• Reklamy

Čistenie zúbkov

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Čistenie zúbkov

Odoslaťod Petra17 12.3.2006 20:27

Čistíte svojim mňaukáčom zúbky špeciálnymi zubnými kefkami pre zvieratká? Lebo ja nie ale chcela by som to robiť, takže každá rada od vás je nad zlato...
Petra Novotná
Obrázok používateľa
Petra17
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.10.2005 18:39
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod catka 20.3.2006 18:46

ahoj, neviem o tom zhola nic :-)
ale toto som sa dozvedela na inom fore:
Aspon raz tyzdenne opatrne pretriet platnom alebo bavlnenou handrickou. Zmierni to tvorbu kamena... [rada od veterinara]
V podstate sa zubky najlepsie cistia na tvrdsej strave. Granulky, obcas nejaka nestiepiva kost (napr. kuracie krky) a mas po starostiach...

a este viem, ze niektori vyrobcovia maju aj granule na cistenie zubov, videla som napr. hills oral care
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01

Reklamy

Odoslaťod Petra17 20.3.2006 20:13

Granulky na čistenie sme už vyskúšali. Najnovšie od Whiskasu, tie sa im chrúmu najlepšie. Ešte vyskúšam tú handričku... :-D
Petra Novotná
Obrázok používateľa
Petra17
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.10.2005 18:39

Reklamy

Odoslaťod catka 20.3.2006 20:26

tu som nasla este clanok o zubnom kameni:
http://www.kocky-online.cz/jportal/arti ... i&_t_=Zubní%20kámen

lucii tiez nasli zacinajuci zubny kamen, ked ju prezerali pred kastraciou. je to hrozne skoro, ma len 8 mesiacov :-( tiez to budem musiet riesit.
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod catka 21.3.2006 15:28

a aby som si tu este trochu pokecala :-D , nasla som jedno forum, kde sa pise o nejakej paste orozyme:
http://forum.kocky-online.cz/viewtopic.php?t=1734
vraj cisti zuby a moze sa naplacat macicke na labky a ona si to sama zlize (netreba cistit kefkou). akurat ze som ju nenasla ani na jednom (z dvoch) pet e-shopov. hadam by sa dalo na nejakom ceskom...
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod catka 22.3.2006 11:34

no a ked uz si tu tak vykladam :D tak este si nieco poviem :TomyAngelo:
vcera som sa o tom bavila na vet klinike na obchodnej pri kupe odcervovacich tabletiek a miestna vetka bola toho nazoru, ze najlepsie je proste raz za cas macicke dat vycistit zubky ultrazvukom. akurat ze sa pri tom musi uspat (co sa mi teda moc nepaci).
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod kate 7.2.2007 18:54

Naco cistit zubky ultrazvukom. Kup kefku a pastu na zubky pre macicky a mas to vybavene. Alebo kup granule na zubky.
Kate :cica2:
Obrázok používateľa
kate
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 7.1.2007 13:35

Reklamy

Odoslaťod Kristína 7.2.2007 19:14

catka napísal:no a ked uz si tu tak vykladam :D tak este si nieco poviem :TomyAngelo:
vcera som sa o tom bavila na vet klinike na obchodnej pri kupe odcervovacich tabletiek a miestna vetka bola toho nazoru, ze najlepsie je proste raz za cas macicke dat vycistit zubky ultrazvukom. akurat ze sa pri tom musi uspat (co sa mi teda moc nepaci).

Cistenie zubov ultrazvukom je najlepsie pre veterinara, nie pre macku.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod milan 7.2.2007 22:32

Existuju granulky specialne urcene na cistenie zubov. Volaju sa Greenies su s rozne ochutene. Ale pre vacsie macky sa minaju ucinkom. Moje macky ich cele zhltnu bez hryzenia. Pre mensie macky by snad mohli byt dobre. Ta ista firma ich vyraba pre psov v tvare kosti a tie su perfektne.
milan
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 15.1.2007 9:37
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod sasha 31.3.2007 22:09

ked sa tu uz tak bavime o tom zubnom kameni chcela by som sa spytat co to stoji take cistenie u veterinara priblizne? a neviem ci mi bude vedet nekto odpovedat viem ze sa tu hovori iba o mackach ale mam taky pocit ze moj pes ma pokazeny zubok da sa to nejak vyvrtat alebo sa musi vytrhnut (to by som bola nerada)
Obrázok používateľa
sasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 15.2.2007 22:44
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod rehssi 26.10.2008 21:38

Po vyse roku obnovujem temu :-) Mame totiz potencionalny problem so zubkami a to ma kocurik len rok a dva mesiace. Dufala som, ze v tomto veku sa so zubami este nemusim zaoberat, len obcas skontrolovat a dbat, aby mal pristup aj k tvrdej potrave. Nedavno som si vsimla, ze mu mierne pachne z papulky. Nic tragicke, je predsa... Tak som sa mu poriadne pozrela do ust a prekvapilo ma, aky ma povlak na stolickach a mal (vlastne este ma) mierne zacervenane dasna pri ocnych zubkoch a vzadu pri stolickach. Inak ma chrup v podstate biely, len na spicakoch sa mu zacina objavovat zazltly odlesk.

Teraz riesim co s tym :mutagen: . Mam mu objednat oral care granulky a krmit nimi? Granul zerie dost, akurat v tejto chvili usilovne chrume. Povlak som mu odstranila nenasilne- mal pol dna hladovku a potom dostal velky flak maska -vcelku (ked nie je hladny len by sa s nim nahanal, takto ho spapal). Uz mu maso nebudem krajat vobec, ma velmi dobre cistiace schopnosti a obmedzim aj konzervy ako to len jeho mlsny jazycek vydrzi. Len neviem, ci to bude stacit...
Zaujimalo by ma v akom stave maju zubky vase macicky a ake su stare. Mate dobre skusenosti s nejakymi konkretnymi dentalnymi pomockami alebo este lepsie mlskami? My mame doma od Gimpetu pusinky a este take hnede zubky od Vitakraftu, ale neverim, ze maju daky ucinok. Mame ich len preto, ze cicuchovi chutia. U psa som si nevedela vynachvalit Greeniesky (take zelene kosticky), mali aj macacie, avsak akosi zmizli z trhu. Neviete o nich niekto nieco? Dakujem za vsetky reakcie!
Naposledy upravil rehssi dňa 26.10.2008 21:39, celkovo upravené 1 krát.
devon rex Udo Gordon Scarface *17.8.2007

devon rex Fady Aron Love *10.2.2009

pudlik Joffko *14.4.2003

http://www.gogo.weblahko.sk/
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod lusil329 27.10.2008 8:44

ja som práve včera večer pozerala papulku micinky, už má zhruba 3 roky a musím si zaklopať, ale vyzerajú byť v poriadku, žiadny povlak ani nič žltkasté som nezbadala. ani u skumíka a ani u orlanda, skumo má zhruba 2 roky a orlando 1 rok.
ja by som ti asi najskor odporúčala zájsť vetovi, aby zúbky vyčistil on a aj ich prezrel, či sa na nich nenachádza aj kamen a ked vravíš, že sú začervenané dasná, možno by mu dal aj niečo proti zápalu. neviem ako to vyzerá u tvojho kocúrika, ale asi by som to nepodceňovala... hlavne ked som čítala, že neliečený zápal je nebezpečný... a až po kontrole u veta by som sa snažila udržiavať jeho zúbky v čistote nejakými granulkami na čistenie zúbkov...
viac ti poradiť neviem... :-/
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 27.10.2008 12:28

toto je asi najlepsie video, co som na nete nasla: 4 tyzdnovy program, ako naucit cicu na cistenie zubkov: http://partnersah.vet.cornell.edu/node/288 vedla toho vlavo su aj ine videa o chorobach chrupu (zubny kamen..)
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 27.10.2008 12:34

Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31

Reklamy

Odoslaťod rehssi 27.10.2008 12:35

zubny kamen nema, tym som si ista. Zubky su trosku zazltnute, ale to je len zmenena farba skloviny. Vyrazny povlak nie je pravidlom, aj tak ma prekavpuje, ze vobec niekedy daky ma. K vetosovi sa mi nechce :cerveny: gogo sa len tak vysetrit nenecha, toboz nie zuky, to bud narkoza, alebo vazne zraneny veterinar a ja s nim. To az to bude naozaj nutne :TomyAngelo:
devon rex Udo Gordon Scarface *17.8.2007

devon rex Fady Aron Love *10.2.2009

pudlik Joffko *14.4.2003

http://www.gogo.weblahko.sk/
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb