• Reklamy

Applaws

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Re: Applaws

Odoslaťod catca 4.4.2010 15:10

Čo sa vlhkej stravy týka, odporúčam POrta21 všetky druhy konzerv, kapsičky Schesir, všetky konzervy Applaws. Ešte k tým množstvám, niekomu sa môže zdať, že odporúčané množstvo granuliek pre mačičku uvádzané na obaloch, alebo aj to, ktoré mačička ozaj zkonzumuje (teraz myslím tie najkvalitnejšie krmivá s vysokým percentom mäsa, žiadnym oblím (ŽIADNYM!!!), malým percentom zemiakov či ryže (to aby to držalo vôbec pokope) a bylinkami a ovocím či zeleninou, teda že to množstvo je oproti iným krmivám malé. Ale kvalitného krmiva mačka potrebuje menej, takže aj pri jeho väčšej cene vlastne ušetríte. Ozaj odporúčam kr´miť drahými a kvalitnými krmivami. Verte, že ušetríte za veterinára! Všetci, ktorí investujú takto do svojich mačiek mi to isto potvrdia!
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod Etienne Cyrus 4.4.2010 17:55

potvrdzujem :-D
Tommy & Eti
Obrázok používateľa
Etienne Cyrus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 19.7.2009 11:35
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod gabrievamfim 21.6.2010 18:12

Ja budem asi tiež objednávať pre juniora Aplaws a na striedačku príchute a obmenu s RC - to je moja predstava, tak predpokladám, že mi ju mačiatko zruší a potom budem kŕmiť tým, čo si vymyslí ono. Ale pre začiatok by mi to mohlo vyjsť, dúfam.
Obrázok používateľa
gabrievamfim
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 9.6.2010 23:38

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 30.7.2010 14:53

No tak mám za sebou konečne skúsenosť aj s tu toľko ospevovaným Applawsom. Moj prvý dojem: wow! Granulky dobre vyzerali, pekne voňali, mojim chalanom sa dobre jedli, - a chutili :achtung: čo je teda u nás veľký úspech.
Avšak moje nadšenie čoskoro vypršalo. Skŕmila som dve vrecká a moje skúsenosti sú nasledovné:
Keďže mám doma jedného alergika, pri výbere krmiva musím vždy podrobne sledovať zloženie. Applaws mi síce aspoň na papieri vyhovoval, realita však bola iná - napriek tomu, že podľa údajov na obale nemal obsahovať ani jeden alergén, kocúr sa mi po ňom zasa začal škrabať.
Ale to je jedna vec - buď na obale niektoré údaje neuviedli (čo by výrobcovi teda ku cti zrovna neslúžilo), alebo jednoducho mu granule nesadli a hotovo, toto by som ani tak neriešila. Ale s kadením to bola hotová katastrofa - smrad jak keby mrtvé deti pojedli, a kopa jak polovica kocúra! Robia toto kvalitné granule??? Podľa mňa nie, z tohto krmivka som teda dosť sklamaná a zrejme sa už k nemu nevrátim.
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Odoslaťod catca 30.7.2010 15:55

Ja si myslím, že každá mačka je individuálna, rovnako ako človek. Ozaj mu nemuseli granule sadnúť a sami všetci vieme, že aj keď mačkám chceme to najlepšie, sú to koťuhy prieberčivé a vyberajú si. Navyše - a v tom sú podobné človeku - nie to, čo im chutí, je pre nich to najlepšie. Viď krmivá s prídavkom soli. Ja mám najlepšiu voľú kŕmiť mokrou stravou, ale tých peripétií okolo toho! Raz potvorám chutí hovädzina, potom ju odmietnu. Inokedy zasa kura a na druhý deň už to nájdem obschnuté na miskách. Jediné, čo milujú bezvýhradne je tuniak. Takže ak mu Applaws nesadli, čo už. Je viacero špičkových krmív. Hlavne, že máme z čoho vyberať. Na rozdieľ od mojich prehistorických čias, keď som vždy žobrala od niekoho, čo išiel na západ, aby mi doniesol nejaké granule ako najväčší prepych.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod nelli 30.7.2010 17:38

catca mas pravdu,urcite je to individualite...nasi papkaju iba Applaws od sameho zaciatku a bobky maju prekrasne :D takze urcite je to o tom co komu sedi...ved aj u ludi je to tak,niekoho napr. z hrusky,alebo ceresni prezenie a s niekym to ani nepohne a nie je to o tom ci su kvalitne,alebo nie :wink: ale aj tak tazko povedat ktore su kvalitne a ktore nie,napokon nikto (teda aspon myslim) z nas nestoji pri ich vyrobe,preto pre mna plati zasada ze najkvalitnejsie je ciste masko a podla toho sa aj riadim,granule len doplnok :wink:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 1.8.2010 7:58

No ja osobne poznám viac chovateľov, čo kŕmia/kŕmili applawsom a tiež nie sú spokojní s množstvom a arómou výkalov. Tu nejde o to, či granule niekomu sadnú alebo nie - tú alergiu neriešim teraz, máte pravdu, tam to o tom "sadnutí" je. Ak by im granule nesadli, mali by napr. srajdy, zvracali by po nich a pod., ale rozhodne si nemyslím, že smrad a nadmerná veľkosť výkalov je prejavom toho, či niekomu granule sadnú alebo nie - okrem toho, hovorím o DVOCH mačkách, nie o jednej.
Mám skúsenosti s viacerými krmivami a podobný problém sme mali s tými lacnejšími, menej kvalitnými krmivami u našich dvorových mačiek.
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Odoslaťod nelli 1.8.2010 10:20

no neviem neviem teda ako to je,ale moje maju z neho bobecky super :wink: my zas riesime u jednej alergiu na obilniny a nasa ma zas z inych ,,kvalitnych,, krmiv priserne hovienko ak nie hnacku....takze ja osobne si myslim ze je to aj tak o tom co komu sadne,alebo applaws obsahuje nejaku zlozku ktora niektorym mackam vyhovuje a inym nie...inak si to neviem vysvetlit....no u nas je to cislo 1 a som rada ze mam konecne krmivko po ktorom mame pekne hovienko :firstplace:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23

Reklamy

Odoslaťod Lauritka 25.3.2011 14:07

ahoj. kto krmite applaws granulami, chceli ich micky hned od zaciatku ?? alebo ohrnali nos a potom si zvykli ??? :cat29:
mne nad nimi vcera ohrnuli nos, tak som im na noc nasypala spolu s RC sterlisied / tie im chutia /, no a trosku z nich do rana zmizlo :-)
je nadej , ze si este zvyknu ? :-) alebo mam zase skusat nieco ine ? :-D
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Lauritka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.2.2011 16:12

Reklamy

Odoslaťod Dorka 25.3.2011 16:46

Ako som už v jednej téme písala, tak prechádzať z RC na iné krmivo je dosť ťažké... neviem, čo RC presne obsahuje také, že sa idú za ním väčšinou micky zabiť, ale je to tak... ja som moju Dorku od začiatku kŕmila Aplawsom, išla sa za ním zabiť... ale keď sa dostala k RC, tak tak rýchlo vylízanú misku som nikdy nevidela... teraz striedame Aplaws, Orijen a Meowingheads... spokojnosť... aj na wc-ku... ja mám s týmto krmivom len dobré skúsenosti.... :-)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod Lauritka 26.3.2011 11:49

no trosku z nich ubudlo, hlavne v noci, ale musia tam citit aj RC :cat34: tak mozno si fakt zvyknu :befucking:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Lauritka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Lauritka 27.3.2011 10:11

tak zatial miznu, hlavne v noci, je tam len zopar kuskov RC.
:cica2: :-D

akurat meaowingheads ked primiesam, vyhadzuju z misky, oni su aj dost malicke/ kuracie/ tak mozno nemaju chut sa s tym piplat. :jaziram:

stvrtina z applawsiek. uplne mini :taktotosity:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Lauritka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod gwen83 30.10.2011 10:03

applaws granulky pre maciatka u nas chutia aj kocurikovi (skoro 6 mesiacov, MCO) aj macicke (2 roky, BRI)... mame teraz aj konzervicky a kapsicky a zatial zozrali kazdu... :cica2:

bobky maju v uuuplnom poriadku, nic nesmrdi nijako extremne :cerveny:

urcite pri Applaws ostaneme... ale budeme kombinovat aj s inymi znackami...
gwen83
mačiatko
mačiatko

Založený: 7.8.2011 11:02
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod elienta 2.1.2012 14:17

Našim dvom micúchom Applaws granule a aj konzervy veľmi chutia. Od chovateľa boli naučené na ProPlan, ale keď som im ponúkla Applaws okamžite sa stali najoblúbenejšie. Inak im granule pre zmenu chuti striedam s Orijenom kuracím alebo rybacím.
Elvis & Esterell Nerthiana * CZ
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 29.9.2011 13:58
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Verča 5.1.2012 22:28

No moja mala aj konzervu aj granulky ale o 5min. aj zabudla že ich jedla, veľmi jej chutili a nikdy ich nemá dosť :-D
Kúpiť si zvieratko je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Založený: 13.7.2011 0:20
Počet mačiek: 1

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb