• Reklamy

Purina Gourmet

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Purina Gourmet

Odoslaťod Edgarius 16.10.2008 19:21

Ake mate skusenosti? Zatial som kupoval kapsicky Gourmet Perle (85g/24Sk)...V BIPE v AT maju 400g konzervy Gourmet za 59c, ale asi to nebude to iste, ale za tu cenu sa to podla mna oplati (pripadne to spapa velky kocur)
-=Edgarius=-

Charlie - PER ns 11
Lili-cica von der Strasse - cicuska obycajna vo whiskas farbe
Hauptmann Freiherr von Cicavec - kocur obycajny ;O)
Obrázok používateľa
Edgarius
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 16.10.2006 8:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 16.10.2008 21:15

co sa tyka Gourmet perle (tie co dostat aj v nasich supermarketoch), myslim, ze obsahuju 4% masa (alebo 7%?) takze to povazujem za to iste ako hocijake whiskas/kitekat a ine zradlo. kupila som ich raz, kocurik ich sice zjedol, ale miska zrovna vylizana nebola (a to on zje naozaj vsetko) a za tu cenu sa to ani moc neoplati. ked priplatis par korun, kupis za to aj shiny catky. ja som teraz zacala krmit surovym masom (plus vnutornosti) za necele tri stravne listky som dnes cicuchovi zaopatrila 2 kg masa, co mu vyjde min na 16 dni 2x denne. :-D ked uz kupim konzervu tak Dein Bestes pre maciatka. pisu 50%masa (aj ked je mi jasne ze ktovie co tam povazuju za maso), ale stale lepsie. a kocurikovi chutia. jedna stoji 12,9 comu dost dobre nerozumiem :mutagen: takze ked uz nieco lacne, tak tieto, ale iba semtam (cca 6ks mesacne). gourmetky ma nalakali peknym designom a to ze su od puriny. ale uz ich viackrat nekupim.
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Edgarius 17.10.2008 7:35

a este by som sa chcel spytat, pocul som, ze je rozdiel medzi rakuskymi a SK konzervami tej istej znacky...je to pravda?
-=Edgarius=-

Charlie - PER ns 11
Obrázok používateľa
Edgarius
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 17.10.2008 7:56

Edgarius napísal:a este by som sa chcel spytat, pocul som, ze je rozdiel medzi rakuskymi a SK konzervami tej istej znacky...je to pravda?

Podla mojho nazoru to pravda je. Rakuske sa vyrabaju v Nemecku a nase vacsinou v Polsku. Ak si kupis tu istu konzervu tu a v Rakusku a porovnas ju vzhladovo, je to riadny rozdiel.
Ja Gourmetky kupujem, tie 80g konzervicky a aj 400g velke konzervy. Podla mna su kvalitou celkom dobre. Comu by som vobec neverila, ze 50% masa v konzervach z DM. ;-) Ale dobre su BOZITY, tam je skutocne vysoky obsah masa.
Ale treba mysliet na to, ze konzerva by mala byt len akymsi doplnkom ku strave macky, zakladom su granulky a masko.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod mirka 17.10.2008 8:18

Na konzervách Dain Besten uvádzajú tých 50% ako podiel mäsa na obsahu "mäsa a mäsových produktov", či ako to tam je, tj z toho sa nedá zistiť, koľko mäsa konzerva obsahuje. môže to byť hocičo od 0,01% :TomyAngelo:
mirka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.6.2008 11:30

Reklamy

Odoslaťod Dia 17.10.2008 13:43

ten rozdiel tam urcite je, v rakusku sefka kupovala kocurovi whiskas kapsicky a ja som na skusku kupila pre cipi u nas. Ked som ju otvorila, len som pozerala :mutagen: , vobec sa to na to rakuske nepodobalo :ikillyou:
Naposledy upravil Dia dňa 17.10.2008 13:43, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Dia
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 7.8.2008 10:57

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 17.10.2008 14:30

A to este hovorime len o jedle pre macky. Co takto porovnat aj veci pre nas ludi? Trebars len taky praci prasok je v Nemecku kvalitnejsi (resp.urceny pre zapadny trh) a je to ta ista znacka. A ak niekto nepracuje v Rakusku, pripadne tam niekto zo znamych nechodi, tak sa hold musime uspokojit s tym, co mame tu (resp. dovezene z Polska)... A snazit sa davat mickam to naj z naseho "vychodneho" trhu :mutagen: co je teda pri dnesnej situacii - Slovensko co by clen EU dost ubohe.
Andrea, Bratislava
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 10:04
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 17.10.2008 14:57

Comu by som vobec neverila, ze 50% masa v konzervach z DM. ;-) Ale dobre su BOZITY, tam je skutocne vysoky obsah masa.
Ale treba mysliet na to, ze konzerva by mala byt len akymsi doplnkom ku strave macky, zakladom su granulky a masko.[/quote]

no ja tomu tiez moc neverim, ale toto pisu iba pri maciatkovskych konzervach. v DB pre dospele cicuchy pisu klasických 4 ci 7% :-(
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31

Reklamy

Odoslaťod Edgarius 17.10.2008 19:22

no ja to mam z prace do hainburgu asi 10minut, takze tam asi zbehnem v ramci obeda
-=Edgarius=-

Charlie - PER ns 11
Obrázok používateľa
Edgarius
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

odpoved

Odoslaťod Peter Polák 17.10.2008 19:25

Edgarius napísal:no ja to mam z prace do hainburgu asi 10minut, takze tam asi zbehnem v ramci obeda

Ahoj,

Tu mas ohladom toho diksusiu:
http://www.cats.sk/forum/viewtopic.php?p=27688#27688
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Edgarius 17.10.2008 19:28

:-) OK, diky...BIPA karta je uz na ceste, buduci tyzden idem nakupovat
-=Edgarius=-

Charlie - PER ns 11
Obrázok používateľa
Edgarius
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Kristína 17.10.2008 20:40

Ja v BIPe zvyknem kupovat Sheby (tie male 80g - ciste maso), Purina Gourmet Perle a obcas nieco ine.
Odporucam radsej konzervy bez produktov rastlinneho povodu (ktore v Gourmetkach su).
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Dia 19.10.2008 9:11

Andrea.T napísal:A to este hovorime len o jedle pre macky. Co takto porovnat aj veci pre nas ludi? Trebars len taky praci prasok je v Nemecku kvalitnejsi (resp.urceny pre zapadny trh) a je to ta ista znacka. A ak niekto nepracuje v Rakusku, pripadne tam niekto zo znamych nechodi, tak sa hold musime uspokojit s tym, co mame tu (resp. dovezene z Polska)... A snazit sa davat mickam to naj z naseho "vychodneho" trhu :mutagen: co je teda pri dnesnej situacii - Slovensko co by clen EU dost ubohe.

s pracim praskom pravidelne otravujem priatela, nech donesie z rakuska, nielenze je kvalitnejsi, ale aj lacnejsi... ja sa napriklad pravidelne rozculujem nad tym, ze je tam vsetko kvalitnejsie a lacnejsie a este sa ich platy k tym nasim nedaju ani prirovnat. alebo nase k ich :?: no ale to je uz na ine forum...
Obrázok používateľa
Dia
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 7.8.2008 10:57

Reklamy

Re: Purina Gourmet

Odoslaťod INA S. 23.11.2008 15:18

...dnes som kúpila na skúšku aj ja gourmet konzervičku/králik-pečeň/no a ako obyčajne nulová odozva ,zlýzali šťavu a bolo po paráde :-/ ,už by som sa mala vzdať predstavy ,že niekedy nejakú tú konzervu či kapsičku spapajú :-(
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: Purina Gourmet

Odoslaťod Edgarius 23.11.2008 15:38

u nas je to take zmiesane, Lili papa v realnom case, ked jej sypem z konzervy do misky...no a Charlie, ten pooblizuje, sem tam si zobne
-=Edgarius=-

Charlie - PER ns 11
Obrázok používateľa
Edgarius
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb