• Reklamy

Značkovanie kastrovanej mačky

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Značkovanie kastrovanej mačky

Odoslaťod KatuliK1986 15.4.2013 8:22

Ahojte,

planujem si kupit macicku plemena ragdoll. kedze bude cisto na maznacika a nie na chov, bude kastrovana (veterinari odporucaju v 5 mesiaci), každopádne pred prvou rujou. chcem sa spýtat-stretli ste sa niekedy s tym, ze by vam v byte zacala znackovat uz vykastrovana macka? je to mozne? aj v pripade, ze by pred tou kastraciou este nikdy neznackovala, nemala ruju?

a este otazka - je rozdiel medzi znackovanim macky a kocura? niekde som citala, ze macacie znackovanie menej pachne. je to pravda? Veľmi pekne Vám ďakujem. Chcem sa čo najzodpovednejšie pripraviť na príchod nášho nového člena :-)
KatuliK1986
mačiatko
mačiatko

Založený: 12.4.2013 8:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Katarína

Reklamy

Re: Značkovanie kastrovanej mačky

Odoslaťod JancaB 15.4.2013 14:51

Myslím, že keď dáte mačičku vykastrovať pred prvou rujou tak značkovať určite nebude. Moja bola kastrovaná keď mala vyše roka a nikdy mi neznačkovala. Väčšinou značkujú mačky, ktoré sú chovné a niektorým to potom ostane aj po kastrácii. Ale myslím že sa nemusíte ničoho báť. Taktiež keby ste si vybrali kocúrika predpokladám, že ako domáceho maznáčika. Ten taktiež môže byť kastrovaný ako 6 mesačný alebo si ho už ako kastráta donesiete domov. Dnes už väčšina chovateľov presadzuje skoré kastrácie, čiže sa žiadneho značkovania obávať nemusíte. Prajem veľa radosti s novým miláčikom prípadne miláčikmi lebo jeden ragdoll nikdy nestačí :-D
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb