• Reklamy

Royal Canin

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Re: Royal Canin

Odoslaťod kbslnecnica 17.6.2012 10:01

Ktoré napríklad?
Čo hovoríte na Applaws, vraj obsahujú 80% mäsa a žiadne obilniny...
Zatiaľ kupujem len RC, rada by som ich však zmenila no neviem sa rozhodnúť, ktoré by boli naj... pre moje :cica2: :cica2: :cica2: .
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 17.6.2012 10:39

kbslnecnica napísal:Ktoré napríklad?
Čo hovoríte na Applaws, vraj obsahujú 80% mäsa a žiadne obilniny...
Zatiaľ kupujem len RC, rada by som ich však zmenila no neviem sa rozhodnúť, ktoré by boli naj... pre moje :cica2: :cica2: :cica2: .

Napriklad Applaws :-)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 17.6.2012 18:12

Znamená to súhlas, že cicušky budú spokojné :iloveyou: ?
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12

Reklamy

Odoslaťod catca 18.6.2012 13:00

Ja som Applaws mala, mačky ho milovali, iba im prestal chutiť ten kurací, potom som prešla na Orijen (skvelý) a teraz mám Trainer.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59

Reklamy

Odoslaťod Crysis 19.6.2012 21:15

Neviete či je nejaký kvalitatívny rozdiel medzi klasickými RC a veterinárnou radou RC?Peržan má od kastrácie RC young male,ktoré má len veterinár v obchode sa kúpit nedajú,no výrobca ich teraz trochu upravil,vraj sú tam pridané nejaké nové zložky,vitamíny atd,no majú aj iný tvar a farbu a Jerrymu už tak nechutia ako tie pôvodné.Mám objednané na skúšku Applaws,tak uvidím či sa mi ho podarí teraz preorientovať.Ale zas tie young male od RC sú určené pre kastrátov,tak neviem či to mám riskovať z inými.
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2011 19:58
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Miro

Reklamy

Odoslaťod Dorka 23.6.2012 15:21

kbslnecnica napísal:Znamená to súhlas, že cicušky budú spokojné :iloveyou: ?

Aplaws sú dobré granule. Aj ja som ich kupovala, teraz máme striedavo Portu a Taste of the Wild. Či mačičky budú spokojné to je ťažko povedať, ak myslíte, či im budú chutiť. Ono sa totiž z RC dosť ťažko prechádza na inú značku, neviem prečo, asi do tých RC niečo pridávajú, aby mačičkám tak chutili. Veľa chovateľov mačičiek to preto aj so zmenou granúl vzdá... držím palce, aby Vám to vyšlo.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod JancaB 24.6.2012 13:58

Je tam rozdiel i keď v predajniach tvrdia opak.
Ja tiež používam RC young male a teraz som kupovala nové balenie, ale nie je v ňom vôbec žiadny rozdiel a to vet objednáva stále nové. Nekúpili ste omylom Young Male skin?
Po tých sa mojim zhoršila stolica, takže sme ich kúpili iba raz a naposledy.
Ja by som chcela skúsiť Canine Caviar.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Crysis 24.6.2012 18:15

JancaB napísal:Je tam rozdiel i keď v predajniach tvrdia opak.
Ja tiež používam RC young male a teraz som kupovala nové balenie, ale nie je v ňom vôbec žiadny rozdiel a to vet objednáva stále nové. Nekúpili ste omylom Young Male skin?
Po tých sa mojim zhoršila stolica, takže sme ich kúpili iba raz a naposledy.
Ja by som chcela skúsiť Canine Caviar.

Pôvodné young male mali biely obal s ružovým štvorcom v ktorom je nakreslená mačka a na tých nových je ten štvorec zelený.Ale ako tak pozerám,tak nad tým nápisom young male je napísane SKIN,takže to budú pravdepodobne tie druhé.Skúsim doma pohladat obal s tých predošlých,ale asi už je vyhodený.Moji zo stolicou naštastie po nich problémy nemajú,tak hádam to bude v pohode,ale nechápem prečo mi vet tvrdil že sú to tie isté,len vylepšené.Inak už som micúchom dal do misky Applaws a celkom ich jedia,aj ked som ich chcel najskôr primiešať k RC,ale zjedia ich aj bez toho.
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod JancaB 25.6.2012 20:33

Nie sú to nové granule ale také isté ako tie čo ste mali predtým, len s pridanou zložkou proti bezoárom pre dlhosrsté mačky.
Čiže sú dva druhy: ružovobiely obal Young male, zelenobiely Young male skin.
Nám zjavne práve tá zložka proti bezoárom nesadla, ale to neznamená že to platí na každého :cat31:
Mne hnačkovali aj po applavse a pod. čiže je to fakt veľmi individuálne čo našim cicám sadne.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Crysis 25.6.2012 21:26

Tak zložku proti bezoárom len privítam,kedže mi pastu proti bezoárom mačiaci nechcú jesť.Moji naštastie zjedia aj Applawsky,tak ich budem striedať s tými young male skin.
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Re: Royal Canin - Outdoor, Sensible 33, Exigent 35/30, 42 vzorka

Odoslaťod Paula34 25.3.2013 22:43

Dobrý deň. Veľmi pekne by som chcela poprosiť niekoho z Vás, milovníkov tigtíkov, či by nebol ochotný mi zaslať malú vzorku (cca 40 - 50g) granúl RC z niekoľkých druhov, ktoré by som mala záujem vyskúšať:
- Outdoor
- Sensible 33
- Exigent 35/30
- Exigent 42 protein
ak má doma otvorené veľké balenie a tých zopár granuliek by mu nechýbalo. Samozrejme, nechcem to zadarmo:).
Rada by som svojmu kocúrovi niektorý z týchto druhov Canin-iek kúpila, ale nikde nemôžem zohnať vzorku a nechcem riskovať vyhodené peniaze (sama som sa poučila z otvorených, nedotknutých väčších balení Applawsu, Orijenu či Porty 21, ktorých sa ani nedotkol - doslova, objednávala som "naslepo" s tým, že sa ich s takým skvelým zložením nebude vedieť dojesť:)

Ak by to bolo možné a neobťažovala by som Vás tým, ozvite sa mi. ďakujem za ochotu:)
Obrázok používateľa
Paula34
Nováčik
Nováčik

Založený: 24.3.2013 0:17
Skutočné meno: Paulína Tholtová

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 26.3.2013 12:03

Zdravim ta,

Neodporucam ti kupovat granule RC. Su aj kvalitnejsie krmiva.

Paula34 napísal:Dobrý deň. Veľmi pekne by som chcela poprosiť niekoho z Vás, milovníkov tigtíkov, či by nebol ochotný mi zaslať malú vzorku (cca 40 - 50g) granúl RC z niekoľkých druhov, ktoré by som mala záujem vyskúšať:
- Outdoor
- Sensible 33
- Exigent 35/30
- Exigent 42 protein
ak má doma otvorené veľké balenie a tých zopár granuliek by mu nechýbalo. Samozrejme, nechcem to zadarmo:).
Rada by som svojmu kocúrovi niektorý z týchto druhov Canin-iek kúpila, ale nikde nemôžem zohnať vzorku a nechcem riskovať vyhodené peniaze (sama som sa poučila z otvorených, nedotknutých väčších balení Applawsu, Orijenu či Porty 21, ktorých sa ani nedotkol - doslova, objednávala som "naslepo" s tým, že sa ich s takým skvelým zložením nebude vedieť dojesť:)

Ak by to bolo možné a neobťažovala by som Vás tým, ozvite sa mi. ďakujem za ochotu:)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Paula34 26.3.2013 13:22

Peter Polák napísal:Zdravim ta,

Neodporucam ti kupovat granule RC. Su aj kvalitnejsie krmiva.

Paula34 napísal:Dobrý deň. Veľmi pekne by som chcela poprosiť niekoho z Vás, milovníkov tigtíkov, či by nebol ochotný mi zaslať malú vzorku (cca 40 - 50g) granúl RC z niekoľkých druhov, ktoré by som mala záujem vyskúšať:
- Outdoor
- Sensible 33
- Exigent 35/30
- Exigent 42 protein

Dobrý deň, pán Peter. Som si vedomá toho, že na trhu sú oveľa kvalitnejšie granuly, ale - ALE, môj kocúr okrem momentálnych Whiskasiek odmieta čokoľvek, čo by bolo pre neho zdravé, vhodné, potrebné. Vysvetľovanie nepomáha, prosenie, vyhrážky, hladovka... musím sa prispôsobiť ja. Preto radšej RC (ak ho ani toto nedonúti poriadne jesť, nie zobať iba niekoľko kúskov, tak...neviem:), ako odpad značiek Whiskas, Kitekat a pod.
Obrázok používateľa
Paula34
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Dorka 26.3.2013 21:07

Ja na šťastie Royal Canin nekupujem a ani som nikdy nekupovala. Práveže našim chutia Aplaws-ky, Orijeny, Porta 21 a taktiež aj Taste of the Wild. Myslím, že od Vás sme kúpili tie načaté granulky, ktoré Váš kocúrik nechcel a naozaj Vám ďakujeme :-) Mačičky nám skoro hneď rozhrýzli obal do Orijeniek a všetkých 6 sa ich nejde dojesť :-D Žiaľ teda RC pre Vás na skúšku nemám, keby som mala, tak Vám ho rada zašlem. Ale keď mi tak o 2 týždne prídu tie Taste od the Wild-ky, tak Vám z nich na skúšku rada pošlem, ak máte záujem. Zatiaľ chutili všetkým mačičkám, ktoré ich ochutnali.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod Paula34 26.3.2013 21:43

Dorka napísal:Ja na šťastie Royal Canin nekupujem a ani som nikdy nekupovala. Práveže našim chutia Aplaws-ky, Orijeny, Porta 21 a taktiež aj Taste of the Wild. Myslím, že od Vás sme kúpili tie načaté granulky, ktoré Váš kocúrik nechcel a naozaj Vám ďakujeme :-) Mačičky nám skoro hneď rozhrýzli obal do Orijeniek a všetkých 6 sa ich nejde dojesť :-D Žiaľ teda RC pre Vás na skúšku nemám, keby som mala, tak Vám ho rada zašlem. Ale keď mi tak o 2 týždne prídu tie Taste od the Wild-ky, tak Vám z nich na skúšku rada pošlem, ak máte záujem. Zatiaľ chutili všetkým mačičkám, ktoré ich ochutnali.

Ahoj Lenka (ak môžem, potykám:)
Som rada, že Tvojim "stravníkom" chutia jedna radosť... my sme chybu spravili v tom, že keď sme dostali do domu mačiatko, nič o jeho adekvátnej výžive a kvalite ponúkaných zdrojov sme nevedeli, neštudovali. Rodičia boli názoru, a ešte stále aj sú, že načo investovať do obyčajnej mačky a v tom čase som nemala vlastné prostriedky, aby som mu kúpila čo najmäsovejšie granulky a sám by si na ne hneď zvykol, na ich špecifickú, takmer prírodnú chuť. Takto si vypestoval závislosť na Whiskase a supermarketovkách. Stále sa snažím prejsť na inú značku, ale je to ťažké... chcem vyskúsať RC. Ak mu zachutia, vymeníme jednu "drogu" za inú... naozaj už neviem, čo mám s ním robiť:)

(PS: ak by si nezabudla, maličkej vzorke by som sa potešila - Taste of Wild má svoju dobrú povesť, či aj chuť - to bude už na tom našom "ďadovi":)
Obrázok používateľa
Paula34
Nováčik
Nováčik

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb