• Reklamy

Pro Plan

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Odoslaťod figaro 9.9.2007 8:36

konzervickyProPlan su jedine, ktore moj kocur zje. Ako sa vravi "sto ludi sto chuti", tak pre macky to plati zrejme dvojnasobne. Ine konzervy mi kocur nezje. Ani vychvalovana Animonda Carny ani Gimpet Shiny cat. Vobec sa ich nedotkne. Pro Plan Delicate je jedina konzerva, ktoru je ochotny zjest.
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Založený: 12.9.2005 13:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Andrea 9.9.2007 8:57

figaro napísal:konzervickyProPlan su jedine, ktore moj kocur zje. Ako sa vravi "sto ludi sto chuti", tak pre macky to plati zrejme dvojnasobne. Ine konzervy mi kocur nezje. Ani vychvalovana Animonda Carny ani Gimpet Shiny cat. Vobec sa ich nedotkne. Pro Plan Delicate je jedina konzerva, ktoru je ochotny zjest.

Máš úplnú pravdu, mačky majú možno oveľa mlsnejšie jazýčky, ako ľudia. Animondu Carny naše síce zjedia, ale netrhajú sa za ňou, o Gimpet Shiny cat ani nezakopnú! Zato sú iné konzervy, ktoré naše ostatné milujú, veľký úspech majú napríklad Stuzzy, alebo Bozita v balení ako tetrapack - po nich sa vždy len tak zapráši.
No a naša mlsná Minetta zje jedinú konzervovanú stravu a to je kapsička od Dein Bestes - dostať ju kúpiť jedine v DM drogérii. Takže kvôli nej ich chodíme kupovať, môžeme sa aj rozkrájať, nič iné jednoducho nezje.
Nadarmo tu budeme rozoberať, čo je dobré a čo ešte lepšie, ak ti to mačka odmietne a bude odmietať, nič s tým nenarobíš. Takže nižšiu kvalitu kapsičiek pri Minettinom mlsnom jazýčku vykrývam granulami a surovým mäskom a rôznymi vhodnými doplnkami stravy.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: krmivo

Odoslaťod Kristína 9.9.2007 11:53

Marco napísal:Kristina - moderator, bohuzial nie je mi zname ake krmivo Proplan sa predava na Slovensku. Prepac nikoho som nezavadzal. Ja za to fakt nemozem, ze si neoveris informacie z oficialnych stranok. Preto tvoja poznamka na moju osobu bola dost nevhodna. Moj prispevok je velmi objektivny. Vobec som nespomenul dalsie nevhodne suroviny: poultry by-product meal a chicken by-product meal.

Ano v krmive Proplan kitten je soja, umele dochudzovadla a zivocisny tuk.

Zlozenie: Chicken, chicken by-product meal, corn gluten meal, brewers rice, animal fat preserved with mixed-tocopherols (form of Vitamin E), whole grain corn, soybean meal, wheat gluten, poultry by-product meal, fish meal, dried egg product...

Société des Produits Nestlé S.A., Vevey, Switzerland

Pre objektivitu tu je link na Chicken and Rice Formula kitten:

http://www.proplan.com/products/Chicken ... itten.html

Niekedy pravda o krmive a vytriezvenie po reklame sa tazko chape.
:-/

Marco, link, ktory uvadzas je na americke stranky Proplanu, link uvedeny mnou je na europske stranky vyrobcu, takze aj zlozenie moze byt trochu odlisne (a vyzera to, ze asi aj je).
Tu nejde o to, aby sme sa hrali na slovicka, ale bud trochu objektivny. Proplan ako jedno z mala krmiv obsahuje cerstve maso a nie iba mucku. Neobsahuje farbiva a umele konzervanty. Vacsina "superpremioviek" obsahuje zivocisny tuk, rovnako ako vedlajsie produkty zivocisneho povodu.
Ja nekrmim Proplanom, ale som zastancom objektivnych informacii.

(a stale si myslim, ze by si nemal mat problem sa pod svoj nazor podpisat plnym menom).
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Kristina

Odoslaťod Marco 9.9.2007 14:13

Kristina chces ma zbalit bohuzial uz som zenaty.
Marco Voorstel.

Preco opat sa znazis zavadzat. Najskor tvrdis ze som neobjektivny a ty pises klamstvo. Dobre predsa musis vediet ze ziadne cerstve maso Proplan neobsahuje. Precital som si aj europske krmivo aj americke krmivo a nic take sa tam nepise.

Zdroj: proplan.cz pro kotata
Kuřecí maso (20%), rýže (14%), dehydrované vepřové bílkoviny, kukuřičný lepek, dehydrované drůbeží bílkoviny, živočišný tuk (konzervovaný směsí tokoferolů), kukuřice, vedlejší výrobky z jater...

Pre tvoju predstavu toto kura je mrazene a spracovava sa cele teda aj s kostami.

dehydrované drůbeží bílkoviny, živočišný tuk, vedlejší výrobky z jater...

Lutujem slovenske maciatka.

:ikillyou:
Marco
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 8.8.2007 7:33
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Kristina

Odoslaťod INA S. 9.9.2007 16:41

Marco napísal:Kristina chces ma zbalit bohuzial uz som zenaty.
Marco Voorstel.

Preco opat sa znazis zavadzat. Najskor tvrdis ze som neobjektivny a ty pises klamstvo. Dobre predsa musis vediet ze ziadne cerstve maso Proplan neobsahuje. Precital som si aj europske krmivo aj americke krmivo a nic take sa tam nepise.

Kuřecí maso (20%), rýže (14%), dehydrované vepřové bílkoviny, kukuřičný lepek, dehydrované drůbeží bílkoviny, živočišný tuk (konzervovaný směsí tokoferolů), kukuřice, vedlejší výrobky z jater...

Pre tvoju predstavu toto kura je mrazene a spracovava sa cele teda aj s kostami.

...ak ľutuješ slovenské mačky, môžem ťa poprosiť,aké vhodné a hlavne dostupné krmivá na Slovensku by si doporučil,pretože moja papá len granule,konzerv sa ani nedotkne,nech sú aké koľvek
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Katarina Francuzova 9.9.2007 19:38

sunflowers napísal:Moja jedáva len granule, konzervy odmieta úplne. každej mačke chutí niečo iné a moja je prieberčivá dosť, úplne odmietla napr. Trainer, ale podľa toho čo chutí tej-ktorej mačke by som kvalitu krmiva vôbec neposudzovala. Ja osobne by som napr. nikdy nekúpila RC (nie kôli cene) a je veľa ľudí čo na to krmivo nedajú dopustiť.

Takže jej davaš iba granuleee????A nič ineeeeeee????????
:-) Ak by bolo možne skrižit mačku a človeka,zhoršilo by to mačku ale zlepšilo človeka. :-)
Katuška :-D
Podolinec :cica2:
Obrázok používateľa
Katarina Francuzova
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 18.6.2006 20:02

Reklamy

Re: Kristina

Odoslaťod Kristína 9.9.2007 21:02

Marco napísal:Kristina chces ma zbalit bohuzial uz som zenaty.
Marco Voorstel.

Marco,

zbalit ta nechcem, takych ako ty mam na kazdy prst desat.
A prosim o dodrziavanie pravidiel fora.
"b) Príspevky nesmú byť urážlivé voči ostatným užívateľom a obsahovať vulgarizmy."

Moja pointa kazdopadne je, ze Proplan obsahuje maso, na rozdiel od inych krmiv, ktore vacsinou obsahuju len mucku.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58

Reklamy

Odoslaťod janulik31 9.9.2007 23:06

Ja som musela prejsť na značku PRO-PLAN alebo ROYAL CANIN z dôvodu diéty môjho kocúrika, ktorý mal pred časom problémy s močením.... Neviem teraz čo robiť... Na zložení granulí /konzervy som nezohnala/ sa píše: LOSOS 20%, KUKURIĆNÁ MÚĆKA,RYŽA 14%, DEHYDROVANÉ HYDINOVÉ BIELKOVINY, KUKURICA, KONCENTROVANÉ RYBIE BIELKOVINY, DEHYDROVANÁ MÚĆKA Z TUNIAKA /4%/, OVSENÁ VLÁKNINA /3,5%/, CELULÓZA /3,5%/, PŠENIČNÝ LRPOK, SUŚENÁ VAJEĆNÁ HMOTA, VEDĽAJŠIE VÝROBKY Z PEČENE, PIVOVARSKÉ KVASNICE, ŽIVOČÍŠNY TUK /konzervovaný zmesou tokoferolov/, CHLORID DRASELNÝ... Mám čakať, že znova prídu problémy??????? Chcela by som môjmu Oskarovi zabezpečiť dobrý život a fajn papanie bez hrozby znovunastolenia problému, ktorý mal. Po tomto...neviem. Granule sú dosť drahé /1,5kg-480,-/ :-/ Mám ešte jedného, a ten má preventívne takú istú diétu...
janulik31
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 6.5.2007 12:53

Reklamy

krmivo

Odoslaťod Marco 10.9.2007 16:32

Janulik31 - Co je dehydrovana mucka z tuniaka v slovencine? Nie je to nejaka blbost. Este som toto nikdy nevidel.

Kristina - budem sa drzat tvojich rad. Ths.
Marco
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 8.8.2007 7:33
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod sunflowers 14.9.2007 6:02

Katarina Francuzova napísal:
sunflowers napísal:Moja jedáva len granule, konzervy odmieta úplne. každej mačke chutí niečo iné a moja je prieberčivá dosť, úplne odmietla napr. Trainer, ale podľa toho čo chutí tej-ktorej mačke by som kvalitu krmiva vôbec neposudzovala. Ja osobne by som napr. nikdy nekúpila RC (nie kôli cene) a je veľa ľudí čo na to krmivo nedajú dopustiť.

V podstate ano, ked bola malá zjedla všetko, potom jej "preskočilo". Teraz odmieta akékoľvek surové mäso, akékoľvek konzervy, granule len ProPlan a Schessir, avšak rada si dá v malej mierre ( rozumej pár kúskov) asi všetky druhy ovocia okrem jabĺk, jogurt, smotanu, syr, má rada aj ovsenné vločky, dokonca aj tekvicové jadierka, suchú makovú pletenku a podobné "nezmysly". Niekedy zje 1- 2 malé kúsky vareného alebo pečeného kurčaťa a koniec. Čo už, zvykla som si.
Naposledy upravil sunflowers dňa 14.9.2007 6:05, celkovo upravené 1 krát.
Lorinka (25.5.2006) :cat74:
Obrázok používateľa
sunflowers
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 29.3.2007 13:43

Reklamy

Odoslaťod Alena 14.9.2007 19:48

A proč ne. Pokud jsou granule kvalitní kočka v nich dostane všechno co potřebuje.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 6:55

Reklamy

Odoslaťod Katarina Francuzova 14.9.2007 20:51

sunflowers napísal:

V podstate ano, ked bola malá zjedla všetko, potom jej "preskočilo". Teraz odmieta akékoľvek surové mäso, akékoľvek konzervy, granule len ProPlan a Schessir, avšak rada si dá v malej mierre ( rozumej pár kúskov) asi všetky druhy ovocia okrem jabĺk, jogurt, smotanu, syr, má rada aj ovsenné vločky, dokonca aj tekvicové jadierka, suchú makovú pletenku a podobné "nezmysly". Niekedy zje 1- 2 malé kúsky vareného alebo pečeného kurčaťa a koniec. Čo už, zvykla som si.

Hehe,tak to je čudne :D
A nemaju byt nahodou granule do zasoby??? :-D
:-) Ak by bolo možne skrižit mačku a človeka,zhoršilo by to mačku ale zlepšilo človeka. :-)
Obrázok používateľa
Katarina Francuzova
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Katarina Francuzova 14.9.2007 20:52

Alena napísal:

A proč ne. Pokud jsou granule kvalitní kočka v nich dostane všechno co potřebuje.

Tak lebo sa vravi že granule su do zasoby ne??? :-)
Tak to som fakt nevedela :-D
Obrázok používateľa
Katarina Francuzova
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Alena 15.9.2007 3:22

Jak do zásoby? to nechápu. U mě jako u většiny chovatelů jsou kvalitní granule základem krmení a tvoří většinou 80-100% krmné dávky. Ostatní je jako doplněk. To spíš konzervy a kapsičky jsou něco co podle mého názoru kočka vůbec k životu nepotřebuje. Ty levné neobsahují skoro žádné maso a ty které ho obsahují jsou tak drahé, že mě vyjde levněji koupit raději rovnou maso.
Naposledy upravil Alena dňa 15.9.2007 3:27, celkovo upravené 1 krát.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 6:55

Reklamy

Odoslaťod Katarina Francuzova 16.9.2007 10:51

Alena napísal:Jak do zásoby? to nechápu. U mě jako u většiny chovatelů jsou kvalitní granule základem krmení a tvoří většinou 80-100% krmné dávky. Ostatní je jako doplněk. To spíš konzervy a kapsičky jsou něco co podle mého názoru kočka vůbec k životu nepotřebuje. Ty levné neobsahují skoro žádné maso a ty které ho obsahují jsou tak drahé, že mě vyjde levněji koupit raději rovnou maso.

Tak podla mna sa mačka z granul poriadne nenaje!
Ja viem ze su zakladom krmiva ale treba ich krmit aj niecim inym.
Obrázok používateľa
Katarina Francuzova
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb