• Reklamy

Psie krmivo mačke???

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Psie krmivo mačke???

Odoslaťod janulik31 11.6.2007 18:38

Mohli by ste mi niekto poradiť prečo konkrétne sa neodporúča dávať krmivo /konzervy/ pre psy mačke?
janulik31
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 6.5.2007 12:53
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Alena 11.6.2007 20:50

Psí krmivo má jiné složení, hlavně podstatně menší podíl masových složek, proto rozhodně nejsou pro kočky vhodné. Mě osobně by ani nenapadlo se ptát - kdyby na tom nezáleželo tak by se výrobci krmiv rozhodně nenamáhali vyrábět jiné krmivio pro psy a jiné pro kočky.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 6:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod janulik31 12.6.2007 16:47

To mi je jasné. Viem, že majú rozlišné zloženia minerálov, vitamínov atd. Ale priateľ občas kúpi našim mačkám psiu konzervu, lebo je väčšia a tým pádom lacnejšia :mutagen: a ja mu neviem dosť dobre vysvetliť prečo mačky nesmú psie krmivo a čo by sa im stalo. Tak preto som položila takúto otázku sem do tohto fóra, aby som sa dozvedela o tomto niečo viac :-/
janulik31
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 6.5.2007 12:53

Reklamy

Odoslaťod Alena 12.6.2007 17:13

janulik31 napísal:To mi je jasné. Viem, že majú rozlišné zloženia minerálov, vitamínov atd. Ale priateľ občas kúpi našim mačkám psiu konzervu, lebo je väčšia a tým pádom lacnejšia :mutagen: a ja mu neviem dosť dobre vysvetliť prečo mačky nesmú psie krmivo a čo by sa im stalo. Tak preto som položila takúto otázku sem do tohto fóra, aby som sa dozvedela o tomto niečo viac :-/

Když dáte kočce jednu psí konzervu tak jí to rozhodně neublíží, ale když je bude dostávat opakovaně a dlouhodobě tak budou velmi zatěžovat její zažívací trakt, protože mají menší obsah bílkovin a větší obsah balastních látek. Kvalitní krmivo určené speciálně pro kočky je sice dražší, ale kočce potom stačí menší dávka k tomu aby dostala vše co potřebuje takže v celkové bilanci nakonec ušetříte. Kvalitní krmivo jí také podstatně méně zatíží zažívání a bude mít i méně exkrementů, které budou méně zapáchat a tak ušetříte i při nákupu steliva a potřetí možná ušetříte když bude zdravá a nebudete s ní muset chodit k veterináři jen proto že dostávala nekvalitní krmivo.
Alena
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Monika 13.6.2007 10:51

Dalsia podstatna vec je, ze krmiva urcene pre macky obsahuju Taurin.

"Taurin je pre mačky životne dôležitý a jeho nedostatok vedie k degeneratívnemu poškodeniu sietnice, ktorý sa klinicky prejavuje znížením ostrosti videnia, mydriázou a následným oslepnutím zvieraťa. Nedostatok taurínu môže tiež spôsobiť kardiomyopatiu."
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55

Reklamy

Odoslaťod Bona 28.7.2008 8:59

No ako som čítala a porovnávala konzervy mačiacie so psími vyšlo mi že zloženie je skoro také isté.Rozdiel je iba v tom že sú v tom pridané aj deriváty z rýb.Napr.Whiskas&Pedigree.Uplne to iisté ibaže whiskas obsahuje aj ryby.Ale inakto má rovnaké hodnoty.Granule: Whiskas:4%mäsa
Pedigree: 4%mäsa Takže nič moc :wink:
Obrázok používateľa
Bona
mačiatko
mačiatko

Založený: 28.6.2008 18:45

Reklamy

Odoslaťod Bona 28.7.2008 9:02

My sme nášho predošlého kocúrka krmili a psou konzervou+mačacie granule.Nič sa mu nestalo.Je krásny,zdravý a jeto obyčajná domáca mačka ale vyzerá presne ako britský kocúr :-D
Obrázok používateľa
Bona
mačiatko
mačiatko

Založený: 28.6.2008 18:45

Reklamy

Odoslaťod sirdo 5.8.2008 14:15

Bona napísal:My sme nášho predošlého kocúrka krmili a psou konzervou+mačacie granule.Nič sa mu nestalo.Je krásny,zdravý a jeto obyčajná domáca mačka ale vyzerá presne ako britský kocúr :-D

moj kocur bezi len na granulach Hills a ked mu dam macaciu konzervu len na mna pohrdavo pozrie, ze co za povl mu to davam :-D ochotny je este akceptovat tuniaka vo vlastnej stave, normalnu konzervu pre ludi, ale to hlavne koli tej stave, samotne maso velmi nemusi...
Obrázok používateľa
sirdo
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 10.7.2006 19:55
Pohlavie: Muž

Reklamy

Whiskas&Pedigree

Odoslaťod mirka 5.8.2008 14:58

whiskas nie je pre mačky vhodné krmivo, obsahuje tak málo mäsa, že sa skôr hodí pre vegetariánov. súhlasím že kŕmenie kvalitným krmivom je v konečnom dôsledku lacnejšie, mám to vyskúšané. kvalitných granuliek resp. iného spapá mačička o cca 30% menej než whiskasu.
mirka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.6.2008 11:30

Reklamy

Odoslaťod Sisa1028 5.8.2008 15:00

:mutagen: no... ja som zatiaľ veľký rozdiel nezbadala...dala som svojmu kocúrikovi raz psie mäso lebo som si ho v obchode pomýlila s mačacím a normaálne ho zjedol a nič mu nebolo...
Obrázok používateľa
Sisa1028
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 4.8.2008 14:20

Reklamy

Odoslaťod Andrea 5.8.2008 17:58

Sisa1028 napísal::mutagen: no... ja som zatiaľ veľký rozdiel nezbadala...dala som svojmu kocúrikovi raz psie mäso lebo som si ho v obchode pomýlila s mačacím a normaálne ho zjedol a nič mu nebolo...

Ak tak budeš pokračovať aj naďalej, dočkáš sa :-/ ... ani z jedného pohárika nie je alkoholik, tiež na to treba čas....
Takže, naozaj "vrele" odporúčam aj ďalej hazardovať......
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod Sisa1028 5.8.2008 18:10

Andrea napísal:
Sisa1028 napísal::mutagen: no... ja som zatiaľ veľký rozdiel nezbadala...dala som svojmu kocúrikovi raz psie mäso lebo som si ho v obchode pomýlila s mačacím a normaálne ho zjedol a nič mu nebolo...

Ak tak budeš pokračovať aj naďalej, dočkáš sa :-/ ... ani z jedného pohárika nie je alkoholik, tiež na to treba čas....
Takže, naozaj "vrele" odporúčam aj ďalej hazardovať......

Ja nevravím, že jej to jedlo dávam a tiež si myslím, že to nie je správne. Len vravím príhodu, to snáď môžem nie? :velmismutny:
Obrázok používateľa
Sisa1028
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 4.8.2008 14:20

Reklamy

Odoslaťod Andrea 5.8.2008 18:21

Ale ano, ja to aj tak beriem, ale jednoznačne viac neodporúčam skúšať takéto ťahy - mačkám chutí aj Whiskas a je to kvalita??? Takže, ak majú dostať v ten deň mokrú stravu vo forme psej konzervy, radšej nech sú len na granulkách... psia konzerva nie je absolútne vhodná pre mačky, ani žiadne iné krmivá. Len tak pre nič za nič sa nerobia zvlášť kkrmivá pre psov a zvlášť pre mačky...
Takže nič v zlom... :wink:
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod Alena 5.8.2008 18:29

Monika napísal:Dalsia podstatna vec je, ze krmiva urcene pre macky obsahuju Taurin.

"Taurin je pre mačky životne dôležitý a jeho nedostatok vedie k degeneratívnemu poškodeniu sietnice, ktorý sa klinicky prejavuje znížením ostrosti videnia, mydriázou a následným oslepnutím zvieraťa. Nedostatok taurínu môže tiež spôsobiť kardiomyopatiu."

Taurin je aminokyselina obsažená v mase, takže samozřejmě i psí konzervy obsahují taurin.
Alena
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod bella 11.8.2012 15:08

Aj moja cica má radšej psie konzervy je zdravá a krásna no ja jej radšej dávam konzervy pre mačky kedže granulky nechce aj ked sa jej to veľmi nepáči no nechcem aby jej to uškodilo :cat38:
Obrázok používateľa
bella
mačiatko
mačiatko

Založený: 21.7.2012 19:15
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Monika Plavuchova

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb