• Reklamy

útoky

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

útoky

Odoslaťod petulka2615 6.3.2013 18:07

Ahojte chcem sa spýtať jenu vec. Mám britského kocúrika a vonka obyčajnú mačku domácu. Raz sa mačka dostala do mojej izby a bol tam aj kocúr. Nevšimli sme si ju ale začuli sme že sa niečo deje. Keď sme prišli do izby mačka ležala vyvalená a kocúr do nej zakusnutý. Takto na ňu reagoval už pri predchádzajúcom stretnutí tých dvoch, ktoré bolo tiež náhodné. Chcem sa spýtať, či je takáto reakcia zo strany kocúra normálna. Keby sme neboli prišli zadusil by ju.
Obrázok používateľa
petulka2615
mačiatko
mačiatko

Založený: 29.4.2012 13:48
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Petra Lakvová

Reklamy

Re: útoky

Odoslaťod Haudrietka 6.3.2013 18:42

no ja mam tiež britskeho a ked sme mu doviedli priatelku - birmu, tak najskôr to chcel na ňu skúšať ako akt pri párení, (vtedy si kocur pridrža mačku za krk :) ,ale po kastrácii ju už drhne len tak "v rámci hry". Už sme ho to odnaučili, ked sme ho vždy vyhrešili, ked ju išiel kusať do krku - ona jačala jak diva- ale to on len tak jemne kusal, nie nejak surovo, ale jeden nikdy nevie, či sa s tymi tesakmi zrovna netrafi do tepny, tak sme ho hrešili, a teraz už to nerobi. Teraz sa len obimaju a škrtia vzajomne :befucking:
No ale ten váš môže tu vonkajšiu mačku považovať za votrelca vo svojom teritoriu a keďže je silnejši, tak mohlo by sa kludne stať, že ju aj zadrhne. Takže treba si dať na to pozor.
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod inu-yasha 6.3.2013 19:18

petulka2615 napísal:Ahojte chcem sa spýtať jenu vec. Mám britského kocúrika a vonka obyčajnú mačku domácu. Raz sa mačka dostala do mojej izby a bol tam aj kocúr. Nevšimli sme si ju ale začuli sme že sa niečo deje. Keď sme prišli do izby mačka ležala vyvalená a kocúr do nej zakusnutý. Takto na ňu reagoval už pri predchádzajúcom stretnutí tých dvoch, ktoré bolo tiež náhodné. Chcem sa spýtať, či je takáto reakcia zo strany kocúra normálna. Keby sme neboli prišli zadusil by ju.

Pravdepodobne by jej ublizil ,a preco ich mate separovane ? Tato reakcia je normalna preto ich treba ucit na seba tak ze budete ich mat na rukach kazdu zvlast,a budu sa musiet naucit na seba tak si zvyknu na seba na rukach a potom ich budete pustat spolu ale pod dozorom :achtung: ,netreba ich zo zaciatku nechavat same ,az ked budete vidiet ze sa znasaju.treba hlavne cas a neseparovat ich od seba a tak predides nahodnym pustenim k sebe . :-D
Naposledy upravil inu-yasha dňa 7.3.2013 17:27, celkovo upravené 1 krát.
Vinco,nalepil sa na mna ,dlhy pribech stastny koniec :-D
Vinco narodeny pr : ??.07. 2012
Vinco u nas : sob 17.11. 2012

Obrázok
Psi pribehnú na zavolanie, mačky prijmú správu na záznamník a ozvú sa Vám neskôr.” :-D
Obrázok používateľa
inu-yasha
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.2.2013 15:27
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 6.3.2013 20:03

eh, zoznamovanie maciek na rukach je fakt blby napad. Macka potrebuje mat istotu, ze ma kam ujst.

Kocur a macka su kastrovani?
Inak je to normalna macacia reakcia, macky sa tak aj hraju, aj biju, u vas skor ten druhy pripad.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod inu-yasha 7.3.2013 9:45

miusiatko napísal:eh, zoznamovanie maciek na rukach je fakt blby napad. Macka potrebuje mat istotu, ze ma kam ujst.

Kocur a macka su kastrovani?
Inak je to normalna macacia reakcia, macky sa tak aj hraju, aj biju, u vas skor ten druhy pripad.

Na rukach som mislel kazda zvlazd ,nie je to normalne ale oni sa mozu aj vazdne pobyt tak neviem jak to funguje vam ale nam to pomohlo ,robyl som vutulkoch a takto sa setky naucili ,hranie nie je hriznut za krk a nepustit ! :cica:
A tie macky nigdy neboli spolu :?:

Obrázok
Psi pribehnú na zavolanie, mačky prijmú správu na záznamník a ozvú sa Vám neskôr.” :-D
Obrázok používateľa
inu-yasha
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 7.3.2013 12:11

neviem, ako to funguje inde ale uz som "par" maciek zoznamovala (asi 30) a kedykolvek sem pride nova macka, tak nikto nikoho nedrzi na rukach. Macky sa zoznamia, niektore skor, niektore neskor, ale potrebuju mat svoj priestor, nie byt nasilne drzane a nasilne zoznamovane.

Aj hryzenie za krk patri medzi macacie hry, nie je to nic nezvycajne.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Dorka 7.3.2013 14:51

miusiatko napísal:neviem, ako to funguje inde ale uz som "par" maciek zoznamovala (asi 30) a kedykolvek sem pride nova macka, tak nikto nikoho nedrzi na rukach. Macky sa zoznamia, niektore skor, niektore neskor, ale potrebuju mat svoj priestor, nie byt nasilne drzane a nasilne zoznamovane.

Zasa musím súhlasiť s Miusiatkom. Tiež mám za sebou už niekoľko (asi tiež 20-25) zoznamovaní mačiek. Samozrejme nik nikoho na rukách nedržal. Zo začiatku bolo syčanie, vrčanie, ale po čase to prešlo a dokázali spolu normálne vychádzať. A tiež viem, že hryzenie do krku je aj pri hre. Ale ak sa stretnú spolu dve úplne cudzie mačky, tak to určite hra nebude. Dobrá otázka bola, že či sú obaja kastrovaní?
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod inu-yasha 7.3.2013 17:23

Dorka napísal:
miusiatko napísal:neviem, ako to funguje inde ale uz som "par" maciek zoznamovala (asi 30) a kedykolvek sem pride nova macka, tak nikto nikoho nedrzi na rukach. Macky sa zoznamia, niektore skor, niektore neskor, ale potrebuju mat svoj priestor, nie byt nasilne drzane a nasilne zoznamovane.

Zasa musím súhlasiť s Miusiatkom. Tiež mám za sebou už niekoľko (asi tiež 20-25) zoznamovaní mačiek. Samozrejme nik nikoho na rukách nedržal. Zo začiatku bolo syčanie, vrčanie, ale po čase to prešlo a dokázali spolu normálne vychádzať. A tiež viem, že hryzenie do krku je aj pri hre. Ale ak sa stretnú spolu dve úplne cudzie mačky, tak to určite hra nebude. Dobrá otázka bola, že či sú obaja kastrovaní?

Suhlasim ,ja som mislel ze urcite nepustim macky do izby a same ich tam nenecham zo zaciatku zoznamovat same :zdfdfd:
A ur cite ak sa stretnú spolu dve úplne cudzie macky, tak to urcite hra nebude. :cat16: ,
A ja nemislim nasilne zoznamovanie na rukach len aby sa videli zo zaciatku a nepustat ich zo zaciatku same spolu. :-D

Obrázok
Obrázok používateľa
inu-yasha
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod petulka2615 8.3.2013 0:40

Tak ako mačka je úplne normálna mačka domáca jednoducho je stále vonka na dvore a už chúďa dožíva už nemá ani zuby a jednoducho nemôže chodiť dnu lebo je bohužial taký striga že čo vidí ta zožerie (aj keď teraz už nepožuje) ale proste je von.... Kocúr má len dva roky a je čistokrvný preto sa zdržiava von a z mojej zby má strešným oknom prístup na strechu terasy tak sa prechádza celý deň tam, na dvor ho nepúšťam, máme ešte psa tak neviem ako by to dopadlo. No jednoducho musím dávať pozor aby nevletela ku nemu do izby a bude to v poriadku. ďakujem za rady :)

p.s. kolega keď píšeme mali by sme občas pozrieť aj na pravopis :) slová ako myslieť, hrýzť, robiť alebo biť ako udierať a podobne si myslím že je základ každého priemerne vzdelaného Slováka s prvým stupňom základnej školy :)
Obrázok používateľa
petulka2615
mačiatko
mačiatko

Založený: 29.4.2012 13:48
Skutočné meno: Petra Lakvová

Reklamy

Odoslaťod inu-yasha 9.3.2013 19:56

Obrázok
Obrázok používateľa
inu-yasha
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod kikamici 25.3.2013 0:24

tak ja som dala dohromady mojho ročného kocúra, kastrovaný, z ulice, ale toho mám od mačiatka, nikdy nevidel živú mačku. Teraz mám doma vyše mesiaca 3ročnú micenu rovno z ulice, sterilizovaná. Micena je veľká šmajchloška, kocúr sa nevie hrať ináč, že len hryzie, a vyskakuje na ludí. Mícena sa doteraz adaptovala sama v izbe, nádherne si zvykla. Tak som k nej pred pár dňami začala púšťať mojho kocúra. Prvé dva dni bolo len okukovanie, micena hore na poličke (tam spáva), kocúr dole. Potom skočila micka dolu, začala sa otierať o kocúra, ten jej olizoval hlavičku, ona sa vyvalila na chrbát, potom ju kocúr objal labkou, ona mu okusovala uško a olizovala ho, kocúrik mal úplne pootvorenú papulku v úsmeve. Potom ju kocúr objal dvoma labkami, to sa jej už nepáčilo, ale nevedela sa vymaniť. Potom mu utiekla, on stále za ňou úplne zamilovaný asi. A pootom to zrazu nabralo nejaké iné obrátky a tak to je doteraz. Kocúr za ňou stále doliezal, ja som ho síce aj zobrala z izby, ale na druhý den to bolo to isté. Teraz to už vyzerá tak, že micena sa naňho zaháňa labkou, on na ňu tiež, ona pred ním uteká, on ked ju dolapí, tak ju začne kúsať do krku, ona začne občas pišťať, myslím, že on to berie ako hru, ja ho vyhreším, strčím mu prst do papule, a tak ho oddelím od jej krku. Medzitým sa občas aj stane, že sa olizujú, ale väčšinou sa zaháňajú na seba labkami. Micena sa uteká schovať pod skriňu. Takže to velké kamarátstvo zo začiatku velmi rýchlo zmizlo. Dá sa s tým ešte niečo robiť? Ale micena je tiež provokatérka, lebo ked sa kocúr vyvaluje na spodnej priečke škrabadla ona z hornej naňho dobiedza labkou. Mne sa zdá, že kocúr má pred ňou rešpekt, on sa proste len bohužial ináč nevie hrať. Naučí ho to micka hrať sa a nehrýsť, alebo budú z toho v budúcnosti už len bitky? Lebo micka akoby mu už prestala veriť, akože už nič dobré od neho nečaká.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 26.3.2013 0:15

Za prve je to len par dni. Za druhe je hryzenie uplne normalna sucast macacich hier a kym nelieta srst, nestrieka krv alebo sa niektora z maciek vacisnu dna neskryva niekde v kute, tak sa nic nedeje a nikto im do toho zasahovat nemusi. Oni si to vysvetlia.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb