• Reklamy

pazuriky

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

pazuriky

Odoslaťod silviaska 10.6.2005 14:09

Poprosim chovatelov o nazor, ci radu:
Mam dvojrocnu cicusu- a stale castejsie sa stretavam s otazkou- ci ma vytrhane pazuriky, ci jej to nedam spravit...
Osobne sa mi to zda velmi drsne...Je ale pravda, ze ked sa zabava chytanim musiek, komarov a inych potvor, zaclony a sedacka si to veeelmi odnesu... / i ked sa snazim jej castejsie stihat pazuriky, co nieje vobec lahhe- je to vzdy velky boj/
Mate s vytrhanim pazurikov nejake skusenosti? Aky mate na to nazor?
Dakujem
silviaska

Reklamy

Odoslaťod Batky 10.6.2005 14:10

:jaziram: :jaziram: :jaziram:
Batky

Reklamy

Re: pazuriky

Odoslaťod Kristína 10.6.2005 15:08

silviaska napísal:Poprosim chovatelov o nazor, ci radu:
Mam dvojrocnu cicusu- a stale castejsie sa stretavam s otazkou- ci ma vytrhane pazuriky, ci jej to nedam spravit...
Osobne sa mi to zda velmi drsne...Je ale pravda, ze ked sa zabava chytanim musiek, komarov a inych potvor, zaclony a sedacka si to veeelmi odnesu... / i ked sa snazim jej castejsie stihat pazuriky, co nieje vobec lahhe- je to vzdy velky boj/
Dakujem

Pazuriky sa mackam netrhaju, existuje operativny zakrok, pri ktorom sa amputuju :smutny:
Urcite jej to ale nedavajte robit, uvediem par dovodov:
1) pre macku su pazuriky ako pre Vas nechty, predstavte si, ze Vam niekto odreze prsty od zaciatku nechta... nie velmi prijemna predstava :-(
2) skriabanie je u maciek pudova zalezitost, aj po amputacii pazurikov sa taketo macky snazia skriabat a sposobuje im to bolest (odru si kyptiky prstov az do krvi) :smutny:
3) amputacia pazurikov ma vplyv aj na skakanie a behanie - taketo macky nevedia tak dobre skakat a behat ako ostatne
4) amputacia pazurikov je na Slovensku zakazana chovatelskym poriadkom, povazuje sa za tyranie zvierat, myslim, ze ani ziaden (dobry) veterinar by Vam to ani neurobil.

Som zastancom nazoru, ze ked si berieme macku ako ziveho tvora, okrem toho, ze sa stavame za nu navzdy zodpovedni, mali by sme pocitat s tym, ze to nie je plysova hracka, ale zivy tvor so specifickymi potrebami, ktore bohuzial niekedy koncia zadrapnutou zaclonou alebo sedackou.
Dufam, ze som Vas presvedcila a nedade zo svojej macicky urobit mrzacika.
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod drake 10.6.2005 15:28

Kristína napísal:
Dakujem

Pazuriky sa mackam netrhaju, existuje operativny zakrok, pri ktorom sa amputuju :smutny:
1) pre macku su pazuriky ako pre Vas nechty, predstavte si, ze Vam niekto odreze prsty od zaciatku nechta... nie velmi prijemna predstava :-(
2) skriabanie je u maciek pudova zalezitost, aj po amputacii pazurikov sa taketo macky snazia skriabat a sposobuje im to bolest (odru si kyptiky prstov az do krvi) :smutny:
3) amputacia pazurikov ma vplyv aj na skakanie a behanie - taketo macky nevedia tak dobre skakat a behat ako ostatne
4) amputacia pazurikov je na Slovensku zakazana chovatelskym poriadkom, povazuje sa za tyranie zvierat, myslim, ze ani ziaden (dobry) veterinar by Vam to ani neurobil.

Som zastancom nazoru, ze ked si berieme macku ako ziveho tvora, okrem toho, ze sa stavame za nu navzdy zodpovedni, mali by sme pocitat s tym, ze to nie je plysova hracka, ale zivy tvor so specifickymi potrebami, ktore bohuzial niekedy koncia zadrapnutou zaclonou alebo sedackou.
to je pravda :achtung: :-/ :idea:
KILL ALL ENEMIES OF CATS.
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 11.5.2005 14:47

Reklamy

Odoslaťod Bea 10.6.2005 18:27

drake napísal:
Kristína napísal:
Dakujem

to je pravda :achtung: :-/ :idea:

Pripajam sa k tavojmu nazoru. V ZIADNOM pripade by som macke nedala amputovat clanky prstov s pazurikmi! Je to neludske! Okrem toho mam skusenost, ze ked je clovek dostatocne dosledny a trpezlivy, dokaze domaceho tigra presvedcit, aby skrabal na skrabadle a nie na zaclonach a sedacke. V niektorom cilse NASE KOCKY (myslim z tohto roka) bol pave clanok o kocurovi, ktory si takymto sposobom pochutnaval na sedacka... Pouzili tusim spray s napodobeninou feromonov a on sa presunul na svoje skrabadlo..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod janula 10.6.2005 18:36

Ani mne sa ta metoda odsranenia pazurikov nepaci, ked chce niekto macicku musi s takymito "drobnostami" ratat.. ja som tiez citala, ze existuju rozne pripravky, ktore neskodia ani macicke a mozu jej tvoju sedacku, alebo aj rozne kvetiny "znechutit".. takze ich prestane nicit.. :-)
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Kristína 10.6.2005 18:43

Bea napísal:Pripajam sa k tavojmu nazoru. V ZIADNOM pripade by som macke nedala amputovat clanky prstov s pazurikmi! Je to neludske! Okrem toho mam skusenost, ze ked je clovek dostatocne dosledny a trpezlivy, dokaze domaceho tigra presvedcit, aby skrabal na skrabadle a nie na zaclonach a sedacke. V niektorom cilse NASE KOCKY (myslim z tohto roka) bol pave clanok o kocurovi, ktory si takymto sposobom pochutnaval na sedacka... Pouzili tusim spray s napodobeninou feromonov a on sa presunul na svoje skrabadlo..

My sme velky uspech vo vychove ku skrabaniu na skrabadle a nie inde zaznamenali pri "vychove pozitivnou motivaciou" - moj nazov, neviem, ako sa to nazyva v psychologickej terminologii :-D
Fungovalo to tak, ze ked macka zaskrabala na gauci, odniesli sme ju ku skrabadlu a ukazali jej, ze ma skrabat tam. Ked zaskrabala na skrabadle, dostala vitaminik (delila som ich na 1/2, lebo denne dostala aj 10x zo zaciatku). Postupne sme davky dobrot znizovali, ale macicke dobry zvyk skrabat tam kde ma zostal. :-)
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58

Reklamy

Odoslaťod silviaska 10.6.2005 21:15

Dakujem za odpovede,
ja to nemam v plane urobit a taktiez sa mi to zda velmi krute, len ma to zaujimalo, ked sa ma to par ludi pytalo.... :-(

Preto som sa radsej ani neobratila s touto hlupou otazkou na veterinara...
Ja moju cicusu zboznujem,aj jej vrtochy, len moj manzel zuri pri pohlade na sedacku...
Ale to prejde :-)

Vdaka vsetkym...
silviaska

Reklamy

Odoslaťod Hela 11.6.2005 13:15

silviaska napísal:Dakujem za odpovede,
ja to nemam v plane urobit a taktiez sa mi to zda velmi krute, len ma to zaujimalo, ked sa ma to par ludi pytalo.... :-(

Preto som sa radsej ani neobratila s touto hlupou otazkou na veterinara...
Ja moju cicusu zboznujem,aj jej vrtochy, len moj manzel zuri pri pohlade na sedacku...
Ale to prejde :-)

Vdaka vsetkym...

Amputácia článkov prstov s pazúrikmi je výmysel bláznivých američanov :ikillyou: , ktorí si tuąím vąetko prírodné chcú podriadi» svojmu pohodliu.

My sme mali výrazné ąkrabacie obdobie a nábytok nesie stopy dodnes, ale na jar som do obývačky dala malý asi metrový ąkrabací stĺpik s ploąinkou a čuduj sa svete, postupne moji mačiaci začali čoraz viac uprednostňova» stĺpik pred sedačkou. Ploąinka sa tieľ ujala a bola akceptovaná ako výborné pozorovacie stanoviąte. Myslím, ľe v terająom čase môľem kµudne uvaľova» o zmene sedačky, o čom som eąte donenávna ani napomyslela.
Hela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.5.2005 11:16
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Mari 12.6.2005 6:14

Som rada,ze si sa napokon rozhodla nedat macicke vytrhat pazuriky :-) Zda sa mi to totiz trochu necitlive k macickam
Cats rule! :)
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 10.5.2005 6:12
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

pazúriky

Odoslaťod Jana 4.7.2005 12:38

Dobrý deň,

mojej mačičke prerastajú troąičku zadne pazúriky - keď som sa pýtala veterinárky, či je vhodné jej ich odstrihnú», povedala mi, ľe to nemá zmysel, lebo za chvíµu budú aj tak také isté. Musím doda», ľe moja cicuµa si ich sama okusuje a tak aj sama upravuje, ale keď sedí na zemi tak sa jej vysúvajú napriek tomu von. Je naozaj zbytočné jej tieto pazúriky striha» (ako povedala veterinárka) alebo s ňou jeden deň "zabojova»", aby som jej ich ostrihala? Ak ostriha», aká je najlepąia metóda, keď si na noľičky nedá vôbec siaha»?
Prosím poraďte.
ďakujem.
Jana

Reklamy

Re: pazúriky

Odoslaťod Monika 4.7.2005 12:51

Jana napísal:Dobrý deň,

mojej mačičke prerastajú troąičku zadne pazúriky - keď som sa pýtala veterinárky, či je vhodné jej ich odstrihnú», povedala mi, ľe to nemá zmysel, lebo za chvíµu budú aj tak také isté. Musím doda», ľe moja cicuµa si ich sama okusuje a tak aj sama upravuje, ale keď sedí na zemi tak sa jej vysúvajú napriek tomu von. Je naozaj zbytočné jej tieto pazúriky striha» (ako povedala veterinárka) alebo s ňou jeden deň "zabojova»", aby som jej ich ostrihala? Ak ostriha», aká je najlepąia metóda, keď si na noľičky nedá vôbec siaha»?
Prosím poraďte.
ďakujem.

Urcite jej tie pazuriky strihajte. Ja striham vsetkym mickam pravidelne a niekedy aj castejsie ako kazde dva tyzdne. Kupte si specialne noznicky na stihanie pazurov, stoja okolo 200 Sk - ja som za tolko kupila. Chytte macku dvaja napr. ked sa prebudza a jednoducho a hlavne rychlo strihat. Jeden chytit za kozu za krkom a druhy rychlo packy a cvakat. Pozor na to aby ste jej nezastrihli do masa. Je ho vidiet v pazuriku - je ruzovej farby. Sprihajte tak 1 mm pred nim.
My mame tiez jednu obrovsku bojovnicu, ale uz si zacina zvykat. :wink: Je to aj pre ich pohodlie :-)
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55

Reklamy

Re: pazúriky

Odoslaťod Jana 4.7.2005 15:16

Monika napísal:
Jana napísal:Dobrý deň,

Prosím poraďte.
ďakujem.

Urcite jej tie pazuriky strihajte. Ja striham vsetkym mickam pravidelne a niekedy aj castejsie ako kazde dva tyzdne. Kupte si specialne noznicky na stihanie pazurov, stoja okolo 200 Sk - ja som za tolko kupila. Chytte macku dvaja napr. ked sa prebudza a jednoducho a hlavne rychlo strihat. Jeden chytit za kozu za krkom a druhy rychlo packy a cvakat. Pozor na to aby ste jej nezastrihli do masa. Je ho vidiet v pazuriku - je ruzovej farby. Sprihajte tak 1 mm pred nim.
My mame tiez jednu obrovsku bojovnicu, ale uz si zacina zvykat. :wink: Je to aj pre ich pohodlie :-)

Ďakujem veµmi pekne za radu.
Jana

Reklamy

Odoslaťod drake 5.7.2005 17:35

ja som si klieste na pazuriky zohnala v****************** klube(**********) info na stranke...su vlastne za nazbierane body z ciarovych kodov vyrobkov p a w(niesom si ista ci sa taketo spravy s linkamy mozu zverejnovat pretoze so dost dlho nenbola pri compe takze ak nie tak sa ospravedlnujem a us ta to viac nestane :-) )

Upravil Administrátor, neľiadúca reklama,
KILL ALL ENEMIES OF CATS.
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 11.5.2005 14:47

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 5.7.2005 18:43

drake napísal:ja som si klieste na pazuriky zohnala v****************** klube(**********) info na stranke...su vlastne za nazbierane body z ciarovych kodov vyrobkov p a w(niesom si ista ci sa taketo spravy s linkamy mozu zverejnovat pretoze so dost dlho nenbola pri compe takze ak nie tak sa ospravedlnujem a us ta to viac nestane :-) )

Upravil Administrátor, neľiadúca reklama,

Drake, neber to ako buzeráciu, ale prečo máą v podpise pravopisnú chybu? To naschvál? (Sorry, ale dos» ma to ruąi :befucking: )
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb