• Reklamy

Dein Bestes - exquisit

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Re: Dein Bestes - exquisit

Odoslaťod salvia 5.2.2009 10:23

mojim tiež chutia kapsičky najmä lososovo-pstruhové. dávam im ju ako maškrtu raz za čas.
tyčinky som ešte nekupovala.
Obrázok
Obrázok používateľa
salvia
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 29.11.2008 20:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 5.2.2009 12:12

Hocičo od Dein Bestes občas kupujem našim domácim mačkám, tie sa za tým idú zadrhnúť. U nás doma letia len tyčinky, ostatné záležitosti sú ignorované :rolleyes: .
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Odoslaťod dominikaK 5.2.2009 16:24

Barbarask napísal:Andulka ludi ako ty volaju v Nemecku DM pacienti. To su ti, co si nevedia precitat nic o tomto produkte. Este stastie ze sa najdu ti, ktori za odpad z bitunkov su ochodní platit tym, ktory tento bordel vyrabaju. Toto je vseobecny nazor chovatelov na tieto vyrobky v Nemecku. Osobne som to nikdy nekupovala a tak nemozem sa k tomu vyjadrit, pretoze nepoznam ani zlozenie. Raz som si precitala zverejneny dopis z tejto nemeckej firmy kde popisuju kolko percent masa tam je cca 5% a do 60% tam davaju ten zivocisny odpad a z toho urobia nejaku omacku cim to poleju. Nedavaju tam cukor ani farbiva. Aspon nieco pozitivne.

prepacte barbarask, ale ja osobne sa domnievam, že každý ma právo kupovať svojim cicuškám to, čo SÁM uzná za vhodné, podľa svojho výberu, chuti mačičky a aj finančných možností. je úplne v poriadku vyjadriť svoj názor na to- ktoré krmivo, ale označovať niekoho za "dm pacienta" sami nezdá vhodné ani taktné. to je len môj osobný názor. :-)
Momo- čierny loptoš (nar. cca august 2008)
Zizi- malá princeznička (nar. cca jún 2009)

Bc. Dominika Kadlubeková
Obrázok používateľa
dominikaK
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 8.11.2008 12:13

Reklamy

Odoslaťod INA S. 5.2.2009 17:18

dominikaK napísal:
Barbarask napísal:Andulka ludi ako ty volaju v Nemecku DM pacienti. To su ti, co si nevedia precitat nic o tomto produkte. Este stastie ze sa najdu ti, ktori za odpad z bitunkov su ochodní platit tym, ktory tento bordel vyrabaju. Toto je vseobecny nazor chovatelov na tieto vyrobky v Nemecku. Osobne som to nikdy nekupovala a tak nemozem sa k tomu vyjadrit, pretoze nepoznam ani zlozenie. Raz som si precitala zverejneny dopis z tejto nemeckej firmy kde popisuju kolko percent masa tam je cca 5% a do 60% tam davaju ten zivocisny odpad a z toho urobia nejaku omacku cim to poleju. Nedavaju tam cukor ani farbiva. Aspon nieco pozitivne.

prepacte barbarask, ale ja osobne sa domnievam, že každý ma právo kupovať svojim cicuškám to, čo SÁM uzná za vhodné, podľa svojho výberu, chuti mačičky a aj finančných možností. je úplne v poriadku vyjadriť svoj názor na to- ktoré krmivo, ale označovať niekoho za "dm pacienta" sami nezdá vhodné ani taktné. to je len môj osobný názor. :-)

:cica2: pekne si to napísala :cat42: :cat36:
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Barbarask 5.2.2009 18:00

Dominika K. - A co tak si zobrat okuliare a este raz si pozorne precitat co som napisala. Proste v Nemecku ich tak volaju medzi chovatelmi a to je vsetko a ci budes krmit odpadom z bitunkov ci inych zariadeni doplnenych o rastlinny odpad mi je uplne jedno. Ja s tym nekrmim ani nemienim. Co to stoji na Sk ked v Nemecku to predavaju za 0,29Eura.
Obrázok používateľa
Barbarask
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 1.3.2008 9:06

Reklamy

Odoslaťod dominikaK 5.2.2009 19:14

Barbarask napísal:Dominika K. - A co tak si zobrat okuliare a este raz si pozorne precitat co som napisala. Proste v Nemecku ich tak volaju medzi chovatelmi a to je vsetko a ci budes krmit odpadom z bitunkov ci inych zariadeni doplnenych o rastlinny odpad mi je uplne jedno. Ja s tym nekrmim ani nemienim. Co to stoji na Sk ked v Nemecku to predavaju za 0,29Eura.

nikomu to neberiem, samozrejme ze akceptujem takýto názor, pokial sú to relevantné výskumy. ale je to kazdeho osobná vec a jeho rozhodnutie, čím bude krmiť. v nemecku som bola niekolko krat a moja skusenost je taka, ze mnohe veci (potraviny, oblecenie) su tam lacnejsie ako u nas.
a okuliare nepotrebujem!

Bc. Dominika Kadlubeková
Obrázok používateľa
dominikaK
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Barbarask 5.2.2009 19:53

Vyskumy? A ake preboha. Zakladom je spotrebovat odpad a na druhej strane treba ziskat tych co necitaju a su ochotni tie centy zaplatit.
Obrázok používateľa
Barbarask
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 1.3.2008 9:06

Reklamy

Odoslaťod dominikaK 5.2.2009 20:08

Barbarask napísal:Vyskumy? A ake preboha. Zakladom je spotrebovat odpad a na druhej strane treba ziskat tych co necitaju a su ochotni tie centy zaplatit.

ok, beriem. mozno je to odpad: ale popravde- vezmite si priklad z reality. žena na dôchodku, ktorá ešte pracuje (aby na slovensku prežila, a mimochod nmom je to upratpovačka s minimalnou mzdou) má doma osem cicúchov- všetkých najdúšikov z ulice. o tie cicuchy sa príkladne stará, ale nekŕmi ich drahým krmivom (čo je podľa mňa logické!) chcete teda od nej, aby kupovala svojim mačkám kvalitné krmivo? a môže si to vôbec dovoliť, pre 8 mačičiek??? je jasne že musi kupovať lacnejšie konzervy aj granule z hypermarketov, ktoré vy tak zatracujete. ale ako inak??? inak sa to jednoducho neda, to je realita. alebo dvaja študenti, ktorí bývajú v podnajme a tiež majú doma najdúšika (no keby si to mačiatko nevzali, zomrelo by). samozrejme, že chovatelia kŕmia svoje mačičky tým najlepším, ale nie každý si to môže dovoliť a nie každý na to má! myslím, že je to pochopiteľné, a nie každý ohrňuje nad tým "odpadovým" krmivom nos.

Bc. Dominika Kadlubeková
Obrázok používateľa
dominikaK
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod INA S. 5.2.2009 23:02

...vieš moja než napíšeš čo koľvek vždy to bude málo pre barbarask...na Slovensku sa ešte kvalitné krmivo podľa nej nepredáva :-/
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Darinka 5.2.2009 23:09

INA S. napísal:...vieš moja než napíšeš čo koľvek vždy to bude málo pre barbarask...na Slovensku sa ešte kvalitné krmivo podľa nej nepredáva :-/

No, bo vsetko najsamlepsejsie maju iba zapadne od nasich hranic. A zabudlla odkial pochadza. A tak ma napadlo, ze asi fora tam take kvalitne nemaju, ked sa spokoji so slovenskym... :-/
Obrázok používateľa
Darinka
šelma
šelma

Založený: 22.2.2008 23:22

Reklamy

Odoslaťod salvia 5.2.2009 23:50

INA S. napísal:...vieš moja než napíšeš čo koľvek vždy to bude málo pre barbarask...na Slovensku sa ešte kvalitné krmivo podľa nej nepredáva :-/

ja chodím aj na iné fóra, kt sa venujú zvieratkám a na každom je takýto typ človeka-chovateľa, čo vidí len svoju pravdu a iné okolnosti neberie na vedomie. kde majú záruku, že aj tie pre nich ok drahšie vraj kvalitnejšie granule sú dobré? vari chodíš priamo do výroby a vidíš na vlastné oči ako sa vyrábajú?
ja osobne takéto info beriem s rezervou. na to balenie si môžu napísať všeličo a pravda je niekde uprostred.
ja si tiež prečítam info o granulách, či sú dobré bo nie. no musím vyberať podľa svojich príjmov.
Obrázok používateľa
salvia
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 29.11.2008 20:35
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod lusil329 6.2.2009 8:09

ani ja si neviem predstaviť, že by som mala mojej babke nadávať, že čo to preboha dáva tým svojim mačkám a psovi... je rada, že vyžije sama a ak by som jej povedala, že by mala kupovať mačkám RC, Proplan alebo iné s tých lepších krmív... by ma poslala do... a musím sa priznať, pokial som sa neprihlásila na toto forum, som ani nevedela ,že nejaké iné okrem tých komerčných existujú, a tak micinka a skumík vyrastali na darinkoch, fiskies a kitetatoch. ale aj ked som bola osvietená názormi tu na fore nemôžem si dovoliť úplne tie najdrahšie granulky a tak majú aspoň acanu a trainerky. bohužial nie každý nevie čo s peniazmi... :-/
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod gandalf 6.2.2009 8:37

dominikaK napísal:
Barbarask napísal:Vyskumy? A ake preboha. Zakladom je spotrebovat odpad a na druhej strane treba ziskat tych co necitaju a su ochotni tie centy zaplatit.

ok, beriem. mozno je to odpad: ale popravde- vezmite si priklad z reality. žena na dôchodku, ktorá ešte pracuje (aby na slovensku prežila, a mimochod nmom je to upratpovačka s minimalnou mzdou) má doma osem cicúchov- všetkých najdúšikov z ulice. o tie cicuchy sa príkladne stará, ale nekŕmi ich drahým krmivom (čo je podľa mňa logické!) chcete teda od nej, aby kupovala svojim mačkám kvalitné krmivo? a môže si to vôbec dovoliť, pre 8 mačičiek??? je jasne že musi kupovať lacnejšie konzervy aj granule z hypermarketov, ktoré vy tak zatracujete. ale ako inak??? inak sa to jednoducho neda, to je realita. alebo dvaja študenti, ktorí bývajú v podnajme a tiež majú doma najdúšika (no keby si to mačiatko nevzali, zomrelo by). samozrejme, že chovatelia kŕmia svoje mačičky tým najlepším, ale nie každý si to môže dovoliť a nie každý na to má! myslím, že je to pochopiteľné, a nie každý ohrňuje nad tým "odpadovým" krmivom nos.

:cat42: Tak s tymto uplne suhlasim, stale lepsie aby boli macicky, krmene "odpadom", nez mliekom a suchymi rozkami. Nas prvy vonkajsi kocur tiez vyrastal na granulach a konzeravch Whiskas, Coshida, a podobne komercne krmiva. Niekedy nedje o to, ze clovek o tom nevie, ale proste nema inu moznost. A clovek si tiez dopraje kopec nezdravych a lacnych potravin. Je fajn robit osvetu a povedat ludom co je zdrave a dobre pre nase macicky, ale to, ako sa uz clovek rozhodne, je jeho vec a nemozeme ho za to odsudzovat.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod INA S. 6.2.2009 9:18

no ale musíte uznať,že boli pretrasené a zároveň zatratené všetky krmivá na Slovensku tak neviem čím by som mala kŕmiť keď kŕmim tým najlepším čo sa na Slovensku zohnať dá ,zrejme by sme mali začať cestovať za nákupmi,no neviem kto by mi to financoval :?: :?: :?: :rolleyes:
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Mirra 14.2.2009 10:49

Ja som ho kúpila raz a celkom ho pekne jedli. Ono je to možno shit, ale je to predsa len nemecké alebo rakúske, takže myslím, že v porovnaní so slovesnkými shitmi je to možno úplná pohoda, taká klasika na naše pomery. Myslím, že 100 x kvalitnejšie ako Jednota Coop alebo Darling granule :8: .
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb