• Reklamy

Naj krmivo?

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Re: Naj krmivo?

Odoslaťod ponozticka 11.9.2010 21:14

Fícha, ja som to ešte neobjavila. V ktorom Tescu nakupujete :-D?
Kristína

Našo - čert a zároveň maznák v jednom, ktorý si nás sám našiel :cat34:
Bibi škorica - malá manipulátorka a naše cucadielko :1l0:
Kugi - čertica ako sa patrí :cat31:
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2008 17:50
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod lusil329 12.9.2010 22:04

u nás v TT to nrmajúúú :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny:
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod ninca 13.9.2010 7:51

maju to len v Extra tescu, to je v petrzke
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod JancaB 13.9.2010 10:01

Doteraz som to v inom ako v Extra nevidela, až včera. V Tesco Lamač. Ale pekne zvýšili cenu. :cat23:
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 13.9.2010 10:04

A koľko to vlastne stojí? Ja som to pozerala len v Tescu na Zlatých, ale tam zatiaľ nemajú.
Kristína

Našo - čert a zároveň maznák v jednom, ktorý si nás sám našiel :cat34:
Bibi škorica - malá manipulátorka a naše cucadielko :1l0:
Kugi - čertica ako sa patrí :cat31:
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2008 17:50

Reklamy

Odoslaťod ninca 13.9.2010 11:41

ja som bola v tesco lamac v sobotu a nemali ho
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod JancaB 13.9.2010 12:06

Včera som bola a mali to, lenže nie medzi mačacími vecami ale oproti v takom pomiešanom regáli. A kapsičky mali iba celé 12ks packy aj kurací aj tuniakový a potom mali konzervy samotné (ale mne sa tie kapsičky páčia viac). Predtým stáli 0,55 kapsička a cca 6,- tých 12ks, teraz stoja 0,75 kapsička a ten pack neviem ale býva na to občas akcia čiže stoja v akcii toľko čo predtým stáli normálne.
Kuracie prsia v packu sú 4 druhy s kačacími prsiami, s hovädzím, s pečienkou a jahňaťom. Tie tuniakové neviem presne okrem tých s krabom sú tam tuším ešte 2 druhy.
Mojim loptošom to chutí viac ako shiny catky, hlavne že som ich nakúpila 20ks a ďalších 48 konzerv cosmy :cat41:
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod JanoOrech 25.9.2010 9:11

Odkedy som začal vyvárať masko+ryza/cestoviny/+nejaka ta zeleninka, garfield už nechce granulky/royal canin/ ani citit a tak som vsetky dal susedovi.To ste mali vidiet jeho mačky....
Hovoríš: "Milujem kvety." a trháš ich. "Milujem stromy." a rúbeš ich. "Milujem vtáky ." a zatváraš ich. "Milujem zvieratá." a ješ ich. A teraz dostávam strach, keď počujem Tvoje: "Milujem Ťa"
JanoOrech
mačiatko
mačiatko

Založený: 2.4.2010 11:48
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod veverka24 29.9.2010 7:02

ja som kupila kuraciu konzervu, bola v akcii za nejakych 50c..(asi preto uz ani ine konzervy neboli, len prazdne regaly)
vo vnutri boli kusky kuracinky ale oproti Shiny Cat o dost viac vody/zele..mojej macicke to moc nesmakovalo, vyskusam este tie rybacie (rybacinu ma radsej)
Madelaine (Madlenka) - Ragdoll
http://www.miau.4fan.cz
príživníci :cica: : Blacky a Stará
psík Bandy - gaučák /umrel 4.2.2011/
:cica2: Lilly- maly lowec - umrela 28.2.2009
Obrázok používateľa
veverka24
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.7.2007 10:23

Reklamy

Odoslaťod JancaB 29.9.2010 12:29

JanoOrech napísal:Odkedy som začal vyvárať masko+ryza/cestoviny/+nejaka ta zeleninka, garfield už nechce granulky/royal canin/ ani citit a tak som vsetky dal susedovi.To ste mali vidiet jeho mačky....

U nás zase presne naopak. Odkedy som mojim kúpila RC growth veterinárnu radu tak papajú prevažne granule. Konzervy len tak aby sa nepovedalo ale varené nič moc. Sem tam surové ale to tiež niekedy sa idú potrhať a inokedy ohrnú nos. Ale granule tie aj o druhej v noci :-D
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod suuzi 1.10.2010 8:33

ahojte,

potrebovala by so poradit ohladom krmiva.

1. granule: mame 6 mesacne maciatko ragdolla. granule uz viem, ake kupim, ked minieme hills - kupim acanu, tam mi vychadza najkvalitnejsia - avsak nemaju pre maciatka, myslite, ze toto krmivo mozem dat aj 6 mesacnemu maciatku?

2. konzervy/sacky: no tutok som zmatena. chcem macicke to najlepsie, a preto jej chcem co najklavlitenejsie kontervy/kapsicky.
co by nemali obsahovat kapsicky? mam kupene miamor pre maciatka a animonda pre maciatka

miamor kitten zlozenie:
rohprotein 9%, rohfett 6%, rohfaser 0,3%, rohasche 2,5%, feuchtigkeit 81% - je to zlozenie ok? co je to vlhkost/feuchtigkeit? co si mam pod tym predstavit?

animonda rafinee kitten:
fleisch und tierische nebenerzeugnisse /15% huhn, 15%pute/8% ente/, weich und krebstiere 4%, getreide, mineralstoffe - rohprotein 8%, rohfett 8%, rohfaser 0,3%, rohasche 2,5%, feuchtigkeit 81% - tutu je zito, tak to asi moc dobre nebude, alebo?

ake NAOZAJ kvalitne kapsicky/kontervy pre maciatka by ste mi doporucili? alebo su tieto ok?

3. tretia otazka je o konzervach pre dospele cice.
aplaws: http://www.zoohit.sk/shop/kocky/konzervy/applaws/166970
animonda: http://www.zoohit.sk/shop/kocky/konzerv ... eni/166965

ako to ze animonda ma zlozenie 100% maso? kym aplaws napriklad 70%?

dakujem
suuzi
Obrázok používateľa
suuzi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 8.9.2010 18:37

Reklamy

Odoslaťod catca 1.10.2010 11:34

Pochybujem, že môže mať konzerva 100% mäsa, veď je tam aj nejaká šťava a tak. Applaws je výbrný, skús aj slovenský obchod, ak mi napíšeš na mail, poviem ktorý. Výborné sú tiež konzervy Porta 21, samé mäso, moje sa za tým idú utĺcť a to sú riadne prieberčivé. moc dobrý je aj Schessir, to sú kapsičky, ale malo ho dostať. A určite skús mačičke ponúknuť surové mäso, hovädzie dva dni premrazené, kuracinu ja varím, ryby tiež. to je to najlepšie, aspoň vidíš, čo si do toho dala (môžeš pridať strúhanú mrkvu, trochu hrášku, ak chceš, tak lososový olej , alebo aj rybací, v niektorých konzervách je napríklad troška tekvice a tak). Všetko si môžeš vlastne pripraviť aj doma do mrazáku. Drčím palce, nech rastie a je zdravá.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59

Reklamy

Odoslaťod Slavika 1.10.2010 17:20

1. Orijen a Applaws tam mas i pro kotata
2. Animonda kitten ok Miamor nic moc
Miamor to neni zlozeni ale analyza.
3. Precti si to podil z podilu a priamy podil.
Teda ak mas maso a masove derivaty (kachna 100%) co neznamena ze v konzerve bude kachna 100%, neznas celkovy podil masa a masovyh derivatov v konzerve.

Napr. spravne by to malo vyzerat takto: maso 30% a masove derivaty 40% (kachna 100%), mineralne latky. 100% konzerva neexistuje!
Na zaklade tohoto udaju nic nevies: fleisch und tierische nebenerzeugnisse /15% huhn, 15%pute/8% ente/

Applaws kitten: kure 50 %, vejce 5 %, pecenka z tunáka 3 %, rybí tuk 0.1 %, slunecnicový olej 1.5 %, rýza 1%, vývar 39.4 %
Tady vidis spravne uvedene suroviny. Kvalita ma vsak vyssi cenu.
To su ale thajske produkty a ne nemecke. Uvedeny link na Animondu su tiez thajske produkty vyrabane pre Animondu.
Tieto konzervy z Thajska mam odskusane a odporucujem: Animonda Thailand, Shiny Cat, Schesir, Almo nature, Applaws, Cosma Thail, Aptum Thailand, Porta 21 - tato ma aj 400g balenie.
Nakupuj na vystavach tam mas super ceny. Tesim se na B.Bystricu.
Slavika
mačiatko
mačiatko

Založený: 18.3.2010 21:39

Reklamy

Odoslaťod Baska818 2.10.2010 12:09

6 mesačné je už celkom veľké babatko, z môjho pohľadu by som začala kupovať napríklad miamor- filetkové konzervičky- majú 90% mäsa alebo tuniaka, tiež som kupovala a aj kupujem portu- kura s aloe... Mačiatku dávaj vitamínkovú pastičkua vtedy mu pekne môžeš dať aj takéto konzervičky :-) Si myslím :-D Ja som tak dávala od 5 mesiacov keďže nič kitten mi nechcela, o Rafiné pomlčím- to mi nechce dodnes :cat23: Mne sa veľmi páčia granulky Applaws, len naša potvora ich nece, majú aj pre mačiatka :wink:

Inak zloženie no, aspoň 20% mäska ale ako píšem, ja kupujem najmä miamor a portu a fakt ešte Cosmu a Shony Cat a tie šmakujú :wink:
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod suuzi 4.10.2010 16:10

tak som este surfovala ohladom tych krmiv, lebo nechcem cice davat nezdrave krmivo

granule by mali splnat vraj taketo kriteria
1. ziadna soja, ani ine sacharidy, ani kukurica
2. ziadne BTA a BTH (to je sposob konzervovania), ale konzervovanie alfatokoferolom /cast vitaminu E/ alebo rozmarinom
3. ziadne masove mucky, iba maso
4. Krmivo nesmie mat menej ako 30% proteinov a Obsah mäsa (pozor, nie vedľajších mäsových produktov alebo múčky!) min. 20%.

no a teraz mi povedze, ktore granule to splnaju.
NAsla som jedina ACANA.

a vazne mozem dat 5,5, mesacnemu maciatku jedlo pre dospele cice? chovatelka davala este pre maciatka.
a na maciatkovskych granuliach aj konzervach je pisane ze do 1 roku.

--------
Hills a ProPlan - ZLE, lebo maju lepok, kukuricu, psenicu a konzervant
trainer - nie, ôlebo nspoisobuje kamene
Orijen - nie, obsahuje kukuricu
RC - nie, lebo obsahuje E-202 a BHA
toto som si povypisovala z roznych for, nekontrolovala som to a myslim, ze sa to tyka granul.

POZNATE NEJAKE DOBRE KRMIVO - granule, ktore splna vyssie uvedene kriteria?
Obrázok používateľa
suuzi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 8.9.2010 18:37

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb