• Reklamy

Bojím sa ako zareaguje!!

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Bojím sa ako zareaguje!!

Odoslaťod vandulka 4.6.2013 21:54

ahojte mačací milovníci,
dnes som sa odhodlala k tomu, čo sme s priateľom dlho len zvažovali (cca posledného polroka).

Minulé leto sme si adoptovali mačiatko cez Túlavú Labku, naša krásna a úžasná Kuki má už rok! <3
Občas máme pocit, že by sa jej kamoška hodila, a tak dnes nás veľmi ale veľmi(tak ako to bolo aj pri Kuki) oslovilo krásne mačiatko takisto cez Túlavú labku! Hneď sme kontaktovali pani, u ktorej sú v DO.

A zrazu na mňa prišiel taký pocit, či robím dobre :( Ako bude Kuki reagovať? Čo ak sa jej to nebude predsalen páčiť? Nové klbko je dáka zmeska britskej dlhosrstej, je biela (naša kuki je tiež huňatejšia) a proste ohromila nás na prvý pohľad. No ja sa cítim PREVINILO!! :( JE to normálne??
Cítim sa, že jej robím zle za chrbtom, pritom to je najmä pre ňu, aby sa mala s kým hrávať a ským tráviť čas. Má tu aj svojich kamošov susedov, ale predsalen dostáva od nás len našu lásku. Ale cítim, že by sa jej hodil kamarát, keď cez deň trčí doma, kým sme v práci a tak možne.
A takisto sa bojím, či ju budem ľúbiť tak veľmi ako teraz, že je moje všetko, aj keď príde nové mačiatko? Nechcem aby sa na nás urazila. Mám skúsenosti s mačičkou, kt som mala dávno, že sme sa netrafili do času kastrácie a mala mačiatka a tie sme nedokázali nikomu podarovať a ona sa z toho "zblaznila" a stala sa z nej úplne nervozna hnusná mačka, ktorá len frfle a neobsedí na jednom mieste, pretože má paranoje že ju prenasledujú jej odrastené deti na každom kroku. :/ A nechcem aby tak Kuki skončila po príchode novej kamošky :/

Čo myslíte, aké máte vy skúsenosti? Je to ok pocit? Bude to v pohode? Kuki je najkamarátskejšia, najtrpezlivejšia, je to akoby psík a človekomačka, pije z pohára alebo umývadla, nemňauká, je veľmi priateľská, budí nás akonáhle nám zazvoní budík a my ešte zaspíme, tak do nás šťuchá mokrým noštekom kým nevstaneme, pozerá s nami filmy, ked si len tak lahneme na postel hned je pri nás, necha so sebou všelijako mávať a prenášať sa, miluje aj cudzích ľudí, je to proste DOKONALA mačička a to posledne čo chcem je, aby sa z nej stala nervozna mačička, ktorá si bude myslieť že jej budeme chcieť zle. Chcem aby mala "kamošku do dažda" s ktorou bude tráviť dni a tak dalej :/ :(

Máte dobré skúsenosti s niečím podobným? Alebo koľko trvá ten proces toho, či zistíme či sa k sebe hodia, alebo tak aby to Kuki nejak nepoznačilo, alebo aby to nechápala ako niečo nekalé voči nej? Či mačičky to tak nevnímajú? Lebo na tej staršej, čo mala tie mladé, už prešlo 7 rokov a stále je to horšie, stále je viac nervozna a ufrflana a furt syčí, proste ako taká stara nervozna matka... :/

Ďakujem za každé slovo, kt mi pomôže priblížiť a objasniť tieto moje nepríjemné pocity :(
Mačičky :
NAJNOVŠÍ PRÍRASTOK:
->Kuki (Cookie) - biele zlatíčko, tu a tam škvrnka no najväčšia na nosíku :) momentálne v mačacej puberte, mačička. (*25.05.2012)

v rodičovskom dome, vychované z veľkej časti mnou :P :
"Čo ty?" - (* 2006), ufrflaná, večne nespokojná a hladná mačička, má 3 detičky:
Čočo - čiernobiely maznák, večné mača (*2007)
Mimi - čierna ako uhlík, rada loví myšky a vtáčiky a lezie po streche (*2007)
Kamarát - tigrovaný macek, najväčší balič v okolí, brutálny bitkár a hladoš (*2007)
Obrázok používateľa
vandulka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 8.1.2011 20:22
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Vanda Kyselicová

Reklamy

Re: Bojím sa ako zareaguje!!

Odoslaťod JancaB 5.6.2013 12:05

Ahoj, myslím že takýmito zmiešanými pocitmi prešla väčšina z nás. Ale za mňa môžem povedať že podľa mňa je fajn keď majú mačiaci parťákov na hranie aj v čase našej neprítomnosti. Každá mačička má inú povahu a ako zrovna zareaguje tvoja to sa odhadnúť nedá. Možno bude chvíľku urazená, ale keď jej budeš dávať najavo že je stále rovnako tvoja láska ako predtým, tak to časom prejde. Môj prvý kocúrik je veľmi žiarlivý a uplatňuje si na mňa prednostné právo. Keď som doniesla druhého kocúrika, tak bol na mňa urazený. Bolo obdobie kedy sa nechcel ani hrať. Ale všetko časom pominulo a všetci sú spokojný a on je stále môj najväčší maminkin maznáčik. Ale samozrejme, že milujem všetkých rovnako. Všetci sú úžasní pre mňa. Keď sme doniesli ďalšiu cicu tak každý tiež reagoval inak a pri poslednej už ani nejako extra nereagovali. Som sa bála aké budú bitky a úplná pohoda. Treba počítať, že chvíľu potrvá kým si na seba zvyknú ale ja si myslím, že všetko bude ok.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Re: Bojím sa ako zareaguje!!

Odoslaťod miusiatko 5.6.2013 13:36

vandulka, hlavne treba macacieho partaka vyberat podla povahy, nie ocami. Extremne aktivne maca by jej mohlo liezt na nervy, extremne leniva macka by zase mohla mat problem s nou.
Vseobecne sa mlade zvierata dobre znasaju, doteraz som tu mala jedinu mladu macku, ktora vyslovene neznasala ostatnych, a to mi depozitovanim presli cez byt desiatky maciek.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb