• Reklamy

Ako sa postarat o maciatka a vsetko okolo toho.

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Ako sa postarat o maciatka a vsetko okolo toho.

Odoslaťod macak 25.6.2005 19:57

Moja macka ma maciatka zaujima ma kedy ich mozem chytat a manipulovat s nimi aby ich neodvrhla a dokedy potrebuju byt s matkou a kedy sa maju odstavit a vlastne vsetko okolo toho dakujem :smutny:
macak

Reklamy

Re: Ako sa postarat o maciatka a vsetko okolo toho.

Odoslaťod Hela 25.6.2005 22:59

macak napísal:Moja macka ma maciatka zaujima ma kedy ich mozem chytat a manipulovat s nimi aby ich neodvrhla a dokedy potrebuju byt s matkou a kedy sa maju odstavit a vlastne vsetko okolo toho dakujem :smutny:

Moja mačka mi dovolila bra» mačiatka do rúk hneď na druhý deň po pôrode. S mamou by mali by» optimálne do 12 týľdňov. Ak máte cicu s PP tak to je dokonca myslím aj povinnos».
Hela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.5.2005 11:16
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod macak 27.6.2005 8:29

Kedy maciatka zacnu vidiet a opustat brloh,ide mi o to,ze ich musim premietnit,aby ich psy nepotrhali,nakolko nemusia spoznat,ze su to nase macky,zatial su v bezpeci,ale najradsej by som ich premiestnil,ale nechcem rusit macku,aby ich neodvrhla a pod.
macak

Reklamy

Odoslaťod Monika 27.6.2005 8:46

macak napísal:Kedy maciatka zacnu vidiet a opustat brloh,ide mi o to,ze ich musim premietnit,aby ich psy nepotrhali,nakolko nemusia spoznat,ze su to nase macky,zatial su v bezpeci,ale najradsej by som ich premiestnil,ale nechcem rusit macku,aby ich neodvrhla a pod.

Oci zacinaju otvarat okolo 7 - 14 dna, je to individualne. Vsetko to premiestnenie zalezi na tom v akom vztahu ste s mackou, ak mate doverny vztah tak ich mozte premiestnit uz teraz. Lenze moze sa stat, ze macka ich znova odnesie niekam inam. Ak sa da, zoberte docasne maciatka s matkou do domu a ked bubu vacsie zacnite psov s nimi zoznamovat. Tu je kazda rada draha, pretoze reakcia macky alebo psa je tazko predvidatelna.
Aby maciatka macka neodvrhla, zoberte jej napr. handru, ktoru ma teraz v pelechu a iba v tom prenasajte pre istotu maciatka, aby neziskali Vas pach, potom by ich odvrhnut nemala.

Drzim palce, hlavne ich kontrolujte a strazte.
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod macak 11.7.2005 14:29

Tak mam 2 nadherne maciatka teraz maju vyse 3 tyzdnov.Chcem sa spytat uz sa da predpokladat,ze im zostane farba oci,ci este sa zmeni?Dalej by ma zaujimalo ak by som mal zaujem o zaregistrovanie maciatok ako Európska krátkosrstá mačka ako na to.
macak

Reklamy

Odoslaťod Monika 11.7.2005 14:37

macak napísal:Tak mam 2 nadherne maciatka teraz maju vyse 3 tyzdnov.Chcem sa spytat uz sa da predpokladat,ze im zostane farba oci,ci este sa zmeni?Dalej by ma zaujimalo ak by som mal zaujem o zaregistrovanie maciatok ako Európska krátkosrstá mačka ako na to.

Farba oci sa bude este urcite menit, ta modra ktoru maju teraz im neostane.

Maciatka sa nedaju zaregistrovat ako europska macka. Mozes iba jediny krat vyskusat macku prihlasit na vystavu do triedy novicov, kde dvaja posudzovatelia macku skontroluju (az od veku 10 mesiacov) a porovnaju zo standardom, ktory je vydany organizaciou FIFe. Ak macka zodpoveda standradu (ten by bolo dobre si poriadne vopred nastudovat, pretoze niesu povolene napr. niektore farby a exterierove znaky), tak mozes poziadat o vystavenie PP (ktorý bude prázdny), v ktorom dostanes peciatku "experimentalny chov" Predtym vsak musis byt zagregistrovany v zakladnej organizacii chovatelov maciek na Slovensku.
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod macak 11.7.2005 15:02

Takze mam o to zaujem napis mi Monika toho viac prosim ta.
A ide mi o tuto macku a maciatka,ktore su v prilohe.
macak

Reklamy

Odoslaťod Monika 12.7.2005 7:11

macak napísal:Takze mam o to zaujem napis mi Monika toho viac prosim ta.
A ide mi o tuto macku a maciatka,ktore su v prilohe.

Podla tychto fotiek sa naozaj neda urcit ci macicka splna standard. Treba minimalne fotku z profilu, fotku celeho tela a chvosta, detailne hlavu (tej dospelej macky). Pri tych maciatkach podla fotky je velmi tazko urcit uz len farbu, podiel bielej atd. a su este velmi male. Akeho su pohlavia?
Ak chces, posli mi viac fotiek (najlepsie vo velkom rozliseni) na moj mail bosakova@kayrakedi.sk a mozme to spolocne detailne prebrat, vrátane Tvojich otazok :wink:

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Hosť 12.7.2005 14:46

Dakujem napisem ti,co najskor.
Hosť

Reklamy

Re: Ako sa postarat o maciatka a vsetko okolo toho.

Odoslaťod Meegem 29.5.2014 10:15

Tak to už musíš poznať aj ty svoju mačku :wink: ako ju máš dlho ? Moja by mi dovolila chytať ich aj hned ale je to o vzťahu majiteľ-mačka ... Mačiatka otvárajú očinká okolo 7 až 14 dňa ale pozor! Netreba stresovať ak ich neotvoria naraz je to individuálne takže očičká nerozlepovať v žiadnom prípade!!! Ak prešvihnú termín na otváranie očičiek porad sa z veterinárom :-)
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb