• Reklamy

Macicka a kocurik

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Macicka a kocurik

Odoslaťod afterburner 6.10.2006 7:36

Ahojte chcela by som poradit.Mam doma polrocneho kocurika takeho necistokrvneho...pisem to preto lebo v buducnosti ho nikto na krytie nebude chciet.Moja mama si ho dost privlastnila a najnovsie vyhlasila ze je proti kastracii.Proti tomu som aj ja aj moj otec.Ale o to nejde.Teraz je problem ako mu zabezpecit macicku.Ja osobne by som chcela macku podobneho veku ale bolo by dobre,keby vyrastali spolu?Nezacali by sexualne zit nejako skorej?Nemam radsej pockat kym kocurik dospeje?O rok,dva sa mam stahovat do noveho bytu, a kocur ostane s rodicmi,nebolo by lepsie zohnat si macku potom a nechat ich stretavat sa len obcas?Ako vobec sa chova kocur v byte ked nema moznost styku s mackou?Dakujem
afterburner
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 6.10.2006 7:27
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Macicka a kocurik

Odoslaťod Zuzana H. 6.10.2006 7:44

afterburner napísal:Ahojte chcela by som poradit.Mam doma polrocneho kocurika takeho necistokrvneho...pisem to preto lebo v buducnosti ho nikto na krytie nebude chciet.Moja mama si ho dost privlastnila a najnovsie vyhlasila ze je proti kastracii.Proti tomu som aj ja aj moj otec.Ale o to nejde.Teraz je problem ako mu zabezpecit macicku.Ja osobne by som chcela macku podobneho veku ale bolo by dobre,keby vyrastali spolu?Nezacali by sexualne zit nejako skorej?Nemam radsej pockat kym kocurik dospeje?O rok,dva sa mam stahovat do noveho bytu, a kocur ostane s rodicmi,nebolo by lepsie zohnat si macku potom a nechat ich stretavat sa len obcas?Ako vobec sa chova kocur v byte ked nema moznost styku s mackou?Dakujem

Nechavat si doma nekastrovaneho kocura je trapenie - ako pre majitelov, tak i pre zvieratko. Kocurikom zacnu zmietat onedlho "tuzby", moze zacat znackovat, bude po nociach vyspevovat. Navyse - ak by ste mu i zabezpecili macicku, co budete robit s maciatkami? Je ich skutocne plno, nemaju domovy a vy chcete rozsirit ich rady?
Ak by ste uz teraz kocurikovi zabezpecili kamosku v tom istom veku, onedlho by bola breziva. Domace macky dosahuju pohlavnu dospelost uz od veku pol roka. Macicka sa vsak nestihne tak rychlo vyvinut po fyzickej stranke. Ak by mala tak skoro maciatka, mohlo by to mat pre nu dozivotne nasledky.
V kazdom pripade si myslim, ze kastracia je najrozumnejsie, co mozete spravit.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod juliena 6.10.2006 8:52

Prečo sú rodičia proti kastrácii ? Možno majú len zlé informácie a niečoho sa boja. Kastrované zvieratká sa zvyknú dožívať vyššieho veku, sú prítulnejšie a pokojnejšie.

Ja mám 3 mačky. 2 kocúri a 1 mačka. Dospelý kocúr a mačka sú kastrovaní a môjho polročného kocúrika to tiež čaká. Nie sú čistokrvní a keďže som zodpovedný človek, nebudem ich ďalej množiť, takéto mačiatka sa veeeľmi ťažko umiestňujú a navyše často končia vyhodené na ulici, kde na ne číha nebezpečie (keďže nie sú zvyknuté), keď človeka omrzia, lebo sú obyčajné. Nehovoriac o preplnených útulkoch. Taký smutný koniec by si mačiatkam pripraviť nechcel, preto si prečítaj viac o kastrácii a skúste ešte porozmýšľať.
Moč kocúra v byte smrdí veľmi prenikavo a úplne sa nedá odstrániť. Aj po silných čistiacich prostriedkoch je cítiť, čo by mohlo vadiť návštevám.
A ako vraví Zuzka, ruje sa prejavujú nepokojným chovaním, hlučne a často mačka v tomto období chradne.
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Re: Macicka a kocurik

Odoslaťod Meegem 27.4.2014 16:35

Trošku tomu nechápem. Ty chceš nekastrovaného kocúrika a nesterilizovanú mačku v podobnom veku mať spolu v jednom byte ? :-)

Nemyslím si ,že je to dobrý nápad. Neviem aký starý je tvoj kocúrik ale ak si domov prinesieš mačku, môžeš si byť istá, že budú mať mačiatka a ak sú primladí a budú mať mačiatka- pre mačku to môže byť problém. Nehovoriac o tom , že mačiatka by zrejme ani neprežili...

A ak by bol tento párik spolu stále, môžeš sa pripraviť na neustále kotiacu mačku a ver, že zachvílku by si ju vyštavila na smrť .

A prečo ste všetci proti kastráci kocúrika? Nejaké zlé info ? Veľa vecí ktoré sa o kastrácí hovoria sú čisto iba mýty :wink: napr. , že mačka prestane chytať myši, skoršia smrť a podobne. Alebo je potom možnosť nekastrovaný kocúr a k nemu sterilizovaná číča :-)
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb