• Reklamy

Naj krmivo?

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Re: Naj krmivo?

Odoslaťod tomasdano 2.10.2009 17:21

no popravde keby som nemal ja internet ja by som kupoval whiskas lebo by som si myslel, ze je to to najlepsie co jej mozem dat....

xxx
Obrázok používateľa
tomasdano
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 16.8.2009 16:17
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Etienne Cyrus 2.10.2009 21:51

tomasdano napísal:no popravde keby som nemal ja internet ja by som kupoval whiskas lebo by som si myslel, ze je to to najlepsie co jej mozem dat....

xxx

urcite mas pravdu...myslim, ze by som na tom bol rovnako
Tommy & Eti
Obrázok používateľa
Etienne Cyrus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 19.7.2009 11:35

Reklamy

Odoslaťod JancaB 10.6.2010 22:37

Mám otázku keďže nemám až taký prehľad o zložení krmív čo je dobré a čo nie. A kupujem stále dokola len odporúčané značky ako RC, Animonda, Shiny Cat, Hill´s atď. Chcela by som od Vás čo máte viac skúseností posúdiť nasledovné zloženia týchto kapsičiek:

Kapsička s kuracím a kačacím mäsom:
kuracie prsia min. 45%, kač. prsia 4%, slnečnicový olej, vitamíny, minerálne látky, tapiokový škrob. (výž. hodnoty v 1kg: bielkoviny 12,8%, tuk 2,0%, vláknina 0,5%, popol 2,5%, vlhkosť 82%). Doplnkové látky: vit.E 50,0mg/kg, vit. D3 250 IU/kg, vit.A 2200 IU/kg, meď (síran meďnatý) 1,0mg/kg

Kapsička s tuniakom a krevetami:
tuniak min. 45%, krevety min. 4%, slnečnicový olej, vitamíny, minerálne látky, tapiokový škrob. (výž. hodnoty v 1kg: bielkoviny 13,0%, tuk 2,0%, vláknina 0,5%, popol 1,5%, vlhkosť 83%). Doplnkové látky: vit.E 50,0mg/kg, vit. D3 250 IU/kg, vit.A 2200 IU/kg, meď (síran meďnatý) 1,0mg/kg

Ja som kúpila po 1ks na skúšku a na obmenu lebo niektoré z vyššie spomínaných značiek ako napr. Carny od Animondy chrúst nechce papať. A som mu dnes dala skúsiť tú tuniakovú s krevetami a bola som prekvapená vnútri boli celé kusy tuniaka v želatíne a výborne to nielen vyzeralo ale aj voňalo a krpec vylízal misku až sa leskla. Preto som zvedavá na Váš názor.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod galthea 11.6.2010 10:41

mne príde zloženie fajn, môžeš mi poslať SS aká to bola značka?
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Etienne Cyrus 15.6.2010 20:28

toto si pozrite http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/test-magazin/ (dole v zozname, 47. tyzden, 18.11) test suchych a mokrych krmiv pre macky...lidlovska sucha Coshida skoncila na 2. mieste a predbehla aj Purinu a RC :befucking:
Tommy & Eti
Obrázok používateľa
Etienne Cyrus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 19.7.2009 11:35

Reklamy

Odoslaťod galthea 16.6.2010 23:14

môžte mi to sem niekto skopírovať? nechce sa mi inštalovať toto...
príspevky v našom archíve sú uložené vo formáte pre Windows Media Player spoločnosti Microsoft.
Ak používate operačný systém Linux, doporučujeme inštaláciu MPlayer alebo VLC.
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Maryl 14.8.2010 12:29

Ahoj..nenašla som lepšiu tému, kde by som sa mohla opýtať...práve som bola u veta kúpiť pravidelné odčervovacie tablety a môjho veterinára zastupovala nejaká slečna, ktorá mi po šoku z ceny za odčervovaciu pipetku medzi lopatky (cena 11 eur, po tom čo som ju pred troma mesiacmi kupovala za polovičnú cenu) odporučila pastu...no po zmienke že potrebujem skôr tabletu proti plochým aj oblým červom lebo kŕmim aj surovým mäskom (samozrejme premrazeným),mi podala tabletu s vyčítavým pohľadom a poznámkou, že ona by svoju mačku nikdy nekŕmila surovým mäsom... (viem, že niekde tu tá téma už bola, ale neviem ju nájsť)..môj vet mi pritom kŕmenie surovým premrazeným mäsom schválil s apelom na pravidelné odčervovanie...ale teraz som na vážkach....je vhodné kŕmiť surovým hoc premrazeným mäsom?
Ďakujem
Mária Krížeková

Kubo - EKS, čierny *18.7.2008
Arwen - EKS, sivý tiger *1.6.2009
Obrázok používateľa
Maryl
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 2.8.2009 7:58

Reklamy

Odoslaťod JanoOrech 31.8.2010 12:59

Rozmyslam aj ja o najvhodnejsom krmive.Podla mna maju vsetky granulovane krmiva nejaku tu chemiu.Moj veterinar z mojej rodiny mi odporucil slabinu z hovadziny, moze byt aj bravcove, ale je tazsie stravitelne.Ku tomu nejaku tu ryzu a zeleninu.A este nejake vitaminky - sem tam.Garfield si na royal canin veeelmi zvykol, tak nic ine nechce.No a nasa fenka zlateho retrievera je na granulach, neni to royal, ale zacina plznut a stale sa skrabe.Tak uvazujem o zmene na varenu stravu, neviem, ci by bol problem krmit ich rovnakym krmivom....ved aj tak kocur vacsinu casu prespi v suckinej bude.....az sa mi nechce verit......Ved dat 4 - 5 eur za royal, to mi vyjde v pohode masko aj s vitaminmi.....
Hovoríš: "Milujem kvety." a trháš ich. "Milujem stromy." a rúbeš ich. "Milujem vtáky ." a zatváraš ich. "Milujem zvieratá." a ješ ich. A teraz dostávam strach, keď počujem Tvoje: "Milujem Ťa"
JanoOrech
mačiatko
mačiatko

Založený: 2.4.2010 11:48
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Domca 31.8.2010 18:49

Môžem sa spýtať na presné dôvody, prečo nekŕmiť bravčovým mäsom? Teda nie žeby som ním kŕmila každý deň, ale chcela by som vedieť ako sa veci majú.
Falinka - prvá mňaudáma
Obrázok používateľa
Domca
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 4.1.2009 14:20

Reklamy

Odoslaťod Emily 1.9.2010 12:11

Kŕmenie súrovým bravčovým masom sa neodporúča z dvoch dovodov:

1. kvoli tomu, ze toto maso je často veľmi bohaté na tuk
2. kvoli tzv Aujezskyho chorobe. Je to niečo ako besnota ale na človeka je toto ochorenie neprenosné. Nakazanému zvieraťu sa nedá pomocť a umiera.
V minulosti sa objavila u prasiat. Neviem aka je sutuácia na Slovensku ale v ČR by malo byť vylúčené aby došlo k nakazeniu z bravčového masa kupeneho v obchodoch. Každé porazené prasa je vyšetrené, či je zdravé. V Čechách sa v chove prasiat táto choroba nevyskytla už vyše 20 rokov. Vírus sa ničí varením. Preto panuje názor, že ak kŕmiť bravčovým masom, tak ho treba dobre uvariť.
Ja osobne kŕmim aj surovým bravcovym masom. Malo, ale kŕmim. Vyberám si len a len maso z českých chovov. V nijakom prípade sa nesmie dať surové maso z diviaka!
Emily
mačiatko
mačiatko

Založený: 19.6.2009 10:17

Reklamy

Odoslaťod JanoOrech 1.9.2010 13:13

Ja myslím, varenie masa.Surové mäso?No neviem...
Hovoríš: "Milujem kvety." a trháš ich. "Milujem stromy." a rúbeš ich. "Milujem vtáky ." a zatváraš ich. "Milujem zvieratá." a ješ ich. A teraz dostávam strach, keď počujem Tvoje: "Milujem Ťa"
JanoOrech
mačiatko
mačiatko

Založený: 2.4.2010 11:48

Reklamy

Odoslaťod Domca 1.9.2010 19:59

Emily napísal:Kŕmenie súrovým bravčovým masom sa neodporúča z dvoch dovodov:

1. kvoli tomu, ze toto maso je často veľmi bohaté na tuk
2. kvoli tzv Aujezskyho chorobe. Je to niečo ako besnota ale na človeka je toto ochorenie neprenosné. Nakazanému zvieraťu sa nedá pomocť a umiera.
V minulosti sa objavila u prasiat. Neviem aka je sutuácia na Slovensku ale v ČR by malo byť vylúčené aby došlo k nakazeniu z bravčového masa kupeneho v obchodoch. Každé porazené prasa je vyšetrené, či je zdravé. V Čechách sa v chove prasiat táto choroba nevyskytla už vyše 20 rokov. Vírus sa ničí varením. Preto panuje názor, že ak kŕmiť bravčovým masom, tak ho treba dobre uvariť.
Ja osobne kŕmim aj surovým bravcovym masom. Malo, ale kŕmim. Vyberám si len a len maso z českých chovov. V nijakom prípade sa nesmie dať surové maso z diviaka!

Vďaka za odpoveď, o Aujezskyho chorobe som veru nič nevedela :mutagen:
Falinka - prvá mňaudáma
Obrázok používateľa
Domca
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 4.1.2009 14:20

Reklamy

Odoslaťod galthea 6.9.2010 14:16

ľudia kto chodíte do tesca, minule som tam našla také konzervy, vyzerali po otvorení veľmi dobre - skoro čistý tuniak (celé kúsky) - sú také čierne s čiernou ležiacou mickou odfotenou na obale. neviete niekto ako sa volajú?
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod JancaB 6.9.2010 20:46

Sú to konzervy a kapsičky čo som pár príspevkov hore písala zloženie. Volajú sa Tesco finest, sú kuracie prsia s kačacími, tuniak s krevetami a potom v tých celých packoch v 4 príchutiach. Mimochodom made in Thailand ako všetky kvalitnejšie konzervy.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Baska818 10.9.2010 19:38

A to de ste akože objavili? :mutagen:
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb