• Reklamy

Problém z mickou

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Problém z mickou

Odoslaťod Peter87 8.5.2013 4:47

Dobrý deň. Už dlhší čas mám problém s mačkou. Najskôr som si myslel, že ide o značkovanie alebo, že som pozabudol vyčistiť záchod, ale mačku som dal sterilizovať a záchod odvtedy čo sa to stalo prvý krát pravidelne čistím. Aby som sa dostal k veci....ciká mi do postele, vždy na to isté miesto....už som skúšal všetko, netuším ako ju to mám odnaučiť a hlavne prečo to robí...prosím poraďte čo mám ešte spraviť
Obrázok používateľa
Peter87
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 25.11.2011 22:22
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Peter

Reklamy

Re: Problém z mickou

Odoslaťod kikamici 8.5.2013 15:41

micky neznášajú citrónovú vôňu. Kúp si v aromaterapii citrónový olejček a skús kvapkať na to miesto do postele. Mne chodila micka na sušené kvety vo váze, tak som ich pokvapkala vždy olejčekom, a micka síce vyskočila na stol, ale cca 20 cm pred vázou sa vždy zastavila. Neskôr pochopila a už nebolo treba ani olejček. Alebo je taký sprej v ZOO potrebách tiež s citrónovou vônou (alebo na internete), ten som zase striekala na závesy, ked sa môj kocúrik po nich chcel šplhať, stačilo niekoľko dní striekať, a teraz už o závesy vobec nemá záujem. Musím si zaklopať, že moje dve micky som takto vychovala, a nemám rozdriapané ani sedačky, ani poškriabaný nábytok, ani roztrhané topánky. (ale je pravda, že majú kopec poličiek, preliezok a škrabadiel na vybláznenie).
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod Dorka 10.5.2013 17:07

Takže na to, že ciká cica do postele môže byť viac dôvodov. Nepáči sa jej napr. používaná podstielka. Akú používate? Alebo sa jej nemusí páčiť záchodík. Máte krytý, alebo otvorený? Ďalej to môže byť zdravotný problém. Zápal močových ciest, alebo niečo podobné. Boli ste s ňou u veterinára? Nič ste v byte nemenili? Určite sa Vám tým snaží niečo naznačiť. Čo sa týka tej citrónovej vône, tak to nemusí u všetkých mačičiek platiť. Napríklad moje mačky nemajú s citrónom vôbec žiadny problém. Jedna sa mi dokonca nasťahovala do citrónového koláča. Takže ja by som ju dala najskôr vyšetriť u veterinára. Moč, krv. Ak bude v poriadku, tak by som riešila wc-ko a podstielku.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod felis 13.5.2013 8:11

Aj sterilizovaná či kastrovaná (v oboch je zásadný rodziel) mačka môže značkovať. Pokiaľ bude vylúčený zdravotný problém, a pokiaľ chodí cica okrem postele aj na toaletu, môže to byť citový prejav - možno by potrebovala viac hladkania a hrania s vami, môže sa cíti neistá, niečo jej vadí, niečoho sa bojí ... skúste si ju lepšie všímať a venovať jej trochu viac pozornosti ... a vždy keď spraví mláčku do postele, dajte ju privoňať ňufáčikom a odneste ju na mačaciu toaletu, položte ju dnu a pohladkajte ... a trpezlivo opakujte, kým bude treba.
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 13.5.2013 18:06

PRVA VEC pri problemoch s mocenim mimo toaletu je VZDY vysetrenie mocu a krvi. Je velmi zavadzajuce, ked uzivatelia zacnu radit ako odstranovat psychicky problem, ked este nie je vyluceny problem zdravotny! Ludia maju tendenciu vyhybat sa veterinarom a riesit veci "lacnejsie" a jednoduchsie (nevravim, ze je to aj tento pripad samozrejme).

Problem vobec nemusi byt znackovanie, ale zapal mocaku, problem s oblickami alebo zle urobena kastracia. Preto treba macku vysetrit. Ked bude vyluceny zdravotny problem, mozme tu dalej rozoberat ine dovody.

Pomocene miesta treba vyprat/vycistit octom/octovou vodou.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod felis 14.5.2013 8:23

Moja druhá veta v príspevku začína:

Pokiaľ bude vylúčený zdravotný problém,...

Nevidím zmysel v opisovaní toho, čo už napísal niekto hneď predo mnou - viď príspevok Dorky.

Načrtla som len ďalšiu možnosť, keďže diagnóza zatiaľ nebola stanovená - teda ani pôvod a príčina existujúceho problému.

A tým, že bude majiteľ venovať mačičke zvýšenú pozornosť už predtým než bude mať akékoľvek veterinárne výsledky, určite nič nepokazí, naopak, len uľahčí svojmu zverencovi čakanie, zvlášť ak bude liečba skutočne potrebná. Ak potrebná nebude, o to lepšie, pre oboch.

Peter, nech Vám to dobre dopadne!
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 14.5.2013 17:48

felis, prispevok nebol miereny konkretne na teba, hned prva odpoved je v style co kde nakvapat a nie vziat macku na vet.
Kazdopadne mam taku skusenost, ze majitelia radsej najprv vyskusaju 300 roznych rieseni na psychicke problemy (vratane tych uplne nezmyselnych, ako je bitka) a k vetovi idu az po tyzdnoch/mesiacoch - kedy uz naozaj moze byt neskoro.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod felis 15.5.2013 7:09

U nás sa vždy, ak sa vyskytne problém, držíme zásady : bezodkladne zistiť/vylúčiť zdravotné príčiny, ak je zdravíčko v poriadku, snažiť sa pochopiť, čo nám chce cica naznačiť. Mačky majú vlastnú hlavu a rozum. :cica2:
A keď je reč o vyšetrení - ak diagnóza nie je jednoznačná, vet si je neistý alebo majiteľ si je diagnózou neistý ... treba skúsiť aj viacerých veterinárov, niekedy je to žiaľ nevyhnutnosť.
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Peter87 27.5.2013 14:29

Vďaka za odpovede...

Záchod máme nekrytý a ako podstielku používame Zverlit s aromou. Najnovšie začala cikať aj do bratovej postele. Určite zajdeme k veterinárovi, len netuším aký je postup, ako a do čoho mám odobrať moč?
Obrázok používateľa
Peter87
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 25.11.2011 22:22
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Peter

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb