usudi, ze sa musi postarat aj o mna a zahrkuta mi a olizuje ruku
:-)
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 12.8.2010 14:56
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Brembo 11.6.2013 20:15

moj kocur mrnčí,ked chce aby som vedel,že kde sa nachádza alebo niečo po mne chce-chce íst von,najest sa alebo signál,že ide spat a mám íst s ním do postele. Ked niečo chce tak mrnčí a čaká,či idem za ním a vedie ma. Inokedy tím dáva najavo,že sa chce maznat.
Brembo
mačiatko
mačiatko

Založený: 1.2.2011 12:11
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Roland

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb