• Reklamy

čo poviete na granule ORIJEN?

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

čo poviete na granule ORIJEN?

Odoslaťod mehid 6.6.2007 13:27

Zdravím, čítam o granulách na zvieratká.sk a natrafila som na ORIJEN.
Čo si o nich myslíte?
Dík za každý príspevok :cica2: :TomyAngelo: *****
Naposledy upravil mehid dňa 6.6.2007 14:16, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
mehid
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.5.2007 13:57
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod janula 6.6.2007 14:41

Uz som tieto granulky mala na skusku a nasim chlpacom nijak zvlast nechutili, sice ich zbastili, ale viac im chutia ine znacky :-)
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Andrea 6.6.2007 15:00

Akurát včera som aj o nich písala v inej téme - úspech veškerý žiadny :-(
Ale to nie sú jediné, ktoré naše mačky odmietajú, napríklad HILLS odmietajú rovnako a tomu teda vôbec nie som rada.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod Monika 6.6.2007 15:51

Moje ich vobec nechceli.. boli ochotne hladovat ak z misiek zmizli ostatne granule a len tieto tam ostali.. Posunula som ich pre macky vonku..
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod tootsie 12.6.2007 8:19

Ja mam s Orijenom podobnu skusenost, je vsak zaujimave, ze vonkajsie micky si na nom celkom krasne pochutili...
tootsie
mačiatko
mačiatko

Založený: 3.12.2006 6:56
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod rehssi 16.2.2008 18:09

Tak mojmu cicuchovi Orijenky chutia najviac zo vsetkych a to sme ich otestovali kopec. Netrpezlivo cakame, kedy sa konecne u nas objavi aj macacia rybacia verzia, psovi ich vytrvalo kradne :cica: .
Pisem, aby som sa spytala, co si myslite o tom, ze nie su rozdelene podla veku. Je len jeden druh pre vsetky vekove kategorie. Zlozenie ma podla mna uplne fantasticke, ale nie som si ista, ci su take fantasticke aj pomery zivin. Je tam strasne vela proteinov, az 45%, pricom maciatkovske Hill´sky maju len 37,8%. Myslite, ze su pre maciatko vhodne? Mozem mu to davat, aj ked dospeje?
Nasla som par diskusii na psich strankach, kde je "ohovarane" prave tie vysoke proteiny, to ma prijmelo vahat, ci krmim spravne.
Keby mu tak strasne nechutili (basti ich mesiac a stale sa na misku doslova vrha), tak ich krmit prestanem. Vadi mi, ze su na trhu pomerne kratko a nenachadzam dlhodobe skusenosti. Co si o Orijene myslite vy?
devon rex Udo Gordon Scarface *17.8.2007

devon rex Fady Aron Love *10.2.2009

pudlik Joffko *14.4.2003

http://www.gogo.weblahko.sk/
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod spageta 17.2.2008 16:59

rehssi napísal:Tak mojmu cicuchovi Orijenky chutia najviac zo vsetkych a to sme ich otestovali kopec. Netrpezlivo cakame, kedy sa konecne u nas objavi aj macacia rybacia verzia, psovi ich vytrvalo kradne :cica: .
Pisem, aby som sa spytala, co si myslite o tom, ze nie su rozdelene podla veku. Je len jeden druh pre vsetky vekove kategorie. Zlozenie ma podla mna uplne fantasticke, ale nie som si ista, ci su take fantasticke aj pomery zivin. Je tam strasne vela proteinov, az 45%, pricom maciatkovske Hill´sky maju len 37,8%. Myslite, ze su pre maciatko vhodne? Mozem mu to davat, aj ked dospeje?
Nasla som par diskusii na psich strankach, kde je "ohovarane" prave tie vysoke proteiny, to ma prijmelo vahat, ci krmim spravne.
Keby mu tak strasne nechutili (basti ich mesiac a stale sa na misku doslova vrha), tak ich krmit prestanem. Vadi mi, ze su na trhu pomerne kratko a nenachadzam dlhodobe skusenosti. Co si o Orijene myslite vy?

Ahoj, nechcem tu propagovat ine stranky a tak poviem, ze na travenie zivocisnych proteinov su macky a ich macaci trakt stavane. Su to konecne prve granule, ktore sa svojim obsahom masa zacinaju podobat macacej strave. Ich problem je, ze su menej zrave. Na internete a hlavne na zahranicnych strankach je uz toho popisaneho dost o dolezitosti zivocisnych bielkovin pre masozravcov. U nas na SK sa zatial stretnes iba s propagaciou znaciek, ktore maju nejaky marketingovy privlastok premiove, superpremiove, napriek tomu, ze masa maju skutocne malo. Smutne je, ze ich propaguju aj veterinari. Vo vyzive sme pozadu a potom investujeme neskutocne peniaze do liecenia problemov s macacimi cestami. Orijen nie je na trhu az tak kratko, celosvetovo je na trhu uz cca 2 roky. Rybacie este nie su dostupne ani v CZ a ani v SK. Ja na ne tiez netrpezlivo cakam.
Treba vsak brat do uvahy, ze macky potrebuju hlavne vela mokreho, ci uz vo forme cisteho masa alebo dostatocneho prisunu vody aby mohla chodit castejsie na zachod a drzat si mocove cesty v zdravom stave.
Co sa tyka jedneho druhu pre vsetky vekove kategorie, je to absolutne v poriadku. Delenie do kategorii je fantasticky marketingovy tah, pred ktorym sklanam klobuk. V prirode ani macata a ani seniori nejedia specialne upravene mysi. Zaklad su zivocisne bielkoviny a ostatne mineralne latky si macka doplna pozieranim travy a roznych bylin.
Traviaci trakt nasich maciek sa v nicom nelisi od maciek chovanych vonku, boli na to urobene vedecke studie.
Vysoke proteiny patria k jednemu z velmi vaznych mytov o mackach.
Pokial ma Tvoja macka dostatok mokreho oproti granuliam tak sa nemusis nicoho obavat.
spageta
mačiatko
mačiatko

Založený: 6.9.2005 12:56

Reklamy

Odoslaťod Kristína 17.2.2008 19:18

rehssi napísal:Tak mojmu cicuchovi Orijenky chutia najviac zo vsetkych a to sme ich otestovali kopec. Netrpezlivo cakame, kedy sa konecne u nas objavi aj macacia rybacia verzia, psovi ich vytrvalo kradne :cica: .

Ahoj,
pri porovnavani mnozstva proteinov je treba porovnavat na mnozstvo proteinov v susine.
Vypocita sa % bielkovin na etikete / % pevnej zlozky.
% pevnej zlozky sa vypocita ako 100 - % vlhkosti.

Takymto vypoctom ma Orijen 50% bielkovin v susine.
Na porovnanie:
Hills Kitten 40%,
Pro Plan Kitten 45,4%,
Schessir Kitten 37,7%,
Trainer Kitten 37,5%,
Eukanuba Kitten 39,13%.

Pre porovnanie konzervy:
almo nature adult tuniak so sardinkami 83,3% bielkovin v susine
Gimpet Shiny Cat kura so syrom 69,23%
Applaws tuniak a krevety 77,77%

Vo vseobecnosti v zahranici zacina prevladat nazor, ze krmenie vlhkou stravou (kvalitne konzervy alebo este lepsie raw diet, teda krmenie vyvazenou masovou zmesou) je pre macku ovela zdravsie ako krmenie granulami z nasledujucich dovodov:
- vyssi podiel bielkovin
- nizsi obsah uhlohydratov
- prijem vody priamo z krmiva (co je pre macku prirodzene)

Precitaj si napr. tu
http://www.maxshouse.com/feline_nutrition.htm

Podla mojho nazoru Orijen zlozenim vyzera byt na velmi dobre krmivo, nakolko neobsahuje kukuricu, psenicu a ine pre macku neprirodzene zlozky potravy. Skusenosti s nim su zatial len kratkodobe (2 roky je podla mna velmi malo na posudenie jeho vplyvu).
Pri krmive s takto vysokym obsahom proteinov je velmi dolezite, aby macka dost pila (v opacnom pripade moze dojst k vytvoreniu struvitov).
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58

Reklamy

Odoslaťod spageta 17.2.2008 19:40

[

Ahoj,
pri porovnavani mnozstva proteinov je treba porovnavat na mnozstvo proteinov v susine.
Vypocita sa % bielkovin na etikete / % pevnej zlozky.
% pevnej zlozky sa vypocita ako 100 - % vlhkosti.

Takymto vypoctom ma Orijen 50% bielkovin v susine.
Na porovnanie:
Hills Kitten 40%,
Pro Plan Kitten 45,4%,
Schessir Kitten 37,7%,
Trainer Kitten 37,5%,
Eukanuba Kitten 39,13%.

Ahoj Kristina, zial porovnavanie bielkovin v susine v zlozeni nam nepovie, kolko z toho su zivocisne bielkoviny - dolezite pre macku. Do tychto bielkovin su zaratane aj obilninove a kukuricne bielkoviny. Vacsiu vypovedaciu hodnotu ma celkovy podiel masovej zlozky a ci krmivo obsahuje obilie a kukuricu. Zial ale ani zo zlozenia clovek nezisti co tam naozaj je namiesane.
A s tymto tvrdenim:
Vo vseobecnosti v zahranici zacina prevladat nazor, ze krmenie vlhkou stravou (kvalitne konzervy alebo este lepsie raw diet, teda krmenie vyvazenou masovou zmesou) je pre macku ovela zdravsie ako krmenie granulami z nasledujucich dovodov:
- vyssi podiel bielkovin
- nizsi obsah uhlohydratov
- prijem vody priamo z krmiva (co je pre macku prirodzene)

sa neda nic ine urobit iba suhlasit.
Erika Koklesova
spageta
mačiatko
mačiatko

Založený: 6.9.2005 12:56

Reklamy

Odoslaťod rehssi 18.2.2008 8:04

Moc moc dakujem! Rovno idem dokupit novy pytel :-) Tolko ludi sa mi toto krmivo snazilo vyhovorit, dokonca veterinar, ze som o nom stracala dobru mienku aj ja. Ale nie uplne, na otazku co ma strava masozravca obsahovat namiesto bielkovin (ak chcu nizky podiel, tak zozstava kopec nevyuziteho priestru), mi odpoved nedal nikto :-/ S pitim problem nemame, krmim 2x denne mokrou stravou a hlavne- mame akvarium. Cicuch sa chodi pravidelne pozerat na rybicky a ked uz je tam, tak si chlipne.

pudlik Joffko *14.4.2003

Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod katka486 10.6.2008 15:16

Chcela by som sa opytat kde v BA sa daju kupit granule Orijen. Vdaka
katka486
Nováčik
Nováčik

Založený: 10.6.2008 15:14

Reklamy

Odoslaťod Bona 28.7.2008 9:05

Mojej kamošky mačka z toho mala hnačku.Tak neviem.Možno je indiviaduálne ale raz skúsim kúpiť aj mojim. :cica2:
Obrázok používateľa
Bona
mačiatko
mačiatko

Založený: 28.6.2008 18:45

Reklamy

Odoslaťod rehssi 28.7.2008 10:41

katka486 napísal:Chcela by som sa opytat kde v BA sa daju kupit granule Orijen. Vdaka

Predajna je jednu zastavku za Polusom, Zátišie 10. Ja Orijenom krmim vyse pol roka a som spokojna.

Na stranka maju zoznam predajnych miest, aj ked Orijen priamo nepredavaju, tak vam ho urcite lahko zozenu acana.sk/kontakt/

pudlik Joffko *14.4.2003

Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Reklamy

hnacka

Odoslaťod Barbarask 31.7.2008 8:03

Tiez hnacka ale hlavne ma zarazilo , ked tipek na vystave plietol ake krmivo to je a ze ma 70 percent masa. A ked som sa opytala kde v zlozeni to je napisane plietol zas o tom ze to tam pisat nemozu.
Predrazene krmivo pre tych co nevedia citat.
Takychto podvodnikov mam strasne rada. :ikillyou:
Obrázok používateľa
Barbarask
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 1.3.2008 9:06

Reklamy

Odoslaťod Alena 31.7.2008 14:59

Průjem vůbec nesouvisí s kvalitou krmiva. Každá kočka je jiná a vyhovuje jí jiné krmivo. I kvalitní krmivo může u některých jedinců způsobovat průjmy nebo jiné zdravotní problémy, ale neznamená to že by nebylo krmivo kvalitní. Devět s deseti kočewk může po takovém krmivu skvěle prospívat a té jediné prostě nevyhovuje. Stejně tak není známkou kvality krmiva to jak jednotlivým kočkám chutná.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 6:55

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb