• Reklamy

Whiskas

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Whiskas

Odoslaťod mehid 24.6.2007 11:45

Zdravím!!!
V Bille som kúpila balíček Whiskas za 119,-Sk v akcii.Obsahuje 12 balíčkov po 3 príchute: hovädzie,teľacie,jahňacie a zverinu. Dala som kocúrovi jahňacie a teľacie - úplná ignorácia - nezáujem!!!!!!! Chutia Vašim maznákom Whiskas taštičky? Keď som mu kúpila Kitekat konzervu - či už hovädziu al. kuraciu, hneď ju zbaštil!
Čauko a pekný deň!!!! :-D :cica:
Obrázok používateľa
mehid
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.5.2007 13:57
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Whiskas

Odoslaťod Peter Polák 24.6.2007 11:53

mehid napísal:Zdravím!!!
V Bille som kúpila balíček Whiskas za 119,-Sk v akcii.Obsahuje 12 balíčkov po 3 príchute: hovädzie,teľacie,jahňacie a zverinu. Dala som kocúrovi jahňacie a teľacie - úplná ignorácia - nezáujem!!!!!!! Chutia Vašim maznákom Whiskas taštičky? Keď som mu kúpila Kitekat konzervu - či už hovädziu al. kuraciu, hneď ju zbaštil!
Čauko a pekný deň!!!! :-D :cica:

Vieš ja osobne na Slovensku kupovaný whiskas v akejkoľvek podobe mojim mačkám nedávam. Moje mačky mavaju po konzerve whiskas hnačku. Ale whiskas, ktory kúpim v Rakúsku je neporovnateľne lepší. Podla môjho názoru sa vyrábajú na dvoch rozdielnych miestach. Jeden pre východnú európu a druhý pre západnú európu... :-(
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod janula 24.6.2007 15:39

To je jasne Peto, vyrobcovia to maju skvele premyslene a nam na Slovensku predavaju ten horsi Whiskas :-/ Ja by som tiez najradsej kupovala u "susedov" v Rakusku, ale kedze byvam trosku dalej, tak je to pre mna dost nerealne a musim sa zaobist aj s obycajnymi kapsickami predavanymi tu u nas alebo na vystavach ci net-shopoch...
Ale aj tak kapsicky chutia len jednemu nasmu kocurikovi, druhy ich skoro vzdy odignoruje a radsej si da granulky :wink:
Naposledy upravil janula dňa 24.6.2007 15:39, celkovo upravené 1 krát.
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Monika 25.6.2007 9:29

Vyrobca je naozaj rozdielny. Slovensky whiskas si mozem zjest tak sama :mutagen: tak ho uz davno nekupujem.. Whiskas kupeny v Rakusku je uplne o niecom inom a ten im chuti.. Ovela radsej vsak maju Kitekat kapsicky a konzervy kupovane v Rakusku, pripadne Shebu alebo Gourmet, ale ten Kitekat im naozaj chuti najviac.. aj tam je samozrejme iny vyrobca ako Kitekat predavany u nas..
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Nikika 29.6.2007 18:41

No tak som to vyskusala aj ja. Vcera som v rakusku kupila 2konzervicky whiskasu. naozaj z vnutra vypadala ako masko z kapsicky. inac moje macky zboznuju whiskas, aj ten slovensky.vzdy som sa nad tym pozastavila, ako to hltaju. ci kapsicky, ci konzervy, alebo aj chrumky. ale ked pisete, ze rakusky je lepsi, tak im radsej ponuknem ten. dokonca v rakusku vychadza lacnejsieako u nas. a dnes som na ochutnavku kupila aj gourmet od puriny. :-D
:hearth:
Alinko moj milovany - kocurik 10.2004-23.7.12 :((((
Nikolka - macicka 22.06.2006 :cica:
Chicco Chanel - rysik myvaliacikovity :-) 12.12.2008

Certik - kocurik, nevlastny maznos jar.2006
Obrázok používateľa
Nikika
šelma
šelma

Založený: 25.11.2006 13:10
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod dawina 2.7.2007 0:19

Moj kocúrik tiež nemá rád whiskas, tiež mu kupujem kitekat, poprípade iné... ale celkovo konzervy neoblubuje, zbožnuje granulky... neviem čím to je, ale možno tým že mu kupujem granulky Royal Canin, ktoré sú kvalitné a má ich rád, je vybitý a vie, že keď si pýta dáam mu, takže pri konzerve sa ani nezastaví... :cica2:
Obrázok používateľa
dawina
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 25.9.2006 20:03

Reklamy

Odoslaťod Lucicek 2.7.2007 7:08

predosla majitelka nasho kocurika ho tie krmila whiskasom, no priatel teraz doniesol z viedne nove krmivo, od puriny, vola sa to ze one a je samozrejme pre juniorov, neviem myslim ze nas kocur je s nim spokojnejsi, teda predtym sa stavalo ze mal raz za den hnacku a potom zase normal,....ale nastastie teraz je vsetko ok, uz nema vobec hnacku. \poznate niekto to krmivo?
Lucka :cica2:

Cyro - Cyrano Plysak de Bergerac, nar. 20.03.07- vraj britsky modry kocur, kastrovany :cat59:
Muro - nas balkonovy zajo zakrsly baran-levik :hearth:
Mindy- poloperzanka,(11 rokov) kastrovana :cat68:
Cirmi - najnovsi prirastok nasej rodinky, mala certica :cat81:
Obrázok používateľa
Lucicek
šelma
šelma

Založený: 18.6.2007 9:59

Reklamy

Odoslaťod Nikika 2.7.2007 18:19

ja som si ho tiez dnes vsimla. tak mozno vyskusame :-)
:hearth:
Alinko moj milovany - kocurik 10.2004-23.7.12 :((((
Nikolka - macicka 22.06.2006 :cica:
Chicco Chanel - rysik myvaliacikovity :-) 12.12.2008

Certik - kocurik, nevlastny maznos jar.2006
Obrázok používateľa
Nikika
šelma
šelma

Založený: 25.11.2006 13:10
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Lucicek 10.7.2007 9:38

no boli sme tento vikend pozriet mojich rodicov a tak sme zasli aj do madarska, tam maju celkom fajn ceny na krmiva, tak sme nakupili, a myslim ze sme dost usetrili. ked byvate blizko skuste kuknut :-)
Lucka :cica2:

Cyro - Cyrano Plysak de Bergerac, nar. 20.03.07- vraj britsky modry kocur, kastrovany :cat59:
Muro - nas balkonovy zajo zakrsly baran-levik :hearth:
Mindy- poloperzanka,(11 rokov) kastrovana :cat68:
Cirmi - najnovsi prirastok nasej rodinky, mala certica :cat81:
Obrázok používateľa
Lucicek
šelma
šelma

Založený: 18.6.2007 9:59

Reklamy

Odoslaťod Brďo 22.11.2007 9:10

Kedysi som aj kupoval whiskas a podobné krmivá(hlavne vďaka reklame a svojej neznalosti). A teraz prečo považujem whiskas za odpadové krmivo:
- Naše mačky mali sním žalúdočné problémy (hnačky, zvracanie).
- Smrad zo záchodíkov po ich použití bol nehorázny.
- No a spotreba bola väčšia než pri kvalitnejšom a vyváženejšom krmive (nebudem tu teraz rozoberať zloženie krmiva)
Jediný produkt, ktorý sa mi zdal ako tak vhodný bolo špeciálne mlieko pre mačky, ale to nám odmietli mačky piť.
Tiež vychádzam z ceny produktov a pôsobenie spoločnosti Whiskas na trhoch. Nízka cena a masívna reklamná kampaň mi napovedajú hneď, že sa jedná o odpad. Navyše whiskas a podobné krmivá sú v predaji veľkoobchodných reťazcov. Veľkoobchodné reťazce si priratujú zhruba 40% zisku k nákupným cenám. Z čoho sa vlastne skladá cena výrobku pre koncového užívateľa? Hlavná položka sú výrobné a prevádzkové náklady, potom je reklama a propagácia, nasleduje výskum a vývoj, náklady na distribúciu a skladovanie, odvody, dane clo a nakoniec zisk (nezarátal som do toho environmentálne opatrenia nakoľko väčšina firiem na to kašle). Šetriť sa dá hlavne na prevádzkových a výrobných nákladoch (zvyšuje sa kvantita a znižuje kvalita), ďalšie možnosti šetrenia je vo výskume a vývoji (zas na úkor kvality). Samozrejme, že je to len v hrubých rysoch a aby som tu nerobil prednášku z ekonomiky a obchodu. Čiže pokiaľ je výrobok lacný a pritom je to spoločnosť z veľkými príjmami (čo ukazuje hlavne reklama a propagácia) musí nutne vyrábať vo veľkom množstve a čo najlacnejšie, teda na úkor kvality. Z toho mi vychádza, že whiskas a jemu podobné krmivá sú odpad.
Obrázok používateľa
Brďo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 13.2.2007 8:40

Reklamy

Odoslaťod mella11 18.12.2007 11:43

mooja macicka velmi rada papka whiskas asi kaydz ma ine chute :D niekedz kupujem aj ine :cica2: mnam mnam
mella11
mačiatko
mačiatko

Založený: 6.12.2007 17:20

Reklamy

Odoslaťod Alena 18.12.2007 13:27

mella11 napísal:mooja macicka velmi rada papka whiskas asi kaydz ma ine chute :D niekedz kupujem aj ine :cica2: mnam mnam

Copak o to, Whiskas chutná většině koček, ale pokud chceš aby byla dlouho zdravá tak jí raději dávej něco jiného.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 6:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Brďo 18.12.2007 13:42

mella11 napísal:mooja macicka velmi rada papka whiskas asi kaydz ma ine chute :D niekedz kupujem aj ine :cica2: mnam mnam

Pokiaľ dávaš mačičkám jesť Whiskas tak ubližuješ svojím mačičkám (predstav si, že by si jedla namiesto normálneho jedla sáčkové polievky a iné svinstvá), navyše nakupovaním tohto krmiva ubližuješ aj iným mačičkám, ktoré má táto firma v laboroatóriach a robí na nich veľmi bolestivé pokusy, ktoré končia zabitím mačičky.
Obrázok používateľa
Brďo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod tomas61 18.12.2007 14:59

Pokiaľ dávaš mačičkám jesť Whiskas tak ubližuješ svojím mačičkám (predstav si, že by si jedla namiesto normálneho jedla sáčkové polievky a iné svinstvá), navyše nakupovaním tohto krmiva ubližuješ aj iným mačičkám, ktoré má táto firma v laboroatóriach a robí na nich veľmi bolestivé pokusy, ktoré končia zabitím mačičky.

No priamo Whiskas asi pokusy nerobi, Whiskas je obchodna znacka firmy Mars... a vyvoj krmiv robi jej spolocnost Waltham...ale pokial by chcel niekto bojkotovat krmiva tejto firmy, nesmel by kupovat ani Kitekat, Pedigree, Cesar, Chappie a tak isto Shebu, Optimum a Royal Canin - to len na upresnenie :cat55:

A co sa tyka vhodnosti krmenia Whiskasom, tak isto si myslim, ze existuju vhodnejsie krmiva...moji malí dostali Whiskas tasticku za 2 a pol mesiaca co ich mam asi 4x, to ked som uz nestihol otvoreny obchod, kde chodim kupovat krmivo a musel som ist vecer nieco kupit do Billy...
dvaja čertíci Ted a Max (* 08/2007)
Fotoalbum Teda a Maxa http://s153.photobucket.com/albums/s208/kuko61/MyCats/
Obrázok používateľa
tomas61
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 16.1.2007 20:26
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Brďo 18.12.2007 15:17

tomas61 napísal:

No priamo Whiskas asi pokusy nerobi, Whiskas je obchodna znacka firmy Mars... a vyvoj krmiv robi jej spolocnost Waltham...ale pokial by chcel niekto bojkotovat krmiva tejto firmy, nesmel by kupovat ani Kitekat, Pedigree, Cesar, Chappie a tak isto Shebu, Optimum a Royal Canin - to len na upresnenie :cat55:

A co sa tyka vhodnosti krmenia Whiskasom, tak isto si myslim, ze existuju vhodnejsie krmiva...moji malí dostali Whiskas tasticku za 2 a pol mesiaca co ich mam asi 4x, to ked som uz nestihol otvoreny obchod, kde chodim kupovat krmivo a musel som ist vecer nieco kupit do Billy...

Plne sTebou súhlasím a preto odmietam Tebou uvedené výrobky kupovať. Výnimkou je ROYAL CANIN veterinárna rada, tu som už musel kúpiť, keď nám to vet predpísal.
Obrázok používateľa
Brďo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb